Ubezpieczenie podróży

Ubezpieczenie podróżne dla każdego do wykupienia online.

Jak zabezpieczyć się przed nieplanowanymi zdarzeniami na wakacjach? Pomocne może okazać się ubezpieczenie podróży. Poznaj polisę, którą możesz dopasować do swoich potrzeb wyjazdowych!

Turystka ma ubezpieczenie podróży z Rydzowski Ubezpieczenia: OC, Assistance i NNW w podróży.

Dlaczego warto ubezpieczyć swoją podróż?

W trakcie każdego wyjazdu niezależnie czy w Polsce, czy za granicą, mogą zdarzyć się różne nieprzewidziane sytuacje. Warto się przed nimi zabezpieczyć wcześniej, tym bardziej, jeśli planujesz podróż poza granicami naszego kraju. Odpowiednie ubezpieczenie to gwarancja, że otrzymasz natychmiastową pomoc w konkretnych przypadkach. Polisy turystyczne oferują pomoc medyczną, pokrycie jej kosztów, transport medyczny, zwrot za spowodowane szkody osobom trzecim, ochronę bagażu i wiele, wiele innych możliwości.

Ubezpiecz podróż!

Potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego?

Napisz do nas - chętnie przygotujemy dla Ciebie ofertę!

Przesuń w prawo aby wysłać

Jak działa polisa turystyczna?

Sytuacji, które mogą przysporzyć Ci wiele zmartwień w podróży, jest niestety wiele. Ubezpieczenie w podróży gwarantuje pokrycie kosztów leczenia, a bardzo często zawiera również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Co to oznacza w praktyce? Jeśli poniesiesz trwały uszczerbek na zdrowiu, np. złamiesz nogę podczas wyjazdu, Twój Ubezpieczyciel pokryje niezbędne leczenie lub wypłaci Ci odszkodowanie finansowe. Odszkodowanie można porównać do rekompensaty za poniesiony ból, dyskomfort czy straty moralne. Jest ono wypłacane w zależności od wielkości uszczerbku na zdrowiu i od sumy ubezpieczenia. Ubezpieczenie podróżne można rozszerzyć o różnego rodzaju dodatki. Jednym z nich jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Zdaniem eksperta

Ubezpieczenie w podróży zagranicznej nie obejmuje jedynie medycznych aspektów. Bywa również pomocne w przypadku zgubienia bagażu, zniszczenia czy kradzieży. Niestety te sytuacje często się zdarzają, szczególnie podczas długich lotów z przesiadkami. Polisa turystyczna to gwarancja, że otrzymasz odszkodowanie, o co zadba Twój Ubezpieczyciel. Powierz bezpieczeństwo i komfort swoich wakacji specjalistom, a Ty ciesz się udanym wypoczynkiem. Właśnie taką możliwość daje Ci ubezpieczenie podróży.

Ubezpieczenie podróży zagranicznej

Przy ubezpieczeniu w podróży zagranicznej warto zwrócić uwagę przede wszystkim na koszty leczenia. To one mogą stać się olbrzymim wydatkiem, jeśli dojdzie do wypadku lub innej sytuacji zagrażającej zdrowiu, a nawet życiu. A jeśli planujesz aktywny wypoczynek, warto poszerzyć swoją polisę o koszty leczenia czy ubezpieczenie sprzętu sportowego. Jeśli planujesz podróżować po Europie, gdzie możesz też liczyć na wsparcie w ramach karty EKUZ, minimalna samą gwarantowana ubezpieczenia powinna wynosić 20 000 euro. Wielu Ubezpieczycieli rekomenduje jednak większą sumę - 30 000 euro. Natomiast jeśli Twoja podróż wykracza poza Europę, zalecana suma gwarantowana to co najmniej 60 000 euro.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży

Dodatkiem, o który bardzo często pytają osoby zainteresowane ubezpieczeniem podróży, jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Zapewnia ono ochronę na wypadek rezygnacji lub przerwania podróży. W takim przypadku Ubezpieczyciel jest zobowiązany do pokrycia poniesionych kosztów związanych z planowanym wyjazdem. Niestety nie wchodzi ono w zakres polisy turystycznej i należy je wykupić osobno.

Ubezpiecz podróż!

Dobra polisa turystyczna - co powinna obejmować?

Zakres ubezpieczenia podróży należy dostosować do kilku indywidualnych czynników. Są to:

  • kierunek wyjazdu
  • planowanie aktywności np. zwiedzanie, sporty ekstremalne
  • indywidualne potrzeby, np. choroby przewlekłe, klauzula alkoholowa.

W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać rozszerzenie do podstawowej polisy o niezbędne elementy. Specjaliści z #RydzowskiTeam po rozmowie z Tobą zaproponują najlepszą ofertę, która zapewni Ci bezpieczeństwo finansowe podczas wyjazdu.

Ubezpieczenie podróży - na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze najlepszej i najkorzystniejszej polisy, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Najważniejszym z nich są koszty leczenia. Ewentualne problemy zdrowotne mogą być nie lada wyzwaniem w podróży, a przy okazji ogromnym wydatkiem. Dlatego im większa kwota kosztów leczenia, tym lepiej! W końcu wizyty lekarskie, hospitalizacja czy zakup leków, środki medycznych są bardzo kosztowne. Innymi ważnymi elementami ubezpieczenia turystycznego są: OC, NNW - dzięki czemu można otrzymać odszkodowanie, nawet jeśli szkoda zostanie wyrządzona z Twojej winy. Warto też zadbać o ochronę bagażu, a przy planowanej aktywności - dodatki dla aktywnych.

Planujesz wyjazd turystyczny lub biznesowy?

Pomyśl o ubezpieczeniu podróży.

Ubezpieczenie podróży dla całej rodziny - Rydzowski Ubezpieczenia. Ubezpieczenie podróży dla całej rodziny - Rydzowski Ubezpieczenia.

Jakie dane są potrzebne do zawarcia polisy turystycznej?

Aby kupić ubezpieczenie podróżne, niezbędne jest podanie kilku informacji i przedstawienie wymaganych dokumentów. Co więc przygotować? Przede wszystkim dowód osobisty lub paszport, który potwierdzi Twoją tożsamość. Kolejnym wymaganym dokumentem jest umowa zakupu wycieczki, biletów lotniczych lub zapłaconej rezerwacji w hotelu. Jeśli planujesz ubezpieczenie bagażu lub sprzętu sportowego, niezbędne będzie również okazanie faktur lub paragonów, które potwierdzą wartość przedmiotów objętych ochroną. Niektórzy Ubezpieczyciele mogą także wymagać aktualnych badań lekarskich, które dokumentują Twój stan zdrowia.

Co jeszcze warto wiedzieć o polisie?

Ubezpieczenie turystyczne a karencja
Ubezpieczenie podróży a COVID
Ubezpieczenie turystyczne online
Turystka kupiła ubezpieczenie podróży dla całej rodziny na rydzowski.pl

Ile kosztuje ubezpieczenie podróży?

Jaka jest cena ubezpieczenia w podróży? Warto wiedzieć, że w Polsce koszt ubezpieczenia podróży jest jednym z tańszych w Europie. Kwoty zaczynają się już od 2 do 3 zł za dzień za granicą, natomiast w Polsce już od… 1zł! Jednak na cenę polisy składa się wiele czynników. Są to między innymi długość pobytu, kraj wyjazdu, planowane aktywności czy wybrane rozszerzenia do podstawowego ubezpieczenia. Z tego powodu trudno uśrednić koszt ubezpieczenia podróży. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile wyniesie polisa w Twoim przypadku – zgłoś się do nas! Znajdziemy najtańszą i dopasowaną do Twoich potrzeb wyjazdowych ofertę.

Ubezpiecz podróż!

Ubezpieczenie podróży - czy warto je posiadać?

Ubezpieczenie podróży - czy warto je posiadać? Oczywiście! Co prawda, wiele osób wyjeżdżających za granicę decyduje się jedynie na wyrobienie karty EKUZ. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze będzie ona wystarczająca. Po pierwsze, nie obowiązuje  we wszystkich krajach. A po drugie, pomoc w ramach karty EKUZ może nie obejmować wszystkich potrzebnych czynności, jak np. transport do Polski czy zakup niezbędnych leków. O wiele szerszy zakres posiada ubezpieczenie podróży, dlatego wszystkim moim klientom polecam ten zakup. O swoje zdrowie warto zawsze dbać, a koszt polisy jest naprawdę niewielki w porównaniu z ewentualnymi kosztami, szczególnie w czasie pandemii.

Bezpieczna i atrakcyjna podróż - Rydzowski Ubezpieczenia

W naszej multiagencji możesz kupić interesujące Cię ubezpieczenie. Dlaczego warto? Znajdziemy najkorzystniejsze oferty dopasowane do Twoich potrzeb, ale przede wszystkim do Twojego portfela. U nasz znajdziesz najtańsze ubezpieczenia na rynku. Powierz nam bezpieczeństwo swojej podróży, a Ty ciesz się upragnionym wypoczynkiem.

Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu