Ubezpieczenie OC detektywa

Ubezpieczenie OC detektywa, zawarte w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia.

Prowadzisz działalność detektywistyczną lub planujesz założenie własnego biura śledczego? W takim razie musisz pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu. W artykule dokładnie wyjaśniamy kwestie, związane z OC detektywa.

Czy OC detektywa jest obowiązkowe?

Tak. Każdy detektyw ma obowiązek posiadania ubezpieczenia zawodowego. Reguluje to rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 19 grudnia 2013 roku. Obowiązek zakupu OC detektywa powstaje w czasie 6 miesięcy od daty wydania przez właściwy organ zezwolenia na wykonywanie zawodu, ale nie później niż dzień przed rozpoczęciem działalności. Co ważne, za brak polisy grożą konsekwencje finansowe. Kary nakładane są przez Inspekcję Handlową. Te zazwyczaj są bardzo wysokie, więc wykup obowiązkowego ubezpieczenia w odpowiednim terminie jest znacznie racjonalniejszą opcją.

Zapytaj o OC zawodowe!

Zakres ubezpieczenia OC detektywa

Zakres ubezpieczenia OC detektywa jest określony przez przepisy prawa. Polisa ma chronić przedsiębiorcę przed skutkami zaniedbań zawodowych i przed skutkami ewentualnych szkód. W tym przypadku minimalna suma gwarancyjna wynosi 15 000 euro. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by podnieść tę wartość, dokupując OC dobrowolne. Wiele osób pracujących w tym zawodzie decyduje się na wyższą sumę, bo wtedy wypłata odszkodowania może być korzystniejsza.

Potrzebujesz OC detektywa? Wyślij formularz!

Przesuń w prawo aby wysłać

Zalety OC detektywa

Ryzyko zawodowe w branży detektywistycznej jest wysokie, więc obowiązek posiadania OC detektywa jest w pełni uzasadniony. Poniżej prezentujemy pozostałe zalety tej ochrony:

  • spełnienie obowiązku prawnego i uniknięcie kary finansowej,
  • gwarancja, że w razie szkody ubezpieczyciel weźmie odpowiedzialność i wypłaci należne zadośćuczynienie,
  • zyskanie większej wiarygodności.

Obowiązkowe OC detektywa - gdzie kupić?

Obowiązkowe OC zawodowe można kupić online, bez wychodzenia z domu. Opcja taka jest dostępna na naszej stronie internetowej. Wystarczy, wysłać formularz kontaktowy, a my porównamy oferty i zarekomendujemy najlepszą z nich. Dzięki temu, osoby wykonujące zawód detektywa będą mogły cieszyć się korzystną ceną ochrony i profesjonalną obsługą online. Wszystkie formalności załatwimy zdalnie, a w razie wystąpienia szkody pomożemy w procesie jej likwidacji i zadbamy, by wypłata ubezpieczenia była sprawiedliwa.

Zapytaj o ofertę OC zawodowego!

Kiedy ubezpieczenie OC prywatnego detektywa nie zadziała?

Warto mieć świadomość, że w niektórych przypadkach OC detektywa może nie zadziałać. Przed zakupem polisy dobrze jest więc dopytać o to, kiedy ubezpieczyciel nie weźmie odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez przedsiębiorcę. Najczęściej jednak, wypłata odszkodowania nie będzie możliwa, gdy:

  • szkoda zostanie wyrządzona przez detektywa, któremu cofnięto licencję na wykonywanie zawodu,
  • sprawa będzie dotyczyć zapłaty kar umownych,
  • szkoda doznana była na terytorium, objętym działaniami wojennymi, zamieszkami bądź rozruchami.

OC detektywa - koszt

Zastanawiasz się, ile kosztuje OC detektywa? Mamy dla Ciebie dobrą informację - jeśli wybierzesz obowiązkowy wariant polisy, koszt OC zawodowego nie będzie wysoki. Wyślij do nas formularz, a sprawdzimy ile konkretnie zapłacisz za OC.

Pytania, dotyczące OC detektywa

Kiedy muszę zapłacić za OC detektywa?
Czy mogę podwyższyć sumę ubezpieczenia?
Jak zostać detektywem?

Przeczytaj także: OC fizjoterapeuty

Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu