#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie Domu i Mieszkania

Dom – miejsce, które kojarzy się każdemu przede wszystkim z bezpieczeństwem. To właśnie ubezpieczenie nieruchomości jest czynnikiem, które zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Uwzględnia wiele elementów, które mogą okazać się bardzo pomocne i oferuje wsparcie w wielu aspektach. Podpowiadamy, w jakiej firmie najlepiej ubezpieczyć dom, jakie są koszty ubezpieczenia domu i na co zwracać uwagę przy wyborze polisy.

Profesjonalna ochrona domu all risk - Rydzowski Ubezpieczenia

Czy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie domu jest indywidualną i dobrowolną decyzją właściciela nieruchomości. Wyjątek stanowi ubezpieczenie domu od pożaru. Jest ono obowiązkowe w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest gospodarstwo, które przekracza 1 ha. Natomiast drugim przypadkiem jest kredyt hipoteczny. Wtedy to bank wymaga od kredytobiorców zakupu tego rodzaju polisy.

Dlaczego warto ubezpieczyć nieruchomość?

Argumentów przemawiających za ubezpieczeniem nieruchomości jest wiele. Przede wszystkim, ubezpieczenie polecane jest osobom, które dopiero co wprowadziły się do nowego lokum. W końcu, w trakcie korzystania z mieszkania może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych zdarzeń, a jeśli nie masz dużych oszczędności, samodzielne pokrycie szkód może być bardzo kosztowne. Poza tym, dobrze dobrane ubezpieczenie domu to dostęp do pomocy wielu specjalistów - hydraulika, elektryka czy szklarza. Ponadto możesz zyskać dostęp do całodobowej infolinii, która może okazać się zbawienna, kiedy trzeba szybko szukać specjalisty lub dowiedzieć się, co zrobić w przypadku wystąpienia szkody. 

Ochrona nieruchomości - co powinna obejmować?

Podstawowe ubezpieczenie nieruchomości najczęściej obejmuje mury oraz elementy stałe. Co to oznacza w praktyce? Większość Ubezpieczycieli poprzez elementy stałe rozumie wszystkie elementy mieszkania, które są trwale zamontowane, np. okna, wszelkie elementy instalacji, parkiet, kominek, itp. Polisę warto rozszerzyć o mienie ruchome. Jest to wyposażenie mieszkania, czyli np. sprzęt elektroniczny, RTV, AGD, ale również rzeczy osobiste, gotówka czy biżuteria.

O co jeszcze trzeba zadbać?

  • Zalanie nieruchomości przez powódź – ten dodatek nie zawsze jest dostępny w podstawie, a dla domów jednorodzinnych czy mieszkań ulokowanych na dolnych kondygnacjach może okazać się bardzo przydatny.
  • Pożar – podstawowe ubezpieczenie domu zawiera najczęściej jedynie odszkodowanie za uszkodzenie części stałych nieruchomości. Ponieważ ogień jest wyjątkowo niszczycielskim żywiołem, wiele osób decyduje się na rozszerzenie ochrony również na wyposażenie domu.
  • Kradzież z włamaniem – jak wynika z policyjnych statystyk, sytuacje te zdarzają się bardzo często i stanowią realne zagrożenie, dlatego warto się odpowiednio zabezpieczyć, by otrzymać odszkodowanie za skradzione przedmioty.
  • OC w życiu prywatnym – rozszerzenie to jest pomocne, jeśli z Twojej winy poszkodowani zostaną sąsiedzi, np. zalanie mieszkania, zarysowanie samochodu. Wtedy to Ubezpieczyciel pomaga w pokryciu wyrządzonych szkód.
  • NNW – ten dodatek to zabezpieczenie finansowe dla Ciebie lub Twoich bliskich, jeśli w nieruchomości dojdzie do wypadku i poważnego uszczerbku na zdrowiu.
Nieruchomość, ubezpieczona przez specjalistów z multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia.

Czy dom w budowie też można ubezpieczyć?

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej ubezpieczyć swój dom. Możesz to zrobić już na etapie jego budowy. W końcu w tym czasie jest również narażony na wiele zdarzeń trudnych do przewidzenia, takich jak pożar, zalanie czy kradzież. Według większości Towarzystw Ubezpieczeniowych nieruchomość w budowie to budynek mieszkalny (dom lub mieszkanie), które jest w trakcie budowy, rozbudowy, nadbudowy, przebudowy czy remontu kapitalnego.

Polisa ta chroni jednak jedynie mury i elementy stałe. Nie obejmuje elementów wyposażenia ze względu na to, że są one najbardziej narażone na zniszczenia. Objęcie ich polisą jest możliwe w momencie, gdy budynek jest zamknięty, czyli posiada dach, okna i drzwi. Wtedy też można ubezpieczyć go od kradzieży.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu i mieszkania?

Cena ubezpieczenia domu przeważnie zależy głównie od dwóch czynników. Jest to wartość mieszkania i oczekiwany zakresu ochrony. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę również metraż, lokalizację, kondygnację, standard wykończenia czy materiały, z których został zbudowany dom. Im droższa jest nieruchomość i im więcej ryzyk zostanie uwzględnionych w polisie, tym składka będzie rosła. Ceny podstawowego ubezpieczenia zaczynają się już od 200-300 zł za rok.

Zapytaj o cenę ubezpieczenia domu

Ubezpieczenie domu - na co zwracać uwagę?

Ubezpieczając nieruchomość, warto rozważyć zakup kilku rozszerzeń. Wiadomo, że wiążą się one z większymi kosztami, jednak w porównaniu z kosztami, które trzeba pokryć przy ewentualnych zdarzeniach, nie są one aż tak duże. Same rozszerzenia nie są drogie, a dają wiele korzyści. Bardzo ważnym aspektem jest także dokładne oszacowanie wartości nieruchomości. Jednak najważniejszą kwestią jest zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Dokumenty te są dostępne za darmo na stronach internetowych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Warto je dokładnie przeanalizować przed zakupem polisy, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.  

W jakiej firmie najlepiej ubezpieczyć dom?

Gdzie kupić najlepsze ubezpieczenie domu? Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Warto przede wszystkim zdać sobie sprawę z własnych potrzeb i zaznajomić się z ofertami kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych. Porównanie ich pozwoli Ci dobrać zakres ubezpieczenia nieruchomości do swoich oczekiwań i warunków. Gdzie ubezpieczyć dom? Oto najczęściej wybierane oferty!

PZU ubezpieczenie domu

Co obejmuje ubezpieczenie domu w PZU? Są to: aż 18 zdarzeń losowych, np. ogień, zalanie czy grad, dewastacja, przepięcie, zalanie, włamanie i rabunek. W wariancie Od Wszystkich Ryzyk możesz zyskać ochronę również w przypadku wyłudzenia gotówki czy biżuterii oraz nietypowych sytuacji (np. uszkodzenia płyty indukcyjnej w wyniku chwilowego braku prądu czy przegryzienia kabli przez kunę).

Warta Dom Komfort

Ubezpieczeniem Warta Dom Komfort można objąć nie tylko lokale mieszkalne i jego elementy, ale również dom letniskowy, garaż lub inny budynek czy małą architekturę. Są one chronione na wypadek typowych zdarzeń, m.in. pożaru, zalania, dewastacji, przepięcia, stłuczenia, kradzieży z włamaniem, rabunku. Co więcej, polisa ta może uwzględniać sprzęt oraz rower poza domem, utratę czynszu, nagrobki i roślinność ogrodową.

Generali Ubezpieczenie domu All Risk

Oprócz standardowych pozycji takich jak ogień, naturalne zdarzenia, zalanie, stłuczenie stałych elementów czy przepięcia, ubezpieczenie domu Generali All Risk obejmuje ochroną również rzeczy osobiste gości czy przedmioty niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej.

Ubezpieczenie nieruchomości online

Swój dom możesz ubezpieczyć także przez Internet. Jest to bardzo wygodna opcja, bo nie trzeba wychodzić z domu czy czekać w kolejce do agenta ubezpieczeniowego. Poza tym w naszej multiagencji możemy porównać cenę i zakres poszczególnych ofert - wszystko po to, by ochrona domu lub mieszkania była adekwatna do potrzeb i możliwości finansowych właścicieli.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy ubezpieczenie domu zadziała w przypadku wojny?

Nie. Każde ubezpieczenie posiada pewne wyłączenia, co również ma miejsce w przypadku ubezpieczenia domu. Większość Ubezpieczycieli nie zapewnia ochrony w przypadku zniszczeń powstałych w wyniku wojny lub aktów terroryzmu.

Czy mogę ubezpieczyć dom letnistkowy?

Tak. Ceny ubezpieczenia domku letniskowego zaczynają się już od 80 zł. Zgłoś się do Rydzowski Ubezpieczenia, a my znajdziemy najkorzystniejsze ubezpieczenie dla Ciebie.

Od czego zależy wysokość odszkodowania?

Wysokość odszkodowania zależy przede wszystkim od wielkości szkody. Jeśli Ubezpieczyciel oszacuje, że Twoja nieruchomość została zniszczona np. w 30%, to otrzymasz odszkodowanie równe 30% sumy ubezpieczenia.

Kiedy ubezpieczyciel nie może wypłacić odszkodowania?

Przypadkami, kiedy Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, są np. szkody powstałe w wyniku zaniedbania czy celowego działania właścicieli nieruchomości. Szczegółowe wyłączenia znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia danego Towarzystwa.

Document icon

Ogień i inne zdarzenia

Document icon

Assistance w domu

Document icon

OC posiadacza nieruchomości

Document icon

Pompy ciepła

Document icon

Kradzież i włamanie

Document icon

OC w życiu prywatnym

Document icon

Ubezpieczenie fotowoltaiki

Document icon

NNW w domu

Document icon

OC najemcy

Document icon

Ubezpieczenie solarów

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.