Ubezpieczenie nieruchomości 

Nieruchomość, która została ubezpieczona w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Dom to miejsce, które kojarzy się przede wszystkim z bezpieczeństwem. Warto więc zadbać o maksymalną ochronę nieruchomości i wybrać solidne ubezpieczenie. Sprawdź naszą ofertę!

Ten dom jest ubezpieczony w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Czy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie domu jest indywidualną i dobrowolną decyzją właściciela nieruchomości. Wyjątek stanowi ubezpieczenie domu od pożaru. Jest ono obowiązkowe w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest gospodarstwo, które przekracza 1 ha. Natomiast drugim przypadkiem jest kredyt hipoteczny. Wtedy to bank wymaga od kredytobiorców zakupu tego rodzaju polisy.

Ubezpiecz nieruchomość!

Dlaczego warto ubezpieczyć nieruchomość?

Argumentów przemawiających za ubezpieczeniem nieruchomości jest wiele. Przede wszystkim, ubezpieczenie polecane jest osobom, które dopiero co wprowadziły się do nowego lokum. W końcu, w trakcie korzystania z mieszkania może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych zdarzeń, a jeśli nie masz dużych oszczędności, samodzielne pokrycie szkód może być bardzo kosztowne. Poza tym, dobrze dobrane ubezpieczenie domu to dostęp do pomocy wielu specjalistów - hydraulika, elektryka czy szklarza. Ponadto możesz zyskać dostęp do całodobowej infolinii, która może okazać się zbawienna, kiedy trzeba szybko szukać specjalisty lub dowiedzieć się, co zrobić w przypadku wystąpienia szkody. 

Nieruchomość, która została ubezpieczona w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Ochrona nieruchomości - co powinna obejmować?

Podstawowe ubezpieczenie nieruchomości najczęściej obejmuje mury oraz elementy stałe. Co to oznacza w praktyce? Większość Ubezpieczycieli poprzez elementy stałe rozumie wszystkie elementy mieszkania, które są trwale zamontowane, np. okna, wszelkie elementy instalacji, parkiet, kominek itp. Polisę warto rozszerzyć o mienie ruchome. Jest to wyposażenie mieszkania, czyli np. sprzęt elektroniczny, RTV, AGD, ale również rzeczy osobiste, gotówka czy biżuteria.

Ubezpiecz nieruchomość!

O co jeszcze warto zadbać?

  • Zalanie nieruchomości przez powódź – ten dodatek nie zawsze jest dostępny w podstawie, a dla domów jednorodzinnych czy mieszkań ulokowanych na dolnych kondygnacjach może okazać się bardzo przydatny.
  • Pożar – podstawowe ubezpieczenie domu zawiera najczęściej jedynie odszkodowanie za uszkodzenie części stałych nieruchomości. Ponieważ ogień jest wyjątkowo niszczycielskim żywiołem, wiele osób decyduje się na rozszerzenie ochrony również na wyposażenie domu.
  • Kradzież z włamaniem – jak wynika z policyjnych statystyk, sytuacje te zdarzają się bardzo często i stanowią realne zagrożenie, dlatego warto się odpowiednio zabezpieczyć, by otrzymać odszkodowanie za skradzione przedmioty.
  • OC w życiu prywatnym – rozszerzenie to jest pomocne, jeśli z Twojej winy poszkodowani zostaną sąsiedzi, np. zalanie mieszkania, zarysowanie samochodu. Wtedy to Ubezpieczyciel pomaga w pokryciu wyrządzonych szkód.
  • NNW – ten dodatek to zabezpieczenie finansowe dla Ciebie lub Twoich bliskich, jeśli w nieruchomości dojdzie do wypadku i poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Czy dom w budowie też można ubezpieczyć?

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej ubezpieczyć swój dom. Możesz to zrobić już na etapie jego budowy. W końcu w tym czasie jest również narażony na wiele zdarzeń trudnych do przewidzenia, takich jak pożar, zalanie czy kradzież. Według większości Towarzystw Ubezpieczeniowych nieruchomość w budowie to budynek mieszkalny (dom lub mieszkanie), które jest w trakcie budowy, rozbudowy, nadbudowy, przebudowy czy remontu kapitalnego. Polisa ta chroni jednak jedynie mury i elementy stałe. Nie obejmuje elementów wyposażenia ze względu na to, że są one najbardziej narażone na zniszczenia. Objęcie ich polisą jest możliwe w momencie, gdy budynek jest zamknięty, czyli posiada dach, okna i drzwi. Wtedy też można ubezpieczyć go od kradzieży.

Ubezpieczenie domu o dobrym zakresie i dobrej cenie dostępne jest na ryzowski.pl

Ile kosztuje ubezpieczenie domu i mieszkania?

Cena ubezpieczenia domu przeważnie zależy głównie od dwóch czynników. Jest to wartość mieszkania i oczekiwany zakresu ochrony. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę również metraż, lokalizację, kondygnację, standard wykończenia czy materiały, z których został zbudowany dom. Im droższa jest nieruchomość i im więcej ryzyk zostanie uwzględnionych w polisie, tym składka będzie rosła. Ceny podstawowego ubezpieczenia zaczynają się już od 200 - 300 zł za rok.

Ubezpiecz nieruchomość!

Ubezpieczenie domu - na co zwracać uwagę?

Ubezpieczając nieruchomość, warto rozważyć zakup kilku rozszerzeń. Wiadomo, że wiążą się one z większymi kosztami, jednak w porównaniu z kosztami, które trzeba pokryć przy ewentualnych zdarzeniach, nie są one aż tak duże. Same rozszerzenia nie są drogie, a dają wiele korzyści. Bardzo ważnym aspektem jest także dokładne oszacowanie wartości nieruchomości. Jednak najważniejszą kwestią jest zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Dokumenty te są dostępne za darmo na stronach internetowych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Warto je dokładnie przeanalizować przed zakupem polisy, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.  

W jakiej firmie najlepiej ubezpieczyć dom?

Gdzie kupić najlepsze ubezpieczenie domu? Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Warto przede wszystkim zdać sobie sprawę z własnych potrzeb i zaznajomić się z ofertami kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych. Porównanie ich pozwoli Ci dobrać zakres ubezpieczenia nieruchomości do swoich oczekiwań i warunków. Gdzie ubezpieczyć dom? Oto najczęściej wybierane oferty!

PZU ubezpieczenie domu
Warta Dom Komfort
Generali Ubezpieczenie domu all risk

Ubezpieczenie nieruchomości online

Swój dom możesz ubezpieczyć także przez Internet. Jest to bardzo wygodna opcja, bo nie trzeba wychodzić z domu czy czekać w kolejce do agenta ubezpieczeniowego. Poza tym w naszej multiagencji możemy porównać cenę i zakres poszczególnych ofert - wszystko po to, by ochrona domu lub mieszkania była adekwatna do potrzeb i możliwości finansowych właścicieli.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy ubezpieczenie domu zadziała w przypadku wojny?
Czy mogę ubezpieczyć dom letniskowy?
Od czego zależy wysokość odszkodowania?
Kiedy ubezpieczyciel nie może wypłacić odszkodowania?
Kupuję nowe mieszkanie - co jest ważne?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu