Dodano: 20.06.2022
3 min.

Ranking NNW dziecka 2024/25. Top 5 najlepszych ofert online

Z tego artykułu dowiesz się:
Ranking ubezpieczeń szkolnych na rydzowski.pl. Kup szkolne nnw za pośrednictwem naszej strony.

Ranking ubezpieczeń uczniów i dzieci w 2024 to porównanie szkolnych NNW przygotowane przez specjalistów Rydzowski Ubezpieczenia. Ranking ubezpieczeń NNW dla dzieci da nam odpowiedź na pytanie: jakie ubezpieczenie dla ucznia jest najlepsze? Porównujemy konkretne oferty szkolnych NNW i sprawdzamy ich zakresy oraz ceny. Jak dotąd zdecydowana większość rodziców decyduje się na zakup NNW ucznia w szkole. Jednak świadomość rodziców w tym zakresie wzrasta.

Wybierz pakiet dla dziecka 

Co bierzemy pod uwagę w naszym rankingu?

Nie da się ukryć, że w przypadku szkolnych NNW bardzo często podstawowym kryterium jest cena. Jednak część rodziców, zwraca również uwagę na zakresy i sumę ochrony. Dlatego w naszym rankingu porównujemy:

• wysokość składki,
• świadczenie za 1% uszczerbku na zdrowiu,
• wysokość świadczenia za zwrot kosztów rehabilitacji,
• wysokość świadczenia zwrotu kosztów nabycia środków pomocniczych,
• uprawianie sportu,
• inne dodatki wchodzące w zakres polisy.

Skupiliśmy się na kluczowych elementach by nasz ranking w jak najbardziej miarodajny sposób pokazał i porównał różne oferty.

Jak działa ranking ubezpieczeń szkolnych?

Przede wszystkim nasi specjaliści dokładnie przyjrzeli się ofertom NNW ucznia. W łatwy sposób można porównać NNW dziecka i wybrać odpowiedni wariant polisy. W kilka minut zobaczysz który pakiet jest odpowiedni. Dodatkowo wspomniane wyżej oferty ubezpieczeń dla uczniów zostały porównane z propozycjami wiodących porównywarek. W zestawieniu znajdziemy szczegóły i porównanie NNW dla ucznia: NNW ucznia Rankomat czy NNW szkolne Mubi.

Jak skorzystać z rankingu ubezpieczeń ucznia?

Co daje nam właściwie taki ranking NNW dziecka? Dzięki takiemu porównaniu polis ubezpieczeniowych dla uczniów i dzieci możemy bardzo szybko zorientować się, która propozycja jest najlepsza. To szybkie i proste rozwiązanie. A biorąc pod uwagę rozpiętość cen: od 32 zł do nawet 475 zł, naprawdę ważne jest, by porównywać i ubezpieczenia kupować taniej. By jeszcze mocniej ułatwić porównanie ofert oceniliśmy je skalą 1-10 w dwóch zbiorczych kategoriach:

• stosunek ceny do zakresu i świadczeń
• zakres ochrony i wysokość świadczeń.

Ranking Ubezpieczeń uczniów i dzieci 2024/25. TOP 5 ofert szkolnego NNW

Po wzięciu pod uwagę powyższych kryteriów wybraliśmy 5 ofert NNW ucznia, na które warto zwrócić uwagę. Są to propozycje które będą odpowiadać zarówno rodzicom szukającym jak najtańszych ofert, jak i tym opiekunom, którzy chcą skorzystać z lepszego zakresu i konkretnej ochrony.

1. Najtańsze NNW dziecka w 2024. Tylko 32 zł/rok

stosunek ceny do zakresu: 9/10
zakres ochrony: 5/10

Bezkonkurencyjnym pakietem w kategorii cena, okazała się propozycja ze składką na poziomie 32 zł. Jest to zupełny rekord cenowy. Obecnie na rynku nie funkcjonuje inne tak rekordowo tanie ubezpieczenie ucznia we wszystkich typach szkół. Co ważne sumy ubezpieczenia naszej pociechy są na tym samym poziomie, jednak ta oferta ma kilka znaczących atutów. W szczególności to:

 • uprawianie sportu i treningi w zakresie ochrony,
 • polisę można wykupić dla ucznia w każdym wieku,
 • świadczenie za pogryzienie, pokąsanie czy ukąszenie.

Polisę w tej cenie możemy spokojnie porównywać z klasycznymi ubezpieczeniami, które rodzice opłacają w szkole. Podobnie jak w najpopularniejszych pakietach, suma ubezpieczenia na wypadek śmierci ucznia wskutek NW to 12 tys. zł. Jednak za takie ewentualne świadczenie nie płacimy około 50 zł jak w przypadku wyboru polis oferowanych w szkole. Kupując ten pakiet przez Internet płacimy 32 zł. To dwukrotnie mniej niż w przypadku opłacenia składki w szkole czy przedszkolu

2. Pakiet NNW ucznia z najlepszym stosunkiem zakresu do ceny. 57 zł/rok

stosunek ceny do zakresu: 8/10
zakres ochrony: 7/10

W naszym rankingu ubezpieczeń szkolnych zdecydowanie uwagę zwraca na siebie oferta, która otrzymała wysokie oceny w obu kategoriach. To właśnie ta propozycja, zdaniem naszych specjalistów, jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą zadbać o porządną ochronę swoich dzieci. Jednocześnie nie płacą oni więcej niż za polisę zakupioną w szkole.

Podsumujmy tę ofertę. Za cenę jaką zapłacilibyśmy w szkole, za polisę z wąskim zakresem, możemy otrzymać zdecydowanie szerszy zakres świadczeń i ochrony. To m.in.:

 • suma ubezpieczenia na 30 tys. zł,
 • 300 zł za każdy procent uszczerbku na zdrowiu,
 • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, w tym za operacje chirurgiczne - do 5 tys. złotych,
 • sport w zakresie ochrony,
 • dodatkowe świadczenia za pogryzienia i ukąszenia.

3. Pakiet z zakresem dopasowanym do młodego sportowca. 149 zł/rok

stosunek ceny do zakresu: 8/10
zakres ochrony: 9/10

Obecnie wiele naszych pociech uczęszcza na zajęcia sportowe i treningi. Niestety zdarza się, że w szkolnych polisach uprawianie sportu jest wyłączone z zakresu ochrony. Dlatego w naszym rankingu ubezpieczeń dla młodych sportowców, zwróciliśmy uwagę na ofertę dopasowaną do ich potrzeb.

W przypadku takich polis ważna jest nie tyle suma samego ubezpieczenie w wypadku śmierci co świadczenie na pokrycie kosztów rehabilitacji czy zakupu sprzętów medycznych. Podczas aktywności dzieci narażone są dodatkowo na kontuzje, które młody sportowiec zazwyczaj musi wyleczyć z prywatnych środków swoich rodziców.

Głównym wyróżnikiem tej oferty jest wysoka suma pokrycia kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku czy wysokość świadczenia na pokrycie zakupów sprzętu rehabilitacyjnego: do 17,5 tys. zł. Taka kwota pozwoli na rehabilitację czy wizyty u ortopedy, co pomoże w szybkim powrocie do uprawiania ulubionej dyscypliny

4. Pakiet za 39 zł/rok. Niższa cena - lepszy zakres

stosunek ceny do zakresu: 9/10
zakres ochrony: 7/10

W naszym rankingu ubezpieczeń ucznia pod uwagę bierzemy również oferty, które są tańsze niż polisy zakupione podczas szkolnych zebrań rodziców. W tym porównaniu wyróżnimy ofertę, która jest średnio ponad 20 zł tańsza od popularnych ofert proponowanych w placówkach szkolnych. Jednocześnie swoim zakresem jest zbliżona do pakietów szkolnych NNW.

To propozycja skierowana głównie do rodziców i opiekunów, którzy nie chcą przepłacać za polisy dla swoich pociech. Zachowując przy tym zakres ochrony na poziomie szkolnych polis za które trzeba zapłacić około 50 zł/rok.

Główne zalety:

 • jeden z najlepszych w naszym szkolnym rankingu stosunków ceny do zakresu ochrony
 • uprawianie sportu w zakresie ochrony
 • suma ubezpieczenia na poziomie 15 tys. zł
 • 150 zł za każdy procent uszczerbku na zdrowiu

5. Pakiet VIP. Wysokie sumy świadczeń za 475 zł/rok

stosunek ceny do zakresu: 9/10
zakres ochrony: 9/10

Ranking szkolnych ubezpieczeń to również miejsce na oferty dla wymagających najlepszej ochrony rodziców i opiekunów. Zazwyczaj wysokie sumy i szeroki zakres łączą się z wydatkami co najmniej 200 zł. Na rynku funkcjonują również pakiety w cenie 475 zł/rok. Tutaj znajdziesz najszerszy pakiet NNW dziecka.

Nasi specjaliści w porównaniu umieścili ofertę w cenie 475 zł/rok. To bogaty pakiet świadczeń, który szybko i wygodnie kupisz online.

Główne atuty tego ubezpieczenia:

 • 2 200 zł za każdy procent uszczerbku na zdrowiu
 • suma ubezpieczenia na wypadek śmierci wskutek NW na 220 tys. zł
 • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji do 20 tys. zł
 • uprawianie sportu w zakresie ochrony
 • świadczenie na wypadek uszkodzenia okularów czy aparatu słuchowego
Podsumujmy:

Szkolny ranking ubezpieczeń to okazja dla świadomych rodziców i opiekunów, by sprawdzić zakresy ubezpieczeń uczniów. Porównanie szkolnego NNW może nam pomóc w mądry sposób wybrać odpowiednią polisę dla swojego dziecka. Z jednej strony nie przepłacamy za podstawową ochronę, z drugiej zaś możemy znaleźć polisy z bardzo szerokim zakresem i wysokimi świadczeniami, ale w przystępnej cenie.

Oceń artykuł
5.0 / 5
liczba głosów: 1
Blog specjalistów o ubezpieczeniu.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Porady specjalistów do spraw ubezpieczeń.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Blog o ubezpieczeniach.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu