Dodano: 27.03.2024
3 min.
Justyna Bąk - specjalistka ds. content marketingu.
Autor: Justyna Bąk

Ubezpieczenie na życie dla rodziny | ranking

Z tego artykułu dowiesz się:
Ubezpieczenie na życie i zdrowie dla rodziny,

Ubezpieczenie na życie dla rodziny to ważna polisa, która może się okazać bardzo pomocna dla wszystkich jej członków. Wiele firm ubezpieczeniowych posiada ją w swojej ofercie, dlatego stając przed wyborem, jakie ubezpieczenie rodzinne kupić, wiele osób nie ma łatwego zadania. Podpowiadamy, która polisa zagwarantuje jak najlepszą ochronę i czym kierować się przy podejmowaniu decyzji. 

Kilka słów o ubezpieczeniu na życie

Jak działa ubezpieczenie na życie dla rodziny? To rodzaj polisy ubezpieczeniowej, która ma na celu zabezpieczenie finansowe rodziny w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Jednak to nie jedyny przypadek, kiedy można otrzymać pomoc finansową. W końcu życie może być zagrożone również wskutek różnych chorób czy wypadków. Z tego powodu wielu Ubezpieczycieli oferuje rozszerzone pakiety, które gwarantują wsparcie w przypadku chorób lub wypadków. Polisą rodzinną można objąć wszystkich członków rodziny – dzieci, partnera, małżonka, rodziców, teściów – maksymalnie 10 osób. Jeśli osobie ubezpieczonej coś się stanie, pozostałe osoby otrzymają adekwatne do sumy ubezpieczenia wsparcie finansowe. 

Ubezpieczenie dla całej rodziny - czy warto?

Ubezpieczenie rodzinne może zapewnić finansową pomoc w trudnych sytuacjach, takich jak śmierć lub poważna choroba któregoś z członków rodziny. Świadczenie z polisy pomoże w pokryciu kosztów leczenia, utrzymania codziennych wypadków czy też spłacie długów. Niektóre polisy ubezpieczeniowe dla rodzin, zwłaszcza te typu ubezpieczenie na życie posagowe, mogą także pełnić funkcję inwestycji, pomagając budować oszczędności na przyszłość dla dzieci. Może być również zabezpieczeniem w spłacie kredytu w przypadku śmierci. Polisa ma wiele zalet, dlatego odpowiadając na pytanie, czy warto kupić ubezpieczenie na życie dla rodziny, mówimy: zdecydowanie tak!

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie dla rodziny?

Wielkość comiesięcznej opłaty za ubezpieczenie na życie zależy od różnych czynników, takich jak wiek, stan zdrowia, suma ubezpieczenia, czas trwania polisy oraz zakres ochrony. Ceny pakietów ubezpieczeń rodzinnych, które zawierają również inne przypadki niż tylko śmierć osoby ubezpieczonej, zaczynają się od ok. 90 zł miesięcznie. 

Porównanie polis życiowych dla rodziny

W Rydzowski Ubezpieczenia znajdziesz 3 pakiety ubezpieczeń rodzinnych, które możesz dodatkowo rozszerzyć o pakiet pomocy medycznej.

  • Podstawowy pakiet – gwarantuje odszkodowanie w przypadku śmierci z różnych powodów, m.in. wypadku komunikacyjnego czy w pracy. Ubezpieczenie obejmuje także leczenie specjalistyczne, operacje chirurgiczne, a także wsparcie w przypadku ciężkich chorób, w tym nowotworów. Obejmuje także leczenie szpitalne partnera życiowego, małżonka czy dzieci. Wsparcie można otrzymać również w przypadku rodzenia dziecka.
  • Pakiet komfort -  Pakiet ten ma w swojej ofercie wszystkie pozycje z pakietu podstawowego, jednak możliwe odszkodowanie jest znacznie wyższe, np. 2000 zł za leczenie specjalistyczne ubezpieczonego, 1500 zł za urodzenie dziecka czy 6500 zł za śmierć rodzica przez nieszczęśliwy wypadek. 
  • Pakiet premium – Ta opcja pakietu posiada najwięcej możliwości i daje szansę na otrzymanie maksymalnego odszkodowania w różnych sytuacjach, przykładowo 150 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu spowodowanego chorobą czy 5000 zł za wystąpienie zdarzenia odnoszącego się do ciężkiej choroby małżonka albo partnera życiowego. Ponadto pakiet premium plus obejmuje również wizyty u psychologa oraz opiekę nad zwierzętami.

Pakiety dla rodziny

Zobacz przykłady, jak różnią się nasze pakiety!

Zakres  Pakiet podstawowy Pakiet komfort Pakiet premium
Śmierć spowodowana wypadkiem w pracy

 do 49 lat / od 50 lat  - 150 000 zł

do 49 lat / od 50 lat  - 230 000 zł do 49 lat / od 50 lat  - 500 000 zł
Śmierć niezależnie od przyczyny do 49 lat / od 50 lat - 40 000 zł / 20 000 zł do 49 lat / od 50 lat - 50 000 zł / 30 000 zł do 49 lat / od 50 lat - 80 000 zł / 60 000 zł 
Wystąpienie u ubezpieczonego nowotworu złośliwego we wczesnym stadium do 49 lat / od 50 lat  - 5 000 zł / 1 000 zł do 49 lat / od 50 lat  - 10 000 zł / 1 000 zł do 49 lat / od 50 lat  - 10 000 zł / 1 000 zł
Śmierć małżonka albo partnera życiowego spowodowana nieszczęśliwym wypadkiem 20 000 zł 65 000 zł 130 000 zł
Wystąpienie zdarzenia odnoszącego się do ciężkiej choroby dziecka 4 000 zł 4 000 zł 8 000 zł
Urodzenie dziecka 1 000 zł 1 500 zł 1 500 zł
Śmierć rodzica lub rodzica małżonka albo partnera życiowego  1 200 zł 1 500 zł 1 500 zł

 

Ubezpieczenie na życie dla rodziny

Zanim zdecydujesz się na zakup polisy dla kilku osób, warto przemyśleć tę decyzję, aby uniknąć nadmiernych kosztów lub wybierać zabezpieczenia, które mogą nie być potrzebne pozostałym członkom rodziny. Sprawdź przede wszystkim Ogólne Warunki Ubezpieczenia, które znajdziesz u Ubezpieczyciela. W tym dokumencie znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące polisy, łącznie z wykluczeniami, czyli sytuacjami, w których ubezpieczenie na życie nie zadziała. Warto dokładnie przeanalizować OWU, by uniknąć niespodzianek w przyszłości.  Przed wyborem polisy możesz skontaktować się z nami, a my wszystko Ci wyjaśnimy i pomożemy w wyborze.

Ubezpieczenie rodzinne online

Zakup ubezpieczenia na życie dla rodziny jest bardzo prosty i szybki, nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową i wypełnić formularz. My najszybciej jak to możliwe skontaktujemy się z Tobą, by zaproponować Ci najkorzystniejszą polisę. Dzięki temu rozwiązaniu możliwy jest zakup ubezpieczenia rodzinnego online, które jest w pełni dopasowane do oczekiwań i potrzeb całej rodziny. 

Justyna Bąk - specjalistka ds. content marketingu.

Autor artykułu:

Justyna Bąk

Wie, jak ważne jest bezpieczeństwo i woli chuchać na zimne. Ubezpieczenia traktuje jak pomocny element życia, a nie jak zbędny wydatek - o czym chce w zrozumiały sposób komunikować innym.  Od ponad trzech lat zajmuje się pisaniem tekstów, a od roku specjalizuje się w tematyce ubezpieczeń dla klientów indywidualnych. Po pracy spędza czas ze swoim królikiem i czyta książki kryminalne.

Oceń artykuł
0.0 / 5
liczba głosów: 0
Blog specjalistów o ubezpieczeniu.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Porady specjalistów do spraw ubezpieczeń.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Blog o ubezpieczeniach.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu