Ubezpieczenie floty pojazdów

Pojazdy firmowe, które zostały ubezpieczone w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Jesteś właścicielem kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu pojazdów firmowych? Warto, byś rozważył ubezpieczenie flotowe - taka opcja jest tańsza i wygodniejsza niż pojedyncze ubezpieczenia samochodów. Sprawdź, co możemy Ci zaproponować.

Flota pojazdów, która została ubezpieczona w firmie Rydzowski Ubezpieczenia. Jeśli też jesteś właścicielem floty - zapraszamy do kontaktu z nami!!

Kilka słów o ubezpieczeniu floty

Ubezpieczenie floty to nic innego jak zbiorowa polisa, która obejmuje wszystkie pojazdy firmowe. Przykładowo, jeśli posiadasz 12 samochodów, to nie musisz każdego z nich ubezpieczać osobno, lecz wszystkie składki możesz opłacać w jednym terminie. Co ważne, dla Ubezpieczyciela nie ma znaczenia od jakiego czasu prowadzisz działalność. Istotne są natomiast: liczba pojazdów i sposób ich wykorzystywania. Jednak, jeśli Twoje samochody nie służą jako taxi lub jako pojazdy do przewożenia niebezpiecznych materiałów to bez problemu ubezpieczysz je we flocie.

Ubezpiecz flotę!

Zalety ubezpieczenia floty samochodowej

Z ubezpieczenia flotowego korzystają firmy rodzinne, średnie przedsiębiorstwa i duże korporacje - ich właściciele dostrzegają zalety ubezpieczenia flotowego i decydują się na podpisanie umowy generalnej. Co dokładnie można zyskać ubezpieczając w taki sposób swoją flotę pojazdów?

 • Możesz lepiej zorganizować swoją pracę - nie musisz odrywać się od codziennych obowiązków i sprawdzać do kiedy ważne są ubezpieczenia poszczególnych samochodów
 • Nie musisz martwić się o zmianę cen polisy - masz pewność stałej składki ochrony ubezpieczeniowej.
 • Zaoszczędzisz - broker wynegocjuje dla Ciebie najlepszą ofertę.
 • Otrzymasz pomoc w razie szkody - specjaliści z działu likwidacji szkód zajmą się Twoją sprawą, zgłoszą szkodę i pomogą Ci w uzyskaniu sprawiedliwego odszkodowania.
 • W razie potrzeby będziesz mógł skorzystać z pakietu assistance.
 • Będziesz mógł otrzymać indywidualny pakiet prawny, gdy zdecydujesz się na naszą ofertę ubezpieczenia flotowego.

Chcesz poznać ofertę ubezpieczenia floty?

Wyślij do nas formularz!

Przesuń w prawo aby wysłać

Ubezpieczenie flotowe - od ilu aut?

By kupić ubezpieczenie floty samochodów, wcale nie trzeba mieć kilkunastu samochodów. Wystarczy 5-6 pojazdów firmowych. Towarzystwa Ubezpieczeniowe stosują podział na:

 • małą flotę - najczęściej od 5 do około 20 pojazdów. Tutaj wszystko zależy od polityki wybranej firmy ubezpieczeniowej. Przykładowo, w PZU ubezpieczenie flotowe jest możliwe od 6 pojazdów, natomiast w już w Interrisku od 5.
 • dużą flotę pojazdów - w tym przypadku też wszystko zależy od firmy ubezpieczeniowej, ale zazwyczaj za dużą flotę samochodów uznaje się taką, która liczy od około 20 pojazdów. Przykładowo w PZU dla nowych Klientów to 20 samochodów, natomiast dla już obecnych od 30 pojazdów.

Ubezpieczenie małej floty

Jak już wspominaliśmy, firmy ubezpieczeniowe często stosują podział na: małą i dużą flotę pojazdów. Dodatkowo, każde z Towarzystw, oferuje nieco inne warunki ochrony i kryteria zawarcia umowy generalnej. Poniżej opisaliśmy kilka z nich. 

Firma Ubezpieczeniowa Ile pojazdów? Pojazdy Branże zakazane
Ubezpieczenie floty PZU od 6 pojazdów rodzaj pojazdów nie ma znaczenia PZU ubezpiecza każdą branżę
Ubezpieczenie floty Warta  od 6 do 15 pojazdów rodzaj pojazdów nie ma znaczenia Warta niechętnie podchodzi do tematu ubezpieczenia, jeśli prowadzisz firmę kurierską, ochroniarską lub jeśli zajmujesz się obsługą portów lotniczych
Ubezpieczenie floty Allianz od 6 do 30 pojazdów pojazdy, które znajdują się w katalogu Info Expert Allianz niechętnie podchodzi do ubezpieczenia, jeśli przewozisz materiały niebezpieczne, wynajmujesz pojazdy lub wykorzystujesz pojazdy do rajdów

 

Ubezpieczenie flotowe - krok po kroku

W Rydzowski Ubezpieczenia do każdego zapytania na temat ubezpieczeń komunikacyjnych podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Tak jest równiez w przypadku umowy generalnej. Naszą pracę możemy podzielić na 3 podstawowe etapy.

Na samym początku poznajemy sytuację danej firmy i przygotowujemy wykaz wszystkich pojazdów, które mogą zostać objęte ochroną. Później weryfikujemy dotychczasową szkodowość za ostatnie pełne 3 lata kalendarzowe i analizujemy obecny zakres podstawowych polis i ubezpieczeń dodatkowych. Sprawdzamy też, ile obecnie nasz Klient płaci za ochronę, by w późniejszym etapie móc mu zaproponować korzystniejszą ofertę.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia floty samochodów?

Na koszt ubezpieczenia floty samochodowej wpływa wiele czynników. Poniżej opisaliśmy najważniejsze z nich:

 • wiek pojazdów firmowych, które mają zostać ubezpieczone we flocie
 • wielkość floty - im większa flota, tym łatwiej będzie nam wynegocjować korzystniejszą cenę polisy,
 • sposób użytkowania samochodu - więcej zapłacisz, jeśli samochody będą mocno eksploatowane np. przez ciągłe wyjazdy w zagraniczne trasy.
 • szkodowość - na cenę ubezpieczenia pojazdów mechanicznych wpływa też ilość szkód komunikacyjnych. Towarzystwa Ubezpieczeniowe przeanalizują ostatnie 3 lata i na tej podstawie ocenią ryzyko.
Właściciel floty samochodowej właśnie ubezpieczył pojazdy firmowe w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Jaki jest zakres ubezpieczenia floty?

W przypadku ubezpieczenia flotowego bardzo ważne jest przemyślane ustalenie zakresu ochrony. Specjaliści z firmy Rydzowski Ubezpieczenia mogą Ci zaproponować:

 • ubezpieczenie OC,

 • ubezpieczenie autocasco,

 • ubezpieczenie assistance,

 • ubezpieczenie szyb,

 • NNW,

 • ubezpieczenie ochrony prawnej.

Ubezpiecz flotę!

Gdzie ubezpieczyć swoją flotę?

Ubezpieczenie flotowe oferuje wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych. Właśnie dlatego kluczowe jest dokładne porównanie ofert zarówno pod względem zakresu, jak i ceny ubezpieczenia. Zachęcamy więc do kontaktu z nami - wynegocjujemy dla Ciebie korzystne warunki ubezpieczenia pojazdów, szczegółowo je z Tobą omówimy i będziemy służyć Ci wsparciem przez cały okres obowiązywania umowy.

Kalkulator ubezpieczenia floty

Jeśli szukasz kalkulatora ubezpieczenia floty pojazdów, to niestety musimy Cię rozczarować. W przypadku tak skomplikowanego produktu, trudno otrzymać konkretną informację bez dostosowania zakresu ubezpieczenia do potrzeb Twojego biznesu. Kluczowa jest więc wcześniejsza rozmowę ze specjalistą ds ubezpieczeń, a także wynegocjonowanie przez niego korzystnych warunków umowy ubezpieczenia. Jeśli więc chcesz poznać warunki ubezpieczenia flotowego - skontaktuj się z nami. Wystarczy, że wyślesz do nas formularz kontaktowy/zostawisz nam numer lub zadzwonisz do nas.

Najczęściej zadawane pytania:

Dla kogo skierowane jest ubezpieczenie floty?
Ubezpieczenie floty - opinie przedsiębiorców
Jakie jeszcze ubezpieczenia mogę kupić w Rydzowski Ubezpieczenia?
Jak długo muszę czekać na ofertę ubezpieczenia swojej floty?
Ubezpieczenie floty PZU - czy warto?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu