Wyposażenie gospodarstwa

Rolnik, który kupił ubezpieczenie agrobiznesu - wyposażenie gospodarstwa.

 

Gospodarstwo rolne, a przede wszystkim jego wyposażenie, w dużym stopniu narażone jest na zniszczenie w wyniku powodzi, pożaru czy innych zdarzeń losowych. Sprawdź jak działa ubezpieczenie wyposażenia gospodarstwa i ile kosztuje. 

Rolnik kupił online na stronie rydzowski.pl ubezpieczenie wyposażenia gospodarstwa rolnego.

Dodatkowe ubezpieczenie agrobiznesu - czy warto?

Według polskiego prawa – a dokładniej ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych z 22 maja 2003 roku - konieczne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia dla rolników. Jest to OC rolnika oraz ubezpieczenie budynków rolnych. Ich brak może skutkować otrzymaniem kary, jednak nie to jest najważniejsze. Każdy rolnik wie, że praca w gospodarstwie łączy się z wieloma zagrożeniami, a powstałe szkody mogą mieć poważne konsekwencje, które zdecydują o dalszych losach gospodarstwa rolnego. Dlatego, by nie zaskoczyła Cię żadna sytuacja, warto pomyśleć o dodatkowej ochronie, która nie wynika z obowiązkowych polis dla rolników.

Skontaktuj się w sprawie ubezpieczenia!

Myślisz o ubezpieczeniu wyposażenia gospodarstwa?

Wyślij do nas formularz kontaktowy - doradzimy Ci w tej kwestii!

Przesuń w prawo aby wysłać

Odszkodowanie dla rolnika - historia Pana Tomka

O tym, że warto posiadać dodatkowe ubezpieczenie agrobiznesu, najlepiej świadczy historia jednego z naszych klientów – pana Tomka. Jest on właścicielem gospodarstwa, w którym wykorzystuje różnego rodzaju maszyny i urządzenia rolnicze. Niestety jakiś czas temu gospodarstwo pana Tomasza dotknął pożar. Choć szkody ogólne nie były duże, zniszczeniu uległy produkty rolne, materiały i zapasy. Przez to rolnik dużo stracił, a działalność jego gospodarstwa na jakiś czas była zagrożona finansowo. Na szczęście mężczyzna posiadał dodatkową polisę dla rolników, dzięki czemu otrzymał odszkodowanie, które pomogło mu szybciej stanąć na nogi i przywrócić swoją działalność do codziennego funkcjonowania. Dopełnieniem wszystkich formalności zajęli się nasi specjaliści, a pan Tomek mógł spokojnie skupić się na powrocie do pracy i nie martwić o przebieg odszkodowania.

Kilka słów o ochronie wyposażenia gospodarstwa rolnego

Wyposażenie gospodarstwa rolnego można objąć specjalną polisą dla rolników, która stanowi bardzo dobre uzupełnienie dla ubezpieczeń obowiązkowych. Co może wchodzić w skład takiego ubezpieczenia?

  • budynki rolnicze, które nie są uwzględnione w obowiązkowym ubezpieczeniu,
  • budowle, np. wagi najazdowe, stacje transformatorowe, ujeżdżalnie i karuzele dla koni, ogrodzenie, bramy, furtki, altanki, lampy ogrodowe,
  • silosy oraz inne budowle do przechowywania produktów sypkich,
  • urządzenia, np. systemy pojenia, sieczkarnie, agregaty prądotwórcze, sortowniki, dojarki, schładzarki,
  • produkty rolne, materiały i zapasy, np. plony roślin z własnego gospodarstwa, nawozy sztuczne, środki ochrony roślin,
  • maszyny rolnicze, np. sprzęt przeznaczony do uprawy gleby, nawożenia, siewu i sadzenia, pielęgnacji roślin uprawnych oraz zbioru.
Zepsuta maszyna rolnicza. Jej nie można objąć ochroną: wyposażenie gospodarstwa rolnego.

Jakich maszyn rolniczych nie można objąć ochroną?

W ramach ubezpieczenia dla rolników można otrzymać odszkodowanie, gdy dojdzie do zniszczeń w wyniku zdarzeń losowych, np. pożaru, powodzi, osunięcia się ziemi, ale również kradzieży czy działania osób trzecich. Choć polisa dla rolników zazwyczaj zawiera ochronę maszyn rolniczych, to nie wszystkie maszyny jej podlegają. Są to:

  • maszyny rolnicze w wieku powyżej 30 lat,
  • maszyny niesprawne technicznie lub przeznaczone na złom,
  • pojazdy podlegające rejestracji
Skontaktuj się z nami!

Kto powinien pomyśleć o ubezpieczeniu wyposażenia gospodarstwa rolnego?

Wyposażenie gospodarstwa rolnego – ubezpieczenie, które bez wątpienia warto posiadać niezależnie od prowadzonych w nim prac czy jego wielkości. Kto w głównej mierze powinien zastanowić się nad posiadaniem tej polisy dla rolników? Poznaj sugestie naszej specjalistki od ubezpieczeń rolniczych.

Praca w gospodarstwie wymaga szczególnego zabezpieczenia z dwóch powodów. Po pierwsze jest dość niebezpieczna ze względu na wykorzystywanie dużych i ciężkich maszyn, a po drugie nawet najmniejsze szkody mogą być powodem ogromnych strat finansowych. W takich sytuacjach prawdziwym ratunkiem okazuje się kompleksowe ubezpieczenie. Dla kogo szczególnie może okazać się zbawienne? Przede wszystkim dla rolników, którzy posiadają duże gospodarstwa i zajmują się profesjonalną produkcją rolną, z której czerpią duże zyski. Niemniej jednak ja polecam to ubezpieczenie wszystkim rolnikom – tym, którzy chcą mieć po prostu spokój i nie martwić się o swoją przyszłość w przypadku szkody. 

Jak się ustala wysokość szkody?

Wysokość szkody dla poszczególnych przedmiotów, które zawarto w polisie dla rolników, ustala się według zasad określonych przez dane Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Przykładowo wysokość szkody dla budynków rolniczych, których nie uwzględnia obowiązkowe ubezpieczenie agrobiznesu, szacuje się na podstawie kosztów ich naprawy, a jeśli nie ma możliwości przywrócenia ich do stanu sprzed wypadku – na podstawie kosztu odbudowy z uwzględnieniem dotychczasowych wymiarów, konstrukcji, rodzaju zastosowanych materiałów czy nakładu na roboty wykończeniowe. Natomiast w przypadku maszyn, silosów czy innych urządzeń rolniczych również określa się ich koszt naprawy, a gdy nie jest ona niemożliwa – na podstawie kosztów nabycia tego samego lub bardzo podobnego sprzętu na podstawie cen rynkowych. By poznać dokładne warunki określania wysokości szkody dla poszczególnych produktów ubezpieczeniowych, warto zajrzeć do OWU danego Ubezpieczyciela lub… zapytać o to nas!

Gdzie kupić kompleksowe ubezpieczenie dla agrobiznesu?

Polisy dla rolników – również te uwzględniające dodatkową ochronę – można kupić nawet bez wychodzenia z domu. Znajdziesz je w naszej multiagencji. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy, a specjaliści z #RydzowskiTeam skontaktują się z Tobą jak najszybciej. Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości. Oferujemy najkorzystniejsze ubezpieczenia, w których na pierwszym miejscu stawiamy Twoje potrzeby i możliwości finansowe. Wspólnie znajdziemy ubezpieczenie, dzięki któremu Twoje gospodarstwo rolne będzie pod najlepszą ochroną.

Najczęściej zadawane pytania:

Na jaki czas zawiera się umowę ochrony wyposażenia gospodarstwa rolnego?
Czy ubezpieczenie gospodarstwa rolnego można kupić w dowolnym momencie?
Kiedy umowa ubezpieczenia wyposażenia gospodarstwa przestaje obowiązywać?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu