#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie GAP

Ubezpieczenie GAP to ochrona dedykowana dla właścicieli nowych i drogich samochodów. To właśnie te pojazdy najszybciej tracą na wartości w czasie - więc w razie kradzieży czy szkody całkowitej kierowca, mimo posiadania AC, może być stratny. Ubezpieczenie GAP zabezpiecza wartość auta i chroni interesy kierowcy. Sprawdź jak działa, ile kosztuje ubezpieczenie GAP i poznaj ofertę firmy Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie GAP dla nowych samochodów.

Czym jest ubezpieczenie GAP?

Zdajemy sobie sprawę, że nadal znaczna część potencjalnych Klientów, zadaje sobie pytanie: co to ubezpieczenie GAP? GAP to skrót od Guaranteed Asset Protection, czyli ubezpieczenie straty finansowej. W praktyce oznacza to, że jeśli posiadasz wartościowy samochód i on ulegnie szkodzie całkowitej lub zostanie skradziony to otrzymasz dwa świadczenia finansowe: z AutoCasco oraz ze składki ubezpieczenia GAP. Z polisy auto casco Ubezpieczyciel wypłaci równowartość pojazdu na dzień szkody. Natomiast z ubezpieczenie GAP oferuje dopłatę do wartości rynkowej pojazdu z dnia zakupu pojazdu. Warto więc zabezpieczyć się w taki sposób na wypadek wystąpienia szkody. .

Jak działa ubezpieczenie GAP?

Jak już wspominaliśmy, ubezpieczenie GAP działa de facto w dwóch przypadkach: szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu. Jeśli posiadasz najwyższy wariant, czyli GAP Fakturowy - w razie szkody całkowitej pojazdu lub jego utraty wskutek kradzieży, otrzymasz odszkodowanie, które pokryje różnicę między wypłatą odszkodowania z polisy AutoCasco (lub OC sprawcy) a wartością pojazdu na fakturze z dnia zakupu. Środki możesz przeznaczyć za zakup nowego pojazdu lub rozliczenie i zamknięcie umowy finansowania, jeśli korzystałeś z leasingu czy kredytu. A co jeśli odszkodowanie z GAP pozwoliło rozliczyć umowę leasingu i nadal pozostała część środków? Wtedy ta kwota jest do Twojej osobistej dyspozycji. Możesz ją przeznaczyć na przykład na wpłatę początkową w kolejnej umowie finansowania.

Jakie pojazdy mogę ubezpieczyć w ramach GAP?

Wiele osób błędnie twierdzi, że ubezpieczenie GAP można kupić tylko w przypadku nowego samochodu, wyjeżdżającego wprost z salonu. Nic bardziej mylnego! W końcu nawet kilkuletnie pojazdy są wartościowe i potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Zatem ochroną ubezpieczenia GAP objąć można:

 • samochód osobowy, samochód dostawczy, samochód ciężarowy,
 • motocykl,
 • quad,
 • autobus,
 • ciągnik rolniczy,
 • samochód sprowadzany z USA.
Dodatkowe zasady

1.Samochody osobowe i motocykle o maksymalnej wartości 600 000 zł.

2.Samochody ciężarowe o DMC do 44t. do wartości 700 000 zł.

3.W wariancie GAP Fakturowy i GAP Casco: pojazdy do 6 roku eksploatacji.

4.W wariancie GAP Direct: pojazdy do 10 roku eksploatacji.

5.W opcji GAP Fakturowy i GAP Casco - pojazd musi posiadać polisę AutoCasco.

6. W pakiecie GAP Direct wystarczy, że pojazd ma polisę OC.

Tanie ubezpieczenie GAP - Rydzowski Ubezpieczenia

Kiedy najlepiej wykupić polisę GAP?

Jeśli interesuje Cię maksymalna ochrona pojazdu w ramach ubezpieczenia GAP - musisz pamiętać o kilku zasadach co do terminu podpisania umowy. Przede wszystkim w przypadku ubezpieczenia GAP fakturowy, na zawarcie umowy masz 120 dni od momentu zakupu pojazdu lub leasingu samochodu. Nieco inne zasady obowiązują w GAP Casco - ten wariant możesz zakupić w ciągu 30 dni od momentu wznowienia polisy AutoCasco. Najmniej wymagań jest w wariancie GAP Direct - do niego możesz przystąpić w każdej chwili.

Na jaki czas można kupić GAP?

Zanim dokonasz zakupu ubezpieczenia GAP, musisz wybrać okres ubezpieczenia GAP. Nasi specjaliści oferują GAP na okres od roku do 5 lat. Przy czym uważamy, że w przypadku samochodów szybko tracących na wartości, najbardziej opłacają się warianty ochrony na ten dłuższy okres. Wtedy nie tylko koszt polisy w przeliczeniu rocznym jest niższy, ale też przez cały czas trwania umowy i opłacania składki ubezpieczenia GAP można mieć pewność utrzymania wartości początkowej pojazdu. Co ważne, niezależnie od tego, na jaki czas ochronę wybierzesz, składka GAP może zostać opłacona z góry za cały okres. Oczywiście, koszt GAP możesz też rozłożyć na płatności roczne.

Jakich pojazdów nie ubezpieczamy?

W niektórych przypadkach, zakup polisy GAP nie jest możliwy. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaką politykę stosuje Towarzystwo Ubezpieczeniowe oraz od ogólnych warunków ubezpieczenia. W przypadku GAP Defend, nie można objąć ochroną:

 • pojazdów, które są używane jako samochody specjalne, nauki jazdy, taksówki lub pojazdów w ramach floty UBER, Bolt itd.a
 • pojazdów wynajmowanych w modelu rent-a-car,
 • pojazdów przeznaczonych do transportu materiałów niebezpiecznych, gotówki, kosztowności,
 • pojazdów uprzywilejowanych,
 • pojazdów, które biorą udział w rajdach profesjonalnych lub amatorskich, dotyczy również rajdów terenowych typu off-road.
Ubezpieczenie GAP w niskiej cenie.

Gdzie można kupić ubezpieczenie GAP?

Ubezpieczenie GAP samochodu można kupić zarówno w naszym stacjonarnym punkcie, jak i online na naszej stronie. W szczególności wygodna jest druga z wymienionych opcji. By nabyć ubezpieczenie GAP online wystarczy, że wyślesz do nas formularz zapytania albo skontaktujesz się telefonicznie. Zapytamy się o kilka kwestii np. na jaki czas chcesz ochronę, na jaką sumę, jaki dokładnie pojazd posiadasz itd. Następnie określimy jaka jest cena ubezpieczenia, a gdy się zdecydujesz na daną ofertę, przeprowadzimy Cię przez cały proces zawarcia ubezpieczenia GAP. Wszystkie niezbędne dokumenty do polisy GAP otrzymasz na maila. Zatem - ubezpieczenie GAP kupisz w dogodnej dla siebie formie.

Ile kosztuje ubezpieczenie GAP?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem GAP to z pewnością chcesz wiedzieć jakie są koszty ubezpieczenia. Te jednak zależeć będą od wartości rynkowej auta objętego ubezpieczeniem, czasu ubezpieczenia, limitu odszkodowania i wybranego przez Ciebie limitu odszkodowania. Koszt polisy GAP może więc mieścić się w widełkach 446 zł rocznie - 1100 złotych rocznie. Przy czym ten niższy próg cenowy dotyczy samochodu o wartości do 100 tys. złotych, objętego ochroną GAP z limitem odszkodowania do 50 tysięcy. Natomiast ta wyższa cena dotyczy już pojazdów o wartości 350 tys. złotych. Zatem, jeśli chcesz wiedzieć ile cena ubezpieczenia wynosi dla Twojego auta - skontaktuj się z nami. Przedstawimy szczegóły dotyczące ubezpieczenia GAP. Natomiast poniżej podajemy kilka przykładów ubezpieczenia.

Auto do 100 tysięcy, limit wypłaty 50 tysięcy

Wybierając ten wariant, w przypadku szkody całkowitej gap otrzymasz maksymalnie 50 tysięcy odszkodowania gap.

2 lata ochrony - 446 zł/rok (jeśli kupisz jeszcze OC + AC)

3 lata ochrony - 449 zł/rok (jeśli kupisz jeszcze OC + AC)

4 lata ochrony przed utratą wartości auta - 441 zł/rok (jeśli kupisz OC+AC)

5 lat ochrony - 436 zł/rok (jeśli kupisz OC+AC)

Auto o wartości do 100 tysięcy, limit odszkodowania do 100 tysięcy

Wybierając ten wariant, w przypadku szkody całkowitej gap otrzymasz maksymalnie 100 tysięcy odszkodowania gap.

2 lata ochrony - 498 zł/rok (jeśli kupisz jeszcze OC + AC)

3 lata ochrony - 481 zł/rok (jeśli kupisz jeszcze OC + AC)

4 lata ochrony przed utratą wartości auta - 473 zł/rok (jeśli kupisz OC+AC)

5 lat ochrony - 468 zł/rok (jeśli kupisz OC+AC)

Czy warto kupić ubezpieczenie GAP?

Oczywiście. Ubezpieczenie GAP staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Warto je wykupić szczególnie wtedy, gdy pojazd jest finansowany w formie leasingu lub kredytu. Drugą grupą osób, która chętnie sięga po dodatkowe GAP ubezpieczenie są osoby, dla których zakup samochodu lub motocykla jest ważną i długo wyczekiwaną inwestycją. Chcą oni w maksymalny sposób zabezpieczyć środki wydane na zakup. Przy wydatkach liczonych w dziesiątkach lub setkach tysięcy złotych: cena za polisę GAP nie wydaje się wygórowana. Zatem, odpowiedź na pytanie: czy warto kupić GAP jest jednoznaczna i twierdząca. 

Ubezpieczenie Defend GAP Fakturowy

W ramach rozwiązania GAP Fakturowy od DEFEND Insurance: w razie kradzieży lub szkody całkowitej otrzymasz odszkodowanie, które pokryje różnicę pomiędzy kwotą zakupu pojazdu o jego wartością rynkową w chwili powstania szkody. Czyli świadczenie to różnica między kwotą z faktury a wypłatą z polisy AC lub OC. Wartość z faktury możesz w ramach tego wariantu ubezpieczenia utrzymać w wybranym przez siebie okresie: od 12 do nawet 60 miesięcy. Ten wariant jest dedykowany pojazdom nowym i używanym, ale nie starszym niż 6 lat w momencie przystąpienia do ubezpieczenia. Do wyboru masz 3 progi limitu odszkodowania: 50 tysięcy, 100 tysięcy i 150 tysięcy.

W wariancie Defend GAP Fakturowy Twoim obowiązkiem jest posiadanie polisy AutoCasco.

Ubezpieczenie Defend GAP Casco

Dzięki pakietowi Defend GAP Casco: w razie kradzieży lub szkody całkowitej otrzymasz odszkodowanie, które pokryje różnicę pomiędzy wartością pojazdu ze wznawianej polisy AutoCasco a jego wartością rynkową w chwili powstania szkody. Praktyczny przykład: Pan Marek po zakupie swojego Mercedesa przez pierwsze 2 lata ubezpieczał go jedynie w ramach pakietu OC AC. Przy wznawianiu trzeciej polisy AutoCasco zdecydował się za zakup GAP Casco. Chociaż samochód kupił za 320 tys. zł to po dwóch latach wartość rynkowa wynosiła już tylko 250 tys. zł. Właśnie ta kwota znalazła się jako obecna rynkowa wartość pojazdu na wznawianej polisie AC.W ramach wariantu Defend GAP Casco mógł zabezpieczyć na 5 lat wartość pojazdu do wspomnianej wcześniej kwoty 250 tys. zł. Wartość z wznawianej polisy AC możesz w ramach tego wariantu ubezpieczenia utrzymać w wybranym przez siebie okresie: od 12 do nawet 60 miesięcy. Wariant GAP Casco jest dedykowany wszystkim, którzy wznawiają polisę AC i posiadają pojazd używany nie starszy niż 6 lat na moment przystąpienia do GAP Casco.

W wariancie Defend GAP Casco Twoim obowiązkiem jest posiadanie polisy AutoCasco.

Ubezpieczenie GAP Direct

W ramach rozwiązania GAP Direct od DEFEND Insurance: możesz otrzymać odszkodowanie w przypadku kradzieży pojazdu lub szkody całkowitej likwidowanej z OC sprawcy do wybranego przez Ciebie maksymalnego limitu. Do wyboru masz 4 progi limitu odszkodowania:.10, 20, 30 lub 40 tysięcy.

Jeśli wybierzesz GAP Direct w Rydzowski Ubezpieczenia, nie musisz koniecznie posiadać AutoCasco. Do ubezpieczenie mogą dołączyć nawet 10-letnie pojazdy

Ubezpieczenie GAP w dobrej cenie - Rydzowski Ubezpieczenia

Inne rodzaje ubezpieczenia straty finansowej

Być może zastanawiasz się nad zasadnością polisy GAP skoro zazwyczaj wykupujesz pełny pakiet OC AC. Dlatego dosyć krótko wytłumaczymy jak działa wycena wartości pojazdu w przypadku polisy Casco. Jeśli masz szkodę likwidowaną z polisy Auto Casco - Ubezpieczyciel weźmie pod uwagę wartość pojazdu z dnia szkody. Podobnie dzieje się z likwidacją szkód z OC sprawcy. A więc polisa AC nie chroni Cię tak naprawdę przed utratą wartości pojazdu. W trakcie wyceny szkody: Ubezpieczyciel weźmie więc pod uwagę aktualną rynkową wartość pojazdu.

Polisa GAP a stała suma ubezpieczenia

W związku z rosnącym zainteresowaniem polisami GAP, Ubezpieczyciele, którzy dotąd oferowali klasyczne polisy komunikacyjne również postanowili zawalczyć o ten segment rynku. Dlatego w ich ofercie pojawiło się ubezpieczenie GSU, czyli gwarantowanej sumy ubezpieczenia, nazywane inaczej stałą sumę ubezpieczenia.W ramach polisy GSU Ubezpieczyciel może zagwarantować nam utrzymanie stałej wartości pojazdu, ale tylko w danym roku. Więc przy odnowieniu polisy po roku: Ubezpieczyciel zweryfikuje wartość pojazdu do obecnej wartości rynkowej. W ramach stałej sumy nie ma możliwości utrzymania wartości pojazdu na przykład przez 3 lata. Jak widać różnica między GAP a GSU jest znaczna. Jedynie w pierwszym roku po zakupie pojazdu to rozwiązanie może być optymalnym wyborem. Jeśli chcesz zakupić ubezpieczenie GAP- nie musisz posiadać polisy GSU, a wartość pojazdu w razie szkody całkowitej lub kradzieży możesz zabezpieczyć nawet na 5 lat. Tak długie utrzymanie wartości nie jest możliwe w ramach polisy stałej sumy ubezpieczenia.

Najczęściej zadawane pytania

Co w przypadku wystąpienia szkody całkowitej samochodu?

Jeśli masz AC to musisz zgłosić szkodę do właściwego ubezpieczyciela i zaczekać na jego decyzję. A następnie zgłosić to również do Towarzystwa Defend. W ramach ubezpieczenia GAP odszkodowanie będzie różnicą między wypłatą z auto casco a wartością rynkową samochodu na dzień zakupu (ubezpieczenie GAP direct). Podsumowując, posiadając GAP nie musisz martwić się utratą wartości samochodu. W końcu, w ramach rekompensaty ze szkody całkowitej otrzymasz niemałą sumę - czasem nawet pozwalającą na regulację za pozostałe do spłaty lata leasingu.

Jakie są warianty ubezpieczenia GAP?

W naszej multiagencji oferujemy ubezpieczenie Defend GAP. Jesteśmy więc w stanie zaoferować Ci różne jego warianty:

ubezpieczenie GAP fakturowy - w przypadku szkody wyrównana jest różnica między AC a wartością na fakturze z zakupu samochodu,

Defend GAP Casco,

Defend GAP direct.

Czym warto kupić GAP?

Wyobraź sobie jak wybierasz wymarzony samochód, motocykl lub naprawdę dobrze wyposażony samochód ciężarowy dla swojej firmy. Masz pewne plany i jesteś pewien - nic Cię nie zatrzyma. To scenariusz idealnego świata, który jak wiadomo, niestety nie zawsze taki jest. Pojazdy chwilę po wyjeździe z salonu już tracą na wartości, a do tego dochodzi do kolizji, wypadków czy kradzieży. Często motoryzacyjne marzenia lub biznesowe projekty finansujemy za pomocą leasingu lub kredytu. A co jeśli nasz samochód zostanie skradziony? Lub dojdzie do szkody całkowitej. Być może do rozliczenia umowy finansowania trzeba będzie dopłacić? Na szczęście nie musisz się takimi pesymistycznymi scenariuszami zbytnio martwić. Teraz możesz się przed takim obrotem sprawy zabezpieczyć, wybierając ubezpieczenie GAP od Rydzowski Ubezpieczenia. Z gwarancją najlepszej ceny.

ubezpieczenie GAP cena
Cena polisy GAP

Sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie GAP z największym rabatem w Polsce.

polisa GAP online
GAP w leasingu

Ubezpieczenie GAP to obecnie popularne rozwiązanie. Sprawdź najważniejsze porady i wskazówki.

prywatne ubezpieczenie GAP
GAP dla osoby fizycznej

Ubezpieczenie GAP możesz kupić indywidualnie. Zobaczyć na co zwrócić uwagę by nie przepłacić.

ubezpieczenie GAP tanio
GAP dla firm

Część pojazdów jest kupowanych przez firmy. Specjalizujemy się w takich ofertach.

polisa GAP
GAP na motocykl

Ochroną w ramach polisy GAP możesz objąć również swój motocykl. Sprawdź!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.