#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie GAP

Ubezpieczenie GAP w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Nie każdy do końca rozumie zasady działania polisy GAP i nie zdaje sobie sprawy, że na zakupie GAP online również można zaoszczędzić. W Rydzowski Ubezpieczenia masz gwarancję nie tylko fachowej i specjalistycznej obsługi - gwarantujemy również najlepszą cenę za ubezpieczenie GAP. Przekonaj się sam.

Ubezpieczenie GAP dla nowych samochodów.
ubezpieczenie GAP cena
Cena polisy GAP

Sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie GAP z największym rabatem w Polsce.

polisa GAP online
GAP w leasingu

Ubezpieczenie GAP to obecnie popularne rozwiązanie. Sprawdź najważniejsze porady i wskazówki.

prywatne ubezpieczenie GAP
GAP dla osoby fizycznej

Ubezpieczenie GAP możesz kupić indywidualnie. Zobaczyć na co zwrócić uwagę by nie przepłacić.

ubezpieczenie GAP tanio
GAP dla firm

Część pojazdów jest kupowanych przez firmy. Specjalizujemy się w takich ofertach.

polisa GAP
GAP na motocykl

Ochroną w ramach polisy GAP możesz objąć również swój motocykl. Sprawdź!

Wyobraź sobie jak wybierasz wymarzony samochód, motocykl lub naprawdę dobrze wyposażony samochód ciężarowy dla swojej firmy. Masz pewne plany i jesteś pewien - nic Cię nie zatrzyma. To scenariusz idealnego świata, który jak wiadomo, niestety nie zawsze taki jest. Pojazdy chwilę po wyjeździe z salonu już tracą na wartości, a do tego dochodzi do kolizji, wypadków czy kradzieży. Często motoryzacyjne marzenia lub biznesowe projekty finansujemy za pomocą leasingu lub kredytu. A co jeśli nasz samochód zostanie skradziony? Lub dojdzie do szkody całkowitej. Być może do rozliczenia umowy finansowania trzeba będzie dopłacić?

Na szczęście nie musisz się takimi pesymistycznymi scenariuszami zbytnio martwić. Teraz możesz się przed takim obrotem sprawy zabezpieczyć, wybierając ubezpieczenie GAP od Rydzowski Ubezpieczenia. Z gwarancją najlepszej ceny.

Czym jest ubezpieczenie GAP?

Zdajemy sobie sprawę, że nadal znaczna część potencjalnych Klientów, zadaje sobie pytanie: co to ubezpieczenie GAP? GAP to skrót od Guaranteed Asset Protection, czyli ubezpieczenie straty finansowej. Polisa GAP jest uzupełnieniem do polisy AutoCasco lub obowiązkowego OC.

Na naszym polskim rynku niekwestionowanym liderem tego rozwiązania ubezpieczeniowego jest grupa DEFEND Insurance. W Rydzowski Ubezpieczenia stawiamy na najwyższą jakość Twojej obsługi i oferowanych produktów ubezpieczeniowych. Dlatego nasi specjaliści zaoferują Ci jedynie renomowane rozwiązanie od Towarzystwa DEFEND, które specjalizuje się w ubezpieczeniach GAP.

Ubezpieczenie GAP

Jak działa GAP ubezpieczenie?

Ubezpieczenie GAP działa de facto w dwóch przypadkach: szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu. Jeśli posiadasz najwyższy wariant, czyli GAP Fakturowy- w razie szkody całkowitej pojazdu lub jego utraty wskutek kradzieży: otrzymasz odszkodowanie, które pokryje różnicę między wypłatą odszkodowania z polisy AutoCasco lub OC a wartością pojazdu na fakturze z dnia zakupu.

Otrzymane środki możesz przeznaczyć za zakup nowego pojazdu lub rozliczenie i zamknięcie umowy finansowania, jeśli korzystałeś z leasingu czy kredytu.

A co jeśli odszkodowanie z GAP pozwoliło rozliczyć umowę leasingu i nadal pozostała część środków? Wtedy ta kwota jest do Twojej osobistej dyspozycji. Możesz ją przeznaczyć na przykład na wpłatę początkową w kolejnej umowie finansowania.

Najtańsze w Polsce oferty ubezpieczenia GAP.

Ubezpieczenie od spadku wartości pojazdu

Warto wiedzieć, że samochody mogą w ciągu 5 lat od zakupu stracić od 30 do 50% wartości. Szczegółowy spadek zależy oczywiście od marki, modelu czy wersji wyposażenia. W chwili obecnej część pojazdów, z racji zaburzonych łańcuchów dostaw i długich terminów oczekiwania na nowe egzemplarze, trzyma swoją wartość lub traci ale w dużo mniejszym niż zazwyczaj tempie.

Zobaczmy jak wygląda sytuacja na przykładzie konkretnego modelu:

,,Samochód osobowy o wartości fakturowej 140 000 zł został skradziony w drugim roku użytkowania. W ciągu tych dwóch lat wartość rynkowa spadła do poziomu 105 000 zł. I właśnie taką kwotę wypłacił poszkodowanemu Ubezpieczyciel, który odpowiadał za polisę AutoCasco. Jeśli właściciel poprzestałby na klasycznym pakiecie OC/AC: musiałby pogodzić się taka kwotą".

Zawarł on jednak dodatkową umowę polisy GAP w wariancie fakturowym. A więc kwotę 35 000 zł, co stanowi różnicę między odszkodowaniem z AC a kwotą zakupu pojazdu.

Defend GAP - dlaczego warto?

Ubezpieczenie GAP staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Warto je wykupić szczególnie wtedy gdy nasz samochód lub inny pojazd jest finansowany w formie leasingu lub kredytu. Oczywiście kradzieże pojazdów czy szkody całkowite dotyczą mniej niż 10% pojazdów w pierwszych 5 latach od zakupu. Czy jednak masz na tyle środków by w razie takiej sytuacji zakupić nowy pojazd z własnej kieszeni lub by zapłacić brakującą kwotę do zamknięcia leasingu?

Drugą grupą osób, która chętnie sięga po dodatkowe GAP ubezpieczenie są osoby, dla których zakup samochodu lub motocykla jest ważną i długo wyczekiwaną inwestycją. Chcą oni w maksymalny sposób zabezpieczyć środki wydane na zakup. Przy wydatkach liczonych w dziesiątkach lub setkach tysięcy złotych: cena za polisę GAP nie wydaje się wygórowana.

Ubezpieczenie GAP- dla kogo jest to dobre rozwiązanie?

Ubezpieczenie GAP to produkt skierowany do świadomych właścicieli pojazdów, którzy za ułamek wartości pojazdu chcą zabezpieczyć jego wartość początkową.

W Rydzowski Ubezpieczenia chętnie również odpowiadamy na potrzeby wymagających Klientów, którzy oczekują fachowej opieki i konkurencyjnych ofert.

Ubezpieczenie GAP a AutoCasco

Być może zastanawiasz się nad zasadnością polisy GAP skoro zazwyczaj wykupujesz pełny pakiet OC AC. Dlatego dosyć krótko wytłumaczymy jak działa wycena wartości pojazdu w przypadku polisy Casco.

Jeśli masz szkodę likwidowaną z polisy Auto Casco- Ubezpieczyciel weźmie pod uwagę wartość pojazdu z dnia szkody. Podobnie dzieje się z likwidacją szkód z OC sprawcy. A więc polisa AC nie chroni Cię tak naprawdę przed utratą wartości pojazdu. W trakcie wyceny szkody: Ubezpieczyciel weźmie więc pod uwagę aktualną rynkową wartość pojazdu.

Polisa GAP a stała suma ubezpieczenia

W związku z rosnącym zainteresowaniem polisami GAP, Ubezpieczyciele, którzy dotąd oferowali klasyczne ubezpieczenia komunikacyjne również postanowili zawalczyć o ten segment rynku. Dlatego w ich ofercie pojawiło się ubezpieczenie GSU, czyli gwarantowanej sumy ubezpieczenia, nazywane inaczej stałą sumę ubezpieczenia.

W ramach polisy GSU Ubezpieczyciel może zagwarantować nam utrzymanie stałej wartości pojazdu ale tylko w danym roku. Więc przy odnowieniu polisy po roku: Ubezpieczyciel zweryfikuje wartość pojazdu do obecnej wartości rynkowej. W ramach stałej sumy ubezpieczenia nie ma możliwości utrzymania wartości pojazdu na przykład przez 3 lata.

Jak widać różnica między GAP a GSU jest znaczna. Jedynie w pierwszym roku po zakupie pojazdu to rozwiązanie może być optymalnym wyborem. Jeśli chcesz zakupić ubezpieczenie GAP- nie musisz posiadać polisy GSU, a wartość pojazdu w razie szkody całkowitej lub kradzieży możesz zabezpieczyć nawet na 5 lat. Tak długie utrzymanie wartości nie jest możliwe w ramach polisy stałej sumy ubezpieczenia.

Rodzaje ubezpieczenia GAP na rydzowski.pl

Jako Rydzowski Ubezpieczenia współpracujemy z DEFEND Insurance i możemy zapewnić Ci wszystkie możliwe warianty ubezpieczenia Defend GAP. Są to więc:

 • Defend GAP Fakturowy,
 • Defend GAP Casco,
 • Defend GAP Direct.
ubezpieczenie gap rodzaje
Ubezpieczenie Defend GAP Fakturowy

W ramach rozwiązania GAP Fakturowy od DEFEND Insurance: w razie kradzieży lub szkody całkowitej otrzymasz odszkodowanie, które pokryje różnicę pomiędzy kwotą zakupu pojazdu o jego wartością rynkową w chwili powstania szkody. Czyli świadczenie to różnica między kwotą z faktury a wypłatą z polisy AC lub OC. Wartość z faktury możesz w ramach tego wariantu ubezpieczenia utrzymać w wybranym przez siebie okresie: od 12 do nawet 60 miesięcy. Ten wariant jest dedykowany pojazdom nowym i używanym, ale nie starszym niż 6 lat w momencie przystąpienia do ubezpieczenia. Do wyboru masz 3 progi limitu odszkodowania: 50 tysięcy, 100 tysięcy i 150 tysięcy.

W wariancie Defend GAP Fakturowy Twoim obowiązkiem jest posiadanie polisy AutoCasco.

Ubezpieczenie Defend GAP Casco

Dzięki pakietowi Defend GAP Casco: w razie kradzieży lub szkody całkowitej otrzymasz odszkodowanie, które pokryje różnicę pomiędzy wartością pojazdu ze wznawianej polisy AutoCasco a jego wartością rynkową w chwili powstania szkody. Praktyczny przykład: Pan Marek po zakupie swojego Mercedesa przez pierwsze 2 lata ubezpieczał go jedynie w ramach pakietu OC AC. Przy wznawianiu trzeciej polisy AutoCasco zdecydował się za zakup GAP Casco. Chociaż samochód kupił za 320 tys. zł to po dwóch latach wartość rynkowa wynosiła już tylko 250 tys. zł. Właśnie ta kwota znalazła się jako obecna rynkowa wartość pojazdu na wznawianej polisie AC.W ramach wariantu Defend GAP Casco mógł zabezpieczyć na 5 lat wartość pojazdu do wspomnianej wcześniej kwoty 250 tys. zł. Wartość z wznawianej polisy AC możesz w ramach tego wariantu ubezpieczenia utrzymać w wybranym przez siebie okresie: od 12 do nawet 60 miesięcy. Wariant GAP Casco jest dedykowany wszystkim, którzy wznawiają polisę AC i posiadają pojazd używany nie starszy niż 6 lat na moment przystąpienia do GAP Casco.

W wariancie Defend GAP Casco Twoim obowiązkiem jest posiadanie polisy AutoCasco.

Ubezpieczenie GAP Direct

W ramach rozwiązania GAP Direct od DEFEND Insurance: możesz otrzymać odszkodowanie w przypadku kradzieży pojazdu lub szkody całkowitej likwidowanej z OC sprawcy do wybranego przez Ciebie maksymalnego limitu. Do wyboru masz 4 progi limitu odszkodowania:.10, 20, 30 lub 40 tysięcy.

Jeśli wybierzesz GAP Direct w Rydzowski Ubezpieczenia, nie musisz koniecznie posiadać AutoCasco. Do ubezpieczenie mogą dołączyć nawet 10-letnie pojazdy

Jakie pojazdy mogę ubezpieczyć w ramach polisy GAP?

Dzięki szerokiej ofercie ubezpieczenia GAP, polisę możesz wykupić na:

 • samochód osobowy
 • samochód dostawczy
 • samochód ciężarowy
 • motocykl
 • quada
 • kampera, przyczepę
 • autobus
 • traktor
 • samochód sprowadzony z USA

Dodatkowe zasady:

 • samochody osobowe i motocykle o maksymalnej wartości 600 000 zł,
 • samochody ciężarowe o DMC do 44t. do wartości 700 000 zł,
 • w wariancie GAP Fakturowy i GAP Casco: pojazdy do 6 roku eksploatacji w momencie przystąpienia do ubezpieczenia,
 • w wariancie GAP Direct: pojazdy do 10 roku eksploatacji w momencie ubezpieczania,
 • w opcji GAP Fakturowy i GAP Casco- pojazd musi posiadać polisę AutoCasco,
 • w pakiecie GAP Direct wystarczy, że pojazd ma polisę OC.

Jakich pojazdów nie ubezpieczymy?

 • pojazdów, które są używane jako samochody specjalne, nauki jazdy, taksówki lub pojazdów w ramach floty UBER, Bolt itd.
 • pojazdów wynajmowanych w modelu rent-a-car,
 • pojazdów przeznaczonych do transportu materiałów niebezpiecznych, gotówki, kosztowności,
 • pojazdów uprzywilejowanych,
 • pojazdów, które biorą udział w rajdach profesjonalnych lub amatorskich, dotyczy również rajdów terenowych typu off-road.
ubezpieczenie gap co można ubezpieczyć

Kiedy wykupić polisę GAP?

Jeśli interesuje Cię maksymalna ochrona pojazdu w ramach ubezpieczenia GAP- musisz pamiętać o kilku zasadach co do terminu przystąpienia do ubezpieczenia:

 • w przypadku GAP Fakturowy: ten wariant możesz wykupić do 120 dni od momentu zakupu pojazdu,
 • GAP Casco: ten wariant możesz zakupić w ciągu 30 dni od momentu wznowienia Twojej polisy AutoCasco,
 • do wariantu GAP Direct możesz przystąpić w każdej chwili.
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.