#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie OC i AC Rzeszów

Ubezpieczenie samochodu w Rzeszowie to temat, którym interesuje się wielu kierowców. Właściciele pojazdów zastanawiają się często: ile kosztuje polisa OC, gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie auta w Rzeszowie i czy kolizja ma wpływ na utratę zniżek. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w artykule. Przeczytaj, by dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC w Rzeszowie? Porównaj oferty ze specjalistami Rydzowski Ubezpieczenia.

Jaki jest koszt ubezpieczenia samochodu w Rzeszowie ?

Obowiązkiem każdego kierowcy jest zakup komunikacyjnej polisy OC w Rzeszowie. Zignorowanie tej powinności może sporo kosztować. Na szczęście, kierowcy z Podkarpacia są coraz bardziej odpowiedzialnymi i świadomymi osobami. Już kilka tygodni przed zakupem ochrony, szukają informacji na jej temat. Często zastanawiają się też nad ceną.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje ubezpieczenie OC? Wynika to z faktu, że cena polisy jest bardzo indywidualną kwestią. Wpływa na nią wiele czynników. Specjaliści z multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia przygotowali jednak kilka przykładów, obrazujących ceny ubezpieczeń w Rzeszowie. Dzięki temu można dowiedzieć się ile kosztuje najtańsze OC w Rzeszowie.

Rydzowski Ubezpieczenia - ile kosztuje polisa OC?

Młodzi kierowcy z Rzeszowa – jak dużo zapłacą za ubezpieczenie auta?

Statystycznie najwięcej wypadków powodują młodzi kierowcy w wieku od 18 do 24 roku życia. Zbyt duża prędkość połączona z zaledwie kilkuletnim doświadczeniem to ogromne ryzyko. W związku w tym, ubezpieczyciele przyjęli wspólną politykę. W całej Polsce polisy OC dla tej grupy społecznej są droższe niż dla starszych kierowców.

Ile więc za ubezpieczenie samochodu zapłacą młodzi kierowcy z Rzeszowa? Średnia cena polisy wynosi 1197 złotych. To aż o 160% więcej niż standardowa cena ubezpieczenia auta w Rzeszowie. Na szczęście, z pomocą dobrego agenta można obniżyć ten koszt.

Warto dopisać współwłaściciela do auta - osobę ze zniżkami. Dzięki temu młody kierowca zapłaci nawet kilkaset złotych mniej.

Co ma wpływ na koszt OC? - wypadek lub kolizja w Rzeszowie

Na cenę ubezpieczenia komunikacyjnego w Rzeszowie duży wpływ ma również historia jazdy danego kierowcy. Jeśli spowodował on kilka szkód, straci zniżki za bezwypadkową jazdę. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj za 1 rok jazdy bez szkody kierowcy otrzymują to 10% zniżek. Pełne zniżki wynoszą 60%.

W praktyce oznacza to, że po kolizji w Rzeszowie koszt ochrony samochodu wzrośnie. Czy można temu zapobiec? Dobrym pomysłem jest ubezpieczenie od utraty zniżek. To rozsądna opcja, mając na uwadze ilość zdarzeń komunikacyjnych w Rzeszowie.

Przyczyna kolizji w Rzeszowie Ilość kolizji w 2020 roku
Wymuszenie pierwszeństwa 219
Niedostosowanie prędkości do warunków 216
Brak bezpiecznej odległości 165
Nieprawidłowe wymijanie 60
Nieprawidłowe zmienianie pasa ruchu 56
Nieprawidłowe cofanie 51
Nieprawidłowe omijanie 37
Nieprawidłowe skręcanie 30
Nieprawidłowe wyprzedzanie 28
Zmęczenie 10
Inne 43

Gdzie najlepiej kupić OC w Rzeszowie?

Ubezpieczenie samochodu w Rzeszowie można kupić stacjonarnie lub online. Agencje ubezpieczeniowe i biura ubezpieczeń w Rzeszowie znaleźć można w wielu miejscach. Najpopularniejsze punkty znajdują się na ulicach: Szopena, Jagiellońskiej, Fredry czy Kolejowej.

Zakup polisy w tych miejscach wiąże się jednak z koniecznością zagospodarowania sporej ilości czasu na dojazd. Wygodniejszą opcją jest wybór taniego OC przez Internet. Opcję taką oferuje multiagencja Rydzowski Ubezpieczenia.

Kup ubezpieczenie tak jak Ci wygodnie!

Wypełnij formularz

Zajmie to tylko 2 minutki, czyli: szybko i wygodnie!

Zamów rozmowę ze specjalistą

Oddzwonimy w wybranym przez Ciebie terminie.

Odwiedź nas w biurze.

Specjaliści czekają na Ciebie w naszym oddziale.

Czy cena OC w innych miastach jest niższa?

W porównaniu do innych miast, cena OC w Rzeszowie jest niska. Według statystyk, miasto wojewódzkie Podkarpacia znajduje się w pierwszej trójce miast w Polsce, w których można kupić najtańsze OC.

Ile kosztuje OC w Rzeszowie? Zestawienie cen za ubezpieczenie pojazdu w 2021 roku.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodowe w Rzeszowie

Oprócz podstawowego ubezpieczenia samochodu, kierowcy często decydują się na dodatkową ochronę auta. Do najchętniej wybieranych wariantów ubezpieczenia samochodu w 2021 roku można zaliczyć: AC Rzeszów, Assistance Rzeszów i NNW Rzeszów.

Autocasco Rzeszów

Opcja Autocasco w Rzeszowie jest bardzo popularna. Wybór tego wariantu to gwarancja, że ubezpieczyciel pokryje szkody spowodowane przez kierowcę lub innych uczestników ruchu drogowego. Co więcej, ochrona AC działa również w przypadku kradzieży samochodu, aktów wandalizmu lub zniszczenia wybranego elementu samochodu. AC w Rzeszowie można kupić zarówno stacjonarnie jak i online na stronie multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia.

Przykład:

Paweł zostawił samochód na parkingu. Gdy wrócił, Citroena C4 już nie było. Nie było również świadków zdarzenia. Na szczęście, Paweł posiadał solidne ubezpieczenie samochodu: OC wariant serwisowy + Autocasco + podstawowe Assistance  + NNW. Za taki wariant zapłacił 980 zł. Dzięki temu, że wybrał taką opcję, ubezpieczyciel wypłacił mu kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna kupił sobie inne auto.

Rozszerz swoją ochronę.

Auto Casco

Pomyśl już teraz o pełnej ochronie i zadbaj w pełni o swój pojazd!

Ochrona zniżek

Nie martw się wzrostem składki, jeśli spowodujesz kolizję!

Zielona karta

Niezbędny element jeśli planujesz wyjazd za granicę.

NNW

W razie wypadku otrzymasz finansowe wsparcie!

Assistance

Nie czekaj i już teraz zapewnij sobie pomoc w drodze!

Ubezpieczenie szyb

Byś zawsze mógł wyraźnie patrzeć przed siebie!

Assistance Rzeszów

Kolejnym popularnym rozszerzeniem pakietu ubezpieczenia auta w Rzeszowie jest Assistance. Kierowca, który zdecyduje się ma taką opcję zyskuje pewność, że w razie problemów w trasie, uzyska profesjonalną pomoc. Na przykład, gdy dojdzie do kolizji, ubezpieczyciel zapewni holowanie pojazdu, serwis w trasie lub udzielenie zastępczego.

Przykład:

Anna jechała autostradą. W pewnym momencie, w jej samochodzie zapaliła się czerwona kontrolka – awaria silnika. Anna nie mogła kontynuować jazdy. Za lawetę zapłaciła kilkaset złotych. Sama musiała zorganizować sobie auto zastępcze. Gdyby wcześniej wykupiła opcję Assistance, która w PZU kosztuje 119 złotych, jej straty nie byłyby tak duże.

NNW komunikacyjne Rzeszów

Zakup NNW komunikacyjnego w Rzeszowie to rozsądna decyzja. Tym bardziej, że wypadki w tym mieście nie są rzadkością. Dzięki NNW, Ubezpieczyciel zrekompensuje poniesione straty pasażerom, którzy podróżowali w samochodzie. Ze względu na to, że cena  NNW w Rzeszowie zazwyczaj oscyluje w granicy 30 złotych, na ten wariant decyduje się zdecydowana większość kierowców.

Przykład:

Piotr wybrał się w długą trasę ze swoimi znajomymi. Wyjechali wczesnym porankiem. Pasażerowie drzemali. Piotr również czuł się senny, ale postanowił jechać dalej. Niestety, była to zła decyzja. W pewnym momencie mężczyzna zasnął i spowodował kolizję. Dzięki temu, że posiadał ubezpieczenie NNW za 30 złotych, Ubezpieczyciel zrekompensował koszty rehabilitacji pasażerów.

Zakup polisy prosty jak nigdy dotąd!

1
Formularz

Wypełnij formularz dotyczący pojazdu, który chcesz ubezpieczyć.

2
Kontakt

Tuż po otrzymaniu formularza Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

3
Porównanie

Nasz specjalista sprawdzi i porówna wszystkie dostępne warianty ubezpieczenia.

4
Oszczędność

Dzięki korzystnej ofercie zaoszczędzisz nawet do kilkuset złotych!

#RydzowskiTeam - więcej niż ubezpieczenia w Rzeszowie

Specjaliści z multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia służą pomocą na każdym etapie. Tuż po tym, jak klient zarejestruje pojazd w Wydziale Komunikacji w Rzeszowie, pomagają w wyborze najkorzystniejszego pakietu ochrony. Później służą pomocą i chętnie odpowiadają na pytania. Co więcej, z ich pomocy może skorzystać kierowca, który był uczestnikiem lub sprawcą kolizji. Specjaliści z działu likwidacji szkód załatwią wszystkie formalności. 

Pytania o odpowiedzi:

Gdzie mogę porównać oferty OC w Rzeszowie?

Co prawda cenę ubezpieczenia samochodu można poglądowo sprawdzić, korzystając z porównywarek internetowych. Najpopularniejszą porównywarką, która oferuje sprzedaż jest rankomat.pl.

Kolejną marką, która oferuje Rzeszów ubezpieczenie samochodu przez Internet jest mubi.pl. Dodatkowo internetową sprzedaż uruchomiła lokalna multiagencja Rydzowski Ubezpieczenia.

Jak działają porównywarki samochodowe w Rzeszowie?

Najpopularniejsze porównywarki ubezpieczeń korzystają ze sztywnych tabel cenowych i przygotowanych wcześniej ofert. Ich atutem jest możliwość bardzo szybkiego zakupu ubezpieczenia auta.

Wyjątkiem tutaj jest serwis rydzowski.pl. W tym przypadku kierowcy mają możliwość bezpośredniej rozmowy ze specjalistą, a także gwarancję najniższej ceny. Dedykowany doradca sprawdzi i porówna wszystkie oferty i różne pakiety.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.