Gwarancja środowiskowa

Gwarancja środowiskowa. Rydzowski Ubezpieczenia.

Gwarancja środowiskowa to produkt, który ma bardzo duże znaczenie w obliczu rosnącej świadomości ekologicznej oraz regulacji dotyczących ochrony środowiska. Współczesne przedsiębiorstwa coraz częściej szukają skutecznych sposobów minimalizowania ryzyka związanego z potencjalnymi szkodami dla natury i ekosystemów. Przeczytaj, na czym polega gwarancja środowiskowa oraz dlaczego konieczne jest jej posiadanie.

Zawieranie gwarancji  środowiskowej w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Na czym polega gwarancja środowiskowa?

Wszystkie rodzaje gwarancji ubezpieczeniowych mają jeden cel: być zabezpieczeniem dla kontrahenta firmy pod kątem ewentualnych strat. W przypadku gwarancji środowiskowej polega ona na zabezpieczeniu przed ewentualnymi skutkami zanieczyszczenia, degradacji przyrody lub innych negatywnych wpływów na ekosystemy, np. wycieków substancji toksycznych, zanieczyszczenia wód czy niewłaściwego postępowanie z odpadami. Gwarancja uruchamiana jest w momencie dostarczenia przez beneficjenta gwarancji wezwania do zapłaty – oczywiście pod warunkiem, że to będzie spełniać wszystkie formalne wymogi zawarte w gwarancji.  

Zapytaj o gwarancję środowiskową!

Dla kogo gwarancja środowiskowa?

Gwarancja środowiskowa kierowana jest do firm, które posiadają zezwolenie na zbieranie lub przetwarzanie odpadów. Najczęściej działają one w sektorach podlegających ryzykom ekologicznym, takich jak przemysł chemiczny, energetyczny czy wydobywczy. Mogą to być firm pozyskujące surowce wtórne, elektrownie, hodowle zwierząt gospodarskich, wysypiska odpadów, zakłady chemiczne, zakłady produkujące opony, złomowiska itp. Z gwarancji środowiskowej mogą skorzystać zarówno osoby prawne, jak i fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. 

 

Potrzebujesz gwarancji środowiskowej?

Napisz do nas - przygotujemy dla Ciebie ofertę zabezpieczenia!

Przesuń w prawo aby wysłać

Co możesz zyskać dzięki gwarancji środowiskowej?

Gwarancja środowiskowa spełnia wymóg złożenia zabezpieczenia, które umożliwia legalne prowadzenie działalności. Ponadto pomaga w zyskaniu kilku pozwoleń dla firmy, np. zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, pozwolenia na budowę składowiska odpadów, zabezpieczenia na wypadek spowodowania negatywnych skutków w środowisku (np. zanieczyszczenia wody w rzece) oraz zezwolenia na transgraniczne przemieszczanie odpadów. Potwierdza również wiarygodność przedsiębiorstwa wobec organów administracji publicznej zajmujących się ochroną środowiska. 

Podpisanie gwarancji środowiskowej. Rydzowski Ubezpieczenia.

Pełna oferta gwarancji środowiskowych

W naszej ofercie znajdziesz kompleksowe rozwiązania, które pomogą zabezpieczyć Twoją firmę przed ryzykiem ekologicznym. Posiadamy różnorodne polisy, które mogą być dostosowane do specyficznych potrzeb działalności każdego klienta:

  • gwarancja środowiskowa PZU,
  • gwarancja środowiskowa Warta,
  • gwarancja środowiskowa Hestia.
Zapytaj o gwarancję środowiskową!

Jak uzyskać gwarancję środowiskową?

Do uzyskania gwarancji środowiskowej wystarczy kilka prostych kroków. Należy złożyć wniosek jako firma wraz z kompletem dokumentów. W Rydzowski Ubezpieczenia akceptujemy dokumenty przesyłane online. Po złożeniu wniosku przystąpimy do analizy finansowej oraz oceny ryzyka Twojego przedsiębiorstwa. Gwarancja obowiązuje przez 3 lata i jest płatna jedynie przy składaniu wniosku – nie trzeba jej opłacać co rok lub co jakiś czas. Możesz ją odnowić na kolejny okres, jednak pamiętaj, że wtedy koniecznie jest wykonanie ponownej oceny ryzyka. Udzielonej gwarancji środowiskowej nie można odwołać, a jej parametry ustalane są indywidualnie.   

Kalkulator gwarancji środowiskowej

Koszt gwarancji środowiskowej to częste pytanie wielu przedsiębiorców. Niestety nie można na nie odpowiedzieć jednoznacznie. Koszt gwarancji środowiskowej opiera się na indywidualnych warunkach firmy i można go poznać dopiero po rozmowie ze specjalistą. Z tego powodu nie ma też ogólnodostępnych kalkulatorów. Jak więc poznać koszt gwarancji środowiskowej dla swojej firmy? Wystarczy skontaktować się z nami i wypełnić prosty formularz zapytania. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i po rozmowie podamy konkretną kwotę.

Najczęściej zadawane pytania:

Czym się różni gwarancja ubezpieczeniowa od bankowej?
Czy w Rydzowski Ubezpieczenia są dostępne inne gwarancje ubezpieczeniowe?
Jaki jest koszt gwarancji ubezpieczeniowej?
Jakie dokumenty do gwarancji środowiskowej?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu