#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Blog


          Jak wybrać firmę do montażu fotowoltaiki – poznaj nasze wskazówki
18 lutego

Jak wybrać firmę do montażu fotowoltaiki – poznaj nasze wskazówki

Autor: #RYDZOWSKITEAM
Oceń:
0
Udostępnij:

Wybór firmy fotowoltaicznej

Instalacje fotowoltaiczne to ostatnio gorący temat, a wraz z podjęciem decyzji pojawia się najważniejsze pytanie: jak wybrać firmę do montażu fotowoltaiki? Nie jest to łatwa decyzja, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się, czym kierować się przy wyborze.

Zapytaj o ubezpieczenie fotowoltaiki

Wybór firmy fotowoltaicznej – dlaczego jest tak ważny?

Ponieważ odnawialne źródła energii cieszą się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem, coraz więcej osób chce zainwestować i czerpać energię z natury. A wraz z rosnącym zainteresowaniem, rośnie i umacnia się branża fotowoltaiczna. Na rynku pojawia się coraz więcej osób oferujących montaż instalacji. Lecz jedynie solidna firma fotowoltaiczna to gwarancja sukcesu. Dlaczego? Firmy fotowoltaiczne oferują szereg usług – od projektu, przez montaż, aż po serwis. Jednak najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo i skuteczność zainstalowanego rozwiązania. Panele fotowoltaiczne mają służyć długie lata, dlatego ich instalację warto powierzyć zaufanej firmie fotowoltaicznej, która profesjonalnie i kompleksowo wykona swoją pracę.

Firma fotowoltaiczna - co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Jak już wspomnieliśmy, warto pamiętać, że instalacja fotowoltaiczna ma być przede wszystkim bezpieczna. Dlatego przed nawiązaniem współpracy należy zwrócić uwagę na kilka elementów, które potwierdzą umiejętności i doświadczenie firmy fotowoltaicznej. Co sprawdzić przed skontaktowaniem się z monterami? Najważniejsze kwestie to:

 • Doświadczenie – ponieważ na rynku rośnie zapotrzebowanie na instalacje fotowoltaiczne, powstaje wiele firm, które chcą głównie zarobić na klientach. Z tego powodu warto dopytać, od kiedy działa firma i ile instalacji już wykonała.
 • Opinie – o jakości usług danej firmy najlepiej świadczą opinie innych klientów. Pamiętaj, by sprawdzić, jak inni oceniają współpracę z daną firmą. Możesz też zapytać o wrażenia na formach branżowych czy grupach społecznościowych.
 • Zakres usługi – W wielu przypadkach najbardziej opłacalny wybór to firma fotowoltaiczna, która zajmie się wszystkim kompleksowo – wykona projekt, instalację, dostarczy materiały. Pozwala to także uniknąć stresu i ułatwia załatwienie wszelkich formalności.
 • Kwalifikacje pracowników – dobrze, jeśli ekipa danej firmy fotowoltaicznej posiada ważne certyfikaty. Dodatkowym plusem są odbyte szkolenia branżowe.
 • Materiały - większość firm w swojej ofercie posiada również swoje materiały. Jest to wygodne rozwiązanie, jednak by instalacja fotowoltaiczna służyła długie lata, warto dopilnować, by były one wysokiej jakości.
 • Status prawny – Aby uniknąć nawiązania współpracy z oszustami, możesz sprawdzić firmę fotowoltaiczną w rejestrze KRS lub CEIDG. Rejestry te są ogólnodostępne w Internecie.

Ubezpieczenie fotowoltaiki - Rydzowski Ubezpieczenia

Nie daj się zwieść – sprawdź uprawnienia monterów

Wykonanie instalacji nie jest zadaniem skomplikowanym, pod warunkiem, że zajmują się tym specjaliści. Polecani instalatorzy fotowoltaiki to profesjonaliści, którzy potrafią znaleźć najlepsze rozwiązania dla swoich klientów. Nie zawsze cena jest najważniejsza. Czasami warto zapłacić więcej, ale mieć pewność, że nawiązało się współpracę z solidną firmą fotowoltaiczną. Dlatego nie daj się nabrać oszustom! Masz prawo poznać uprawnienia monterów i dowiedzieć się jak najwięcej o danej firmie. Tylko tak unikniesz przykrych konsekwencji i dodatkowych kosztów związanych z ewentualnymi problemami.

Jaka firma do fotowoltaiki? – ranking

Porównanie ofert firm fotowoltaicznych nie jest prostą sprawą. Najczęściej porównywarki internetowe bazują na sprawdzeniu wiarygodności pod kątem finansowym i formalnym.  Są one dostępne w sieci za darmo. Wystarczy, że podasz lokalizację inwestycji, rodzaj dachu i jego pokrycie, średnie wydatki za prąd. Na tej podstawie otrzymasz dostęp do rankingu polecanych firm fotowoltaicznych.

Montaż fotowoltaiki z innymi usługami w pakiecie

Wiele firm zajmujących się montażem lub sprzedażą paneli fotowoltaicznych od razu proponuje swoim klientom ubezpieczenie, ponieważ często współpracują oni z danym Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Instalacja fotowoltaiczna może ulec zniszczeniu poprzez pożar, gradobicie, uderzenie pioruna, ptaki, które zagnieżdżą się blisko paneli. Zagrożenie stanowi również silny wiatr czy ciężki śnieg leżący na dachu, a ubezpieczenie często pokrywa koszty szkód wyrządzonych przez osoby trzecie. Nie warto jednak pochopnie zgadzać się na propozycje firmy fotowoltaicznej. Oferty te często są droższe, a ich zakres jest niewielki. Najlepiej skontaktować się ze specjalistami, np. z naszej multiagencji! #RydzowskiTeam postara się dobrać najkorzystniejszą opcję polisy - dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. 

Gdzie najlepiej kupić ochronę paneli fotowoltaicznych?

Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych ciągle wprowadza ubezpieczenie fotowoltaiki do swojej oferty. Warto przeglądnąć oferty różnych Ubezpieczycieli i podjąć przemyślaną decyzję. Możesz także ubezpieczyć swoją instalację fotowoltaiczną online – między innymi w naszej multiagencji! Wyślij do nas formularz kontaktowy, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą, zapytają o kilka kwestii związanych z instalacją fotowoltaiczną, a następnie dowiesz się, ile kosztuje ubezpieczenie fotowoltaiki. Obiecujemy, że znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszą i najtańszą polisę! 

Dodaj komentarz

Oceń wpis:
0

Komentarze

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje.
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.