Leasing motocykla

Mężczyzna decyduje się na leasing motocykla w Rydzowski Leasing.

 

Niezależnie od tego, czy marzy Ci się nowe Ducati Diavel czy zwykły motocykl o pojemności do 125 cm³, możesz postarać się o finansowanie w formie leasingu. W artykule wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z tym zagadnieniem.

Leasing motocykla w firmie Rydzowski Leasing

Zakup motocykla vs leasing

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy kupić motocykl czy może wziąć go w leasing. Co prawda, obie opcje mają pewne zalety, ale szala korzyści przechyla się na stronę finansowania. Przede wszystkim dlatego, że decydując się na nie, nie trzeba jednorazowo wydawać ogromnej sumy i tym samym zaburzać płynności finansowej firmy. W przypadku leasingu motocykla, wysokość rat ustalana jest bowiem indywidualnie, w zależności od wysokości budżetu, jakim dany przedsiębiorca dysponuje. Elastyczną kwestią jest też czas trwania umowy leasingowej i wysokość wpłaty własnej.

Sprawdź ratę leasingu!

Chcesz wziąć motocykl w leasing?

Wyślij do nas formularz - przygotujemy dla Ciebie korzystną ofertę!

Przesuń w prawo aby wysłać

Na czym polega leasing motocykla?

Leasing jest więc bardzo wygodną opcją i polega na podpisaniu umowy między przedsiębiorcą a podmiotem finansującym (np. firmą Rydzowski Leasing). W ramach umowy, Leasingodawca udostępnia jednoślad. Przedsiębiorca natomiast może z niego korzystać przez określony w dokumencie czas i jednocześnie płacić wygodne, comiesięczne raty. Natomiast po zakończeniu umowy leasingu - zdecydować się na odkup w korzystnej (wręcz symbolicznej cenie) lub naturalnie, nie kontynuować współpracy.

Kto może starać się o leasing motocykla?

Zielonym światłem do starania się o leasing jest posiadanie własnej działalności gospodarczej. Ta forma finansowania jest więc dostępna dla:

 • osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą
 • spółek cywilnych, jawnych, komandytowych, z.o.o,
 • rolników, którzy prowadzą działalność,
 • podmioty państwowe oraz komunalne jednostki organizacyjne.

Natomiast osoby bez firmy mogą starać się o finansowanie w formie kredytu bądź zakupić motocykl za gotówkę.

Mężczyzna stwierdził, że warto wziąć leasing w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Leasing motocykla - czy warto?

Tak - tym bardziej, że warunki leasingu są elastyczne i dopasowane do możliwości i preferencji danego przedsiębiorcy. Natomiast - koszty leasingu niewielkie. Poza tym, możliwości finansowania motocykla jest wiele i każdy podmiot może dobrać najkorzystniejszą opcję. Do zalet leasingu motocykla można też zaliczyć: niewiele formalności, szybką decyzję nt. finansowania, niską opłatę wstępną oraz dostępność nawet dla nowo powstałych firm.

Chcę poznać ofertę leasingu!

Warunki leasingu motocykla

Jeśli chcesz wziąć motocykl w leasing musisz jednak pamiętać o spełnieniu kilku warunków. Przede wszystkim, warto byś zatroszczył się o pozytywną historię finansową przedsiębiorstwa. To jedna z ważniejszych kwestii, bo leasingodawcy zwracają na nią uwagę. Dobrze jest też, jeśli Twoja firma funkcjonuje co najmniej kilka miesięcy. Niemniej, jeśli tak nie jest - spokojnie. Zazwyczaj wystarczy dostarczyć dodatkowe dokumenty. Poza tym, do warunków leasingu można zaliczyć: zobowiązanie się do comiesięcznej płatności rat leasingowych, dbanie o przedmiot leasingu motocykl oraz o korzystanie z niego zgodnie z przeznaczeniem. Poza tym, konieczne jest ubezpieczenie motocykla - w leasingu jest wymagane zarówno OC, jak i AC.

Ile kosztuje leasing motocykla?

Wszystko zależy od czasu trwania leasingu motocykla, wartości pojazdu czy od wysokości wpłaty własnej, jakiej chce dokonać właściciel pojazdu. Ceny są więc zróżnicowane, ale dużą zaletą jest to, że ofertę można dobrać do finansowych możliwości. Oznacza to, że w niektórych przypadkach wysokość raty miesięcznej może wynosić koło 200 zł/msc. W innych comiesięczna płatność będzie znacznie wyższa (w przypadku najnowszych modeli). Przykładowe oferty i koszt leasingu motocykla przedstawiamy poniżej.

Przykładowa oferta leasingu motocykla - Honda CB125R
Przykładowa oferta leasingu motocykla - Yamaha FJR1300A
Mężczyzna skorzystał z kalkulatora leasingu na stronie Rydzowski Leasing i zdecydował się na finansowanie.

Leasing motocykla kalkulator

Jeśli chcesz wybrać najbardziej opłacalny leasing motocykla, warto byś choć trochę zorientował się jak wyglądają ceny rynkowe. Poznać wstępną wysokość raty pomóc może kalkulator leasingu motocykla. Wystarczy, że wpiszesz tam wartość netto przedmiotu, wybierzesz okres leasingu i ustalisz wysokość wpłaty własnej. Dzięki temu, uzyskasz wstępną kalkulację i na ekranie pokaże się rata leasing. Natomiast, by poznać w pełni zindywidualizowaną opcję, wystarczy wysłać uzupełniony już formularz (trzeba dodać NIP, swój adres e-mail oraz numer telefonu).

Sprawdź ratę leasingu motocykla!

Raty dopasowane do Twoich możliwości

Warunki leasingu pojazdów, ustalone na samym początku obowiązują później nawet kilka lat. Właśnie dlatego warto dokładnie przeanalizować umowę i podpunkty, jakie zawiera umowa leasingu. Co ważne, w Rydzowski Leasing, specjaliści zawsze rozmawiają z Klientem na temat możliwości finansowania motocykla, wyjaśniają niezrozumiałe kwestie i porównują oferty różnych firm leasingowych (np. oferta leasingu Impuls zestawiana jest z ofertą Millenium Leasing).

Jakie dokumenty do finansowania motocykla?

Podobnie jak przy leasingu samochodów osobowych, w przypadku motocykli trzeba dostarczyć leasingodawcy pewne dokumenty. W tej zasadzie nie ma wyjątków (roli nie gra tu rodzaj leasingowanego motocykla ani rodzaj leasingu leasing). Najważniejsze wymieniamy poniżej.

Osoba prowadząca firmę, która podlega wpisowi do CEIDG
Spółki prawa handlowego
Rolnicy
Mężczyzna wybiera motocykl, który weźmie w leasing w firmie Rydzowski Leasing.

Co jeszcze może być potrzebne?

Warto też się liczyć z tym, że w przypadku kredytu bądź leasingu, podmiot finansujący może prosić o dodatkowe dokumenty. Na przykład o:

 • deklaracje podatkowe (PIT-5, PIT-36 lub CIT-8),
 • oświadczenie o niezaleganiu względem ZUS,
 • dostarczanie deklaracji majątkowej,
 • oświadczenie o stanie zobowiązań.
Skontaktuj się z nami!

Formy finansowania motocykla

Możliwości finansowania motocykla jest wiele i warto dobrać go do swoich indywidualnych potrzeb. Poniżej wymieniliśmy najpopularniejsze rodzaje leasingu.

 • Leasing zwrotny motocykla - opcja dedykowana dla właścicieli motocykla, motorów, motocykli. Polega ona na sprzedaży posiadanego już pojazdu firmie leasingowej, a następnie wzięciu tego przedmiotu w leasing. Opcja ta pozwala na odzyskanie finansów, które już wcześniej zostały zainwestowane w pojazd. Zaletą jest więc brak opłaty wstępnej i możliwość rozwiązania, dzięki tej metodzie, problemów finansowych.
 • Leasing finansowy motocykla - to popularna opcja podczas finansowania motocykli na fakturę VAT marża (komisy, dealerzy). Czym się wyróżnia? Przede wszystkim, po zapłaceniu ostatniej raty przedmiot staje się przedmiotem korzystającego. Korzyścią jest też to, że jest możliwość dokonania jednorazowej amortyzacji, co pozwala obniżyć podatek dochodowy w danym roku.
 • Leasing operacyjny motocykla - jeden z najbardziej popularnych rodzajów leasingu. Jest bardzo opłacalny dla przedsiębiorców. Do jego zalet można zaliczyć brak konieczności angażowania dużego wkładu własnego, uproszczone procedury i formalności.
 • Leasing konsumencki - opcja ta jest dedykowana osobom, które nie prowadzą swojej działalności gospodarczej. O szczegóły możesz zapytać specjalistów z Rydzowski Leasing. Warto też zaznaczyć, że w przypadku osób bez firmy finansowanie jest też możliwe w formie kredytu.

Używane motocykle czy nowe modele?

W leasing można wziąć zarówno nowe, wyjeżdżające wprost z salonu motocykle, jak i modele używane. Decyzję musisz oczywiście podjąć sam. Niemniej, z naszych obserwacji wynika, że osoby decydujące się na leasing motocykla elektrycznego interesują się zazwyczaj tylko nowymi pojazdami. Wynika to z faktu, że obecnie jest możliwość dofinansowania do elektryków, a jednym z warunków programu jest właśnie to, by pojazd nie był używany. Nowości to również pewność dla osób szukających bezwypadkowych motocykli. Niemniej, ich wartość jest wysoka, zatem, jeśli jesteś zainteresowany leasingiem motocykla pamiętaj, że częściowo przełoży się to na wysokość raty. Używane modele mają natomiast optymalną cenę, a często ich stan techniczny jest bardzo dobry.

Najważniejsze pytania 

Czy w Rydzowski Leasing można finansować motocykle dowolnej marki?
Czy w kwestii leasingu motocykla są jakieś ograniczenia co do pojemności?
Co może zostać sfinansowane w ramach leasingu?
Czy opłaca się wziąć leasing finansowy?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu