Ubezpieczenie zwierząt

Mężczyzna, który kupił ubezpieczenie zwierząt gospodarskich w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie zwierząt to chętnie wybierana polisa. W końcu, zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zawsze - niezależnie od tego, czy są one gospodarskie czy domowe. Sprawdź zakres i cenę ochrony!

Zwierzę gospodarskie, które jest objęte ochroną - ubezpieczenie zwierząt Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie zwierząt gospodarskich - dlaczego warto je zakupić?

Zwierzęta gospodarskie są narażone na różne niebezpieczeństwa. Mogą zostać poszkodowane w wielu wypadkach podczas pracy. A jakby na to nie patrzeć, często to właśnie na nich opiera się działalność całego gospodarstwa. Dlaczego warto objąć je ubezpieczeniem? Dzięki odpowiedniej polisie możesz chronić wszystkie posiadane zwierzęta niezależnie od ich gatunku. Ponadto ubezpieczenie zwierząt gospodarskich często jest jednym z elementów ogólnych ubezpieczeń dla rolników. Można je nabyć w atrakcyjnej cenie, a oprócz tego otrzymać dofinansowanie od państwa. A odszkodowanie otrzymane w wyniku szkody umożliwi Ci szybsze odnowienie stada i powrót do normalnego funkcjonowania gospodarstwa.

Zapytaj o ubezpieczenie zwierząt!

Chcesz ubezpieczyć zwierzęta gospodarcze?

Wyślij do nas formularz - przygotujemy dla Ciebie ofertę!

Przesuń w prawo aby wysłać

Czy ubezpieczenie zwierząt jest obowiązkowe?

Czy ubezpieczenie zwierząt gospodarskich jest obowiązkowe? Nie. Jednak zdecydowanie warto je rozważyć, szczególnie jeśli jesteś właścicielem gospodarstwa. Jakie zwierzęta można objąć polisą? Za zwierzęta gospodarskie Towarzystwa Ubezpieczeniowe uznają te, których posiadanie w ramach działalności rolniczej ma na celu pozyskanie siły pociągowej, uzyskanie produkcji towarowej lub uzyskanie materiału do reprodukcji. Są to:

 • drób (np. kury, kaczki, gęsi czy indyki),
 • zwierzęta futerkowe (np. lisy, norki, nutrie, króliki),
 • gatunki koniowate (np.konie i osły),
 • zwierzęta jeleniowate (np. jelenie szlachetne, daniele),
 • bydło domowe, świnie, owce, kozy,
 • pszczoły miodne.

Kiedy ochrona zwierząt gospodarskich zadziała?

Ubezpieczenie zwierząt gospodarskich zadziała w sytuacjach związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz zdarzeniami losowymi. Dla większości Towarzystw Ubezpieczeniowych do takich sytuacji zaliczane są pożar, powódź, zapadnięcie się ziemi, lawina, śnieżyca, ulewny deszcz, gradobicie, huragan, uderzenie pioruna, porażenie prądem, uderzenie przez pojazd, upadek statku powietrznego, ubój z konieczności, pomór zwierząt.

Jesteś właścicielem zwierząt gospodarskich lub domowych?

Zapewnij im maksymalną ochronę!

Ubezpieczenie bydła i zwierząt gospodarskich na stronie rydzowski.pl Ubezpieczenie bydła i zwierząt gospodarskich na stronie rydzowski.pl

Maksymalna suma ubezpieczenia zwierząt - w świetle prawa

Od 2024 roku obowiązują nowe maksymalne sumy ubezpieczenia dla rolników. W przypadku ubezpieczenia zwierząt rolniczych są to sumy takie jak:

 • 15 200 zł - dla bydła,
 • 15 500 zł - dla koni,
 • 1 100 zł - dla owiec,
 • 700 zł - dla kóz,
 • 2 600 zł - dla świń,
 • 60 zł - dla kur, perlic i przepiórek,
 • 65 zł - dla kaczek,
 • 250 zł - dla gęsi,
 • 210 zł - dla indyków,
 • 1 100 zł - dla strusi,

Jak działają dopłaty do ubezpieczeń hodowlanych?

Rolnicy, którzy mają prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą hodowlę, mogą skorzystać z dopłaty do ubezpieczenia zwierząt gospodarskich. Wynosi ona 70%, a koszt jest opłacany z budżetu państwa. Co roku Rada Ministrów określa wysokość dopłat. Z tego powodu umowy ubezpieczeniowe zwierząt gospodarczych muszą zostać podpisywane do momentu wyczerpania limitu dopłat. Podobne dofinansowanie można otrzymać na uprawy rolne.

Kobieta karmi kury. Zwierzęta hodowlane są ubezpieczone przez specjalistów z Rydzowski Ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie zwierząt gospodarskich?

Na cenę ubezpieczeń dla rolników ma wpływ wiele czynników. Zazwyczaj koszt jest zależny od wielkości gospodarstwa rolnego i liczby zatrudnionych osób. Podobnie jest w przypadku ubezpieczenia zwierząt gospodarskich. W oszacowaniu ceny kluczowa jest wielkość posiadanego stada. Jaka jest cena ubezpieczenia zwierząt gospodarskich? Niestety nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Pamiętaj jednak, że w Polsce możesz otrzymać dopłatę do ubezpieczenia zwierząt gospodarskich. Jeśli chcesz poznać koszt ubezpieczenia w przypadku Twojego gospodarstwa, skontaktuj się z nami.

Kup ubezpieczenie zwierząt gospodarskich!

Gdzie kupić ubezpieczenie zwierząt gospodarskich?

Gdzie ubezpieczyć zwierzęta? Najwygodniej zrobić to przez internet. Warto porównać ofertę różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych i znaleźć rozwiązanie, które najlepiej pasuje do Twojego gospodarstwa. Wiemy, że nie jest to proste i szybkie zadanie. Dlatego w Rydzowski Ubezpieczenia porównany za Ciebie różne opcje ubezpieczenia i doradzimy Ci w wyborze, tak by wszyscy byli zadowoleni – i Ty, i Twoje zwierzęta.

Ubezpieczenie zwierząt domowych

Nie tylko zwierzęta gospodarskie można ubezpieczyć. Polisą można objąć także zwierzęta domowe, jednak na nieco innych warunkach. Przede wszystkim warto wiedzieć, że ubezpieczenie zwierząt domowych nie jest odrębnym produktem ubezpieczeniowym. Można je nabyć w ramach polisy mieszkaniowej. Z takim wypadku zwierzęta traktowane są jako ruchomości domowe. Jakie zwierzęta domowe chroni polisa mieszkaniowa? Są to m.in.:

 • psy i koty,
 • gryzonie (np. króliki, chomiki, świnki morskie, fretki, szynszyle, myszoskoczki, myszy, szczury),
 • ptaki (np.kanarki, papugi),
 • żółwie,
 • ryby akwariowe.

Jak działa ubezpieczenie zwierząt domowych?

Ponieważ - tak jak wspomnieliśmy - zwierzęta domowe są traktowane jak pozostałe ruchomości w mieszkaniu, obowiązuje je taki sam zakres ochrony. Dlatego jeśli posiadany przez Ciebie pupil dozna uszczerbku na zdrowiu lub zginie z powodu pożaru, zalania, włamania (lub wszystkich innych ryzyk, które uwzględniono w polisie mieszkaniowej), właściciel otrzyma odpowiednią rekompensatę od Ubezpieczyciela. Ubezpieczenie może zawierać także takie ryzyka jak celowe otrucie przez osoby trzecie, brak opieki poprzez niedyspozycję zdrowotną opiekuna, wypadki komunikacyjne.

Jeśli w ramach polisy zdecydujesz się na OC w życiu prywatnym, może ono objąć także zwierzęta. Przyda się np. w sytuacji, gdy Twój pies wyrządzi szkody sąsiadom lub na klatce schodowej. Natomiast jeśli posiadasz domowy Assistance, możesz liczyć na pomoc weterynaryjną, organizację i pokrycie kosztów opieki czy transport w wyniku wypadku opiekuna.

Kot i pies - te zwierzęta domowe są ubezpieczone w ramach polisy mieszkaniowej.

Ubezpieczenie zwierząt domowych - koszt

Ile kosztuje ubezpieczenie zwierząt? By poznać koszt tej polisy, należy sprawdzić cenę ubezpieczenia mieszkania z tym rozszerzeniem. W oszacowaniu ceny ubezpieczenia dla Ubezpieczyciela na znaczenie lokalizacja, metraż, stan mieszkania. Standardowa cena polisy wynosi około 300-400 zł rocznie.

Zapytaj o ubezpieczenie zwierząt domowych!

Gdzie kupić ochronę dla pupila?

Gdzie ubezpieczyć zwierzęta? Podobnie jak zwierzęta gospodarskie, zwierzęta domowe możesz objąć polisą w Rydzowski Ubezpieczenia. Wystarczy, że przy zakupie ubezpieczenia mieszkania, rozszerzysz ochronę również o zwierzęta. Taką możliwość daje wiele popularnych Towarzystw Ubezpieczeniowych, dlatego warto zrobić porównanie ofert i znaleźć najkorzystniejszą. Chętnie Cię w tym wyręczymy i zadbamy o bezpieczeństwo Twojego pupila.

Najczęściej zadawane pytania

Jakich zwierząt nie można ubezpieczyć?
Czy ubezpieczenie zwierząt można kupić online?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu