Ubezpieczenie fotowoltaiki

Ubezpieczenie fotowoltaiki w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie fotowoltaiki to coraz częściej  wybierana forma ochrony. W końcu, koszt zakupu instalacji OZE to około 20 tysięcy złotych. Trudno więc wyobrazić sobie, że w jednej chwili panele niszczy grad lub piorun. Sprawdź zakres i koszt polisy.

Ubezpieczenie fotowoltaiki online - Rydzowski Ubezpieczenia.

Fotowoltaika - energia przyszłości 

Coraz więcej Polaków decyduje się na instalację fotowoltaiczną. Według danych, posiada ją już 602 021 osób. Mnóstwo osób rozważa też zainwestowanie w OZE. Motywujące do tego kroku są  dofinansowania w ramach programów rządowych. Jednym z nich jest Mój Prąd, dzięki któremu można otrzymać nawet 15 tysięcy złotych. Powodem promowania zielonej energii jest ekologia. Do produkcji prądu nie są bowiem potrzebne paliwa kopalne. Moduły PV nie emitują więc dwutlenku węgla. Dodatkowo, dzięki fotowoltaice można sporo zaoszczędzić. Inwestycja zwraca się po około 10 latach. Warto jednak pamiętać o ubezpieczeniu fotowoltaiki, by w razie awarii otrzymać odszkodowanie.

Ubezpiecz fotowoltaikę!

Ubezpieczenie domu a ubezpieczenie fotowoltaiki

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie fotowoltaiki można kupić osobno lub w ramach polisy na dom. Instalacja fotowoltaiczna na dachu w wielu przypadkach jest uznawana jako element stały budynku. Co do zasady, jeśli dana osoba ma ubezpieczenie domu to panele fotowoltaiczne również są chronione. To rozwiązanie ma jednak pewne minusy. W szczególności, jeśli ubezpieczenie domu jest zawarte na niską sumę ubezpieczenia. Wtedy Ubezpieczyciel z sumy ubezpieczenia wypłaca za wszystkie szkody w obrębie domu. W wielu przypadkach bardziej opłaca się odrębne ubezpieczenie fotowoltaiki. Tę kwestię warto indywidualnie skonsultować ze specjalistą. #RydzowskiTeam obiektywnie doradzi, którą opcję wybrać.

Jakie ubezpieczenie chcesz kupić?

Ile kosztuje ubezpieczenie fotowoltaiki?

Dla osób, których interesuje ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych kluczowa jest cena polisy. Ile kosztuje ubezpieczenie fotowoltaiki? Okazuje się, że koszt nie jest wysoki. Najtańsza oferta wynosi 9 złotych rocznie. Oczywiście, każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje inny zakres ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej. Osoby, które wpisują w wyszukiwarkę takie hasła jak: ubezpieczenie fotowoltaiki koszt, ubezpieczenie fotowoltaiki cena, znaleźć mogą średni koszt. Dla przeciętnego czteroosobowego gospodarstwa domowego ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych koszt to około 150 złotych rocznie.

Fotowoltaika na domu, która objęta jest ubezpieczeniem OZE.

Co obejmuje ubezpieczenie fotowoltaiki?

Wiele osób zastanawia się co obejmuje ubezpieczenie fotowoltaiki. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia paneli fotowoltaicznych. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe proponuje nieco inne warunki i odmienną ofertę. W większości przypadków w polisie przewidziane są takie zdarzenia jak:

 • niekorzystne warunki atmosferyczne, 
 • wandalizm, 
 • uszkodzenie instalacji przez zwierzęta, 
 • awaria instalacji fotowoltaicznej. 
Ubezpiecz fotowoltaikę!

Rekompensata za przerwę w produkcji energii

Co ciekawe, niektórzy Ubezpieczyciele w OWU określają również kwestię odszkodowania za przerwę w produkcji prądu. Tak jest między innymi w przypadku polisy PZU Eko Energia. Zainteresowani mogą kupić to ubezpieczenie OZE w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Osoba, która zabezpieczyła instalację fotowoltaiczną na wypadek przerwy w produkcji energii otrzyma odszkodowanie. Najczęściej, do takich sytuacji dochodzi, gdy instalacja zostanie uszkodzona lub ulegnie poważnej awarii.

Świadczenie za spadek energii

Czasem zdarza się, że energia elektryczna jest produkowana w małych ilościach. W praktyce, dla właścicieli instalacji fotowoltaicznej oznacza to dodatkowe opłaty za prąd. Na wypadek spadku energii również można się zabezpieczyć. Taki wariant ubezpieczenia fotowoltaiki jest bardzo rozsądny. Tym bardziej, że mniejsza produkcja energii może być spowodowana przez  czynniki atmosferyczne. Takie jak: zbyt małe nasłonecznienie, zbyt wysokie temperatury. Osoba, która posiada to ubezpieczenie fotowoltaiki otrzyma w takich przypadkach rekompensatę. Przykładowo, jeśli w ciągu roku instalacja fotowoltaiczna wyprodukowała o 2 500 kWh za mało energii, rekompensata wyniesie 1500 złotych. (2 500 x cena prądu 0, 60 gr = 1500 zł).

Czy warto ubezpieczyć fotowoltaikę?

Ubezpieczenie fotowoltaiki nie jest obowiązkowe. Mimo to, coraz więcej właścicieli instalacji OZE decyduje się na zakup polisy. Z czego to wynika? Ubezpieczenie fotowoltaiki czy się opłaca? Decyzja, by kupić polisę jest bardzo racjonalna. Przede wszystkim, ubezpieczenie fotowoltaiki daje pewność, że w przypadku szkody, Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta zakupu polisy. Osobom, które zadają sobie pytanie: ubezpieczenie fotowoltaiki czy warto, przedstawiamy inne korzyści. Fotowoltaika ubezpieczenie to:

 • ochrona przed dodatkowymi kosztami - bez ubezpieczenia fotowoltaiki właściciel musiałby sam płacić za naprawę, 
 • gwarancja rekompensaty w przypadku spadku energii, 
 • poczucie spokoju i finansowego bezpieczeństwa. 

Ubezpieczenie fotowoltaiki na rydzowski.pl

Jak już wspominaliśmy, koszt ubezpieczenia fotowoltaiki nie jest wysoki. Nie zmienia to jednak faktu, że poszczególne oferty ochrony OZE mogą się różnić między sobą zakresem i ceną. Jeśli więc zastanawiasz się gdzie kupić najtaniej ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej – skontaktuj się ze specjalistami z multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Możesz to zrobić osobiście, telefonicznie lub online za pomocą formularza kontaktowego, który znajduje się poniżej. Wystarczy, że wpiszesz tam swoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i krótko opiszesz temat. Nasz specjalista porówna dla Ciebie oferty i pomoże wybrać Ci wybrać najkorzystniejszą opcję. Oczywiście, chętnie też odpowie na Twoje pytania dotyczące ubezpieczenia zielonej energii. Zapraszamy do kontaktu:

Fotowoltaika ubezpieczenie - gdzie kupić?

Ze względu na to, że współpracujemy z wieloma firmami, możemy dla Ciebie porównać oferty i doradzić, którą opcję wybrać. Niemniej, z naszego doświadczenia wiemy, że wiele osób prosi nas o przygotowanie polisy z PZU. PZU to jedna z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Zatem w swojej ofercie posiada też ubezpieczenie fotowoltaiki. Polisa na instalację fotowoltaiczną jest dostępna tam już od 9 złotych miesięcznie. Zakres ochrony jest bardzo szeroki. Uwzględnia uszkodzenie lub całkowite zniszczenie instalacji. Osoba, która ubezpieczyła instalację, otrzyma też odszkodowanie, gdy nastąpi spadek produkcji energii. Ubezpieczenie fotowoltaiki PZU można też nabyć w ramach ochrony domu. Ochroną zostanie wtedy objęta instalacja o mocy do 20 kWh.

Fotowoltaika, którą można ubezpieczyć online na rydzowski.pl

Ubezpieczenie fotowoltaiki - Rydzowski Ubezpieczenia

Korzystną opcją jest zakup ubezpieczenia fotowoltaiki w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Co ciekawe, z usług multiagencji można skorzystać bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić formularz zapytania. Trzeba tam wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu. Natomiast w treści wiadomości - preferowaną godzinę kontaktu i zapytanie. Dzięki temu specjalista z #RydzowskiTeam oddzwoni, porozmawia, a następnie przygotuje ofertę. Jeśli Klient zdecyduje się na ubezpieczenie fotowoltaiki, będzie mógł wykonać opłatę przelewem bankowym. Potwierdzenie i polisę otrzyma wtedy na maila. 

Ubezpiecz fotowoltaikę!

Jakie są warunki ubezpieczenia OZE?

Oczywiście, by ubezpieczyć fotowoltaikę, trzeba spełnić podstawowe wymogi. Jakie są warunki ubezpieczenia OZE? Przede wszystkim, instalacja w dniu zakupu polisy musi być sprawna. Dodatkowo, panele fotowoltaiczne powinny być zainstalowane przez osobę do tego uprawnioną i podłączone do sieci elektroenergetycznej. W wielu przypadkach energia powinna być wytwarzana na użytek własny. Warto więc dokładnie przeanalizować poszczególne oferty ubezpieczenia fotowoltaiki.

Ogrodzona posesja a ubezpieczenie fotowoltaiki
Zamieszkany budynek a ubezpieczenie fotowoltaiki
Osobowość prawna a ubezpieczenie fotowoltaiki

Jak zgłosić szkodę na panelach fotowoltaicznych?

Jeśli dojdzie do awarii instalacji fotowoltaicznej lub, gdy zostanie ona uszkodzona trzeba zgłosić szkodę. Oczywiście, jeśli fotowoltaika jest ubezpieczona. Jak to zrobić? Są dwie opcje. Można samodzielnie kontaktować się z Ubezpieczycielem. Jednak trzeba wtedy przygotować się na długie oczekiwanie na infolinii. A także na konieczność samodzielnego opisywania i dokumentowania szkody. Bardziej komfortową opcją jest powierzenie tego zadania specjalistom ds. likwidacji szkód z Rydzowski Ubezpieczenia. 

 • Wypełnij formularz kontaktowy – napisz o której godzinie specjalista może się skontaktować.
 • Porozmawiaj ze specjalistą.
 • Specjalista zajmie się wszystkimi formalnościami i poinformuje o postępach.
 • Odbierz gotówkę i przeznacz je na likwidację szkody.
Mężczyzna będzie starał się o odszkodowanie po szkodzie na fotowoltaice.

Ile odszkodowania za panele fotowoltaiczne?

Wysokość odszkodowania za panele fotowoltaiczne zależy od rozmiaru szkody, ogólnych warunków ubezpieczenia oraz od sumy polisy. Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile odszkodowania za panele fotowoltaiczne. Suma rekompensaty jest jednak wystarczająca, by zlikwidować szkodę. Przykładowo, jeśli instalację fotowoltaiczną uszkodzi drzewo, Ubezpieczyciel dokładnie wyliczy sumę odszkodowania. By zrekompensować przerwę w dostawie energii, weźmie pod uwagę: liczbę dni przerwy, poniesioną stratę  i cenę energii.

Ubezpiecz fotowoltaikę!

Czym są panele fotowoltaiczne?

Wiele osób zastanawia się czym są panele fotowoltaiczne. Najprościej wyjaśniając, jest to system przetwarzania energii słonecznej w elektryczną.  Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna? Można wymienić cztery podstawowe elementy:

 • moduł fotowoltaiczny – panel, który pobiera energię słoneczną i przekształca ją w prąd stały,
 • falownik – pudełko, które przekształca prąd stały w zamienny,
 • konstrukcja nośna – dzięki niej panele fotowoltaiczne utrzymują się na dachu,
 • kable i złączki – są niezbędne, by połączyć moduły fotowoltaiczne z falownikiem.

Czym się różnią panele fotowoltaiczne od słonecznych?

Wiele osób myli panele słoneczne z fotowoltaicznymi. To spory błąd. Co prawda, oba systemy mogą być umieszczone na dachu. Na pierwszy rzut oka są też do siebie podobne. Jednak, każda z tych instalacji ma nieco inny cel. Czym różnią się panele fotowoltaiczne od słonecznych? Przede wszystkim, panele fotowoltaiczne zamieniają energię elektryczną na słoneczną. Z kolei panele słoneczne wykorzystują energię słoneczną do ogrzewania wody. W przypadku solarów nie można magazynować nadmiaru energii. Fotowoltaika ma taką funkcję. Ze względu na spore różnice, oferty ubezpieczenia również są odmienne. Ubezpieczenie paneli solarnych zakłada inne ryzyka niż ubezpieczenie fotowoltaiki.

Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu