Ubezpieczenie GAP

Para, która po zakupie auta zdecydowała się na ubezpieczenie GAP w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie GAP to ochrona dedykowana dla właścicieli nowych i drogich samochodów. To właśnie te pojazdy najszybciej tracą na wartości w czasie - więc w razie kradzieży czy szkody całkowitej kierowca, mimo posiadania AC, może być stratny. Ubezpieczenie GAP zabezpiecza wartość auta i chroni interesy kierowcy. Sprawdź jak działa, ile kosztuje ubezpieczenie GAP i poznaj ofertę firmy Rydzowski Ubezpieczenia.

Kobieta, która dowiedziała się czym jest ubezpieczenie GAP i postanowiła je kupić w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Czym jest ubezpieczenie GAP?

Zdajemy sobie sprawę, że nadal znaczna część potencjalnych Klientów, zadaje sobie pytanie: co to ubezpieczenie GAP? GAP to skrót od Guaranteed Asset Protection, czyli ubezpieczenie straty finansowej. W praktyce oznacza to, że jeśli posiadasz wartościowy samochód i on ulegnie szkodzie całkowitej lub zostanie skradziony to otrzymasz dwa świadczenia finansowe: z AutoCasco oraz ze składki ubezpieczenia GAP. Z polisy auto casco Ubezpieczyciel wypłaci równowartość pojazdu na dzień szkody. Natomiast ubezpieczenie GAP dopłaci do wartości rynkowej pojazdu z dnia zakupu pojazdu. Warto więc zabezpieczyć się w taki sposób na wypadek wystąpienia szkody.

Kup polisę GAP!

Jak działa ubezpieczenie GAP?

Jak już wspominaliśmy, ubezpieczenie GAP działa de facto w dwóch przypadkach: szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu. Jeśli posiadasz najwyższy wariant, czyli GAP Fakturowy - w razie szkody całkowitej pojazdu lub jego utraty wskutek kradzieży, otrzymasz odszkodowanie, które pokryje różnicę między wypłatą odszkodowania z polisy AutoCasco (lub OC sprawcy) a wartością pojazdu na fakturze z dnia zakupu. Środki możesz przeznaczyć za zakup nowego pojazdu lub rozliczenie i zamknięcie umowy finansowania, jeśli korzystałeś z leasingu czy kredytu. A co jeśli odszkodowanie z GAP pozwoliło rozliczyć umowę leasingu i nadal pozostała część środków? Wtedy ta kwota jest do Twojej osobistej dyspozycji. Możesz ją przeznaczyć na przykład na wpłatę początkową w kolejnej umowie finansowania.

Jaki pojazd chcesz ubezpieczyć?

GAP dla firm. Jak działa?

Ubezpieczenie GAP dla firm w swojej zasadzie działania nie różni się praktycznie niczym od polisy wykupionej przez osobę fizyczną. Do wyboru mamy wszystkie rodzaje polisy GAP: fakturowy, casco i direct. Jeśli chcesz dokładnie sprawdzić czym różnią się między sobą te warianty- przeczytaj nasz poradnik: rodzaje ubezpieczenia GAP. Jeśli jako przedsiębiorca wybierzesz GAP Fakturowy dla firm, możesz być spokojny o konsekwencje spadku wartości pojazdu w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży. Gdyby w okresie ochrony doszło do kradzieży Twojego samochodu lub jego szkody całkowitej: poza odszkodowaniem z polisy Autocasco otrzymasz wyrównanie z polisy GAP do wartości pojazdu na fakturze z dnia zakupu.

Jakie firmy mogą kupić polisę GAP?

Czasami nasi specjaliści otrzymują pytanie: jakie firmy mogą kupić ubezpieczenie GAP? Krótka odpowiedź brzmi: wszystkie. Polisa GAP to rozwiązanie zarówno dla jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek jawnych, partnerskich, komandytowych, komandytowo-akcyjnych, z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjnych czy spółek osobowych.

Kto oferuje GAP dla firm?

Polisę GAP dla firm oferuje w tym momencie kilku Ubezpieczycieli. Przede wszystkim jest to Towarzystwo Defend Insurance. To Towarzystwo z najdłuższym stażem na rynku- jako pierwsze w Polsce wprowadziło do sprzedaży ubezpieczenie GAP. Aktualnie oferuje również najszerszy wachlarz pakietów GAP dla firm. I to właśnie z tym partnerem współpracujemy. Defend Insurance w głównej mierze specjalizuje się właśnie w ubezpieczeniach GAP. Po tym, jak tego typu ubezpieczenie zaczęło zyskiwać na popularności - inni znani Ubezpieczyciele na rynku polskim również postanowili wejść w ten segment produktów ubezpieczeniowych. I tak - chociaż w dużo bardziej okrojonej wersji - polisy GAP oferują również: PZU, Benefia czy Compensa.

Jakie pojazdy mogę ubezpieczyć w ramach GAP?

Wiele osób błędnie twierdzi, że ubezpieczenie GAP można kupić tylko w przypadku nowego samochodu, wyjeżdżającego wprost z salonu. Nic bardziej mylnego! W końcu nawet kilkuletnie pojazdy są wartościowe i potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Zatem ochroną ubezpieczenia GAP objąć można:

 • samochód osobowy, samochód dostawczy, samochód ciężarowy,
 • motocykl,
 • quad,
 • autobus,
 • ciągnik rolniczy,
 • samochód sprowadzany z USA.

Kiedy najlepiej wykupić polisę GAP?

Jeśli interesuje Cię maksymalna ochrona pojazdu w ramach ubezpieczenia GAP - musisz pamiętać o kilku zasadach co do terminu podpisania umowy. Przede wszystkim w przypadku ubezpieczenia GAP fakturowy, na zawarcie umowy masz 120 dni od momentu zakupu pojazdu lub leasingu samochodu. Nieco inne zasady obowiązują w GAP Casco - ten wariant możesz zakupić w ciągu 30 dni od momentu wznowienia polisy Autocasco. Najmniej wymagań jest w wariancie GAP Direct - do niego możesz przystąpić w każdej chwili.

Chcesz kupić GAP z największym rabatem?

wyślij prosty formularz i zapłać mniej!

Podana wartość:
Przesuń w prawo aby wysłać

Na jaki czas można kupić GAP?

Zanim dokonasz zakupu ubezpieczenia GAP, musisz wybrać okres ubezpieczenia GAP. Nasi specjaliści oferują GAP na okres od roku do 5 lat. Przy czym uważamy, że w przypadku samochodów szybko tracących na wartości, najbardziej opłacają się warianty ochrony na ten dłuższy okres. Wtedy nie tylko koszt polisy w przeliczeniu rocznym jest niższy, ale też przez cały czas trwania umowy i opłacania składki ubezpieczenia GAP można mieć pewność utrzymania wartości początkowej pojazdu. Co ważne, niezależnie od tego, na jaki czas ochronę wybierzesz, składka GAP może zostać opłacona z góry za cały okres. Oczywiście, koszt GAP możesz też rozłożyć na płatności roczne.

Jakich pojazdów nie ubezpieczamy?

W niektórych przypadkach, zakup polisy GAP nie jest możliwy. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaką politykę stosuje Towarzystwo Ubezpieczeniowe oraz od ogólnych warunków ubezpieczenia. W przypadku GAP Defend, nie można objąć ochroną:

 • pojazdów, które są używane jako samochody specjalne lub pojazdy nauki jazdy,
 • pojazdów wynajmowanych w modelu rent-a-car,
 • pojazdów przeznaczonych do transportu materiałów niebezpiecznych, gotówki, kosztowności,
 • pojazdów uprzywilejowanych,
 • pojazdów, które biorą udział w rajdach profesjonalnych lub amatorskich, dotyczy również rajdów terenowych typu off-road.

Gdzie można kupić ubezpieczenie GAP?

Ubezpieczenie GAP samochodu można kupić zarówno w naszym stacjonarnym punkcie, jak i online na naszej stronie. W szczególności wygodna jest druga z wymienionych opcji. By nabyć ubezpieczenie GAP online wystarczy, że wyślesz do nas formularz zapytania albo skontaktujesz się telefonicznie. Zapytamy się o kilka kwestii np. na jaki okres chcesz zawrzeć polisę, na jaką sumę, jaki dokładnie pojazd posiadasz itd. Następnie określimy jaka jest cena ubezpieczenia, a gdy się zdecydujesz na daną ofertę, przeprowadzimy Cię przez cały proces zawarcia ubezpieczenia GAP. Wszystkie niezbędne dokumenty do polisy GAP otrzymasz na maila. Zatem - ubezpieczenie GAP kupisz w dogodnej dla siebie formie.

Gdzie kupić ubezpieczenie GAP dla firmy?

Ubezpieczenie GAP dla firmy nie jest dostępne we wszystkich kanał sprzedaży. Nie jest ono bezpośrednio dostępne w internetowych porównywarkach, nie znajdziemy go również u każdego agenta czy w multiagencji. W Rydzowski Ubezpieczenia jednak już od kilku lat mamy w ofercie ubezpieczenie GAP dla firm i przedsiębiorstw. Obsługą polis i przygotowywaniem ofert zajmuje się nasz dział Klienta Biznesowego. Jeśli więc chcesz poznać najlepiej przygotowaną na rynku ofertę ubezpieczenia GAP dla Twojej firmy: wyślij do nas formularz kontaktowy.

Ile kosztuje ubezpieczenie GAP?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem GAP to z pewnością chcesz wiedzieć jakie są koszty ubezpieczenia. Te jednak zależeć będą od:

 • wartości rynkowej auta objętego ubezpieczeniem,
 • okresu ubezpieczenia,
 • wybranego przez Ciebie limitu odszkodowania.

Koszt polisy GAP może więc mieścić się w widełkach 972 zł - 5161 złotych. Przy czym ten niższy próg cenowy dotyczy samochodu o wartości do 100 tys. złotych, objętego ochroną GAP z limitem odszkodowania do 50 tysięcy. Natomiast ta wyższa cena dotyczy już pojazdów o wartości ponad 250 tys. złotych z limitem odszkodowania do 250 tys. Zatem, jeśli chcesz wiedzieć konkretnie ile cena ubezpieczenia wynosi dla Twojego auta -  skontaktuj się z nami. Przedstawimy szczegóły dotyczące ubezpieczenia GAP. Natomiast poniżej podajemy przykład ubezpieczenia.

Auto o wartości do 100 tysięcy

Okres umowy
Zakres ubezpieczenia
Składka jednorazowa
2 lata ochrony
GAP
limit 50 tys.
972 zł Kup polisę!
3 lata ochrony
GAP
limit 50 tys.
1272 zł Kup polisę!
4 lata ochrony
GAP
limit 50 tys.
1720 zł Kup polisę!
5 lat ochrony
GAP
limit 50 tys.
2057 zł Kup polisę!

Ile kosztuje ubezpieczenia GAP na firmę?

Cena ubezpieczenia GAP dla firm nie różni się od ofert dla osób indywidualnych. Dla przykładu: koszt polisy GAP dla samochodu firmowego o wartości 100 tys. zł na 4 lata to koszt 1720 zł za cały okres ubezpieczenia. Koszt polisy GAP dla samochodów firmowych o wartości do 150 tys. zł to wydatek od 1047 zł do 2319 zł. Dlaczego cena jest podana w przedziałach? Ponieważ jest uzależniona od wariantu polisy, okresu ubezpieczenia, konkretnego limitu odszkodowania i wartości pojazdu. Jeśli chcesz poznać konkretną ofertę dla Twojej firmy - wyślij formularz kontaktowy do naszego specjalisty. Samodzielnie stawki możesz poznać w kalkulatorze GAP.

Czy warto kupić ubezpieczenie GAP?

Ubezpieczenie GAP staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Warto je wykupić szczególnie wtedy, gdy pojazd jest finansowany w formie leasingu lub kredytu. Drugą grupą osób, która chętnie sięga po dodatkowe GAP ubezpieczenie są osoby, dla których zakup samochodu lub motocykla jest ważną i długo wyczekiwaną inwestycją. Chcą oni w maksymalny sposób zabezpieczyć środki wydane na zakup. Przy wydatkach liczonych w dziesiątkach lub setkach tysięcy złotych: cena za polisę GAP nie wydaje się wygórowana. Zatem, odpowiedź na pytanie: czy warto kupić GAP jest jednoznaczna i twierdząca. 

W ramach rozwiązania GAP Fakturowy od DEFEND Insurance: w razie kradzieży lub szkody całkowitej otrzymasz odszkodowanie, które pokryje różnicę pomiędzy kwotą zakupu pojazdu o jego wartością rynkową w chwili powstania szkody. Czyli świadczenie to różnica między kwotą z faktury a wypłatą z polisy AC lub OC. Wartość z faktury możesz w ramach tego wariantu ubezpieczenia utrzymać w wybranym przez siebie okresie: od 12 do nawet 60 miesięcy. Ten wariant jest dedykowany pojazdom nowym i używanym, ale nie starszym niż 6 lat w momencie przystąpienia do ubezpieczenia. Do wyboru masz 3 progi limitu odszkodowania: 50 tysięcy, 100 tysięcy i 150 tysięcy. W wariancie Defend GAP Fakturowy Twoim obowiązkiem jest posiadanie polisy AutoCasco.

Polisa GAP a stała suma ubezpieczenia

W związku z rosnącym zainteresowaniem polisami GAP, Ubezpieczyciele, którzy dotąd oferowali klasyczne polisy komunikacyjne również postanowili zawalczyć o ten segment rynku. Dlatego w ich ofercie pojawiło się ubezpieczenie GSU, czyli gwarantowanej sumy ubezpieczenia, nazywane inaczej stałą sumę ubezpieczenia.

W ramach polisy GSU Ubezpieczyciel może zagwarantować nam utrzymanie stałej wartości pojazdu, ale tylko w danym roku. Więc przy odnowieniu polisy po roku: Ubezpieczyciel zweryfikuje wartość pojazdu do obecnej wartości rynkowej. W ramach stałej sumy nie ma możliwości utrzymania wartości pojazdu na przykład przez 3 lata. Jak widać różnica między GAP a GSU jest znaczna. Jedynie w pierwszym roku po zakupie pojazdu to rozwiązanie może być optymalnym wyborem. Jeśli chcesz zakupić ubezpieczenie GAP- nie musisz posiadać polisy GSU, a wartość pojazdu w razie szkody całkowitej lub kradzieży możesz zabezpieczyć nawet na 5 lat. Tak długie utrzymanie wartości nie jest możliwe w ramach polisy stałej sumy ubezpieczenia.

Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie GAP

Co w przypadku wystąpienia szkody całkowitej samochodu?
Jakie są warianty ubezpieczenia GAP?
Czy warto kupić GAP?
Ubezpieczenie GAP przez Internet.
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
Specjalista do spraw ubezpieczenia GAP.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
GAP ubezpieczenie przez Internet.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu