Ubezpieczenie OC

Kobieta kupiła ubezpieczenie oc online na rydzowski.pl i wyrusza w trasę.

O tym, że ubezpieczenie samochodu OC jest obowiązkowe, a za jego brak grożą wysokie kary wie każdy kierowca. Nie wszyscy jednak są świadomi jak dokładnie działa polisa OC i kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

Ubezpieczenie pojazdu Rydzowski Ubezpieczenia.

Czym jest polisa OC?

Najprościej wyjaśniając, ubezpieczenie OC to zabezpieczenie finansowe na wypadek zdarzenia drogowego, w którym ucierpi osoba trzecia. Innymi słowy sprawca, który uszkodził samochód lub przyczynił się do szkody osobowej (uszkodzenie ciała jak np. złamania) nie będzie musiał pokrywać kosztów rekompensaty z własnej kieszeni. Odszkodowanie dla poszkodowanego lub jego rodziny  wypłaci Ubezpieczyciel. Jednak sprawca zdarzenia musi mieć świadomość, że kolejne ubezpieczenie będzie kosztowało więcej niż w roku poprzednim. Na wysokość polisy OC samochodu wpływa między innymi historia jazdy. Przy czym bezszkodowi kierowcy są honorowani i płacą najmniej.  

Sprawdź cenę OC!

Świadczenia z ubezpieczenia OC

Osoba poszkodowana w zdarzeniu drogowym ma prawo do rekompensaty za uszkodzenia samochodu lub za szkody osobowe. W tym pierwszym przypadku może domagać się pokrycia kosztów holowania pojazdu, jego naprawy, a także najmu samochodu zastępczego. Co więcej, może także wnosić o rekompensatę za spadek wartości auta. W końcu, w chwili zdarzenia rynkowa atrakcyjność drastycznie spada. Natomiast, jeśli w zdarzeniu ucierpiała osoba to wtedy z OC sprawcy pokrywane są koszty leczenia, rehabilitacji. Wypłacone też powinno zostać odszkodowanie za utratę dochodów a także za cierpienia fizyczne i psychiczne. 

Jak sprawdzić czy ubezpieczenie OC jest ważne?

Osoby, które są na etapie kupowania pojazdu często zastanawiają się czy dany pojazd posiada ważne ubezpieczenie OC. Warto wiedzieć, że można to bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczy wejść na stronę UFG w zakładkę „Sprawdź OC dla pojazdu” i podać numer VIN lub numer rejestracyjny samochodu. Innym sposobem jest odwiedzenie strony historiapojazdu.gov.pl i wpisanie tam daty pierwszej rejestracji, numeru  rejestracyjnego oraz VIN. Oczywiście, jeśli dana osoba nie chce tego robić przez Internet może zapytać o to naszego specjalistę ds. ubezpieczeń. Chętnie pomożemy i odpowiemy na pytanie: ubezpieczenie OC do kiedy ważne?

Ta kobieta nie martwi się o karę za brak OC, no kupiła polisę na rydzowski.pl

Co grozi za brak ubezpieczenia OC?

Jak już wspominaliśmy, ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe, a kwestia ta regulowana jest przez przepisy prawa. Brak ubezpieczenia OC jest więc równoznaczne z nałożeniem kary na właściciela pojazdu. Jej wysokość zależy od tego, ile dni kierowca będzie zwlekał z zapłatą. W przypadku samochodu osobowego za opóźnienie z opłatą do 3 dni zapłacimy około 1 700 zł. Od 4 do 14 dni braku ubezpieczenia – 4 240 zł. A jeśli czas ten wyniesie ponad dwa tygodnie – 8 480 zł! Jednak to nie jedyna konsekwencja. Jeśli dojdzie do szkody, a kierowca nie będzie miał OC to będzie musiał pokryć ją z własnej kieszeni. Warto wiedzieć, że to bardzo kosztowne. Jeśli w wyniku wypadku bardzo poważnie ucierpiał człowiek to rekompensata może wynieść nawet milion złotych.

Kup polisę OC!

Za jakie szkody ubezpieczyciel nie weźmie odpowiedzialności?

Chociaż ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe i działa w przypadku wystąpienia szkód komunikacyjnych na osobach trzecich – w pewnych sytuacjach może się nie aktywować. Kiedy dokładnie? Ubezpieczyciel może dochodzić zwrotu odszkodowania, gdy okaże się, że:

  • w chwili zdarzenia kierowca samochodu był pijany,
  • kierujący pojazdem nie posiadał prawa jazdy,
  • kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Na jakim terytorium działa ubezpieczenie OC?

Osoby, które często podróżują zadają pytanie: czy ubezpieczenie OC, kupione w Polsce zadziała również poza jej granicami? Wyjaśniamy – wszystko zależy od tego, do jakiego kraju dana osoba się wybiera. Ubezpieczenie OC wystarczy na terytorium państw Unii Europejskiej, w Chorwacji, Islandii, Norwegii i Szwajcarii. Natomiast, w Macedonii czy Albanii konieczna jest już zielona karta.  

Jaki pojazd chcesz ubezpieczyć?

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Przede wszystkim – warto porównywać oferty. A tym właśnie zajmujemy się w naszej multiagencji ubezpieczeniowej. Sprawdzamy, jakie ceny proponują zarówno te popularne jak i nieco mniej znane Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Współpracujemy z ponad 20 firmami: PZU ubezpieczenia OC, Warta ubezpieczenia OC, Trasti, Compensa, Generali, You Can Drive. Zatem warto zapytać u nas o ofertę dla siebie. Gwarantujemy najtańsze ubezpieczenie OC.

Ta kobieta zapłaciła mało za OC  Rydzowski Ubezpieczenia, ponieważ ma wypracowane zniżki.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC?

Zakres ubezpieczenia samochodu OC w każdym przypadku jest taki sam. Niemniej jego cena może różnić się w poszczególnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Poza tym, na finalny koszt polisy wpływają:

  • parametry techniczne samochodu,
  • dane kierowcy - przede wszystkim jego wiek i historia jazdy,
  • miejsce zamieszkania kierowcy.
Kup polisę OC!

Ubezpieczenie OC online

Ochronę OC dla swojego pojazdu można nabyć na dwa sposoby: stacjonarnie lub online. Nie da się jednak ukryć, że coraz więcej osób wybiera drugą opcję. Niektórzy chętnie korzystają z porównywarek ubezpieczeń OC. Niemniej warto mieć świadomość, że porównywarka ubezpieczeń OC najczęściej zawiera sztywno wprowadzone ceny, których nie można negocjować. Lepszym pomysłem będzie więc skorzystanie z opcji dostępnej na naszej stronie: kalkulator ubezpieczenie OC. Trzeba tam wpisać podstawowe dane i wysłać formularz do nas. Wówczas nasi pracownicy przekalkulują różnorodne opcje, ocenią je pod kątem opłacalności i wprowadzą możliwe rabaty. Dzięki czemu, klienci mogą cieszyć się z najtańszego ubezpieczenia OC.

Czy samo OC wystarczy?

Warto wiedzieć, że OC samochodu osobowego to podstawowa ochrona, którą musi wykupić każdy kierowca. Natomiast, dodatkiem do polisy może być: ubezpieczenie AC, NNW, ASS, ochrona szyb czy bagażu samochodowego. Czy warto je wykupić? Zawsze warto być dobrze ubezpieczonym. Przykładowo, posiadając jedynie OC nie dostaniemy odszkodowania jeśli nasze auto zostanie uszkodzone przez grad. A jeśli będziemy mieć Autocasco to naprawę auta pokryje Ubezpieczyciel. 

Najczęściej zadawane pytania

Mój pojazd jest nieużywany. Czy muszę go ubezpieczyć?
Czy z ubezpieczenia OC rekompensowane są również szkody osobowe?
Jaka jest suma gwarancyjna w przypadku polisy OC pojazdu?
Czy ubezpieczenie samochodu muszę zawrzeć na 12 miesięcy?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu