Ubezpieczenie NNW

Kolizja samochodowa. Na szczęście kobieta miała ubezpieczenie NNW.

 

Wypadek lub kolizja może przydarzyć się każdemu z nas. Właśnie dlatego coraz więcej kierowców decyduje się na zakup komunikacyjnego NNW. Przed czym ono chroni i ile kosztuje?

Kobieta miała nieszczęśliwy wypadek. Na szczęście posiada ona NNW - polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Co to jest ubezpieczenie NNW?

Najprościej wyjaśniając, ubezpieczenie NNW samochodu to dodatek do podstawowego ubezpieczenia OC. Jego zadaniem jest zapewnienie ochrony przed następstwami nieszczęśliwych wypadów. Jeśli więc, w wyniku zdarzenia drogowego ucierpi sam sprawca lub jego pasażerowie – ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Dzięki temu, poszkodowane osoby będą mogły podjąć leczenie i rehabilitację. A sprawca zdarzenia nie poniesie finansowych konsekwencji – bez NNW komunikacyjnego musiałby wszelkie koszty pokryć samodzielnie.

Kup ubezpieczenie NNW!

Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem NNW?

Wyślij do nas formularz - chętnie przygotujemy dla Ciebie ofertę!

Przesuń w prawo aby wysłać

W jakich przypadkach zadziała ubezpieczenie NNW?

By lepiej zrozumieć kiedy ubezpieczenie NNW komunikacyjne zadziała, podajemy kilka praktycznych przykładów.

Potrącenie przez samochód podczas wysiadania z auta
Hospitalizacja poszkodowanej osoby
Usuwanie powypadkowych blizn
Jednorazowa wypłata za czasową niezdolność do pracy po wypadku

Odszkodowanie z NNW samochodu

Co daje NNW przy OC? Jak już wspominaliśmy, najczęściej w ramach umowy komunikacyjnego NNW Towarzystwa Ubezpieczeniowe gwarantują pokrycie kosztów transportu, leczenia i rehabilitacji. Przy czym warto zwrócić uwagę na limity wysokości świadczeń – im są wyższe tym lepiej. Natomiast w przypadku bardzo poważnych zdarzeń jak trwały uszczerbek na zdrowiu czy śmierć kierowcy lub pasażera – Ubezpieczyciele gwarantują jednorazową wypłatę odszkodowania.

Kolizja samochodowa. Na szczęście finanse zostaną wypłacone z komunikacyjnego NNW.

Ile kosztuje komunikacyjne NNW?

Koszty polisy są niewielkie. Ceny zaczynają się bowiem od 20 złotych na rok, czyli od 2 zł miesięcznie. Warto jednak zwracać uwagę na sumy ubezpieczenia – im wyższe tym solidniejsze odszkodowanie można otrzymać. Sumy polis mogą zaczynać się od 5 tysięcy a kończyć na ponad 100 tysiącach.  Warto więc porównać opcje, jakie oferują nam poszczególne firmy ubezpieczeniowe i ocenić, które będzie dla nas najbardziej korzystne, gdy na drodze wydarzy się coś nieoczekiwanego.

Kup ubezpieczenie NNW!

Kiedy ubezpieczenie z NNW nie zostanie wypłacone?

Tak jak w przypadku wielu innych ubezpieczeń, komunikacyjne NNW również ma pewne ograniczenia. Odszkodowanie nie zostanie wypłacone, jeśli:

  • sprawca był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,
  • wypadek został spowodowany celowo,
  • do wypadku doszło podczas kierowania pojazdem, do którego prowadzenia nie mamy uprawnień.

Ubezpieczenie NNW online

Oczywiście, by nabyć OC+NNW pojazdu nie trzeba wychodzić z domu. Wszystko można załatwić online. Wystarczy skorzystać z kalkulatora OC dostępnego na naszej stronie. Trzeba tam wpisać dane swojego pojazdu i wpisać preferowaną godzinę kontaktu. Nasi specjaliści oddzwonią i przedstawią najkorzystniejsze opcje polisy komunikacyjnej. Dzięki temu można mieć pewność, że ochrona jest solidna i co najważniejsze wcale za nią nie przepłaciliśmy.

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW kupuje się wraz z ubezpieczeniem OC samochodu. Jaką firmę wybrać? I czym się różni PZU NNW komunikacyjne od AXA NNW komunikacyjne? By odpowiedzieć sobie na te pytania trzeba najpierw porównać oferty i przeanalizować je pod kątem opłacalności. Pomóc w tym mogą specjaliści ds. ubezpieczeń z naszej firmy Rydzowski Ubezpieczenia.

Najczęściej zadawane pytania 

Czy NNW komunikacyjne jest obowiązkowe?
Kto powinien zdecydować się na zakup NNW?
Czy NNW jest przypisane do samochodu?
Na jaki czas zawierana jest umowa ubezpieczenia NNW?
Formularze ubezpieczenia w Brzesku.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Specjalista do spraw ubezpieczeń w Brzesku.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu