#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Stała suma ubezpieczenia

Stała suma ubezpieczenia to coraz częściej wybierany dodatek do polisy Auto Casco. Decydują się na nią przede wszystkim właściciele nowych samochodów, którzy chcą zabezpieczyć się finansowo na wypadek szkody całkowitej lub kradzieży. W końcu, stała suma ubezpieczenia ma ogromne znaczenie dla wysokości odszkodowania. Przeczytaj, czy w Twoim przypadku zakup tej opcji jest najlepszym wyborem.

Możesz wybrać ubezpieczenie stałej sumy w Auto Casco.

W naszym materiale specjaliści Rydzowski Ubezpieczenia pomogą Ci zrozumieć mechanizm działania ubezpieczenia stałej sumy w Auto Casco, opowiemy też o kosztach takiego rozszerzenia polisy oraz o tym, czy warto z stałej sumy ubezpieczenia skorzystać?

Spadek wartości pojazdu w czasie.

By dobrze zrozumieć ideę stałej sumy ubezpieczenia, trzeba lepiej poznać mechanizm spadku rynkowej wartości pojazdów oraz obliczania szkód likwidowanych z Auto Casco. 

Co ważne z każdym miesiącem, co do zasady, wartość Twojego pojazdu spada. Według ogólnie przyjętej tabeli spadku wartości rynkowej: po 2 latach od zakupu w salonie- samochód jest wart ,,tylko" około 70% wartości z faktury zakupu. Samochody najwięcej tracą w ciągu pierwszych 5 lat od zakupu w salonie. Oczywiście od tych zasad są wyjątki. To na przykład rzadkie modele, pojazdy utrzymane w dobrym stanie czy z niskim przebiegiem. Na zahamowanie spadków wartości pojazdów ma wpływ również obecna sytuacja na rynku- brak dostępności niektórych modeli ,,od ręki".

Jak Ubezpieczyciele likwidują i szacują szkody z Auto Casco?

Jeśli dojdzie do szkody całkowitej lub kradzieży Twojego pojazdu: Ubezpieczyciel będzie musiał wycenić jego wartość sprzed daty uszkodzenia lub utraty. W tym celu skorzysta z profesjonalnych programów, takich jak: Eurotax, Audatex czy Info-Expert. Te systemy wyliczają wartość pojazdów zgodnie z tabelami utarty wartości. 

Tak więc likwidując szkodę z Auto Casco- Towarzystwo Ubezpieczeniowe weźmie pod uwagę wartość przedmiotu ubezpieczenia w dniu powstania szkody. W takiej sytuacji może dojść do różnicy wartości przedmiotu ubezpieczenia, na przykład między pierwszym a jedenastym miesiącem. Polisę AC wykupujesz na rok- jednak z każdym miesiącem wartość Twojego samochodu czy motocykla może spadać. 

 

Na czym polega stała suma ubezpieczenia?

Krótko mówiąc: ubezpieczenie stałej sumy gwarantuje Ci utrzymanie stałej wartości pojazdu przez cały okres obowiązywania polisy Auto Casco.

Przykład: jeśli przy zawieraniu umowy ubezpieczenia AC, wartość Twojego samochodu Ubezpieczyciel ocenił na 75 tys. zł- to w razie szkody całkowitej po kilku miesiącach, nadal do wyceny Ubezpieczyciel przyjmie utrzymaną wartość 75 tys. zł.

Stała suma ubezpieczenia to dodatek do polisy Auto Casco. Tak więc działa ona w okresie obowiązywania AC- czyli w trakcie 12 miesięcy. Przy zawieraniu AC na kolejny rok- Ubezpieczyciel dokona ponownej oceny wartości pojazdu, która najprawdopodobniej będzie niższa niż w poprzednim roku. Jak to wygląda w praktyce?

Przykład: Pan Marcin zdecydował się na AC ze stałą sumą ubezpieczenia, wartość samochodu Ubezpieczyciel oszacował na 85 tys. zł. Tak więc w ciągu roku w razie szkody całkowitej lub kradzieży, nawet w 12 miesiącu polisy, jako wartość pojazdu została by przyjęta wartość 85 tys. zł. W kolejnym roku Pan Marcin również wybrał Auto Casco ze stałą sumą, przy ponownej wycenie wartości samochodu, Ubezpieczyciel przyjął wartość 78 tys. zł. 

Teraz dokładnie i praktycznie widzisz jak działa stała suma ubezpieczenia Auto Casco. Można powiedzieć, że ,,mrozisz" wartość pojazdu na rok. Po tym czasie jednak Ubezpieczyciel zrewiduje sumę ubezpieczenia do realnej wartości, którą znów będziesz mógł chronić przez rok przy zawieraniu kolejnej polisy AC.

Wartość Twojego pojazdu nie zmieni się w trakcie trwania ubezpieczenia.

Wyobraź sobie taką sytuację. Pan Karol zakupił nowy pojazd, który w dniu opuszczenia salonu samochodowego był warty 100 tysięcy złotych. Niestety po ośmiu miesiącach użytkowania wskutek nieuwagi, dość poważnie uszkodził swój samochód. Gdyby posiadał wyłącznie ubezpieczenie Auto Casco, wartość pojazdu zostałaby obliczona na dzień wystąpienia szkody. Dla przykładu, mogłaby wynosić 80 tysięcy złotych. Jednak Pan Karol to nasz mądry Klient i skorzystał z ubezpieczenia stałej sumy. Dzięki temu Ubezpieczyciel weźmie pod uwagę wartość pojazdu w dniu zawierania polisy. W tym przypadku jest to wspomniane: 100 tysięcy złotych.

Jak widzisz, decyzja o dodatkowym ubezpieczeniu stałej sumy może być zbawienna na wypadek wystąpienia szkody. Szczególnie gdy poruszamy się wartościowym lub nowym autem. Jak przecież wiemy, ceny niektórych pojazdów mogą mocno spaść zaraz po opuszczeniu salonu dealera. Dzięki stałej sumie ubezpieczenia mamy pewność, że Ubezpieczyciel przyjmie stałą wartość pojazdu z dnia zakupu polisy.

Ubezpieczenie stałej sumy może objąć również kradzież pojazdu.

Samochody wysokiej klasy niestety często kuszą złodziei i padają ich łupem. Pomimo tego, że stosunkowo niedawno zakupiliśmy pojazd za znaczną kwotę to nawet w ciągu jednego roku, jego wartość może spaść o kilka procent. Gdy wykupimy ubezpieczenie stałej sumy, zadziała ono również w przypadku kradzieży. Wtedy pod uwagę zostanie wzięta wartość samochodu w dniu podpisania umowy ubezpieczenia a nie ta niższa wartość w momencie wystąpienia kradzieży.

Kiedy warto zastanowić się nad stałą sumą ubezpieczenia?

  • gdy zakupiliśmy fabrycznie nowy pojazd
  • gdy nie zdecydowaliśmy się na pełną ochronę w ramach GAP
  • gdy posiadamy kilkuletni pojazd, który w szybkim tempie traci wartość
Wybierz najtańsze ubezpieczenie stałej sumy.

Kup ubezpieczenie stałej sumy AC tak jak Ci wygodnie!

Masz do wyboru kilka opcji. Nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania. Sprawdzimy wszystkie oferty, porównamy je i zaproponujemy Ci najlepsze z nich.

gwarantowana suma ubezpieczenia
zrób to online

sprawnie i szybko wypełnij nasz krótki formularz

stała suma ubezpieczenia AC
porozmawiaj ze specjalistą

sprawnie i szybko wypełnij nasz krótki formularz

ubezpieczenie sumy ubezpieczenia
wyślij formularz

sprawnie i szybko wypełnij nasz krótki formularz

Jak kupić tańsze ubezpieczenie na rydzowski.pl?

rydzowski.pl to przede wszystkim zespół specjalistów. Nie działamy jak wszystkie inne porównywarki ubezpieczeń. Stawiamy na bezpośredni kontakt z naszymi specjalistami oraz dokładne sprawdzenie i wytłumaczenie wszystkich propozycji na rynku. Jak to wygląda w praktyce?

1
wyślij formularz

skorzystaj z łatwego formularza porównania ubezpieczenia online

2
porozmawiaj ze specjalistą

nasz specjalista oddzwoni i dopyta o szczegóły

3
zapłać mniej

sprawdzimy różne oferty i zaproponujemy najlepsze z nich

Rozszerz swoją ochronę:

W Rydzowski Ubezpieczenia dbamy o wymagających Klientów. Dlatego nasi specjaliści przygotują i porównają dla Ciebie różne propozycje pakietów ubezpieczenia samochodu.

Document icon
NNW

Ubezpieczenie na wypadek urazów ciała.

Document icon
Ochrona zniżek

Nie martw się wyższymi kosztami po szkodzie.

Document icon
Assistance

Zadbaj o odpowiednie wsparcie w razie kolizji czy awarii.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.