#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ochrona prawna

Komunikacyjne ubezpieczenie ochrony prawnej to polisa, która może szybko pomóc Ci w trudnych chwilach. Kwestie prawe podczas kolizji lub wypadku są zawiłe dla wielu osób, dlatego warto zastanowić się nad tą dodatkową polisą. Dowiedz się, jak działa, co wchodzi w jej zakres i dlaczego warto z niej skorzystać.

Ochrona prawna w pakiecie polisy samochodowej OC i AC

Co to jest ubezpieczenie komunikacyjnej ochrony prawnej?

Ubezpieczenie ochrony prawnej jest jednym z dodatkowych ubezpieczeń, które mogą wykupić kierowcy. W jego ramach mają oni gwarancję, że w przypadku porady prawnej lub sprawy sądowej, Ubezpieczyciel pokryje całość lub część kosztów. Obecnie coraz częściej ubezpieczenie pomocy prawnej kierowcy można kupić jako odrębną polisę, jednak najczęściej jest ona oferowana tylko w pakiecie (np. z OC lub AC). Wszystko zależy od Ubezpieczyciela.

Zapytaj o ochronę prawną

Jak działa ubezpieczenie ochrony prawnej kierowcy?

Niedawno zgłosił się do nas Pan Stanisław, który jechał na weekend do swojej rodziny. Podróżował drogami krajowymi między mniejszymi miastami na Podkarpaciu. Ruch był niewielki, a jego auto sprawne. Niestety doszło do nieszczęśliwego zdarzenia – nawierzchnia drogi była dość zniszczona w kilku odcinkach, a koło samochodu Pana Stanisława zahaczyło o jedną z dziur i uszkodziło zawieszenie auta. Mężczyzna nie mógł kontynuować swojej podróży. Nie wiedział o dziurze, ponieważ nie była ona nigdzie oznaczona odpowiednim znakiem.

Zgłosił problem do zarządcy drogi, jednak on nie przystał na jego wnioski i nie wypłacił odszkodowania. Całe szczęście Pan Stanisław miał wykupione dodatkowe ubezpieczenie ochrony prawnej. Z tego powodu kierowca zdecydował się dochodzić swoich praw w sądzie. Ubezpieczenie pokryło konsultacje z prawnikiem, a następnie koszty prowadzenia sprawy.

Zakres ubezpieczenia pomocy prawnej kierowcy

Zakres ubezpieczenia pomocy prawnej kierowcy najczęściej zależy od danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Warto sprawdzić i porównać oferty różnych firm i wybrać te, które są najbardziej odpowiednie dla Ciebie. Jeśli chcesz powierzyć to specjalistom, chętnie się tym zajmiemy. Warto jednak mieć świadomość, że najczęściej w zakres ubezpieczenia ochrony prawnej wchodzą:

  • wynagrodzenie prawnika lub radcy prawnego - również porady i konsultacje,
  • wynagrodzenie rzeczoznawcy,
  • opłaty sądowe lub kancelaryjne,
  • ochrona prawna w postępowaniu cywilnym i karnym.
  • koszty dojazdu na rozprawę sądową.

Formularz zapytania

Dlaczego warto skorzystać z komunikacyjnego ubezpieczenia ochrony prawnej?

Zawsze powtarzamy Naszym Klientom, że ubezpieczenie ochrony prawnej może przydać się każdemu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że każdy kierowca – szczególnie bardzo często jeżdżący samochodem – może znaleźć się w sytuacji, gdy będzie potrzebował pomocy prawej. Takie sprawy często wymagają dużej wiedzy i doświadczenia, dlatego tym bardziej warto powierzyć je fachowcom i zadbać o to wcześniej. A podczas nieszczęśliwego zdarzenia mieć chociaż jeden problem z głowy. Z doświadczenia Klientów wiemy, że najczęściej spotykanymi zdarzeniami na drogach są kolizje lub stłuczki. Dlaczego wtedy przyda się pomoc prawna? Ponieważ obejmuje zarówno sprawcę wypadku, jak i poszkodowanego. Dlatego niezależnie od tego, co Ci się przytrafi – możesz liczyć na pomoc adwokata w ramach swojej polisy.

W tych przypadkach ubezpieczenie ochrony prawnej nie zadziała:

1. W przypadku postępowania związanego z Twoją działalnością gospodarczą

2. W przypadku postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym i trybunałami międzynarodowymi,

3. Jeśli doszło do zdarzenia na płatnych odcinkach dróg,

4. Jeśli chcesz dochodzić roszczeń z tytułu szkód w ładunkach przewożonych za opłatą,

5. W przypadku grzywien, podatków, akcyzy, cła, kar administracyjnych i innych opłat,

6. Jeśli doszło do naruszenia zakazu postoju, przepisów dotyczących ograniczenia parkowania itp.,

7. Gdy szkoda została wyrządzona specjalnie lub była wynikiem zaniedbania pojazdu,

8. Jeśli postępowanie wszczęły bliskie Ci osoby.

PZU ubezpieczenie ochrony prawnej kierowcy

Jak wygląda komunikacyjne ubezpieczenie ochrony prawnej w jednym z najpopularniejszych Towarzystw Ubezpieczeniowych - PZU? Sprawdziliśmy to dla Ciebie! Usługa jest skierowana do osób, które posiadają PZU Auto OC lub PZU Auto AC. Ubezpieczyciel pomoże między innymi w przypadku dochodzeniu odszkodowania przy uszkodzeniu zawieszenia na dziurawej drodze, oskarżenia o spowodowanie wypadku czy zapotrzebowania na dokumenty (np. wzoru umowy sprzedaży pojazdu). Jeśli Twój samochód jest ubezpieczony w PZU, możesz wybrać wariant Komfort lub Super. Różnią się one zakresem pomocy prawnej oraz sumą ubezpieczenia. Niemniej, w obu przypadkach Ubezpieczyciel nie pokryje kosztów usług prawnych, jeśli zarzuty są związane z naruszeniem zakazu postoju, zakazu zatrzymywania się, przepisów dotyczących parkowania lub ograniczenia prędkości. A także, gdy zarzuty są związane z dochodzeniem roszczeń przeciwko innym podmiotom Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Bezpieczeństwo na drodze

Pamiętaj, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze! Jednak są sytuacje, na które możesz nie mieć wpływu. W takich wypadkach warto działać wcześniej i zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych. Jeśli zainteresowało Cię komunikacyjne ubezpieczenie pomocy prawnej, odezwij się do nas, a znajdziemy najlepszą ofertę. Jeśli nie wiesz, który wariant byłby lepszy w Twoim przypadku, chętnie Ci doradzimy.

Rozszerz swoją ochronę

Document icon
Auto Casco

Pomyśl już teraz o pełnej ochronie i zadbaj w pełni o swój pojazd!

Document icon
Ubezpieczenie szyb

Byś zawsze mógł wyraźnie patrzeć przed siebie!

Document icon
NNW

W razie wypadku otrzymasz finansowe wsparcie!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.