Ubezpieczenie ciągnika rolniczego

Ciągnik rolniczy, który został ubezpieczony w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Ciągniki rolnicze to pojazdy, które mogą się poruszać zarówno po polnych, jak i publicznych drogach. Właściciele tych maszyn mają więc obowiązek ich zarejestrowania i ubezpieczenia. Sprawdź naszą ofertę za 44 zł!

Traktor, który został ubezpieczony bez wychodzenia z domu. OC traktora dostępne jest na rydzowski.pl

Dlaczego ubezpieczenie ciągnika rolniczego jest konieczne?

Na początku warto doprecyzować, jakim pojazdem jest ciągnik rolniczy. Według definicji zawartej w ustawie o ruchu drogowym jest to pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolniczych lub też przystosowany do ciągnięcia przyczep. Jego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości nie mniejszej niż 6 km/h. Co ważne, ciągnik rolniczy – szerzej znany jako traktor - jest również pojazdem mechanicznym. Z tego powodu prawo wymaga zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ubezpieczenie to chroni przed odpowiedzialnością cywilną za szkody wyrządzone innym osobom w związku z ruchem pojazdu.

Ubezpiecz ciągnik rolniczy!

Jak ubezpieczyć ciągnik rolniczy?

Aby ubezpieczyć traktor, niezbędne są dane pojazdu oraz dane właściciela czy osoby ubezpieczającej. W tym celu najlepiej przydaje się dowód rejestracyjny, z którego ubezpieczyciel może zebrać wszystkie niezbędne dane. Umowa ubezpieczenia traktora obowiązuje przez 12 miesięcy od jej zawarcia. W tym czasie nie można jej wypowiedzieć. Wyjątek stanowią sytuacje takie jak np. sprzedaż pojazdu lub wyrejestrowanie go.

Jaki pojazd rolniczy chcesz ubezpieczyć?

OC ciągnika rolniczego

Ubezpieczenie OC ciągnika rolniczego to finansowe zabezpieczenie przed szkodami, jakie kierujący tym pojazdem może wyrządzić przez swoje błędy. A niestety wypadków i kolizji z udziałem traktorów z roku na rok jest coraz więcej. Pojazdy te są duże, więc nietrudno o uszkodzenie innego pojazdu podczas jazdy wąską drogą. 

Dodatkowe ubezpieczenie ciągnika

Mimo, że obowiązkowe jest tylko OC traktora, wielu rolników decyduje się na dodatkową ochronę. Jest to zasadna i bardzo racjonalna decyzja. W końcu, ciągnik rolniczy każdego dnia narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Począwszy niekorzystnych zdarzeń losowych, a skończywszy na kradzieży maszyny. Najpopularniejsze opcje dodatkowego ubezpieczenia traktora to: 

  • AutoCasco ciągnika rolniczego - polisa ta gwarantuje ochronę przed zdarzeniami losowymi (np. spowodowanymi pogodą), a także przed kradzieżą ubezpieczonego ciągnika. Koszt tego ubezpieczenia dla traktora jest zależny od jego wartości. Kwota waha się od 0,6% do 1,1% jego wartości pojazdu. Wpływ na cenę mają parametry pojazdu oraz historia ubezpieczeniowa właściciela.
  • NNW przy ubezpieczeniu ciągnika – jest to gwarancja świadczenia finansowego w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wypadku. Dodatek ten nie jest dużym wydatkiem - zazwyczaj to mniej niż 30 zł rocznie, a wielu ubezpieczycieli posiada wariant NNW w podstawowym zakresie ubezpieczenia.
     

Jesteś właścicielem ciągnika rolniczego?

U nas ubezpieczenia traktora już od 44 zł!

Ubezpieczenie ciągnika rolniczego w firmie Rydzowski Ubezpieczenia. Ubezpieczenie ciągnika rolniczego w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie ciągnika rolniczego?

Ubezpieczenie OC dla traktora to wydatek w przedziale od około 40 do 90 zł na rok. Jednak na cenę polisy wpływa wiele indywidualnych czynników. Do najważniejszych z nic można zaliczyć: wiek pojazdu rolniczego, rodzaj ciągnika i jego parametry, przebieg traktora czy też historia szkód danego właściciela pojazdu. Oznacza to więc, że koszt ubezpieczenia ciągnika rolniczego może się różnić w poszczególnych przypadkach. Z tego względu, najlepiej pytać o indywidualną ofertę w naszej multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Co ważne, nie trzeba przychodzić do naszego biura osobiście - wystarczy wysłać formularz kontaktowy lub skorzystać z naszego kalkulatora OC. 

Ten traktor jest objęty ochroną OC+AC w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Gdzie ubezpieczyć traktor?

Tak jak w przypadku wszelkiego rodzaju polis, warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli i wybrać najlepszą opcję dla siebie. Oczywiście samodzielne poszukiwanie najkorzystniejszej opcji byłoby czasochłonne. Dlatego najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom z naszej multiagencji. Sprawdzą oni dla każdego klienta, co oferują wiodące towarzystwa w ubezpieczeniach ciągników rolniczych - takie jak PZU, Generali (GeneraliAGRO), HDI czy InterRisk. A także te nieco mniej znane firmy ubezpieczeniowe. 

Ubezpiecz traktor online!

Najtańsze ubezpieczenie OC traktora

Więc gdzie najlepiej ubezpieczyć ciągnik rolniczy? Najlepiej tam, gdzie najtaniej! Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie, skontaktuj się z Nami - zaproponujemy Ci najtańsze i najkorzystniejsze rozwiązanie.

Ubezpieczenie traktora online

W sieci można znaleźć wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują usługi online. Jest to szybkie i bezpieczne rozwiązanie, jednak w przypadku podejmowania tego typu decyzji, warto porozmawiać ze specjalistą. Jeśli jednak chcesz poznać wstępne propozycje polis OC traktora czy dodatkowych wariantów jak ubezpieczenie AutoCasco/AgroCasco i NNW ciągnika rolniczego, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczenia pojazdu online.

Kalkulator ubezpieczenia ciągnika rolniczego

Jest to narzędzie, dzięki któremu możesz poznać cenę OC ciągnika rolniczego. Wystarczy uzupełnić formularz podstawowymi informacjami (między innymi dane osobowe, model i marka pojazdu, rok produkcji, moc itp.), wybrać okres ubezpieczenia oraz zaznaczyć swoje preferencje co do dodatkowych opcji. Po analizie tych informacji Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i przedstawią Ci najkorzystniejsze opcje.

Ubezpiecz swój traktor w Rydzowski Ubezpieczenia

Zastanawiasz się, gdzie ubezpieczyć ciągnik rolniczy lub traktor? Powierz to nam! Znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, a Ty ze spokojem będziesz mógł korzystać ze swojego pojazdu i wykonywać swoją pracę.

Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu