Ubezpieczenie AC

Kobieta ma ubezpieczenie AC, kupione na rydzowski.pl

Autocasco jest dobrowolną ochroną auta, ale wybiera ją coraz więcej kierowców. W końcu, dodatkowe zabezpieczenie w postaci AC daje pewność, że w przypadku szkody komunikacyjnej, Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. 

Ta kobieta rozumie różnicę między OC a AC. Kupiła obie polisy na rydzowski.pl

Jaka jest różnica między OC a AC?

Warto wiedzieć, że jedynym obowiązkowym (komunikacyjnym) ubezpieczeniem jest OC. Jednak z jego budżetu pokrywane są jedynie te szkody, które wyrządzimy innym kierowcom. Oznacza to, że jeśli sami uderzymy w słupek przy cofaniu lub gdy nieznany sprawca zdemoluje nasz samochód – z OC nie dostaniemy rekompensaty. Natomiast w przypadku AC już tak. Autocasco jest więc gwarancją wypłaty odszkodowania nawet, jeśli sami spowodujemy wypadek, zostanie on zniszczony przez niekorzystne warunki atmosferyczne, a nawet, jeśli zostanie skradziony. Zatem, dobrze jest rozważyć opcję takiego zabezpieczenia – i to nie tylko wtedy, gdy posiadamy nowy samochód. Ochroną Autocasco można objąć nawet kilku i kilkunastoletnie pojazdy.

Zapytaj o ofertę AC!

W jakich sytuacjach przyda się Autocasco?

 

Kradzież samochodu a AC
Uszkodzenie samochodu
Zniszczenie samochodu w nietypowych okolicznościach

Od czego zależy cena Autocasco?

Cena ochrony AC zależy od wielu czynników. Do najważniejszych z nich można zaliczyć wartość pojazdu – im jest wyższa tym więcej zapłacimy za ubezpieczenie Autocasco. W końcu, im nowszy pojazd tym bardziej skomplikowana i droższa jego konstrukcja. Zatem, w przypadku szkody Ubezpieczyciel musi wypłacić wysoką kwotę odszkodowania. Niemniej, oprócz wartości pojazdu, na koszt polisy AC wpływają także inne aspekty. Zatem, podczas zakupu ochrony można spotkać się z pytaniem o miejsce parkowania samochodu. Im lepsze zabezpieczenia tym mniejsze ryzyko kradzieży czy zniszczenia auta np. przez grad. Nie bez znaczenia jest też historia jazdy kierowcy i zakres ochrony AC. Możliwy jest bowiem wybór zarówno AC all risk jak i minicasco o bardziej okrojonym zakresie.

Jaki pojazd chcesz ubezpieczyć?

Rodzaje ubezpieczeń Autocasco

Co ważne, zakres ubezpieczenia autocasco jest zależy od tego jaki wariant zostanie wybrany przez właściciela pojazdu. Do najpopularniejszych można zaliczyć: Autocasco all risk oraz mini autocasco. Pierwszy z nich jest najbezpieczniejszą opcją - obejmuje praktycznie wszystkie sytuacje jakie mogą zdarzyć się w trasie lub podczas postoju. Oznacza to, że jeśli stanie się coś niekorzystnego z samochodem – można starać się o odszkodowanie. Rekompensatę można więc otrzymać nawet za zdarzenia, które nie były przewidziane w OWU.  Dla przypomnienia dodajmy, wybierając standardowe AC otrzymamy rekompensatę tylko za zdarzenia opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Kobieta, która kupiła AC online na rydzowski.pl

Ile kosztuje Autocasco?

Wybierając podstawowe OC samochodu można kierować się ceną i wybrać najtańszą opcję. Natomiast w przypadku AC sytuacja wygląda już inaczej – tu liczy się solidny zakres i wysoka suma ubezpieczenia. Zatem, trudno jednoznacznie określić widełki cenowe polisy AC. Dla przykładu, właściciel samochodu z 2010 roku o pojemności 1,6l za pakiet OC Autocasco i NNW w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Benefia zapłaci 751 złotych. Natomiast, posiadacz Mercedesa z 2018 roku, wybierając taki sam pakiet musi przygotować się na wydatek przekraczający 1200 złotych. O cenę najlepiej pytać indywidualnie lub wysłać formularz dostępny na naszej stronie, a nasi specjaliści sprawdzą ofertę. To zdecydowanie rozsądniejsza opcja od szukania w sieci narzędzi jak: kalkulator autocasco, który ma sztywne ramy cenowe i nieelastyczny zakres.

Zapytaj o cenę ubezpieczenia AC!

Jakie są wyłączenia w Autocasco?

Podobnie jak w przypadku innych ubezpieczeń, w Autocasco są pewne wyłączenia. Innymi słowy, Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania jeśli:

  • samochód został skradziony na wskutek rażącego niedbalstwa właściciela – na przykład jeśli w samochodzie zostaną zostawione klucze, a drzwi pojazdu będą otwarte,
  • pojazdem kierowała osoba pod wpływem narkotyków, alkoholu lub innego środka odurzającego,
  • w chwili szkody samochód był prowadzony przez osobę bez uprawnień,
  • pojazd nie miał ważnych badań technicznych.
Kierowca, który posiada ubezpieczenie mini AC, dostępne na rydzowski.pl

Co obejmuje mini Autocasco?

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku mini autocasco. Jest to wariant dedykowany dla osób, które mają ograniczony budżet, a także dla tych, którzy z racji młodego wieku nie mają jeszcze wypracowanych zniżek. Mini AC chroni w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej. Natomiast nie uwzględnia drobnych zarysowań czy niegroźnych kolizji. Jego zaletą jest względnie niska cena, a także możliwość ubezpieczenia nawet kilkunastoletniego samochodu.

Kup AC!

W jakiej firmie najlepiej kupić Autocasco?

Wielu kierowców zastanawia się gdzie kupić ochronę Autocasco. W końcu, każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje nieco inne warunki zawarcia polisy. Warto je przeanalizować i wybrać mądrze.

Warta Autocasco
PZU Autocasco
Hestia Autocasco

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę wykupić autocasco na samochód powyżej 10 lat?
Czy mogę wykupić krótkoterminowe autocasco?
Czy mogę wykupić autocasco na skuter lub quad?
Ile jest czasu na zgłoszenie szkody z Autocasco?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu