Ubezpieczenia cybernetyczne

Kobieta, która pracuje w branży IT właśnie kupiła ubezpieczenie cybernetyczne.

 

Ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych to rozwiązanie dla firm, które gromadzą, przetwarzają lub przekazują dane. Sprawdź, jak dokładnie działa ta polisa i dowiedz się ile kosztuje ochrona.

Kobieta, która postanowiła kupić ubezpieczenie cybernetyczne w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Czym jest ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych?

Ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych to rozwiązanie dedykowane dla przedsiębiorstw, które obejmuje ochroną szkody wyrządzone przez wirusy komputerowe i ataki hakerskie oraz działanie nieuczciwych pracowników. Ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych ma za zadanie ochraniać firmę przed roszczeniami związanymi z utratą lub ujawnieniem danych osób trzecich. Taka polisa może pokryć również wynagrodzenie dla specjalistów i doradców z zakresu odzyskiwania danych, optymalizacji systemów ochrony i informatyki śledczej.

Zapytaj o ubezpieczenie!

 

Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem cybernetycznym?

Napisz do nas - przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą ofertę!

Przesuń w prawo aby wysłać

Ubezpieczenie cybernetyczne - wsparcie merytoryczne i techniczne

Zawierając umowę ubezpieczenia cybernetycznego dla firm możesz otrzymać bezpłatny audyt. W takiej sytuacji zewnętrzni i niezależni specjaliści przeanalizują czynniki ryzyka, które mogą wpływać na podwyższenie możliwości wystąpienia szkód czy wycieku danych. Pozwoli to podjąć odpowiednie kroki i zminimalizować ryzyko. Gdy przedsiębiorstwo posiada już aktywną polisę ubezpieczenia cybernetycznego jest objęte opieką i wsparciem dedykowanych ekspertów z zakresu bezpieczeństwa danych, własności intelektualnych czy prawa w zakresie cyberprzestrzeni. Dostęp do fachowej obsługi możliwy jest oczywiście w sytuacji wystąpienia szkód i awarii systemów IT. Towarzystwo Ubezpieczeniowe koordynuje wtedy pracę specjalistów oraz może pokryć koszty ich działania.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe zapewni pokrycie kar i opłat administracyjnych

Jeśli dojdzie do wystąpienia zdarzenia, które będzie skutkować finansowymi konsekwencjami - Towarzystwo Ubezpieczeniowe może pokryć kary administracyjne, grzywny, zadośćuczynienia i odszkodowania dla instytucji organów państwowych oraz osób fizycznych i pokrzywdzonych firm. Zakres i suma odpowiedzialności zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia cybernetycznego. Ubezpieczyciel może pokryć finansowe skutki i kary w przypadku zdarzeń, które powstały wskutek i w związku z: naruszeniem ochrony danych osobowych, naruszeniem prawa własności przemysłowej, artystycznej, intelektualnej oraz praw autorskich. Ochrona może objąć również przypadki plagiatu, powielenia koncepcji, piractwa czy rozpowszechniania złośliwego oprogramowania. 

Chcesz zadbać o cyberbezpieczeństwo?

Dobierzemy dla Ciebie odpowiednie ubezpieczenie!

Specjalista ds. ubezpieczeń cybernetycznych z firmy Rydzowski Ubezpieczenia. Specjalista ds. ubezpieczeń cybernetycznych z firmy Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczyciel pokryje koszty usług specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa

W sytuacji, gdy dojdzie do naruszenia zasad bezpieczeństwa i i wycieku danych lub awarii czy uszkodzenia oprogramowania- kluczowa jest szybka i odpowiednia reakcja. Zadaniem takiego działania jest przede wszystkim zminimalizowanie strat oraz jak najszybsze rozpoczęcie procesu naprawy powstałych szkód. Aby zrealizować takie działania niezbędna jest profesjonalna pomoc ekspertów i specjalistów z zakresu informatyki, programowania, cyberbezpieczeństwa czy informatyki śledczej. W wielu przypadkach do działań dołączają również prawnicy. W sytuacji wycieku danych lub innych zdarzeń objętych ochroną w ramach cyberubezpieczenia przedsiębiorstwa odpowiednio sprawne znalezienie kompetentnych osób może okazać się niezwykle trudne. Dlatego Ubezpieczyciel zapewnia nie tylko łatwy kontakt do odpowiednich ekspertów ale również organizuje i koordynuje ich działanie. Jeśli przedsiębiorstwo posiada ubezpieczenie cybernetyczne może oczywiście liczyć na pokrycie lub zwrot kosztów pracy dla wyżej wymienionych specjalistów.

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie cybernetyczne dla firm?

Przede wszystkim, konstrukcja i specyfika cyberubezpieczeń pozwala dopasować zakres ochrony i jej poszczególne elementy do specyfiki, wielkości i wymagań danej firmy. W przygotowywaniu odpowiedniej umowy ubezpieczenia cybernetycznego kluczowa jest również branża i charakter działania konkretnego przedsiębiorstwa. Dzięki temu, że oferty ubezpieczeń cybernetycznych można dopasować w modułowy sposób - przedstawiona oferta w pełni zaspokoi i ochroni interes ubezpieczonego podmiotu. Dodatkowo, ubezpieczenie cybernetyczne obejmuje ochroną bardzo wiele czynników i zdarzeń, nawet tych, które obecnie nie wydają się być realnie poważnymi zagrożeniami. Do zalet polisy można też zaliczyć:

Budujesz pozytywny wizerunek marki
Masz dostęp do specjalistów
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu