Ciągnik siodłowy

Ciągnik siodłowy, który został ubezpieczony w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Czy wiesz, że większość przedsiębiorców z branży transportowej przepłaca za ubezpieczenie ciągników siodłowych? By temu zapobiec, przygotowaliśmy kompleksowy poradnik dla biznesu. Sprawdź jak zaoszczędzić. 

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Czy ubezpieczenie ciągnika siodłowego jest obowiązkowe?

Oczywiście. W końcu ciągnik siodłowy, jak każdy inny pojazd mechaniczny, podlega ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Jak podkreślił jeden ze specjalistów z multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia - zapisy zawarte w tym dokumencie dotyczą jedynie podstawowej ochrony pojazdu, czyli OC. Polisa daje gwarancję, że w przypadku kolizji lub wypadku drogowego, sprawca nie będzie musiał z własnej kieszeni pokrywać kosztów likwidacji szkód. To bardzo ważne, bo powypadkowe koszty mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych! Poza tym, za zignorowanie obowiązku ubezpieczenia można otrzymać karę.

Ubezpiecz ciągnik siodłowy!

Ile wynosi kara za brak OC ciągnika siodłowego?

Za brak ubezpieczenia ciągnika siodłowego UFG może nałożyć nawet 12 730 zł kary! Nie da się więc ukryć, że tak surowa sankcja może mieć zgubne, dla kondycji finansowej firmy, skutki. Poza tym, warto mieć świadomość, że w wielu przypadkach kara wynosi zdecydowanie więcej niż roczna polisa. Przedstawia się to następująco:

 • 2 550 zł - za spóźnienie z płatnością do 3 dni,
 • 6 360 zł - w przypadku spóźnienia z płatnością do 14 dni,
 • 12 730 zł - jeśli właściciel zwleka z zakupem obowiązkowego ubezpieczenia ciągnika ponad 14 dni.
Mężczyzna dzwoni do firmy Rydzowski Ubezpieczenia, by zapytać o cenę ubezpieczenia ciągnika siodłowego.

Koszt ubezpieczenia ciągnika siodłowego

Nie ulega wątpliwości, że cena polisy ciągnika siodłowego jest wyższa od kosztu ochrony pojazdu osobowego. Nie oznacza to jednak, że ceny są wygórowane - po prostu ciągniki siodłowe najczęściej posiadają firmy transportowe, które często wysyłają kierowców w dalekie trasy. Prawdopodobieństwo kolizji lub innego niekorzystnego zdarzenia jest więc duże. Zatem, ile kosztuje OC w przypadku ciągników siodłowych? Firmy ubezpieczeniowe proponują różne ceny, najczęściej znajdujące się w przedziale kilku - kilkunastu tysięcy. Bardzo dobrą ofertę ma firma Rydzowski Ubezpieczenia. Średni koszt za OC to 3 tysiące złotych. Oczywiście, cena może nieco spaść lub wzrosnąć - w zależności od kilku czynników, o których piszemy poniżej.

Kup OC ciągnika siodłowego!

Co wpływa na cenę ubezpieczeń komunikacyjnych?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe wymieniają szereg czynników, które mają wpływ na cenę zawarcia umowy ubezpieczenia OC. Koszt ochrony zależy od:

 • sposobu użytkowania ciągnika siodłowego - to czy jeździsz w kraju, po Europie lub wjeżdżasz do Wielkiej Brytanii ma duże znaczenie,
 • historii ubezpieczeniowej - jeśli miałeś odnotowane szkody spowodowane z winy kierowcy Twojego samochodu, cena OC może być wyższa,
 • danych technicznych pojazdu - chociaż w przypadku ciągników siodłowych ma to mniejsze znaczenie to jednak model ciągnika siodłowego ma pewien wpływ na stawkę OC,
 • roku produkcji - wiek samochodu ciężarowego również jest bardzo ważny,

Towarzystwa Ubezpieczeniowego - warunki ubezpieczenia w przypadku OC są takie same, więc na cenę ochrony wpływa niekiedy marka Ubezpieczyciela. Większy koszt ubezpieczenia w przypadku OC, nie jest sensownym wydatkiem. Warto więc poszukać najlepszej oferty.
 

Wybierz typ pojazdu

Jak obniżyć cenę polisy?

Jeśli uważasz, że ubezpieczenie ciągnika siodłowego jest drogie - mamy dla Ciebie kilka porad. Najbardziej oczywista z nich to samodzielne porównanie ofert ubezpieczeń lub wysłanie zapytania do multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Dzięki temu zyskasz świadomość jakie są różnice cenowe między poszczególnymi wariantami i będziesz mógł wybrać najlepszą opcję. Sporą oszczędność może przynieść Ci też:

 • ochrona całej floty pojazdów - broker będzie mógł wtedy wynegocjować dla Ciebie korzystną cenę ochronę,
 • przeanalizowanie zakresu ubezpieczenia - jeśli wybierasz samo OC, sprawa jest jasna. Natomiast w przypadku dobierania dodatkowych wariantów, warto przemyśleć, czy wszystkie z nich są niezbędne.

Dodatkowe ubezpieczenie pojazdu

Czy warto wykupić dodatkowe na ciągnik siodłowy? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Kompleksowe ubezpieczenie ciągnika to racjonalne posunięcie. W końcu, koszt zakupu nowych pojazdów ciężarowych i ciągników siodłowych wynosi nawet 200 -300 tysięcy złotych. Trudno więc wyobrazić sobie powstałe z winy kierowcy zniszczenia ciągnika siodłowego i...pokrycie kosztów naprawy z własnej kieszeni. A jednak takie scenariusze są codziennością w branży transportowej - bez dodatkowej ochrony ciągnika siodłowego, trzeba ponosić ogromne koszty. Właśnie dlatego zakres ubezpieczenia samochodu firmowego nie powinien kończyć się na OC. Poniżej prezentujemy najważniejsze warianty polisy.

AC dla właścicieli pojazdów ciężarowych
NNW na ciągnik siodłowy
Assistance ciągnika siodłowego ubezpieczenia
Mężczyzna pyta specjalistów z Rydzowski Leasing o wysokość odszkodowania z OC ciągnika siodłowego.

Polisa a wysokość odszkodowania

O tym, że wybór kompleksowego ubezpieczenia to dobra decyzja, najczęściej przekonujemy się... w chwili szkody. W końcu, od zakresu umowy ubezpieczeniowej zależy wysokość odszkodowania. Jeśli ochrona jest solidna - można mieć pewność, że otrzymane finanse wystarczą na pokrycie kosztów: naprawy ciągnika, spłaty leasingu w przypadku szkody całkowitej, a także na sfinansowanie leczenia kierowcy lub pasażerów. Warto pomyśleć więc o tym aspekcie dużo wcześniej niż na etapie likwidacji szkód.

Kup OC ciągnika siodłowego!

Najczęstsze szkody z udziałem ciągników siodłowych

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ciągniki siodłowe ciągną ciężkie ładunki, których masa niekiedy wynosi kilka ton. Nie da się więc ukryć, że należą one do tych rodzajów pojazdów, które są najbardziej podatne na szkody. Poniżej przedstawiamy najczęstsze zdarzenia z ich udziałem:

 • awaria na autostradzie - najczęściej wynikająca z intensywnej eksploatacji ciągnika siodłowego,
 • wpadnięcie w poślizg - skutkuje to nie tylko zniszczeniem pojazdu, ale też ciągnik siodłowy jednocześnie może uszkodzić przewożony towar,
 • zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego
 • kradzież ciągnika siodłowego - mimo, że wydaje się to mało prawdopodobne, polska i zagraniczna policja odnotowuje takie przypadki.
Ciągnik siodłowy. Cenę ubezpieczenia możesz sprawdzić na rydzowski.pl

Kalkulator ubezpieczenia ciągnika siodłowego

Koszt OC ciągnika siodłowego liczymy ręcznie, dzięki czemu oferta jest zindywidualizowana. Po drugie uważamy, że kwestię OC ciągnika siodłowego należy omówić z kimś kompetentnym w tej dziedzinie. Z naszego doświadczenia wiemy, że po rozmowie ze specjalistą Klienci zmieniają zdanie na temat zakresu ochrony (zatem to, co początkowo wpisują w polu "wskaż zakres ubezpieczenia" przestaje być aktualne) Po trzecie, niektórzy nie zaznaczają, że posiadają flotę ciągników siodłowych, a to może pozytywnie wpłynąć na cenę. Reasumując - po przeliczeniu i rozmowie dopasujemy ubezpieczenie ciągnika najlepiej jak potrafimy.

Kup OC ciągnika siodłowego!

Dlaczego warto wybrać firmę Rydzowski Ubezpieczenia?

Nasza firma funkcjonuje na rynku od ponad 12 lat. Mamy więc ogromne doświadczenie w branży i możemy pochwalić się szeroką ofertą. Obsługujemy Klientów biznesowych i indywidualnych. W praktyce oznacza to, że ochroną obejmiemy zarówno ciągniki siodłowe jak i Twój samochód osobowy. W naszej firmie dostępne są więc ubezpieczenia pojazdu osobowego i większości ciągników siodłowych. Oprócz tego ubezpieczyć możemy majątek firmy, pracowników firmy itd. Co ważne, przedstawienie ofert jest u nas niezobowiązujące. Poza tym, uzupełniając wymagane pola na naszej stronie www można mieć pewność, że przetwarzanie danych jest w pełni bezpieczne! Klauzula o ochronie danych osobowych znajduje się na końcu każdego formularza.

Porównywarka ubezpieczeń - czy to dobra opcja?

"Podaj dane pojazdu, a zobaczysz cenę ochrony" - to popularne, na stronach porównywarek, hasło. I oczywiście jest ono w pełni prawdziwe. Jednak, warto sobie zdawać sprawę, że dostępne tam oferty nie są spersonalizowane. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują znacznie lepsze oferty. Poza tym, jak już wspominaliśmy cena ochrony ciągnika siodłowego uzależniona jest od wielu kryteriów. Reasumując - porównywarka ubezpieczeń ciągników nie jest tak dobrą opcją jak mogłoby się początkowo wydawać. Na nieco innych zasadach funkcjonuje formularz porównania, dostępny na naszej stronie Korzystając z tego narzędzia zobaczysz prośbę "wskaż zakres ubezpieczenia". Na tym etapie możesz wybrać opcję samego OC lub OC +AC, NNW, ASS. Kolejnym krokiem będzie wpisanie danych ciągnika balastowego lub siodłowego. I oczywiście - kilku danych osobowych. Po wysłaniu do nas zapytania - nie zobaczysz od razu cen. Dlaczego?

Najważniejsze pytania

Czy ubezpieczenie pojazdu warto skonsultować ze specjalistami?
Chcę poznać ofertę ochrony - gdzie znajdę kalkulator?
Szukam ofert leasingu ciągników - gdzie je znajdę?
Czy dostanę dowód zakupu polisy ubezpieczeniowej?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu