Jeśli prowadzisz firmę transportową to z pewnością wiesz już, jak ważny jest dobrze dobrany zakres ochrony ubezpieczeniowej. W Rydzowski Ubezpieczenia oferujemy pełne spectrum polis: zarówno komunikacyjne OC, AC, GAP, jak i ubezpieczenie do licencji czy ochronę ładunku. Sprawdź, które ubezpieczenie transportowe warto nabyć!

Potrzebujesz ubezpieczenia transportowego?

Napisz do nas - chętnie przygotujemy dla Ciebie ofertę!

Przesuń w prawo aby wysłać

Dlaczego ubezpieczenie transportowe dla firm jest tak ważne?

Jako przewoźnik jesteś odpowiedzialny za bezpieczne dostarczenie towarów na miejsce. Niemniej, nawet jeśli jesteś bardzo uważnym kierowcą, to musisz mieć świadomość, że w trasie może przydarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. Jedyne, co możesz wcześniej zrobić, to nabyć ubezpieczenie transportowe:

 • ubezpieczenie transportowe to pewność, że w razie szkody otrzymasz odszkodowanie, które pozwoli na całkowite bądź częściowe pokrycie strat,

 • solidny pakiet ubezpieczeń transportowych może pozytywnie wpływać na wizerunek firmy transportowej i przyciągnąć jeszcze więcej potencjalnych klientów.

Ubezpieczenia transportowe. Ubezpieczenie transportowe. Rydzowski Ubezpieczenia.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń transportowych?

Ubezpieczenia transportowe można podzielić na kilka kategorii. Najważniejsze, a zarazem cieszące się największą popularnością to:

 • ubezpieczenie OC do licencji transportowej,

 • ubezpieczenie OCP w transporcie krajowym,

 • ubezpieczenie OCP w transporcie międzynarodowym,

 • ubezpieczenie spedytora,

 • ubezpieczenie cargo krajowe/ cargo międzynarodowe.

Zapytaj o ubezpieczenie transortowe!

Inne ubezpieczenia dla firm transportowych

Oczywiście, nie można też zapominać o podstawach, czyli o ubezpieczeniu komunikacyjnym - o obowiązkowej polisie OC, a także o dodatkowych wariantach, jak np. GAP TRUCK czy AC. Dla firmy transportowej priorytetem powinno być też ubezpieczenie pracowników. Wszystkie te rodzaje ubezpieczeń transportowych są dostępne w naszej ofercie. Opisujemy je poniżej.

Ubezpieczenie OC do licencji transportowej

Ubezpieczenie OC do licencji to jedno z najważniejszych ubezpieczeń dla przewoźników. W końcu, jak wskazuje sama nazwa, właśnie to ubezpieczenie transportowe jest potrzebne do uzyskania licencji (czyli pozwolenia na przewóz towarów i osób). Kwestie związane z tą polisą są regulowane prawnie - suma ubezpieczenia jest ustalona odgórnie. Na pierwszy pojazd powyżej 3,5 tony wynosi ona 9 tys. euro, a na każdy kolejny 5 tysięcy euro. Natomiast na samochody do 3,5 tony (na pierwszy: 1 800 euro, na każdy kolejny 900 euro). Warto jednak, byś miał świadomość, że mimo iż zakres ubezpieczenia jest taki sam, firmy ubezpieczeniowe mogą oferować różne ceny . Na szczęście, w Rydzowski Ubezpieczenia znajdziesz najtańsze ubezpieczenie do licencji!

Potrzebujesz OC do licencji?

Wyślij formularz!

Przesuń w prawo aby wysłać

Ubezpieczenie OC przewoźnika (OPC) w transporcie krajowym

Kolejne ubezpieczenie transportowe, które może okazać się przydatne dla przewoźnika drogowego to OCP w ruchu krajowym. Czym dokładnie jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej? Najprościej wyjaśniając - to ochrona przewożonego towaru:

 • dzięki OCP, w sytuacji wypadku środka transportu i w jego wyniku uszkodzenia towaru, Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie (co w wielu przypadkach może uchronić firmę transportową przed bankructwem)

 • opóźnienia transportu towarów to sytuacje, za które również jako przewoźnik jesteś odpowiedzialny. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie, bo ono też chroni na ten wypadek,

 • w przypadku pożaru załadunku również zadziała ubezpieczenie odpowiedzialności przewoźnika OCP.

Ubezpieczenie transportowe - międzynarodowe OCP

To ubezpieczenie transportowe działa bardzo podobnie jak OCP krajowe. Jest tu tylko różnica zakresu terytorialnego - międzynarodowe OCP zadziała także poza granicami Polski. Co ważne, ubezpieczenie towaru nie jest obowiązkowe, ale firmy, które dbają o tę polisę, łatwiej nawiązują kolejne współprace. W końcu, powierzając transport towaru firmie, klient chce mieć pewność, że ten dotrze bezpiecznie na miejsce. A jeśli wydarzy coś nieprzewidzianego - to, że zadziała ubezpieczenie ładunku i z tego tytułu zostanie wypłacone stosowne odszkodowanie.

Ubezpieczenie cargo: krajowe i międzynarodowe

W naszej ofercie ubezpieczeń transportowych mamy też ubezpieczenie cargo. To również zabezpiecza towar na wypadek uszkodzenia. Ubezpieczenie obejmuje:

 • uszkodzenie towaru podczas załadunku lub rozładunku,

 • rozbój,

 • kradzież towaru,

 • wypadek środka transportu, przewożącego towar,

 • zdarzenia losowe.

Ubezpieczenie cargo jest polisą dedykowaną dla właścicieli przewożonych towarów (a nie przewoźników), który chcą mieć maksymalną pewność, że nawet jeśli w nieprzewidzianych sytuacjach towar zostanie uszkodzony, to startę finansową pokryje Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Cargo kupują też nierzadko producenci i handlowcy, którzy towary wysyłają.

Ubezpieczenie pracowników firmy transportowej

Pracownicy firmy transportowej są narażeni na wiele niebezpieczeństw - wynika to ze specyfiki pracy. Przede wszystkim, podczas wielogodzinnej jazdy samochodem ciężarowym, może dojść do wypadku. Jako właściciel firmy, możesz zadbać o finansowe bezpieczeństwo pracowników i ich rodzin. Umożliwia to grupowe ubezpieczenie NNW, które możesz zaproponować swoim pracownikom. Oczywiście, zakres ochrony, zawarty w ogólnych warunkach ubezpieczenia, powinien obejmować: operacje, koszty leczenia i rehabilitacji czy pobyt w szpitalu. Warto też, byś zadbał o odpowiednią sumę ubezpieczenia - niestety, w tej branży istnieje też ryzyko wypadku śmiertelnego, a często kierowcy zawodowi utrzymują całą rodzinę. Jeśli chcesz porozmawiać na ten temat - zadzwoń do nas. Chętnie podpowiemy Ci, jaki zakres ochrony wybrać dla pracowników firmy transportowej.

Gdzie kupić ubezpieczenie transportowe?

Ubezpieczenia dla branży transportowej możesz kupić w naszej multiagencji. Specjalizujemy się w tej tematyce, a dodatkowo, jesteśmy w stanie zapewnić naprawdę korzystne warunki ubezpieczenia, w tym również cenę ubezpieczeń transportowych. Współpracujemy bowiem z brokerem ubezpieczeniowym, który jest w stanie negocjować z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Jeśli więc planujesz kupować ubezpieczenie transportowe - skontaktuj się z nami!

Zapytaj o ubezpieczenie transportowe!

Ile kosztują ubezpieczenia transportowe?

Trudno jednoznacznie określić ile kosztuje ubezpieczenie transportowe, bo koszt polisy jest zależy od kilku czynników. Często od: specyfiki firmy transportowej,rodzaju przewożonego towaru, firmy ubezpieczeniowej, wybranego zakresu ochrony czy sumy ubezpieczenia transportowego. Postaramy się jednak przybliżyć cenę ubezpieczeń transportowych:

 • OC ciągnika siodłowego - od 2 800 zł 
 • OC do licencji dla samochodu powyżej 3,5 tony - 145 zł za pojazd
 • OC do licencji dla samochodu poniżej 3,5 tony - 85 zł za pojazd
 • ubezpieczenie cargo - od 0,5% wartości 
 • ubezpieczenie OCP - od 1000 zł

Najczęściej zadawane pytania:

Czy można kupić ubezpieczenie transportowe online?
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie transportowe w firmie Rydzowski Ubezpieczenia?
Jakie ubezpieczenia są potrzebne firmie transportowej?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu