Ubezpieczenie paneli solarnych

Rodzina, która kupiła ubezpieczenie paneli solarnych w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych to propozycja zarówno dla osób indywidualnych, firm, jak i rolników. W naszym materiale poznasz ceny, warunki i zakres takiego ubezpieczenia. Sprawdź!

Rodzina przed panelami solarnymi, które zostały objęte ubezpieczeniem w Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych

W ostatnich latach mamy do czynienia z ogromnym rozwojem i tak zwanym boomem na wszystko, co związane z zieloną energią i ekologicznymi metodami pozyskiwania ciepła. Taki trend rozpoczął się około 2014 roku - wtedy na popularności zyskiwały przede wszystkim panele solarne i słoneczne. Wraz z montażem tego typu rozwiązań - na rynku pojawiły się oferty ubezpieczenia paneli solarnych i słonecznych.

Ubezpiecz panele solarne!

Kiedy zadziała ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych?

Ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych to sposób na spokojną głowę. Dlaczego? Towarzystwo Ubezpieczeniowe pokryje koszty napraw lub zakupu nowej instalacji solarnej gdy zostanie ona uszkodzona wskutek zdarzeń wymiennych w zakresie odpowiedzialności.

Jakie ubezpieczenie chcesz kupić?

Ubezpieczenie paneli solarnych jak działa?

Ochrona w ramach polisy na panele słoneczne i solarne działa jako klasyczne ubezpieczenie dobrowolne. Ubezpieczyciel odpowiada za szkody, które zwarł w jego katalogu odpowiedzialności. Jest on dosyć szeroki i zabezpieczy Cię na wypadek wszystkich najpopularniejszych ryzyk majątkowych. Jest to, m.in.:

 • grad, śnieg i lód, 
 • ogień,
 • uszkodzenie przez zwierzęta, 
 • awaria, przepięcia, 
 • dewastacja, 
 • kradzież,
 • pozostałe zdarzenia, które nie zostały wymienione w katalogu wyłączeń. 
Ubezpieczenie paneli słonecznych w dobrej cenie na rydzowski.pl

Ubezpieczenie paneli solarnych cena

Wielu osobom, które w swojej pracy spotykają nasi specjaliści, wydaje się, że polisa ubezpieczeniowa na instalację paneli solarnych i słonecznych to ogromny wydatek rzędu kilku tysięcy. Oczywiście tak nie jest! Ile kosztuje więc ubezpieczenie paneli solarnych? Najtańsze ubezpieczenie paneli solarnych i kolektorów słonecznych możemy mieć już za 9 złotych miesięcznie! Wariant z najwyższą sumą ubezpieczenia instalacji solarnej to wydatek rzędu 11 złotych miesięcznie w ofercie PZU Eko Energia. Chcesz dowiedzieć się ile dokładnie zapłacisz za ubezpieczenie solarów i paneli słonecznych? Sprawdź materiał naszych specjalistów pod tytułem: ile kosztuje ubezpieczenie fotowoltaiki?

Ubezpiecz panele solarne!

Ubezpieczenie paneli solarnych - jakie wybrać?

Wydatek za panele solarne nie jest mały, dlatego poza podstawową polisą ubezpieczenia domu warto zadbać o rozwiązanie specjalnie dla tego rodzaju instalacji. Dzięki temu nie musimy martwić się o sumy ubezpieczenia czy problemy z likwidacją szkód. Zazwyczaj przy wyborze ubezpieczenia dla instalacji solarnej czy słonecznej patrzymy głównie na cenę. To dobrze- przecież nawet za odpowiednią polisę nie warto przepłacać. Poza kwestią finansową dobrze by zwrócić również uwagę na zakres i warunki ubezpieczenia. Część Klientów bacznie przygląda się również, który z Ubezpieczycieli proponuje im konkretną ofertę. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie ubezpieczenie będzie odpowiednie dla Ciebie- możesz porozmawiać o tym z naszym specjalistą.

PZU - ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych

Ubezpieczenie paneli solarnych - na co zwrócić uwagę?

Jak już wspomnieliśmy wyżej - nawet za dobrą ochronę nie trzeba przepłacać. Dlatego w przypadku ubezpieczenia paneli słonecznych czy solarnych sprawdzić:

 • wysokość składki i rabaty za sposób płatności, 
 • wysokość sumy ubezpieczenia dla instalacji solarnej i słonecznej,
 • zakres polisy, w szczególności katalog wyłączeń w konkretnej ofercie,
 • sposób odpowiedzialności Ubezpieczyciela w przypadku awarii,
 • oferty dla Klientów, którzy już ubezpieczyli dom w danym Towarzystwie,
 • okresowe akcje rabatowe i promocyjne.
Ubezpieczenie paneli solarnych bez wychodzenia z domu - Rydzowski Ubezpieczenia

Ile trwa ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych?

Tutaj warto rozjaśnić sytuację. Jeśli swoją instalację ubezpieczasz w podstawowej wersji w ramach polisy dla domu: czas ochrony paneli solarnych i słonecznych trwa tyle samo co ubezpieczenie domu. Więc gdy Twoja umowa ubezpieczenia domu została zawarta w opcji trzyletniej- przez trzy lata w części zakresu możesz posiadać również ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych. Jeśli wybierasz ubezpieczenie dedykowane dla solarów i instalacji słonecznych zazwyczaj polisy są przygotowywane na rok, chociaż w niektórych Towarzystwach możesz znaleźć opcję dwu lub trzyletniej ochrony.

Ubezpiecz OZE!

Gdzie ubezpieczyć panele solarne i słoneczne?

Instalacja solarna i słoneczna - gdzie ją ubezpieczyć? Powyżej w naszym materiale opisaliśmy najważniejsze informacje o ofercie poszczególnych Towarzystw. Jak je porównać? Oczywiście nie jest łatwo przeczytać wszystkie Ogólne Warunki Ubezpieczeń. Dlatego nasi specjaliści porównają dla Ciebie różne oferty a przede wszystkim dopasują polisę do rodzaju i mocy instalacji solarnej i słonecznej. Następnie po konsultacji z Tobą wybierzemy opcję, która będzie najbardziej korzystna dla Ciebie.

Ubezpieczenie paneli solarnych kalkulator 

Ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych online to możliwość, dzięki której możesz zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Kalkulator ubezpieczenia instalacji solarnej i słonecznej to rozwiązanie wzorowane na popularnych porównywarkach ubezpieczeń internetowych. Jednak nawet najszybsza porównywarka ubezpieczeń solarów nie zastąpi najlepszej oferty i merytorycznego wsparcia. Dlatego w #RydzowskiTeam dajemy Ci o co najlepsze. To bezpośredni dostęp do naszych doświadczonych specjalistów oraz gwarancję najlepszej oferty!

Najczęściej zadawane pytania 

Jak zgłosić szkodę na panelach solarnych?
Panele solarne ubezpieczone w ramach ubezpieczenia domu
Panele słoneczne a fotowoltaika
Co najczęściej powoduje pożary fotowoltaiki?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu