Ubezpieczenie pompy ciepła

Pompy ciepła, które zostały ubezpieczone na stronie rydzowski.pl

Ubezpieczenie pompy ciepła to coraz chętniej kupowana polisa. Wynika to z faktu, że Polacy dostrzegają potencjał energii odnawialnej i inwestują w oszczędne urządzenia grzewcze. Sprawdź, ile kosztuje zabezpieczenie dla OZE. 

OZE - przyszłościowy kierunek czy chwilowa moda?

Zainteresowanie odnawialną energią w Polsce z roku na rok jest coraz większe. Według prognoz do 2022 roku moc zainstalowana w fotowoltaice podwoi swoją wartość.  Wzrośnie też ilość pomp ciepła. Można więc wnioskować, że zielona energia nie jest chwilowym trendem, ale ogólnoświatowym kierunkiem rozwoju. Tym bardziej, że do OZE często są dopłaty – programy unijne kierowane są zarówno do przedstawicieli ogromnych przedsiębiorstw, właścicieli małych przedsiębiorstw, jak i dla osób indywidualnych.

Ubezpiecz pompę ciepła!

Ogrzewanie domu za pomocą pompy ciepła?

Ogrzewanie domu za pomocą tradycyjnego kotła na olej opałowy powoli odchodzi do lamusa.  Popularne staje się natomiast stosowanie do tego celu pomp ciepła. Z czego to wynika? Przede wszystkim:

 • ceny paliw wciąż wzrastają – zatem, za kilka lat osoby, które korzystają z kotłów na olej opałowy lub gaz płynny będą płacić gigantyczne rachunki. Zupełnie inaczej będzie to wyglądać w przypadku tych, którzy zainwestują na starcie i będą ogrzewać lokum ekologiczną pompą ciepła,
 • jest to najbezpieczniejszy sposób ogrzewania domu, 
 • dobrze dobrana pompa ciepła jest praktycznie bezobsługowa, 
 • urządzenie jest ekologiczne i tanie w eksploatacji, 
 • dofinansowanie do pomp ciepła jest dosyć łatwo dostępne. 

Jakie ubezpieczenie chcesz kupić?

Czy warto ubezpieczyć pompę ciepła?

Oczywiście, oprócz wielu zalet, ogrzewanie domu pompą ciepła ma też kilka mankamentów. Jak już wspominaliśmy, jest to spory wydatek. By cieszyć się ciepłem w domu, trzeba zainwestować około 30-40 tysięcy. Oczywiście, koszty zwracają się i po jakimś czasie generują nawet dodatkowe oszczędności. Jest jednak jeden warunek. Pompa nie może ulec awarii. Tego jednak nigdy nie da się przewidzieć, a dbanie o regularną konserwację urządzenia czasem nie wystarczy. Często szkody powstają w wyniku zdarzeń losowych, takich jak zalanie, uderzenie pioruna czy celowego zniszczenia przez osoby trzecie. Odpowiedź na pytanie, czy warto ubezpieczyć pompę ciepła, nasuwa się więc sama. Ochrona pompy ciepła to bardzo racjonalna decyzja. W przypadku uszkodzenia, właściciel domu otrzyma adekwatną do szkody rekompensatę. Szczegółowe wady i zalety zakupu polisy, związanej z OZE opisaliśmy w artykule Ubezpieczenie fotowoltaiki – czy warto.

Pompy ciepła ubezpieczone od kradzieży, zalania i uszkodzenia przez zwierzęta. Oferta ubezpieczenia jest dostępna na stronie Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie pomp ciepła a ubezpieczenie domu 

Właściciele, którzy chcą ubezpieczyć pompę ciepła mają dwie opcje. Mogą kupić tradycyjne ubezpieczenie domu lub wybrać oddzielne ubezpieczenie OZE. W pierwszym przypadku, urządzenie grzewcze zaliczane jest do stałych elementów nieruchomości. Dobrze jest jednak wtedy sprawdzić sumę ochrony. Wspominaliśmy już ile kosztuje pompa ciepła -  więc, co do zasady, suma polisy powinna być wyższa. W wielu przypadkach bardziej opłacalnym rozwiązaniem może okazać się osobne ubezpieczenie urządzeń eko. Wtedy można ocenić ryzyko i zdecydować się na ochronę tylko w wybranych przypadkach. Kwestię zakresu polisy najlepiej skonsultować ze specjalistą z multiagencji ubezpieczeniowej.
 

Ubezpiecz pompę ciepła!

Ubezpieczenie pompy ciepła - co jest ważne?

Instalacje OZE przeżywają obecnie renesans. O urządzeniach eko słyszał więc już prawie każdy. Przed zakupem pojawia się jednak wiele kwestii do wyjaśnienia. Najczęściej zadawane pytania, związane z ochroną pomp ciepła, dotyczą następujących kwestii:

 • ubezpieczenie pompy ciepła - jakie wybrać, 
 • ubezpieczenie pompy ciepła - ile kosztuje, 

Jednak, by na nie odpowiedzieć, trzeba najpierw zrozumieć jak działa polisa. Przede wszystkim, w chwili zakupu ubezpieczenia instalacja OZE powinna być kompletna i gotowa do pracy. Można to zweryfikować przez uruchomienie pompy ciepła i sprawdzenie czy jej działanie jest zgodne z wymaganą dokumentacją. Dopiero wtedy można sfinalizować zakup. Ubezpieczenie pompy ciepła zadziała, gdy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia. Oczywiście dany przypadek musi być uwzględniony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Ważne jest więc to, by wcześniej dokonać słusznego wyboru odnośnie zakresu ubezpieczenia.

Ubezpieczenie pompy ciepła od zalania

Jedną z najbardziej zasadnych decyzji jest ubezpieczenie urządzeń grzewczych od zalania. Niektóre modele pomp ciepła są przeznaczone do montażu na zewnątrz domu. Wtedy ryzyko zalania jest bardzo wysokie. W szczególności, gdy dom położony jest na terenie zalewowym i często dochodzi do lokalnych podtopień. Co ważne, ochrona ubezpieczeniowa obejmuje szkody powstałe także w wyniku działania wilgoci.

Ubezpieczenie pompy ciepła od kradzieży

Przy wyborze zakresu ubezpieczenia warto też uwzględnić ryzyko kradzieży pompy ciepła. Próby włamania, przywłaszczania sobie kosztownych urządzeń czy aktów wandalizmu odnotowywane są w głównej mierze w ogródkach działkowych. Oczywiście, do kradzieży może też dojść w innych miejscach. W szczególności wtedy, gdy:

 • właściciele domu wyjechali na dłuższy czas, 
 • dom znajduje się na uboczu, 
 • plac obok firmy nie jest monitorowany. 

Jesteś właścicielem pompy ciepła?

Pomyśl o ubezpieczeniu OZE!

Ubezpieczenie pompy ciepła - Rydzowski Ubezpieczenia. Ubezpieczenie pompy ciepła - Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie pompy ciepła od zniszczenia przez zwierzęta

Trzecim, pod względem popularności jest ubezpieczenie pompy ciepła od zniszczenia przez zwierzęta. Choć może wydawać się to nietypowe, o szkodę tego typu nie jest trudno. Wystarczy, że w domu jest pies. Zwierzę, podczas zabawy może uszkodzić zewnętrzną część pompy.

Ubezpieczenie pompy ciepła od innych ryzyk

Nie da się jednak zaprzeczyć, że najbezpieczniejszą opcją jest pełen pakiet. Innymi słowy, ubezpieczenie pompy ciepła od każdego, możliwego ryzyka. Czyli:

 • pożaru, uderzenia piorunu czy też przypalenia, 
 • zwarcia, przetężenia, przepięcia, 
 • umyślnego działania osób trzecich, 
 • działania czynników atmosferycznych, takich jak: grad, mróz, burza, huragan.

Ile kosztuje ochrona pompy ciepła?

Jaka jest cena ubezpieczenia pompy ciepła? To pytanie zadają sobie osoby, które rozważają zakup ochrony. Zazwyczaj, zupełnie niepotrzebnie spodziewają się ogromnych kwot. Podczas gdy najtańsze ubezpieczenie OZE można mieć już za 9 złotych miesięcznie! Co ciekawe, ochrona z wyższą sumą ubezpieczenia również znajduje się w tym przedziale cenowym – około 11 zł miesięcznie.

Ubezpiecz pompę ciepła!

Gdzie kupić ubezpieczenie pompy ciepła?

Polisę ubezpieczeniową pompy ciepła można kupić zarówno stacjonarnie, jak i online. Co prawda, sprzedażą tego ubezpieczenia nie zajmują się wszystkie firmy. Jednak zakupić je można w większości z nich. Przykładowo, PZU  oferuje ubezpieczenie urządzeń do wytwarzania energii. Nie ważne czy są one zainstalowane wewnątrz czy na zewnątrz domu. Co ciekawe, w razie wystąpienia szkody Ubezpieczyciel oferuje pokrycie koszty naprawy, uprzątnięcia i dostosowania przestrzeni do ponownego montażu. Bez problemu możemy przygotować ofertę ubezpieczenia z PZU.

Ubezpieczenie online

Oczywiście, polisę można kupić w punkcie stacjonarnym Ubezpieczyciela. Jednak ma to pewną wadę – nie porównamy tam ofert innych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Co prawda, można samodzielnie próbować znaleźć zestawienie. Na przykład próbując wyszukać w Google frazę ubezpieczenie pomp ciepła kalkulator. Cena będzie jednak poglądowa. A osoba zainteresowana nie otrzyma w pakiecie merytorycznego wsparcia. Najrozsądniejsze może więc okazać się skorzystanie z oferty multiagencji ubezpieczeniowej w trybie online. 

Ubezpieczenie - Rydzowski Ubezpieczenia 

W pełni profesjonalne ubezpieczenie online oferuje firma Rydzowski Ubezpieczenia. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy:

 • imię i nazwisko,
 • e-mail,
 • telefon,
 • treść – można tam wpisać preferowaną godzinę kontaktu.

Specjalista skontaktuje się w wyznaczonym terminie. Doradzi w kwestii zakresu ubezpieczenia i przedstawi najkorzystniejsze oferty. Zakupioną w taki sposób polisę można opłacić internetowo, bez wychodzenia z domu. Potwierdzenie zakupu i opłaty jest z kolei dostarczane w takich przypadkach mailowo.

Pompa ciepła - jak zgłosić szkodę?

Dzięki ubezpieczeniu pompy ciepła, można mieć pewność, że Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie w razie szkody. To ogromny komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa finansowego. Proces zgłoszenia szkody nie jest trudny. Niemniej, wygląda on nieco inaczej w każdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym. By nie wgłębiać się w ten temat i oszczędzić czas można po prostu zlecić zgłoszenie szkody specjalistom z multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Specjaliści z #RydzowskiTeam zrobią to bezpłatnie.

Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu