#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie motorynki

Ubezpieczenie motorynki można nabyć w niskiej cenie. Wystarczy zastosować kilka tricków, które pozwolą na obniżenie ceny OC jednośladu. W artykule wyjaśniamy wszystkie kwestie, związane z ochroną motorynki. Opisujemy też, jak duże znaczenie ma porównywanie ofert przez niezależną multiagencję - taką jak nasza. Sprawdź.  

Ubezpieczenie motorynki w niskiej cenie

W latach 80-tych i 90-tych motorynki były ucieleśnieniem marzeń praktycznie każdego nastolatka. Teraz, jednoślady po raz kolejny przeżywają renesans. Coraz więcej osób kupuje motorynki. Jeśli też nabyłeś ten pojazd, sprawdź jak wygląda kwestia ubezpieczenia motorynki.

Czy muszę wykupić ubezpieczenie motorynki?

Jeśli jesteś właścicielem motorynki to powinieneś zadbać o ubezpieczenie jednośladu. W końcu, w przepisach polskiego prawa znajduje się jasny zapis na ten temat. Każdy pojazd, zarejestrowany w Polsce i dopuszczony do ruchu drogowego musi posiadać komunikacyjne OC. Zatem, ubezpieczenie motorynki jest konieczne. I to niezależnie od tego czy w Twoim garażu stoi motorynka marki Romet z lat 80-tych czy nieco nowszy model jednośladu. Zignorowanie tego obowiązku mogłoby bowiem sporo kosztować – UFG za każdy dzień spóźnienia z płatnością nakłada karę.

Ubezpieczenie motorynki - koszt

Wielu właścicieli  jednośladów zastanawia się ile kosztuje ubezpieczenie motorynki? Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująca. W większości przypadków samo OC motorynki nie przekracza 60 złotych rocznie. W multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia polisę OC na jednoślad o pojemności silnika do 50 cm3 można kupić jeszcze taniej – często już za 45 złotych.

Motorynka z ubezpieczeniem OC, AC oraz NNW

Autocasco i NNW motorynki – czy warto?

Oczywiście, oprócz obowiązkowego OC jednośladu, można także wybrać dodatkowe opcje ubezpieczenia. Najpopularniejszym rozszerzeniem ubezpieczenia motorynki jest Autocasco oraz NNW. Czy warto wybrać którąś z tych opcji? Odpowiedź jest jednoznaczna – dobrze mieć dodatkową ochronę. Poniżej przedstawiamy w jakich sytuacjach to rozszerzenie ubezpieczenia będzie przydatne.

  • Autocasco motorynki - AC to gwarancja rekompensaty w wielu przypadkach. Świadczenie finansowe otrzymasz, gdy dojdzie do kolizji (nawet z Twojej winy), a także w sytuacji, gdy ktoś ukradnie lub zniszczy motorynkę.
  • NNW motorynki - przyda się, gdy w wyniku kolizji z udziałem motorynki ucierpią inni uczestnicy ruchu drogowego. Wtedy Ubezpieczyciel wypłaci środki finansowe, niezbędne w procesie leczenia i rehabilitacji.

Jak zapłacić mniej za ubezpieczenie motorynki?

Osoby, które chcą zaoszczędzić na ubezpieczeniu motorynki, często poszukają informacji na ten temat w Internecie. Wpisują w wyszukiwarkę hasła takie jak: ubezpieczenie motorynki koszt, gdzie kupić najtańsze OC motorynki, porównywarka ubezpieczeń OC. Na większości stron znaleźć można słuszną informację – kluczem do zaoszczędzeniu na polisie OC motorynki jest porównywanie ofert. By nie robić tego samodzielnie, warto skorzystać z usług multiagencji. Specjaliści z Rydzowski Ubezpieczenia porównają oferty ubezpieczenia motorynki w ponad 20 Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie online dla jednośladu – Rydzowski Ubezpieczenia

Co ważne, ubezpieczenie motorynki można kupić również online. Bez wychodzenia z domu, bez zbędnego pośpiechu i bez oczekiwania w kolejkach. Jak dokładnie przebiega proces ubezpieczenia motorynki online? To proste. Osoba, która jest zainteresowana taką opcją powinna wysłać prosty formularz kontaktowy do naszej multiagencji. Specjalista oddzwoni i przedstawi najkorzystniejsze opcje ubezpieczenia motorynki. Na tym etapie Klient może zdecydować czy chce zakupić którąś z polis. Jeśli odpowiedź będzie pozytywna – może opłacić polisę OC na jednoślad online. Potwierdzenie również otrzyma drogą elektroniczną.

Formularz zapytania

Motorynka a budowanie historii ubezpieczeniowej

Jak już wspominaliśmy, każdy pojazd w Polsce powinien być ubezpieczony. Dotyczy to również motorynek. Wiele osób zastanawia się więc, czy jeżdżąc bezszkodowo budują swoją historię  ubezpieczenia. Okazuje się, że tak! A to bardzo ważna informacja dla młodych osób  - a w szczególności dla niepełnoletnich. Jeśli są one współwłaścicielami motorynki, mogą zbierać zniżki, które w przyszłości zagwarantują niższe ceny za polisę komunikacyjną. 

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia?

Ubezpieczenie motorynki o pojemności do 50 cm3 można łatwo kupić w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Dlaczego? Specjaliści porównują wszystkie oferty i proponują najkorzystniejsze. Z chęcią doradzają też w kwestii ubezpieczeń i otaczają merytorycznym wsparciem. Co ważne, wszystkie sprawy można załatwić przez Internet. Oczywiście jeśli ktoś preferuje osobisty kontakt - może również odwiedzić biuro stacjonarne. Zatem cały proces zakupu polisy OC motorynki jest łatwy i szybki. A cena ubezpieczenia jednośladu niska!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.