#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie Autocasco

Autocasco jest dobrowolną ochroną auta, ale wybiera ją coraz więcej kierowców. W końcu, dodatkowe zabezpieczenie w postaci AC daje pewność, że w przypadku szkody komunikacyjnej, Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Przeczytaj, w jakich jeszcze sytuacjach przyda się ubezpieczenie Autocasco i dowiedz się co wpływa na cenę polisy.

Opcja ubezpieczenia samochodu w Rydzowski Ubezpieczenia - Autocasco

Jaka jest różnica między OC a AC?

Warto wiedzieć, że jedynym obowiązkowym (komunikacyjnym) ubezpieczeniem jest OC. Jednak z jego budżetu pokrywane są jedynie te szkody, które wyrządzimy innym kierowcom. Oznacza to, że jeśli sami uderzymy w słupek przy cofaniu lub gdy nieznany sprawca zdemoluje nasz samochód – z OC nie dostaniemy rekompensaty. Natomiast w przypadku AC już tak. Autocasco jest więc gwarancją wypłaty odszkodowania nawet jeśli sami spowodujemy wypadek, zostanie on zniszczony przez niekorzystne warunki atmosferyczne a nawet, jeśli zostanie skradziony. Zatem, dobrze jest rozważyć opcję takiego zabezpieczenia – i to nie tylko wtedy, gdy posiadamy nowy samochód. Ochroną Autocasco można objąć nawet kilku i kilkunastoletnie pojazdy.

W jakich sytuacjach przyda się Autocasco?

Kradzież samochodu a AC

Chociaż taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny to jednak kradzieże samochodów nadal się zdarzają. W szczególności zagrożone są nowe i wartościowe pojazdy. Właśnie dlatego warto wybrać Autocasco, które gwarantuje rekompensatę gdy:

- samochód zostanie skradziony,

- pojazd zostanie uszkodzony podczas próby włamania się do niego,

- złodziej ukradnie wartościowe elementy z samochodu np. radio.

Oczywiście, by ochrona się aktywowała trzeba spełnić pewne wymagania. Najważniejsze jest natychmiastowe powiadomienie policji o zdarzeniu. Pozostałe zapisy na ten temat zawarte są w OWU. Warto więc je analizować, bo w niektórych przypadkach są wyłączenia. Np. ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, jeśli do kradzieży pojazdu dojdzie na terenie Rosji lub Ukrainy.

Uszkodzenie samochodu

Polisa AC aktywuje się nawet jeśli do zdarzenia dojdzie z winy właściciela pojazdu. A także, w sytuacjach gdy:

- auto zostanie uszkodzone przez zewnętrzne czynniki np. grad, spadającą gałęź podczas burzy,

- ktoś uszkodzi karoserię pojazdu,

- dojdzie do stłuczki.

Zniszczenie samochodu w nietypowych okolicznościach

AC jest też pomocne w nietypowych sytuacjach takich jak np. uszkodzenie pojazdu przez spadający dron. Ale nie tylko. Autocasco zadziała też, gdy gryzonie przegryzą kable samochodowe lub w trasie będziemy mieć zderzenie z sarną.

Od czego zależy cena Autocasco?

Cena ochrony AC zależy od wielu czynników. Do najważniejszych z nich można zaliczyć wartość pojazdu – im jest wyższa tym więcej zapłacimy za ubezpieczenie Autocasco. W końcu, im nowszy pojazd tym bardziej skomplikowana i droższa jego konstrukcja. Zatem, w przypadku szkody Ubezpieczyciel musi wypłacić wysoką kwotę odszkodowania. Niemniej, oprócz wartości pojazdu, na koszt polisy AC wpływają także inne aspekty. Zatem, podczas zakupu ochrony można spotkać się z pytaniem o miejsce parkowania samochodu. Im lepsze zabezpieczenia tym mniejsze ryzyko kradzieży czy zniszczenia auta np. przez grad. Nie bez znaczenia jest też historia jazdy kierowcy i zakres ochrony AC. Możliwy jest bowiem wybór zarówno AC all risk jak i minicasco o bardziej okrojonym zakresie.

Ile kosztuje Autocasco?

Wybierając podstawowe OC samochodu można kierować się ceną i wybrać najtańszą opcję. Natomiast w przypadku AC sytuacja wygląda już inaczej – tu liczy się solidny zakres i wysoka suma ubezpieczenia. Zatem, trudno jednoznacznie określić widełki cenowe polisy AC. Dla przykładu, właściciel samochodu z 2010 roku o pojemności 1,6l za pakiet OC Autocasco i NNW w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Benefia zapłaci 751 złotych. Natomiast, posiadacz Mercedesa z 2018 roku, wybierając taki sam pakiet musi przygotować się na wydatek przekraczający 1200 złotych. O cenę najlepiej pytać indywidualnie lub wysłać formularz dostępny na naszej stronie, a nasi specjaliści sprawdzą ofertę. To zdecydowanie rozsądniejsza opcja od szukania w sieci narzędzi jak: kalkulator autocasco, który ma sztywne ramy cenowe i nieelastyczny zakres.

Rydzowski Ubezpieczenia - oferta ubezpieczenia Autocasco

Rodzaje ubezpieczeń Autocasco

Co ważne, zakres ubezpieczenia autocasco jest zależy od tego jaki wariant zostanie wybrany przez właściciela pojazdu. Do najpopularniejszych można zaliczyć: Autocasco all risk oraz mini autocasco. Pierwszy z nich jest najbezpieczniejszą opcją - obejmuje praktycznie wszystkie sytuacje jakie mogą zdarzyć się w trasie lub podczas postoju. Oznacza to, że jeśli stanie się coś niekorzystnego z samochodem – można starać się o odszkodowanie. Rekompensatę można więc otrzymać nawet za zdarzenia, które nie były przewidziane w OWU.  Dla przypomnienia dodajmy, wybierając standardowe AC otrzymamy rekompensatę tylko za zdarzenia opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Co obejmuje mini Autocasco?

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku mini autocasco. Jest to wariant dedykowany dla osób, które mają ograniczony budżet, a także dla tych, którzy z racji młodego wieku nie mają jeszcze wypracowanych zniżek. Mini AC chroni w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej. Natomiast nie uwzględnia drobnych zarysowań czy niegroźnych kolizji. Jego zaletą jest względnie niska cena, a także możliwość ubezpieczenia nawet kilkunastoletniego samochodu.

Jakie są wyłączenia w Autocasco?

Podobnie jak w przypadku innych ubezpieczeń, w Autocasco są pewne wyłączenia. Innymi słowy, Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania jeśli:

  • samochód został skradziony na wskutek rażącego niedbalstwa właściciela – na przykład jeśli w samochodzie zostaną zostawione klucze, a drzwi pojazdu będą otwarte,
  • pojazdem kierowała osoba pod wpływem narkotyków, alkoholu lub innego środka odurzającego,
  • w chwili szkody samochód był prowadzony przez osobę bez uprawnień,
  • pojazd nie miał ważnych badań technicznych.

W jakiej firmie najlepiej kupić Autocasco?

Wielu kierowców zastanawia się gdzie kupić ochronę Autocasco. W końcu, każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje nieco inne warunki zawarcia polisy. Warto je przeanalizować i wybrać mądrze.

Warta Autocasco

Najpopularniejszymi opcjami ubezpieczenia AC w Warcie są: Autocasco Standard oraz AC Komfort. Pierwsza z nich chroni ona przed skutkami wypadków i niekorzystnego działania żywiołów. Może być także poduszką finansową w przypadku kradzieży, dewastacji czy włamań.

Natomiast Autocasco Komfort Warta to pełne bezpieczeństwo. Odszkodowanie nie tylko pokryje koszt oryginalnych części i naprawy w autoryzowanym serwisie, ale także zwróci równowartość za zniszczony bagaż. Zatem, jeśli dana osoba chce mieć maksymalne poczucie finansowego bezpieczeństwa, rekomendujemy jej wybór drugiej opcji.

PZU Autocasco

Jedną z najczęściej wybieranych firm ubezpieczeniowych jest PZU. Dostępne są tam trzy warianty ubezpieczenia: serwisowy, optymalny i partnerski. Dla najnowszych samochodów, które nie przekraczają trzech lat dedykowane jest AC serwisowe. Zapewnia ono naprawę samochodu przy użyciu oryginalnych części, które są sygnowane logiem producenta. Natomiast AC optymalne mogą wybrać właściciele nieco starszych modeli.

Hestia Autocasco

Popularnym Towarzystwem, w którym można kupić AC jest Ergo Hestia. Ochrona ubezpieczeniowa działa w kraju, a także poza jego granicami (na terenie Europy) i jest dostępna zarówno dla osób indywidualnych jak i dla przedsiębiorców. Zakres ubezpieczenia można dowolnie kształtować. Możliwy jest też wybór systemu rozliczania szkody: kosztorysowy lub serwisowy.

Formularz zapytania

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę wykupić autocasco na samochód powyżej 10 lat?

Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma nieco inne zasady i warunki zakupu polisy. Niemniej, w zdecydowanej większości przypadków objęcie ochroną AC jest możliwe, gdy pojazd nie przekracza 15 lat.

Czy mogę wykupić krótkoterminowe autocasco?

Tak. Niektóre firmy ubezpieczeniowe jak PZU czy Compensa oferują autocasco krótkoterminowe. Po spełnieniu wymagań, można je zawrzeć na minimum 30 dni. Nie da się jednak ukryć, że pod względem finansowym bardziej opłaca się wykupienie Autocasco na cały rok.

Czy mogę wykupić autocasco na skuter lub quad?

Tak. Skutery, motocykle i quady również mogą być objęte ochroną AC.

Ile jest czasu na zgłoszenie szkody z Autocasco?

Szkodę z Autocasco trzeba zgłosić jak najszybciej. W szczególności, jeśli chodzi o kradzież samochodu, objętego ochroną AC. Wówczas ubezpieczyciele wyznaczają bardzo krótki czas na zgłoszenie – w Link4 i Wiener jest to tylko 24 godziny. Natomiast 1 dzień roboczy dają Warta, PZU oraz HDI. Pamiętaj więc, by nigdy nie zwlekać ze zgłoszeniem szkody!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.