OC do licencji transportowej

Mężczyzna, który kupił ubezpieczenie do licencji transportowej w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Każdy przedsiębiorca, który zajmuje się przewozem osób lub rzeczy, powinien pomyśleć o ubezpieczeniu, jakim jest OC zawodowe przewoźnika. Ochrona jest potrzebna do uzyskania licencji transportowej. Sprawdź, ile kosztuje polisa.

Przewoźnik może już świadczyć usługi transportowe. Posiada ubezpieczenie do licencji transportowej.

Ile kosztuje ubezpieczenie do licencji transportowej?

Ubezpieczenie działalności przewoźnika do licencji nie jest drogie. Oczywiście, cena zależna od kilku czynników, w tym na przykład od wybranego agenta ubezpieczeniowego i Towarzystwa Ubezpieczeniowego, ale korzystając z naszych usług,  można mieć pewność, że polisa będzie przyjazna dla portfela. U nas roczna składka dla pojazdów do 3,5t. wynosi 80 zł, a dla pojazdów ciężarowych - 130 zł. Dodatkowo, przewoźnicy, którzy mają ponad 10 pojazdów, mogą liczyć na indywidualnie negocjowaną ofertę. 

Kup ubezpieczenie OC do licencji!

 

Ubezpieczenie do licencji przewoźnika - pojazdy do 3,5 tony

Koszt ubezpieczenia OCPDZ dla jednego busa lub innego pojazdu o masie do 3,5 tony wynosi 85 zł/rok. Poniżej prezentujemy dokładny cennik.

Ubezpieczyciel
Zakres ubezpieczenia
Cena roczna
1 pojazd
suma gwarancyjna 1800 euro
80 zł Kup online
2 pojazdy
suma gwarancyjna 2700 euro
160 zł Kup online
3 pojazdy
suma gwarancyjna 3 600 euro
240 zł Kup online
4 pojazdy
suma gwarancyjna 4 500 euro
320 zł Kup online
5 pojazdów
suma gwarancyjna 5 400 euro
400 zł Kup online

Potrzebujesz OC do licencji transportowej?

Gwarantujemy najniższą cenę!

Ciężarówka. Właściciel tego pojazdu kupił ubezpieczenie do licencji transportowej. Ciężarówka. Właściciel tego pojazdu kupił ubezpieczenie do licencji transportowej.

Ubezpieczenie do licencji przewoźnika - pojazdy powyżej 3,5 tony

Cena ubezpieczenia OCPDZ dla pojazdów ciężarowych jest nieco wyższa niż w przypadku busów. Niemniej, zakup polisy i tak jest zdecydowanie korzystniejszą opcją niż gromadzenie na swoim koncie, wymaganej przez przepisy prawa, kwoty. 

Ubezpieczyciel
Zakres ubezpieczenia
Cena roczna
1 pojazd
suma gwarancyjna 9 000 euro
130 zł Kup online
2 pojazdy
suma gwarancyjna 14 000 euro
260 zł Kup online
3 pojazdy
suma gwarancyjna 19 000 euro
390 zł Kup online
4 pojazdy
suma gwarancyjna 24 000 euro
520 zł Kup online
5 pojazdów
suma gwarancyjna 29 000 euro
650 zł Kup online

Licencja transportowa w pigułce

Licencja transportowa jest konieczna dla firm, które zajmują się przewozem towarów lub ludzi. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców, których pojazdy przekraczają masę 3,5 tony (ciężarówki, ciągniki siodłowe, autobusy) jak i tych, którzy jeżdżą busami (czyli pojazdami o masie poniżej 3,5 tony). Jeśli więc jesteś posiadaczem takich pojazdów i chcesz dostać licencję transportową, powinieneś udać się do lokalnego Starostwa Powiatowego. Warto jednak byś był świadomy, że dokumentu nikt nie wydaje od ręki. By go dostać musisz spełnić jeden z dwóch warunków:

 • potwierdzić, że posiadasz zabezpieczenie finansowe - tu jednak wymagane sumy są dosyć duże. Przykładowo, w przypadku pierwszego pojazdu ciężarowego trzeba mieć 9000 euro, a w przypadku pierwszego pojazdu do 3,5 tony- 900 euro. Uzyskanie takiej zdolności finansowej to spore wyzwanie w szczególności dla początkujących przedsiębiorców.
 • lub wykupić ubezpieczenie zawodowe przewoźnika pod licencję - ta opcja jest bardziej komfortowa i znacznie tańsza. Rocznie składka wynosi 80 lub 130 złotych za każdy pojazd.
Właściciel tego samochodu ciężarowego kupił kompleksowe ubezpieczenie na rydzowski.pl, w tym również OCPDZ.

Ubezpieczenie do licencji dla przewoźnika drogowego

Wymagane zabezpieczenie finansowe w wysokości ponad 40 tysięcy złotych na pierwszy pojazd ciężarowy, według wielu osób jest kolosalną kwotą! Z tego względu przewoźnicy chętniej wybierają ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika (OCZP). Umowa ubezpieczenia zawierana jest wówczas na rok i jest gwarancją, że za powstałe szkody przedsiębiorca nie będzie musiał płacić z własnej kieszeni.

Kup OC do licencji!

Ubezpieczenie OC do licencji: dla kogo jest dedykowane?

Polisa OCPDZ jest dedykowana osobom, które ubiegają się o wydanie licencji transportowej. A także przedsiębiorcom, którzy posiadają już licencję przewoźnika na przewóz rzeczy lub osób. Przy czym, nie ma znaczenia czy kierowca porusza się wyłącznie po drogach krajowych czy pokonuje trasy międzynarodowe. 

Wymagania w świetle prawa dla ubezpieczenia OC przewoźnika drogowego do licencji

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawodowej przewoźnika jest regulowane przez przepisy prawa. Według rozporządzenia parlamentu europejskiego, każdy przewoźnik powinien posiadać takie mieć zabezpieczenie. Jeśli nie ma minimalnej zdolności finansowej, powinien pomyśleć o ubezpieczeniu. Suma gwarancyjna ubezpieczenia jest ustalona odgórnie i wynosi:

 • 9 000 euro: na pierwszy pojazd powyżej 3,5 tony
 • 5 000 euro: na każdy kolejny pojazd silnikowy lub zespół pojazdów, których masa całkowita przekracza 3,5 tony
 • 1 800 euro: na pierwszy pojazd do 3,5 tony
 • 900 euro: na każdy następny pojazd powyżej 3,5 tony.
Kierowca kupuje ubezpieczenie do licencji transportowej online na stronie rydzowski.pl

Gdzie kupić ubezpieczenie OC przewoźnika do licencji?

Masz dwie możliwości. Możesz skontaktować się bezpośrednio z naszym specjalistą lub załatwić sprawę bez wychodzenia ze swojego biura. Obie możliwości są dostępne w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Nie da się jednak ukryć, że w przypadku tak prostego ubezpieczenia, potrzebnego do wykonywania zawodu przewoźnika, szybciej jest dokonać zakupu zdalnie. Specjalista opowie o ofercie ubezpieczenia dla działalności transportowej i wyśle na maila ogólne warunki ubezpieczenia.

Kup OC do licencji!

Jakie informacje są potrzebne do zawarcia umowy ubezpieczenia przewoźnika do licencji?

Tak, jak wspominaliśmy, ubezpieczenie OC zawodowe przewoźnika drogowego do licencji możemy zawrzeć w naszym biurze lub zdalnie- dokumenty prześlemy mailowo lub pocztą tradycyjną. Poniżej, dla przedsiębiorców wykonujących przewozy, udostępniamy pomocną listę. Zostały tam przedstawione dane, które są nam potrzebne do zawarcia takiej polisy:

 • NIP prowadzonej działalności, 
 • informacje o pojazdach: rodzaj i numer rejestracyjny, 
 • wnioskowana wysokość sumy gwarancyjnej. 

Kiedy OC zawodowe przewoźnika może nie zadziałać?

Warto być świadomym, że w przypadku ubezpieczenia, potrzebnego do uzyskania licencji transportowej, mogą wystąpić pewne wyłączenia. Oczywiście, wszystko zależy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, ale najczęściej są to dosyć powtarzalne przypadki. Ubezpieczyciele nie ponoszą bowiem odpowiedzialności finansowej (mogą nie wypłacić odszkodowania), gdy szkoda powstała w związku z bezprawnym użytkowaniem pojazdu. Poza tym, wyłączeniem może być sytuacja, gdy zdarzenie drogowe spowodował nielegalnie zatrudniony pracownik lub kierowca bez stosownych uprawnień. Odszkodowania nie można też dostać za szkody powstałe wskutek wojny, aktów terroryzmu lub strajków i zamieszek. A także za szkody wynikające z działalności przewozowej, prowadzonej bez odpowiedniego zezwolenia lub licencji. 

Dodatkowe ubezpieczenie dla przewoźnika - czy warto?

W niektórych sytuacjach samo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika (do licencji) nie jest wystarczające. Wykonywanie transportu drogowego wiąże się bowiem z licznymi zagrożeniami. Dotyczą one zarówno przewozu drogowego towarów, jak i nawet zdrowia i życia. W końcu, warunków wykonywania zawodu nie można jednoznacznie określić. Kierowcy nie mogą odpowiadać za innych uczestników ruchu drogowego ani przewidzieć ich zachowania. Warto więc kupić dodatkowo:

 • ubezpieczenie NNW - w przypadku, gdyby doszło do nieszczęśliwego wypadku, zakład ubezpieczeń wypłaci środki finansowe, które później można przeznaczyć na rehabilitację czy na leki. Natomiast w najgorszym przypadku, środki wypłacone z NNW będą wsparciem dla Twoich najbliższych,
 • ubezpieczenie CARGO - w tym przypadku przedmiotem ubezpieczenia jest przewożony towar,
 • ubezpieczenie OCP - to nieobowiązkowe, ale bardzo przydatne ubezpieczenie. Zabezpiecza ono firmę transportową przed odpowiedzialnością za szkody na powierzonym jej towarem.

Dodatkowe pytania o ubezpieczenie do licencji

Czy warto wykupić ubezpieczenie OC przewoźnika do licencji?
Co jeśli mam flotę większą niż 10 pojazdów?
Co w sytuacji kontynuacji już zawartej umowy ubezpieczenia OC zawodowego przewoźnika?
Czy w Rydzowski Ubezpieczenia dostępne są też ubezpieczenia dla innych zawodów?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu