#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Blog


          Czy ubezpieczenie przyczepki daje zniżki na OC?
04 stycznia

Czy ubezpieczenie przyczepki daje zniżki na OC?

Autor: #RYDZOWSKITEAM
Oceń:
5
Udostępnij:

Ubezpieczenie przyczepki a zniżki na OC. To temat, który interesuje wielu z nas. Bo w końcu- kto by nie chciał zapłacić mniej za polisę? Razem ze specjalistami Rydzowski Ubezpieczenia przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Znajdziesz w nim: wszystkie kluczowe informacje o ubezpieczeniu przyczep i przyczepek oraz ich wpływie na zniżki OC.

Z naszych wcześniejszych materiałów wiesz już, że ubezpieczenie przyczepek i przyczep rolniczych jest obowiązkowe. Zazwyczaj składka za taką polisę też jest niewygórowana. Ale czy polisa ubezpieczenia przyczepki może dać nam jeszcze inne dodatkowe korzyści? Owszem! Sprawdź jakie.

Czy ubezpieczenie przyczepki daje zniżki?

Jasne. Ubezpieczenie przyczepki może dać nam korzyść w postaci zniżek na ubezpieczenie innych pojazdów. W tej sytuacji możesz skorzystać nawet jeśli chcesz ubezpieczyć samochód, motocykl czy quada.

Jak działają zniżki za ubezpieczenie przyczep?

Zniżki za ubezpieczenie przyczep działają i są przyznawane na podstawie historii bezszkodowej jazdy. Czyli jeśli ubezpieczasz przyczepę lub przyczepkę i w danym roku nie doszło do szkody likwidowanej z polisy OC tego pojazdu: zyskujesz zniżkę za dany rok bez szkody.

W ubezpieczeniach każdy rok bezszkodowej jazdy ma znaczenie. Przyjęło się, że każdy rok bez szkody to zniżka 10% od wyjściowej składki za OC. Jednak co ważne: każde Towarzystwo ma indywidualny sposób przyznawania zniżek. Dlatego u różnych Ubezpieczycieli możesz otrzymywać różne zniżki.

Zniżki OC przyczepka.

Weźmy pod uwagę sytuację gdy przez 5 kolejnych lat ubezpieczasz przyczepkę. Jeśli w tym czasie nie spowodujesz nią szkody: z roku na rok zdobywasz kolejne zniżki i płacisz coraz mniej za ubezpieczenie danego pojazdu.

Ubezpieczenie przyczepki a zniżki.

Tak więc jeśli chcesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu czy motocykla, a jednocześnie nie posiadasz historii ubezpieczenia lub masz dłuższą przerwę… polisa OC przyczepki jest dla Ciebie dobrym wyborem.

Zniżki za ubezpieczenia przyczep i przyczepek w różnych firmach.

Nasi specjaliści z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych podkreślają, że każde z Towarzystw prowadzi własną politykę zniżek i zwyżek. Może dojść do sytuacji gdy za pierwszy rok otrzymasz 5% zniżki by w kolejnych latach zyskiwać zniżki w tempie 15% za rok bezszkodowej jazdy. Dlatego by maksymalnie wykorzystać fakt, że opłacamy polisę OC przyczepy warto sprawdzić ofertę w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

Specjaliści Rydzowski Ubezpieczenia zawsze zwracają uwagę na to w jaki sposób Ubezpieczyciele przyznają zniżki, co pozwala nam wybrać odpowiednią propozycję dla każdego kierowcy.

Zniżki za ubezpieczenie przyczepki. Ko może skorzystać?

Zazwyczaj mówiąc o ubezpieczeniu przyczep i przyczepek myślimy o młodych kierowcach, którzy nie mają jeszcze zbudowanej własnej historii bezszkodowej jazdy. Co ważne, by dopisać do ubezpieczenia współwłaściciela nie musi on być pełnoletni. Jest to więc naprawdę dobra okazja by swoją przygodę z ubezpieczeniami pojazdów rozpocząć już w wieku nawet 16 lat. Dzięki temu budujemy swoją historię a w przyszłości po zakupie własnego samochodu czy motocykla: możemy od razu nieco zaoszczędzić.

skorzystaj z tańszego OC

Jak już wspomnieliśmy tego typu rozwiązanie jest również dobrą opcją dla osób, które mają dłuższą przerwę w ubezpieczaniu swoich pojazdów. Po kilkuletniej luce warto rozpocząć na nowo obowiązkowe ubezpieczenia od polisy dla przyczepy lub naczepki samochodowej.

Zniżki na Auto Casco po ubezpieczeniu przyczepki.

Jeśli rozważasz zakup polisy AC na swój pojazd musisz wiedzieć, że większość Towarzystw Ubezpieczeniowych również pod uwagę bierze historię (bez)szkodowości w polisie AutoCasco. Jak podkreślają nasi specjaliści ds. ubezpieczeń komunikacyjnych: historia OC i historia AC to dwa odrębne kwestie. Jeśli więc w przyszłości bierzesz pod uwagę zakup AutoCasco już dziś zapytaj naszych specjalistów o ofertę AC dla swojej przyczepki.

Nie mam swojej przyczepki. Co wtedy?

Często spotykamy się z wiadomościami o tym, że chociaż młodzi użytkownicy chcą rozpocząć swoją przygodę z ubezpieczeniami od polisy dla przyczepki, to jednak nie posiadają takiego pojazdu. Co zrobić w takiej sytuacji? Mamy kilka opcji:

> podstawowa: zapytaj rodziców lub dziadków. Często się zdarza, że w naszym gospodarstwie domowym są już naczepy czy przyczepki, które w ramach darowizny członkowie rodziny mogą choć w części darować nam. Wtedy możemy rozpocząć naszą polisę i budowanie swojej historii.

> zdarzają się osoby, które kupują małą przyczepkę. Częściowo po ty by na przykład dziecko mogło ją już ubezpieczać, a taki pojazd często i tak przyda się w gospodarstwie domowym.

Podsumujmy:

 1. jeśli bezszkodowo opłacasz ubezpieczenie OC przyczepki samochodowej lub naczepy rolniczej możesz zyskiwać zniżki przy ubezpieczaniu innych pojazdów,

 2. nie jest wymagany wiek 18 lat by rozpocząć ubezpieczenie swoich pierwszych pojazdów, mamy Klientów już w wieku 14 lat.

Dodaj komentarz

Oceń wpis:
5

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszą osobą która skomentuje.
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.