Ubezpieczenie przyczepki samochodowej

Przyczepka samochodowa, która została ubezpieczona online na rydzowski.pl

Przyczepka samochodowa jest pomocna na budowie, podczas przeprowadzki czy też do transportu masywnych przedmiotów. Kupić ją można w symbolicznej cenie. Jednak, by w pełni legalnie z niej korzystać trzeba zadbać o ubezpieczenie OC.

Mężczyzna cieszy się, że mógł tanio ubezpieczyć przyczepkę samochodową na rydzowski.pl

Czy ubezpieczenie przyczepki samochodowej jest obowiązkowe?

Przyczepka samochodowa to pojazd bezsilnikowy i niezdolny do samodzielnego poruszania się. Zatem wiele osób zastanawia się, czy trzeba ubezpieczyć przyczepkę i jeśli tak to po co. Odpowiedzi można szybko znaleźć w przepisach prawnych – polisa OC przyczepki jest obligatoryjna. Ochrona ta ma stanowić zabezpieczenie na wypadek kolizji drogowej z jej udziałem. A także innego nieszczęśliwego przypadku w trakcie jazdy. A o taki niestety nie jest trudno. Kierowcy, którzy zignorują ubezpieczenie oc przyczepy samochodowej i nie wykupią polisy na czas, muszą liczyć się z karą nałożoną przez UFG. To zupełnie nieopłacalne, bo kwota ta może przekroczyć roczny koszt oc dla przyczepki.

Kup ubezpieczenie przyczepki!

Co obejmuje ubezpieczenie OC przyczepki?

Dokładny zakres podstawowego ubezpieczenia przyczepki samochodowej reguluje art.37 ust.2. Znajduje się tam zapis,  że polisa OC chroni właściciela pojazdu przed kosztami likwidacji ewentualnej szkody. Zatem, przykładowo, gdy podczas skrętu przyczepka zahaczy o inny pojazd – właściciel nie utraci prywatnych oszczędności. Koszty nie będą musiały być pokrywane z własnej kieszeni - Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanej stronie rekompensatę z oc sprawcy.

Jaką przyczepkę chcesz ubezpieczyć?

Ile kosztuje ubezpieczenie przyczepki?

Koszt ubezpieczenia przyczepki samochodowej nie jest wysoki. Zazwyczaj mieści się w przedziale od 50 do 150 złotych. Niekiedy zdarzają się też niższe ceny. Możemy się pochwalić, że nieraz naszym specjalistom udaje się przygotować oferty za 40 złotych rocznie! Oczywiście, cena OC przyczepki samochodowej zależy od kilku czynników. Takich jak: wiek i miejsce zamieszkania właściciela, parametry techniczne pojazdu czy historia jazdy danej osoby.

 • Ubezpieczenie przyczepki lekkiej transportowej – kosztuje najmniej. Tego typu przyczepki są bowiem najlżejsze – ważą poniżej 750 kilogramów.
 • Ubezpieczenie OC przyczepki specjalnej – OC dla lawety jest nieco droższe od polisy dla lekkich przyczepek.
 • Ubezpieczenie przyczepy samochodowej o wadze powyżej 750 kg, ale mniejszej niż 4250 kg (przyczepa ciężka) to najdroższy wariant polisy. Zazwyczaj trzeba za niego zapłacić ponad 100 zł.
 • Ubezpieczenie przyczepki kempingowej - u nas dostępne jest nawet od 48 złotych.

Ubezpieczenie przyczepki lekkiej - od czego jeszcze zależy?

Zastanawiasz się, co jeszcze wpływa na ubezpieczenie oc przyczepy samochodowej? Dużą rolę odgrywa też firma ubezpieczeniowa przyczepki. W końcu, każda przyczepa zarejestrowana musi mieć taki sam zakres polisy. Firmy ubezpieczeniowe przyjmują jednak różne kryteria podczas oceny ryzyka. Właśnie dlatego kluczowe jest porównanie różnych ofert. Pozwoli to dokonać decyzji, gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie przyczepki. W Rydzowski Ubezpieczenia możemy zrobić to za Ciebie. Zawsze sprawdzamy dostępne warianty i rekomendujemy najtańsze ubezpieczenie oc przyczepki online.

Za brak OC przyczepki samochodowej grozi kara, dlatego warto kupić polisę na rydzowski.pl

Czy za brak ubezpieczenia OC przyczepy grozi kara?

Warto mieć świadomość, że za zignorowanie obowiązku ubezpieczenia przyczepki samochodowej grożą wysokie mandaty. Już za 3 dni bez polisy OC zapłacić można 280 złotych, a to przecież więcej niż roczny koszt ubezpieczenia OC przyczepki. Co więcej, jeśli właściciel bezsilnikowego pojazdu spóźni się z płatnością od 3 do 14 dni, będzie musiał zapłacić 710 zł. Natomiast za spóźnienie powyżej 14 dni grozi kara 1 410 zł! Sankcje są nakładane przez UFG. Zatem warto mieć na uwadze, że ubezpieczenie OC przyczepki jest obowiązkowe

Ubezpiecz przyczepkę samochodową!

Polisa OC przyczepy - czy wystarczy?

Jak już wspominaliśmy polisa OC przyczepy samochodowej jest obowiązkowa. Dobrowolny jest natomiast wybór dodatkowych wariantów ubezpieczenia, takich jak AC, NNW czy ASS. Przydadzą się one przede wszystkim kierowcom, którzy bardzo często używają przyczepek samochodowych. Wówczas prawdopodobieństwo nieszczęśliwego zdarzenia jest wysokie. A AC, NNW czy ASS to gwarancja rekompensaty w takich przypadkach jak: kradzież przyczepki, awaria czy uszczerbek na zdrowiu. Kiedy obowiązkowe ubezpieczenie przyczepki nie wystarczy?

 • gdy często wyruszasz w trasę z zapiętą do auta przyczepką samochodową - wtedy wzrasta ryzyko jej uszkodzenia. Obowiązkowe ubezpieczenie przyczepki nie zadzaiała jednak, gdy to Ty sam uszkodzisz sobie pojazd np. cofniesz w słup.

 • gdy przyczepka jest Ci potrzebna do pracy, a nie masz zaoszczędzonych środków na naprawę tej obecnej - po szkodzie z ac przyczepki samochodowej powinieneś otrzymać odpowiednio wysoką rekompensatę,

 • gdy cenisz sobie poczucie bezpieczeństwa - ubezpieczenie ac przyczepy Ci je zapewni.

Jak kupić tanio ubezpieczenie przyczepki samochodowej?

Nikt z nas nie lubi przepłacać. Zatem wiele osób przed zakupem ubezpieczenia szuka w sieci informacji na ten temat. Fraza przyczepka ubezpieczenia jest więc bardzo popularna w sieci. Jako specjaliści ds. ubezpieczeń możemy w jednym zdaniu odpowiedzieć na pytanie, jak kupić tanio ubezpieczenie przyczepki samochodowej. Trzeba porównać wszystkie dostępne na rynku oferty ubezpieczeń. Jako niezależna multiagencja ubezpieczeniowa – możemy sprawdzić dla Ciebie oferty i zaproponować najkorzystniejsze opcje. Co ważne niekiedy najkorzystniejsze może być ubezpieczenie przyczepki LINK4, innym razem np. PZU ubezpieczenie przyczepki.

Jesteś właścicielem przyczepki?

Mamy najtańszą ofertę ubezpieczenia!

Niebieska przyczepka samochodowa ubezpieczona w firmie Rydzowski Ubezpieczenia. Niebieska przyczepka samochodowa ubezpieczona w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie przyczepki online

Oczywiście ubezpieczenie przyczepki można nabyć tradycyjnie – w naszym biurze. Niemniej, coraz większą popularnością cieszy się ubezpieczenie przyczepki online, które również oferujemy. Zatem, niezależnie od tego, gdzie obecnie mieszkasz, możesz wysłać nam formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci telefonicznie lub mailowo naszą propozycję ubezpieczenia przyczepki online.

OC dla przyczepki - kalkulator

Kalkulator OC przyczepki to narzędzie, którego szuka wiele osób. Na naszej stronie internetowej mamy specjalny formularz, przypominający kalkulator ubezpieczenia przyczepy. Prosimy w nim o podanie kilku danych: m.in. jaki numer rejestracyjny ma przyczepa samochodowa i w którym roku została wyprodukowana. Niezbędne są też informacje o zakresie ubezpieczenia - czy potrzebujesz ubezpieczenie ac przyczepki czy wyłącznie oc. By sformalizować ubezpieczenie przyczepki lekkiej online niezbędna są też podstawowe dane właściciela pojazdu. Nasi specjaliści po otrzymaniu formularza zapytania o ubezpieczenie oc przyczepki online, oddzwaniają i przedstawiają oferty.

Czy ubezpieczenie przyczepki daje zniżki?

W większości przypadków tak. Trzeba bowiem pamiętać, że – tak jak pisaliśmy w artykule Ubezpieczenie przyczepki a zniżki OC – każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma indywidualny sposób przyznawania zniżek. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci, który wariant ubezpieczenia przyczepy będzie najkorzystniejszy.

Pytania dotyczące ubezpieczenia przyczepki samochodowej

Czy muszę zarejestrować przyczepę samochodową?
Czy w Rydzowski Ubezpieczenia mogę kupić też inne polisy?
Czy ubezpieczenie ac przyczepy samochodowej jest drogie?

Podsumowanie 

 • Ubezpieczenie przyczepki samochodowej jest obowiązkowe (zarówno OC przyczepki lekkiej, jak i OC przyczepki ciężkiej)
 • Koszt ubezpieczenia przyczepki samochodowej na rydzowski.pl to około 40 zł
 • W multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia można też kupić ubezpieczenia dla innych pojazdów. Oprócz podstawowego wariantu dostępne są też rozszerzenia polis, jak np. autocasco czy ubezpieczenie szyb.
 • Na naszej stronie znajdziesz też informacje o ubezpieczeniu naczepy ciężarowej.
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu