Chcesz ubezpieczyć firmowy samochód lub inny pojazd wykorzystywany do pracy? W Rydzowski Ubezpieczenia znajdziemy dla Ciebie najlepszą z możliwych ofert i chętnie doradzimy w kwestii zakresu ochrony. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ubezpieczenia dla firm i zachęcamy do kontaktu z nami!

Jakie pojazdy firmowe mogę ubezpieczyć?

W Rydzowski Ubezpieczenia możesz ubezpieczyć różnego rodzaju pojazdy, między innymi: samochody firmowe, wózki widłowe, naczepy, koparki, Możliwe jest też ubezpieczenie ciągnika siodłowego, autobusu, a także mniejszych pojazdów zarejestrowanych na firmę, takich jak quad czy motocykl. Z naszej strony możemy zagwarantować najkorzystniejszą stawkę polisy, profesjonalne doradztwo ubezpieczeniowe i pomoc w razie konieczności likwidacji szkody.

Ubezpiecz pojazd firmowy!

Ubezpieczenie pojazdów firmowych online

01
Wypełnij szybki formularz kontaktowy.
02
Odbierz telefon od naszego specjalisty.
03
Zaakceptuj najkorzystniejszy wariant ubezpieczenia.
04
Podpisz zdalnie umowę.
05
Jeździj bezpiecznie!

Kilka słów o samochodzie firmowym

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy używane przez nich pojazdy kwalifikują się do kategorii aut służbowych. W praktyce wygląda to tak, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają przyjęte pewne kryteria. Najczęściej za samochody firmowe uznają pojazdy, które są wykorzystywane w celach zarobkowych, zakupione na firmę, finansowane w formie leasingu lub te, które nie mają przypisanego jednego kierowcy (innymi słowy, że może nim jeździć zarówno przedsiębiorca, jak i pracownicy firmy).

Zakres ubezpieczenia samochodu na firmę

Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie OC samochodu wystarczy? Z prawnego punktu widzenia - tak, ale podchodząc do tego tematu biznesowo, rekomendujemy zadbać o szerszy zakres ochrony. W końcu, samochód firmowy używany jest zazwyczaj przez wielu kierowców. Każdy ma inny styl prowadzenia samochodu i inny poziom doświadczenia. Trudno więc czuć się bezpiecznie finansowo bez solidnej ochrony ubezpieczeniowej. Z tego względu, wielu przedsiębiorców wybiera dodatkowe ubezpieczenie samochodu: takie jak AC samochodu firmowego, ASS, NNW, ochrona szyb czy ubezpieczenie GAP.

Ubezpieczenie wózka widłowego

Wózki widłowe wykorzystywane są głównie przez firmy produkcyjne i transportowe, ale można je też spotkać w hurtowniach czy różnego rodzaju sklepach. Wolnobieżne pojazdy zazwyczaj poruszają się w obrębie firmy, więc podlegają ubezpieczeniu majątkowemu. Niemniej, zdarzają się też sytuacje, gdy wózek widłowy włącza się do ruchu, wyjeżdżając na zewnątrz, np. na parking przed sklepem. Wtedy warto pomyśleć o ubezpieczeniu wózka widłowego. W razie szkody np. zarysowania innego pojazdu lub potrącenia przechodnia przez operatora tego pojazdu firmowego, możliwe będzie zrekompensowanie szkód z oc. Właściciel firmy dzięki takiej ochronie uniknie też wielu nieprzyjemności. Oczywiście, wózek widłowy można również ubezpieczyć bardziej kompleksowo - o szczegółach na temat oferty możesz porozmawiać z naszymi specjalistami np. z Anną Zdunek, która specjalizuje się w tej tematyce.

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego.

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Poruszając kwestie, jaką jest ubezpieczenie samochodu firmowego warto też wspomnieć o OC ciągnika siodłowego. Ochrona ta jest obowiązkowa - regulują ją przepisy prawne z 2003 roku, a za przeoczenie płatności grożą wysokie kary finansowe, sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych. Koszt ochrony ciągnika siodłowego zazwyczaj oscyluje w granicach 3-4 tysięcy złotych - wiele zależy od parametrów pojazdu, historii ubezpieczeniowej czy szkodowości. By dowiedzieć się, ile będzie kosztowało OC pojazdu firmowego skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Ubezpiecz pojazd firmowy!

Ubezpieczenie floty pojazdów firmowych

Oczywiście, jest posiadasz kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt pojazdów firmowych to możesz rozważyć ubezpieczenie flotowe. Taka opcja zazwyczaj okazuje się zdecydowanie korzystniejsza niż ubezpieczenie każdego pojazdu osobno. Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie floty? Przede wszystkim, cena takiej polisy z pewnością będzie niższa niż w standardowych przypadkach. Towarzystwa Ubezpieczeniowe zazwyczaj udzielają większych rabatów tym, którzy ubezpieczają więcej pojazdów. Poza tym, decydując się na podpisanie umowy generalnej w naszej firmie zyskujesz sporo dodatkowych benefitów: wsparcie w procesie likwidacji szkód (nawet jeśli do szkody doszło za granicą), doradztwo ubezpieczeniowe i leasingowe.

Podchodzimy kompleksowo do firm, które decydują się na ubezpieczenie floty pojazdów firmowych. Najpierw weryfikujemy obecny zakres ubezpieczeń, wykupionych na aktualne pojazdy. Później doradzamy odpowiedni zakres ochrony i negocjujemy warunki ubezpieczenia flotowego z poszczególnymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Wszystko po to, by uzyskać jak najkorzystniejszą opcję ubezpieczenia samochodów firmowych.

Gdzie zakupić ubezpieczenie samochodu firmowego?

Oczywiście, zachęcamy do współpracy z nami. Z nami ubezpieczenie samochodu służbowego nie będzie odczuwalne dla portfela. Porównamy różne warianty, sprawdzimy ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych i zaproponujemy najkorzystniejszą umowę ubezpieczenia samochodu firmowego. Wybierając Rydzowski Ubezpieczenia, zyskujesz następujące benefity:

  • opieka dedykowanego specjalisty z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych dla firm, 
  • tańsze ubezpieczenie pojazdu firmowego, dzięki porównaniu wszystkich ofert,
  • możliwość zmiany ubezpieczenia pojedynczych samochodów firmy na umowę ubezpieczenia flotowego wszystkich pojazdów firmowych, 
  • pomoc w zakresie likwidacji szkód. 

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę kupić OC samochodu firmowego przez internet?
Czy w Rydzowski Ubezpieczenia są dostępne inne rodzaje ubezpieczenia firmy?
OC dla taksówkarzy - dlaczego jest droższe?
Czy mogę wliczyć w koszty ubezpieczenie samochodu firmowego?
Szukasz ubezpieczenia firmowych pojazdów?
Chętnie przygotuję propozycję dla Twojego biznesu.
Anna Zdunek
specjalistka ds. ubezpieczeń firmowych
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu
Zakres ochrony ubezpieczeniowej dla pojazdu:
Przesuń w prawo aby wysłać