Dodano: 08.04.2024
3 min.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Z tego artykułu dowiesz się:
Rodzina, która kupiła ubezpieczenie życia i zdrowia w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na życie jest kluczowym narzędziem, które zapewnia ochronę finansową dla Twoich najbliższych w przypadku Twojego odejścia. Jednak, jak wiele innych produktów finansowych, koszt ubezpieczenia na życie może być różny w zależności od wielu czynników. W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom ubezpieczeń na życie oraz czynnikom wpływającym na ich koszt. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie ochronne na wypadek śmierci, zapraszamy do lektury.

Ubezpieczenie na życie - co to?

Ubezpieczenie na życie to rodzaj polisy ubezpieczeniowej, która w przypadku śmierci ubezpieczonej osoby zapewnia  ochronę finansową dla jego rodziny bądź innych uposażonych.  W ramach umowy ubezpieczeniowej trzeba płacić regularne składki, a w zamian ubezpieczyciel zobowiązuje się wypłacić określoną sumę pieniężną, tzw. świadczenie, beneficjentowi w przypadku śmierci ubezpieczonego.

Jaki jest cel ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenie na życie ma na celu zapewnienie finansowej ochrony dla rodzin lub osób zależnych od dochodu ubezpieczonego, w przypadku jego nagłej śmierci. Środki z ubezpieczenia mogą być wykorzystane na pokrycie różnych kosztów, takich jak hipoteka, koszty edukacji dzieci, codzienne wydatki czy spłata długów. Ubezpieczenie na śmierć może również być wykorzystane jako narzędzie planowania finansowego, np. do zabezpieczenia przyszłych wydatków emerytalnych lub zapewnienia spadkobiercom dodatkowego źródła dochodu. Z całą pewnością dobra polisa na życie czy ubezpieczenie na życie przy chorobie to rozwiązania, które zapewniają spokój ducha i poczucie bezpieczeństwa w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Rodzaje ubezpieczeń na życie

W zależności od rodzaju polisy, ubezpieczenie na życie może mieć różne parametry i korzyści dodatkowe, takie jak gromadzenie wartości pieniężnej, ubezpieczenie od niezdolności do pracy, lub świadczenia w przypadku wystąpienia chorób krytycznych. Zakres ochrony ubezpieczenia na życie zależy od konkretnej oferty.

Istnieją również różne opcje dotyczące okresu obowiązywania polisy, np. ubezpieczenie na życie stałe oferuje ochronę przez całe życie, podczas gdy ubezpieczenie czasowe obejmuje określony okres. Ubezpieczenie na wypadek śmierci to zazwyczaj polisa indywidualna, chociaż możliwe są także opcje grupowe. Popularnych rozwiązaniem jest także ubezpieczenie na ryzyka chorobowe czy ubezpieczenie na ryzyka wypadkowe. Warunki ubezpieczenia na życie zależą od rodzaju polisy. Wyróżniamy:

  • na życie lub zdrowie,
  • terminowe i bezterminowe,
  • indywidualne i grupowe.

Długość trwania polisy na życie

Długość trwania polisy na życie jest jednym z kluczowych czynników, które należy rozważyć przy wyborze ubezpieczenia. Ważne jest, aby dopasować długość trwania polisy do indywidualnych potrzeb i celów finansowych, biorąc pod uwagę m.in. wiek, sytuację życiową oraz plany przyszłościowe. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z doradcą finansowym lub agentem ubezpieczeniowym, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie i swojej rodziny. Dzięki temu umowa ubezpieczenia na życie będzie optymalna pod kątem korzyści.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie może mieć różne warunki czasu trwania, w zależności od wybranej polisy oraz wieku i warunków ubezpieczonego. Ogólnie rzecz biorąc jednak, polisy ubezpieczenia na życie są bezterminowe i trwają tak długo, jak długo są opłacane składki. Jednakże istnieją pewne wyjątki i opcje dostępne w zależności od wieku oraz preferencji ubezpieczonego. Czynniki, takie jak okres ubezpieczenia na życie czy składka miesięczna (lub płatność roczna), zakres ubezpieczenia na życie oraz sumy ubezpieczenia na życie, najlepiej rozpatrywać jest indywidualnie. Od tego zależy także koszt polisy na życie.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Wiele osób zastanawia się, jaka jest cena ubezpieczenia na życie. Wysokość składki ubezpieczenia na życie uzależniona jest od konkretnej oferty. Aby oszacować kwotę, skorzystać możesz z kalkulatora ubezpieczeń na życie. W Rydzowski Ubezpieczenia oferujemy najlepsze oferty na rynku, które dla wygody klientów podzieliliśmy na pakiety. Sprawdź, ile wynosi składka ubezpieczeniowa na życie w każdym z nich.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie dla singla

Pakiet ubezpieczenia na życie dla singli zapewnia kompleksową ochronę finansową i zdrowotną. W przypadku śmierci ubezpieczonego, kwoty odszkodowań są zróżnicowane w zależności od przyczyny zgonu oraz wieku, a także wybranego pakietu. Ceny pakietów zaczynają się już od 61 zł. W przypadku pakietu podstawowego maksymalna suma wypłaty w przypadku nieszczęśliwego wypadku, wypadku komunikacyjnego lub niezależnie od przyczyny śmierci wynosi 150 000 zł. W przypadku wystąpienia ciężkiej choroby, takiej jak nowotwór złośliwy, ubezpieczony może otrzymać odszkodowanie w wysokości do 5 000 zł. 

Nieco wyższy pakiet, który kosztuje 88 zł, opiewa na sumę ubezpieczenia wynoszącą do 250 000 zł. Dla bardziej wymagających klientów przygotowaliśmy pakiety Komfort i Komfort Plus, za odpowiednio 88 i 118 zł. W pierwszym przypadku maksymalna suma ubezpieczenia wynosi do 250 000 zł, a w drugim sięga aż 350 000 zł. Pakiet Komfort zapewnia także wsparcie finansowe po śmierci rodzica i wypłatę świadczeń już od 1 doby spędzonej w szpitalu. W polisie Komfort Plus ubezpieczony znajdzie dodatkowo wypłatę za leczenie specjalistyczne.

Klienci szukający najbardziej rozbudowanych polis korzystają z pakietów Premium (137 zł) i Premium Plus (163 zł). Pierwsza opcja to suma ubezpieczenia wynosząca do 500 000 zł, a druga 600 000 zł. Polisa Premium dodatkowo zapewnia rekompensatę za operacje i transport medyczny, a pakiet Premium Plus wypłatę za pobyt na zwolnieniu lekarskim i zagraniczne konsultacje lekarskie.

Ochrona życia - ubezpieczenie dla rodziny

Oferowane pakiety ubezpieczenia na życie dla rodziny zapewniają kompleksową ochronę finansową i zdrowotną, zróżnicowaną w zależności od potrzeb i preferencji klientów. 

W pakiecie Podstawowym, który kosztuje 93 zł miesięcznie, suma ubezpieczenia sięga 150 000 zł. Zapewnia on świadczenie już od 1 doby w szpitalu, wsparcie w przypadku urodzenia dziecka oraz pomoc psychologa. Wariant Podstawowy Plus za 117 zł miesięcznie rozszerza tę ochronę do 250 000 zł ubezpieczenia, dodając również leczenie specjalistyczne.

Pakiet Komfort za 135 zł miesięcznie podnosi sumę ubezpieczenia do 250 000 zł i oferuje dodatkowe 10 000 zł w przypadku wystąpienia nowotworu, oraz wyższe świadczenie przy narodzinach dziecka (1 500 zł). Klientom poszukującym bardziej rozbudowanej ochrony proponujemy pakiet Komfort Plus za 165 zł miesięcznie. Zawiera on sumę ubezpieczenia do 350 000 zł, dodatkowe leczenie szpitalne dla dziecka i partnera oraz usługi assistance.

Pakiet Premium za 175 zł miesięcznie to jeszcze wyższy poziom ochrony, obejmujący sumę ubezpieczenia do 500 000 zł, wsparcie finansowe po śmierci rodzica, oraz dodatkową ochronę w przypadku wystąpienia nowotworu. Najbardziej kompleksowym pakietem jest premium plus, kosztujący 205 zł miesięcznie, który oferuje sumę ubezpieczenia sięgającą nawet 600 000 zł, świadczenie w szpitalu już od 1 doby, dodatkowe 10 000 zł w przypadku raka, opiekę nad zwierzętami oraz pomoc psychologa.

Wszystkie te pakiety umożliwiają dopasowanie ochrony do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów, zapewniając wsparcie finansowe i zdrowotne dla całej rodziny.

Ubezpieczenie "Dla dwojga"

Polisy ubezpieczeniowe „Dla dwojga” zapewniają kompleksową ochronę dla osób pozostających w związkach partnerskich. Pakiet Podstawowy, dostępny za 81 zł miesięcznie, oferuje sumę ubezpieczenia do 150 000 zł. Zawiera świadczenie z tytułu nowotworu do 5 000 zł, a także wypłatę za leczenie szpitalne partnera oraz zagraniczną konsultację medyczną. Pakiet Podstawowy Plus, kosztujący 107 zł miesięcznie, rozszerza tę ochronę o dodatkowe korzyści. Suma ubezpieczenia wzrasta do 250 000 zł, a dodatkowo oferuje świadczenie już od 1 doby w szpitalu oraz wsparcie finansowe po śmierci rodzica.

Wyższy Pakiet Komfort, dostępny za 126 zł miesięcznie, zapewnia sumę ubezpieczenia do 250 000 zł. Oferuje świadczenie z tytułu nowotworu, wsparcie finansowe po śmierci rodzica oraz leczenie szpitalne partnera. Z kolei pakiet Komfort Plus, kosztujący 156 zł miesięcznie, to jeszcze bardziej rozbudowana ochrona. Suma ubezpieczenia wzrasta do 350 000 zł i obejmuje rekompensatę za operacje chirurgiczne, świadczenie za uszczerbek na zdrowiu, leczenie szpitalne partnera oraz usługi assistance.

Dla najbardziej wymagających klientów przygotowaliśmy pakiet Premium, kosztujący 168 zł miesięcznie, z sumą ubezpieczenia do 500 000 zł. Zawiera rekompensatę za operacje chirurgiczne, wypłatę w przypadku wystąpienia nowotworu, leczenie szpitalne partnera oraz pomoc psychologa. Pakiet premium plus, dostępny za 198 zł miesięcznie, to najwyższy poziom ochrony. Zapewnia sumę ubezpieczenia do 600 000 zł, wypłatę w przypadku wystąpienia nowotworu, leczenie specjalistyczne, wsparcie finansowe po śmierci rodzica, leczenie szpitalne partnera oraz usługi assistance.

Wszystkie te pakiety są zaprojektowane tak, aby zapewnić kompleksową ochronę dla Ciebie i Twojego partnera, dostosowaną do różnych sytuacji życiowych i potrzeb. 

Pakiety "Ja i dziecko"

Przedstawiamy polisy ubezpieczeniowe "Dziecko i ja", które zapewniają kompleksową ochronę dla Ciebie i Twojego dziecka.

Pakiet Podstawowy, dostępny już za 68 zł miesięcznie, zapewnia sumę ubezpieczenia wynoszącą 150 000 zł. Oferuje wypłatę za leczenie szpitalne dziecka, zagraniczną konsultację medyczną oraz wsparcie finansowe po śmierci rodzica. Polisa Podstawowa Plus, kosztująca 94 zł miesięcznie, rozszerza tę ochronę o dodatkowe korzyści. Suma ubezpieczenia wzrasta do 250 000 zł, a dodatkowo oferuje leczenie specjalistyczne w wysokości 2 000 zł, świadczenie już od 1 doby w szpitalu oraz wsparcie finansowe po śmierci rodzica.

Nieco bardziej rozbudowany pakiet Komfort, dostępny za 97 zł miesięcznie, zapewnia sumę ubezpieczenia wynoszącą 250 000 zł. Oferuje wypłatę z tytułu nowotworu do 10 000 zł, wypłatę za pobyt na zwolnieniu lekarskim oraz leczenie szpitalne dziecka do 100 zł dziennie. Z kolei pakiet Komfort Plus, kosztujący 124 zł miesięcznie, to jeszcze bardziej rozbudowana ochrona. Suma ubezpieczenia wzrasta do 350 000 zł, a dodatkowo oferuje rekompensatę za operację chirurgiczną, leczenie szpitalne dziecka do 100 zł dziennie, wsparcie finansowe po śmierci rodzica oraz pomoc psychologa.

Wszystkie te pakiety zapewniają kompleksową ochronę dla Ciebie i Twojego dziecka, dostosowaną do różnych sytuacji życiowych i potrzeb. Dzięki nim możesz mieć pewność, że oboje jesteście odpowiednio zabezpieczeni na wypadek niespodziewanych zdarzeń zdrowotnych czy życiowych.

Najlepsze ubezpieczenie na życie dla seniorów

Najlepsze ubezpieczenie na życie dla seniorów zostało przygotowane z myślą o zapewnieniu kompleksowej ochrony zdrowotnej i finansowej dla tej grupy wiekowej. 

Pakiet Podstawowy, dostępny już za 76 zł, oferuje sumę ubezpieczenia wynoszącą 80 000 zł. W ramach tego pakietu seniorzy mają dostęp do zagranicznych konsultacji medycznych, a także otrzymują środki na zakupy w aptece w wysokości 1 000 zł. Co więcej, w przypadku zdarzenia związanego z ciężką chorobą, przewidziana jest wypłata w wysokości 4 000 zł. Pakiet Podstawowy Plus, dostępny za 81 zł, rozszerza tę ochronę o dodatkowe świadczenia. Suma ubezpieczenia wzrasta do 95 000 zł, a seniorzy mają zapewnione świadczenie już od 1 doby w szpitalu oraz transport medyczny w razie potrzeby.

Pakiet Komfort, kosztujący 106 zł, podnosi sumę ubezpieczenia do 115 000 zł i oferuje dodatkowe korzyści, takie jak wypłata za pobyt na oddziale intensywnej terapii (OIT). Dodatkową opcją jest pakiet opieki medycznej.

Wszystkie te pakiety ubezpieczenia na życie dla seniorów zapewniają możliwość dostosowania ochrony do indywidualnych potrzeb, zapewniając wsparcie finansowe i zdrowotne w jesieni życia. Dzięki nim seniorzy mogą czuć się bezpieczniej, wiedząc, że mają zapewnioną kompleksową opiekę na wypadek różnych sytuacji zdrowotnych. 

Najtańsze ubezpieczenie na życie - jak je znaleźć?

Na rynku dostępne są różne oferty, nie tylko popularne ubezpieczenie na życie PZU. Gdzie opłaca się kupić ubezpieczenie? Czy ubezpieczenie na życie online ma sens? Najbardziej opłacalną opcją jest porównanie kilku propozycji i wybór tej, która będzie najkorzystniejsza. W tym może pomóc Ci nasz doradca, które bezpłatnie przeanalizuje Twoją sytuację i dopasuje najlepsze ubezpieczenie na życie, dostosowane do konkretnych potrzeb.

Wysoka suma ubezpieczenia a składka ubezpieczenia

Indywidualne ubezpieczenie na życie można znaleźć już od kilkudziesięciu złotych na rok. Warto jednak mieć na uwadze, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym większe ryzyko dla ubezpieczyciela. Wysoka suma oznacza większe zobowiązania finansowe w przypadku wypłaty świadczenia, co może skutkować wyższymi składkami, aby zrekompensować to ryzyko.

Przeczytaj także: czy warto kupić ubezpieczenie na życie, ranking ubezpieczeń na życie

Oceń artykuł
5.0 / 5
liczba głosów: 1
Blog specjalistów o ubezpieczeniu.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Porady specjalistów do spraw ubezpieczeń.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Blog o ubezpieczeniach.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu