#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Tanie ubezpieczenie motocykla

Ubezpieczenie OC motocykla jest obowiązkiem każdego motocyklisty. Dotyczy on ludzi w każdym wieku, którzy poruszają się najróżniejszymi jednośladami. W samym 2021 roku zarejestrowano 21 tys. nowych motocykli, do tej liczby trzeba doliczyć rejestracje motocykli używanych.

Zadajesz pytanie: gdzie ubezpieczyć motor lub ile kosztuje OC motocykla? Odpowiedzi w naszym materiale.

Sprawdzimy ile możesz zaoszczędzić!

Motocykle można podzielić na kilkanaście kategorii, różniących się zastosowaniem, mocą czy budową. Wśród jednośladów można wymienić: sportowe, często nazywane ścigaczami; turystyczne, na przykład cruisery czy choppery; offroadowe, takie jak crossy czy enduro; pojazdy z silnikami o małej pojemności, przeznaczone głównie do jazdy miejskiej - skutery, motorynki lub skutery elektryczne.

Oferta ubezpieczenia motocykla w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla?

Najniższa składka OC dla motocykla wyniosła 89zł. Taką ofertę udało nam się przygotować dla 34-letniego kierowcy z Wieliczki. Do rekreacyjnej jazdy używa on Buell XB12 Lightning.

Ogólnie rzecz ujmując, cena obowiązkowego ubezpieczenia OC motocykla powinna zawrzeć się w granicach od 120 do 550zł, aczkolwiek nie jest to regułą i może zostać przedstawiona oferta poniżej lub powyżej tego zakresu.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia motocykla?

Podobnie jak w ubezpieczeniu samochodu, na składkę za OC motocykla wpływ mają poniższe czynniki:.

 • pojemność silnika i jego moc
 • marka, model i rok produkcji motocykla
 • historia szkodowości właściciela
 • wiek kierowcy
 • miejsce rejestracji i parkowania motocykla

Najtańsze oferty ubezpieczenia motocykla- TOP5.

Najtańsze oferty ubezpieczenia motocykla ma w swojej ofercie kilku najpopularniejszych Ubezpieczycieli, to m.in:

 • Compensa
 • Allianz
 • PZU
 • Generali
 • Warta
Najniższe ceny ubezpieczeń motocykli w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia

Cena polisy a wysokość ubezpieczenia.

W przypadku ubezpieczeń motocykli, gdy mówimy o OC, zakres ochrony oraz sumy ubezpieczenia są regulowane prawnie. Mówi o tym ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dlatego ubezpieczenia właściciela pojazdu nie podlegają modyfikacjom przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. OC chroni Cię przed roszczeniami innych uczestników ruchu, w sytuacji gdy kierując motocyklem, spowodujesz zdarzenie drogowe i doprowadzisz do uszkodzenia pojazdów innych osób lub do uszczerbku na ich zdrowiu.

Jeśli chcesz kupić pakiet dodatkowych ubezpieczeń, wtedy zakres ubezpieczenia jest każdorazowo indywidualnie ustalany przez każde z Towarzystw.

Kary za brak ubezpieczenia OC motocykla w 2022 roku.

W przypadku motocykli grzywna za nieposiadanie ważnego ubezpieczenia OC motocykla są zależne od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę.

 • brak polisy OC motocykla do 3 dni: kara 200 zł.
 • brak ubezpieczenia OC motocykla do 14 dni: kara 500 zł.
 • brak OC motoru powyżej 14 dni: kara 1000 zł.

W przypadku wyrządzenia szkody motocyklem bez ubezpieczenia OC, koszt likwidacji szkody zostanie pokryty ze środków Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Następnie UFG wyegzekwuje odszkodowanie od sprawcy na drodze regresu ubezpieczeniowego. Mowa tutaj zarówno o stratach materialnych, jak i uszczerbku na zdrowiu oraz innych szkodach osobowych poniesionych przez poszkodowanych w wypadku. Nie opłaca się więc ryzykować brakiem OC motoru. Udział w zdarzeniu drogowym i brak ważnego ubezpieczenia OC może wiązać się z kilkudziesięciotysięcznym zobowiązaniem wobec Funduszu Gwarancyjnego: tłumaczy Anna- specjalista ds. likwidacji szkód w Rydzowski Ubezpieczenia.

Poszerzenie pakietu ubezpieczenia motocykla.

Ubezpieczenie dodatkowe motocykla jest dobrym sposobem na zabezpieczenie materialne swoich środków zainwestowanych w zakup motocykla, jak i zdrowie poruszających się motocyklem. Trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na oferty różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Nie wszyscy Ubezpieczyciele przygotowali pełną gamę produktów przeznaczonych dla motocyklistów. Ważne jest więc, żeby zapoznać się z dokumentami regulującymi ubezpieczenie. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, jak ubezpieczenia autocasco czy ubezpieczenia GAP na motocykl możesz omówić z naszymi specjalistami.

Ubezpieczenie Auto Casco motocykla.

Każdy posiadacz motocykla może u nas porównać pakiet OC + AC. Ten produkt cieszy się zainteresowaniem wśród właścicieli, którzy kupują motocykle nowe lub używane ale o znacznej wartości. W przypadku samochodów ubezpieczenie AutoCasco chroni na wypadek szkód spowodowanych przez kierującego lub kradzieży czy uszkodzeń atmosferycznych- dokładnie tak samo działa to w ubezpieczeniu AutoCasco motocykla.

W ramach ochrony motocykla w przypadku szkód możesz skorzystać z naprawy pojazdu w serwisie. Co ważne, w przypadku AC motocykla zakres ochrony i sposób naprawy pojazdu jest proponowany zgodnie z ofertą Ubezpieczyciela. Przy porównywaniu ofert AC na motocykl zwróć uwagę na wariant likwidacji szkody, udziały własne czy franczyzę redukcyjną. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na dodatkowe pytania w tym zakresie.

Ubezpieczenie Assistance motocykla.

Co daje właścicielowi motocykla posiadanie ubezpieczenia Assistance? Ubezpieczenie assistance może w zależności od wariantu: zapewnić motocykl zastępczy, pomoc w razie awarii czy kolizji lub holowanie motocykla do warsztatu.

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla assistance?

Uśredniając koszt wariantu z holowaniem motocykla to wydatek rzędu 100 zł na rok. Ubezpieczenie motocykla oferuje w zakresie Assistance kilku znanych Ubezpieczycieli.

Ubezpieczenie NNW na motocykl.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest dosyć popularnym dodatkiem do podstawowej polisy OC. Assistance NNW komunikacyjne jako ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych zdarzeń zapewnia finansowe wsparcie w razie szkód osobowych kierującego motocyklem lub jego pasażera. Ubezpieczenie następstw zdarzeń nieszczęśliwych działa po wypadku drogowym lub kolizji.

W przypadku ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków mamy do wyboru różne sumy ubezpieczenia oraz możliwe dodatkowe warianty. W ramach ubezpieczenia NNW uzyskane odszkodowanie możemy wykorzystać do pokrycia kosztów rehabilitacji lub zakupu potrzebnych leków.

Ubezpieczenie motocykla historycznego.

Motocykl historyczny musi posiadać ubezpieczenie OC. Jest on traktowany w kontekście ubezpieczeń jak każdy inny motocykl. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku motocykli zabytkowych- wtedy taki pojazd mechaniczny możesz ubezpieczyć krótkoterminowo.

Gdzie możesz najtaniej ubezpieczyć swoje dwa kółka?

Wiesz już jak dużo Towarzystw może Ci zaoferować dobre oferty ochrony motocykla. Teraz tylko wystarczy porównać kilkanaście wariantów i wiesz, że na pewno płacisz najniższą wysokość składki.

Spokojnie. Z najlepszej oferty ubezpieczenia motocykla możesz skorzystać w każdej chwili na stronie multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Nasi specjaliści za Ciebie policzą i sprawdzą oferty wszystkich Ubezpieczycieli. Nie musisz już robić nic. Nasz specjalista zadzwoni do Ciebie z propozycją polisy lub prześle ofertę na maila. Przekonaj się, że polisę motocykla można kupić taniej. Bez ukrytych kosztów i drobnych druczków.

Nie jesteśmy internetową porównywarką OC motocykla- samodzielnie sprawdzimy wszystkie opcje i wrócimy do Ciebie z gotową kalkulacją. Możesz zadzwonić do nas w godzinach naszej pracy lub całodobowo skorzystać z naszych formularzy: kontaktowego lub formularza OC, gdzie zostawisz podstawowe dane o swoim motocyklu.

Formularz zapytania

Ubezpieczenie motocykla- pytania dodatkowe.

Odpowiednie ubezpieczenie motocykla to ważna sprawa dla każdego fana dwóch kółek. O ubezpieczeniach komunikacyjnych możesz mieć pytania w sprawie sumy ubezpieczenia, zakresu działania umów dodatkowych czy kwestii formalnych. Jeśli w naszym materiale nie ma wszystkich potrzebnych dla Ciebie informacji- skorzystaj z formularza kontaktowego do naszych specjalistów lub napisz na czacie.

Krótkoterminowe ubezpieczenie motocykla- czy to możliwe?

Krótko odpowiadając: tak, krótkoterminowe OC motocykli jest możliwe. Dotyczy ono jednak kilku konkretnych przypadków. Kiedy więc właściciel motocykla może skorzystać z krótkoterminowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej?

Typy motocykli, które można ubezpieczyć w formie krótkoterminowej ochrony ubezpieczeniowej OC:

 • motocykle zabytkowe i historyczne
 • przewożone do Polski z innego kraju, w którym są zarejestrowane
 • wystawione do sprzedaży w komisie (tzw. OC komisowe)
 • zarejestrowane czasowo w Polsce

Jak wykupić ubezpieczenie motocykla na rydzowski.pl?

Obowiązkowe ubezpieczenie motocykla w naszej multiagencji kupisz w prosty sposób. Zobacz: wysyłasz do nas formularz lub zostawiasz swoje dane. Następnie my kontaktujemy się by zweryfikować wszystkie dane posiadacza pojazdu. Nasi specjaliści zgodnie z Twoimi oczekiwaniami sprawdzają oferty wszystkich firm ubezpieczeniowych.

Nasze najlepsze oferty przedstawiamy w rozmowie telefonicznej lub przesyłamy na maila. Jeśli zdecydujesz się na propozycję naszych specjalistów- polisę wyślemy mailowo lub pocztą tradycyjną. Płatności dokonasz przelewem.

Dlaczego OC motocyklowego pojazdu mechanicznego jest wymagane?

Wymaga tego ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Ubezpieczenia motocykla przedstawia większość firm ubezpieczeniowych- jest to jeden z podstawowych produktów na polskim rynku. OC chroni potencjalnie poszkodowanych przez Ciebie innych uczestników ruchu.

Czasami szkody, zwłaszcza te osobowe sięgają kilkudziesięciu lub setkom tysięcy złotych- większość z nas nie może sobie pozwolić na nagły wydatek tak dużych kwot na pokrycie spowodowanych szkód. Właśnie wtedy udostępniamy do likwidacji szkody naszą polisę OC.

Jakie dodatkowe ubezpieczenia znajdę na rydzowski.pl?

Kierowcy motocykla mogą u nas nie tylko skorzystać z ubezpieczenia samochodu czy ubezpieczenia skutera. Jako multiagencja przygotujemy dla Ciebie m.in umowy ubezpieczenia domu, firmy czy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Wszystkie szczegóły znajdziesz na naszej stronie, możesz też z zapytaniem o inne ubezpieczenia skorzystać z prostego formularza kontaktowego.

Kalkulator ubezpieczeń motocykla- gdzie znajdę?

Porównywarka ubezpieczeń motocykli i kalkulator ubezpieczeń to główna domena działania znanych porównywarek internetowych. Możesz tam sprawdzić cenę ubezpieczenia i dokonać zakupu polisy.

W Rydzowski Ubezpieczenia ofertę przygotują dla Ciebie nasi specjaliści, z którymi masz bezpośredni kontakt i możesz o wszystko dopytać. Nie jesteśmy porównywarką ubezpieczeń a internetową multiagencją- dlatego porównujemy każdą propozycję, często oferując lepszą cenę niż ta znaleziona w sieci.

Dlaczego większa pojemność silnika motocykla wpływa na podwyższenie składki obowiązkowego ubezpieczenia na motocykl?

Składka ubezpieczenia OC w większości przypadków jest w dużej mierze skorelowana z mocą silnika. Statystycznie jazda motocyklem z wyższą pojemnością przyczynia się do rozwijania większych prędkości i wykonywania dłuższych tras.

Dla firm ubezpieczeniowych jest to czynnik wyższego ryzyka- w znacznej części nieszczęśliwych wypadków biorą udział sportowe lub turystyczne motocykle z wyższą pojemnością silnika. Przy kalkulacji ubezpieczeń komunikacyjnych ważne są czynniki statystyczne, które w takiej sytuacji działają na niekorzyść właściciela pojazdu.

Jak historia obowiązkowego ubezpieczenia pojazdówwpływa na oferty ubezpieczenia motocykli?

Właściciel motocykla, który swoim innym pojazdem spowodował zdarzenie drogowe, jako sprawca brał udział w wypadku drogowym, lub kierując nawet pożyczonym pojazdem doprowadził do kolizji- może być pewien, że takie zdarzenia zostaną odnotowane w UFG. Dla tych właścicieli motocykli składki przygotowane przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe, z dużym prawdopodobieństwem będą wyższe.

Oczywiście od dawna nie stosuje się już prostych tabel zwyżek za szkodowość więc nie możemy wprost podać o ile wtedy zmieni się ostateczna składka umowy ubezpieczenia.

Historia ubezpieczenia jest jednym z ważniejszych czynników przy kalkulacji oferty ubezpieczenia. Oczywiście kilka lat bezszkodowej jazdy- jak najbardziej działa na naszą korzyść. Każdy rok naszej bezpiecznej jazdy motocyklem lub innym pojazdem ,,pracuje dla nas" i dobrze świadczy o naszym samozachowaniu na drodze.

Co zrobić w przypadku szkód spowodowanych przeze mnie?

W przypadku szkód spowodowanych przez Ciebie lub tych, w których jesteś osobą poszkodowaną- nie musisz martwić się formalnościami. W momencie zakupu polisy właściciel motocykla ma od nas gwarancję bezpłatnej likwidacji szkód.

Nasz wewnętrzny dział likwidacji szkód poprowadzi cały proces, umówi oględziny pojazdu, skompletuje wymagane dokumenty i zorganizuje pojazd zastępczy. Zupełnie bezpłatnie dla naszych Klientów.

Jak wiek właściciela motocykla wpływana cenę ubezpieczenia?

Młody właściciel motocykla musi się liczyć z tym, że cena polisy dla niego będzie oczywiście wyższa od stawki za ubezpieczenie na przykład dla jego ojca. Dlaczego? Statystki są zatrważające- największy udział w doprowadzeniu do kolizji lub wypadku mają młodzi kierowcy motocykli. Dodatkowo posiadają oni najwyższy wskaźnik częstości śmierci podczas zdarzenia drogowego lub obrażeń ciała uczestników.

Statystycznie OC motocykla dla kierującego poniżej 26 roku życia może być o około 30% wyższe od średniej ceny rynkowej. Jednak nasi specjaliści zawsze sprawdzają wszystkie propozycje ubezpieczenia motocykla dla młodych więc będziesz mieć pewność, że płacisz możliwie najniższą wysokość składki.

Czy można skorzystać z motocykla zastępczego?

W przypadku szkód umowa ubezpieczenia OC sprawcy, gwarantuje Ci na czas naprawy pojazdu możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego. W Twoim przypadku pojazd zastępczy będzie właśnie motocyklem.

Jednak z pewnością możesz mieć problemy z wypożyczeniem takiego pojazdu mechanicznego, ponieważ sieć wypożyczalni motocykli nie jest tak rozwinięta jak w przypadku innych pojazdów mechanicznych.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.