Ubezpieczenie przedszkolaka

Ubezpieczenie przedszkolaka online na rydzowski.pl

 

Kilkuletnie dzieci są bowiem bardzo ruchliwe i wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. W artykule wyjaśniamy czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia NNW dla przedszkolaka i podajemy jej zakres cenowy.

Ubezpieczenie dla przedszkolaków - Rydzowski Ubezpieczenia.

Czy warto ubezpieczyć przedszkolaka?

Oczywiście – jak już wspominaliśmy, maluchy w wieku 3-6 lat nie tylko są ruchliwe, ale także bardzo ciekawe świata. Podczas zabawy  łatwo może dojść do nieszczęśliwego zdarzenia – jak na przykład zwichnięcia lub skręcenia kostki, uszkodzenia okularów korekcyjnych czy złamania zęba podczas niefortunnego upadku. Ubezpieczenie przedszkolaka daje więc pewność, że nawet, jeśli doszłoby do takiej sytuacji - Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i zakupu środków pomocniczych przy rehabilitacji. A to duży komfort finansowy dla rodziców przedszkolaka.

Kup ubezpieczenie!

Szukasz ubezpieczenia dla przedszkolaka?

Napisz do nas - pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę!

Przesuń w prawo aby wysłać

Ile kosztuje ubezpieczenie przedszkolaka?

Co ważne, ubezpieczenie dziecka w przedszkolu nie jest drogie. Najtańsza ochrona dla przedszkolaka to koszt 30 złotych rocznie. Oczywiście, rodzice mogą zdecydować się też na droższe lub bardziej rozbudowane pakiety ubezpieczenia NNW przedszkolaka. Dla przykładu, w naszej ofercie znaleźć można znaleźć różne warianty ochrony. Rodzice najczęściej wybierają opcje za: 30 zł, 37 zł, 48 zł lub 55 zł. Natomiast najbardziej wymagający droższe warianty np. optymalną opcję za 91 zł czy pakiet dla młodego sportowca za 121 zł rocznie.

Ubezpieczenie przedszkolaka - co obejmuje?

Wszystko zależy od zapisów w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Najczęściej jednak w zakres ubezpieczenia przedszkolaka wchodzi:

  • wypłata odszkodowania po nieszczęśliwym wypadku – np. po skręceniu kostki podczas zabawy,
  • świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu,
  • rekompensata w przypadku pogryzienia przez zwierzę, które zaatakowało malucha np. kot lub pies,
  • zwrot kosztów za naprawę okularów, aparatu słuchowego.
Ubezpieczenie dla przedszkolaków dostępne jest online na stronie rydzowski.pl

Prywatne ubezpieczenie dziecka czy grupowe w przedszkolu?

Wielu rodziców zastanawia się jednak, gdzie ubezpieczyć przedszkolaka. Opcje są dwie. Można wykupić polisę w przedszkolu (jeśli placówka oferuje taką opcję) lub zdecydować się na prywatne ubezpieczenie dziecka. By dowiedzieć się, która opcja jest korzystniejsza warto zawsze porównywać oferty. Tym bardziej, że każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje nieco inne opcje.

Sprawdź pakiety ubezpieczenia!

W jakiej firmie ubezpieczyć przedszkolaka?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od oczekiwań rodziców. Czasem główną rolę gra cena -  wówczas można wybrać wariant za 30 zł rocznie.  Innym razem, priorytetem jest to, by dziecko miało szeroki zakres ubezpieczenia. Wtedy dobrze jest zwrócić uwagę na OWU (czyli ogólne warunki ubezpieczenia) i przeczytać o sumie ubezpieczenia i wypłacie świadczeń w danych przypadkach. Poniżej pokrótce opisujemy jak o wygląda w poszczególnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

Generali ubezpieczenie przedszkolaka
PZU ubezpieczenie przedszkolaka
Compensa ubezpieczenie przedszkolaka

Ubezpieczenie przedszkolaka - ranking

Jak już wspominaliśmy, opcji ubezpieczenia jest wiele. Oferuje je wiele firm (PZU, Aviva ubezpieczenie dla przedszkolaka, Wiener). By pomóc rodzicom w podjęciu decyzji o ubezpieczeniu przedszkolaka, przygotowaliśmy ranking najczęściej wybieranych polis NNW. Dokładne opisy poszczególnych opcji dostępne są na naszej stronie https://www.rydzowski.pl/kalkulator-nnw/#/. My jednak przedstawimy kilka najpopularniejszych opcji.

Ochrona NNW dla przedszkolaka z firmy Rydzowski Ubezpieczenia.

Najtańsze ubezpieczenie NNW przedszkolaka

Koszt takiej opcji to zaledwie 30 zł rocznie. W wielu przypadkach ta podstawowa ochrona okazuje się być wystarczająca – suma ubezpieczenia wynosi 12 tysięcy złotych. A za każdy 1% uszczerbku na zdrowiu  Ubezpieczyciel wypłaca 120 zł. Dodatkiem do ochrony jest rekompensata w przypadku pogryzienia przez zwierzęta i świadczenie z tytułu ukąszenia kleszcza, jeśli po nim wystąpią powikłania.

Ubezpiecz swoje dziecko!

Ubezpieczenie dla dziecka - najczęściej wybierana opcja

Jakie ubezpieczenie dla przedszkolaka? Rodzice najczęściej wybierają wariant za 55 zł o sumie ubezpieczenia 30 000 złotych. W tym przypadku, gdy po nieszczęśliwym zdarzeniu przedszkolak trafi do szpitala, Ubezpieczyciel wypłaci rekompensatę do 1 500 zł.  Dodatkowo, świadczenie na zakwaterowanie w szpitalu otrzymają rodzice, którzy będą chcieli cały czas być przy swoim maluchu. Oczywiście, rekompensata będzie przysługiwać również w innych przypadkach np. po uszkodzeniu szkła w okularach czy aparatu słuchowego.

Pakiet wybierany dla najmłodszych sportowców

Jeśli dziecko od najmłodszych lat jest aktywne i uczestniczy w zajęciach rekreacyjno-sportowych to warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie przedszkolaka. Najbardziej odpowiada temu nasza opcja za 121 zł rocznie. Jeśli dziecko potrzebowałoby leczenia po nieszczęśliwym wypadku to Ubezpieczyciel wypłaci nawet do 17 500 tysięcy złotych. Poza tym, Towarzystwo Ubezpieczeniowe zobowiązuje się do pokrycia kosztów zakupu środków pomocniczych, niezbędnych podczas leczenia czy rehabilitacji malucha.

Kiedy Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?

Oczywiście, jak w każdym przypadku, istnieją pewne wyłączenia w ochronie. Ubezpieczenie dla dziecka i przedszkolaka również obejmuje takie przypadki. Towarzystwo Ubezpieczeniowe może więc nie wypłacić odszkodowania, jeśli:

  • dziecko zatruje się substancjami płynnymi, które zostały przyjęte drogą pokarmową,
  • do wypadku dojdzie podczas używania środków pirotechnicznych,
  • do nieszczęśliwego zdarzenia dojdzie na terenach objętych działaniami wojennymi.

Pytania i odpowiedzi

Czy ubezpieczenie przedszkolaka działa także poza placówką edukacyjną?
Czy muszę kupić ubezpieczenie dziecka w przedszkolu?
Ubezpieczenie przedszkolaka Warszawa - gdzie kupić?
Czy moje dziecko może mieć dwa ubezpieczenia?
Czy za wypadek na terenie szkoły otrzymam odszkodowanie?
Formularze ubezpieczenia w Brzesku.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Specjalista do spraw ubezpieczeń w Brzesku.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu