#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie wózka widłowego

Ubezpieczenie wózka widłowego w niektórych przypadkach jest obowiązkowe, a w innych nie. W związku z tym, wokół tematu ochrony OC dla tego pojazdu powstało wiele mitów. By rozwiać wszystkie wątpliwości, postanowiliśmy dokładnie opisać to zagadnienie. Przeczytaj i zdobądź najważniejsze informacje na temat ubezpieczenia wózka widłowego.

Wózek widłowy, który został ubezpieczony w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia

Wózki widłowe są wykorzystywane do przewozu, rozładunku i do załadunku towarów. Pojazdy  cieszą się więc niesłabnącą popularnością wśród właścicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jeśli Ty również zainwestowałeś w ten wolnobieżny pojazd – koniecznie przeczytaj artykuł o ubezpieczeniu wózka widłowego.

Czy wózki widłowe muszą być ubezpieczone?

Odpowiedź na pytanie czy wózek widłowy musi być ubezpieczony nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od przeznaczenia tego wolnobieżnego pojazdu. Jeśli jest on wykorzystywany wyłącznie do prac wewnątrz budynku np. w magazynie to nie ma potrzeby i obowiązku kupowania polisy OC dla wózka widłowego. Wówczas, nawet, gdy wystąpi jakaś szkoda – to zostanie ona zlikwidowana z OC prowadzonej działalności. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku, gdy pojazd włączy się do ruchu np. wyjedzie na parking przed supermarketem lub na drogę. Według prawa, pojazd wolnobieżny, który uczestniczy w ruchu powinien mieć polisę OC.

Polisa OC wózka widłowego – po co jest potrzebna?

Polisa OC wózka widłowego potrzebna jest przede wszystkim w razie szkody. Zazwyczaj, gdy do kolizji dojdzie na parkingu z winy operatora wózka widłowego, ubezpieczyciel odrzuca wniosek o wypłatę odszkodowania z OC prowadzonej działalności. Co gorsze, wówczas informację o kolizji otrzymuje również UFG, który może wymierzyć karę właścicielowi pojazdu za brak obowiązkowego OC. Posiadanie polisy OC pojazdu wolnobieżnego pozwala więc uniknąć wielu konsekwencji finansowych.

Najczęstsze szkody z udziałem wózków widłowych

Niestety, do szkód z udziałem wózków widłowych dochodzi bardzo często. Świadczy o tym chociażby ogromna ilość zapytań w sieci: uszkodzenie samochodu wózkiem widłowym czy kolizja z udziałem wózka widłowego. Do najczęstszych szkód można zaliczyć:

  • uderzenie pieszego przez wózek widłowy,
  • uszkodzenie samochodu wózkiem widłowym – do tego typu szkody zazwyczaj dochodzi na parkingu, gdy kierowca wolnobieżnego pojazdu cofa lub, gdy przemieszcza się w pobliżu innych pojazdów,
  • kolizję dwóch wózków widłowych.

OC wózka widłowego – koszt

Jak już wyjaśniliśmy, w niektórych przypadkach ubezpieczenie wózka widłowego jest konieczne. Na szczęście nie jest ono drogie. Ile kosztuje OC na wózek widłowy? Zazwyczaj polisa wolnobieżnego pojazdu to koszt około 120 złotych. Oczywiście jest to przybliżona wartość. By poznać dokładną ofertę warto skontaktować się ze specjalistami z naszej multiagencji - Rydzowski Ubezpieczenia.

Formularz zapytania

Dodatkowe ubezpieczenie wózka widłowego

Warto  wiedzieć, że każdy pojazd wolnobieżny można dodatkowo ubezpieczyć. Bardzo popularne jest ubezpieczenie AC wózka widłowego. Przedsiębiorcy chętnie je wybierają, ponieważ w jego zakres wchodzi również ochrona na wypadek kradzieży. Posiadacze takiej polisy mają więc poczucie finansowego bezpieczeństwa.

Wózek widłowy – ubezpieczenie w niskiej cenie

Jeśli więc jako przedsiębiorca zdecydowałeś  na ubezpieczenie wózka widłowego, z pewnością zastanawiasz się gdzie można kupić polisę w niskiej cenie. Na to pytanie odpowiedź również nie jest jednoznaczna. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje bowiem nieco inne warunki ubezpieczenia. Kluczem do uzyskania dobrej oferty ubezpieczenia wózka widłowego jest porównywanie. Możemy zrobić to za Ciebie! Współpracujemy z ponad 20 Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, zatem możemy sprawdzić wszystkie oferty i zaproponować Ci najkorzystniejszą.

Ubezpieczenie wózka widłowego online

Niewiele osób wie, że polisę dla pojazdu wolnobieżnego można kupić bez wychodzenia z domu. Ubezpieczenie wózka widłowego online jest dostępne również w naszej multiagencji ubezpieczeniowej. Wystarczy, że wyślesz do nas formularz kontaktowy – sprawdzimy dla Ciebie oferty i przedstawimy najkorzystniejsze. Ty zaś zdecydujesz, który wariant najbardziej Ci odpowiada. Dzięki temu nie stracisz czasu na stanie w kolejkach. A dzięki ubezpieczeniu, obsługa codzienna wózka widłowego będzie bardziej komfortowa. Nie będziesz się bowiem musiał stresować stratami finansowymi, jeśli dojdzie do szkody z udziałem tego pojazdu.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.