OC w podróży

Ubezpieczenie OC w podróży Rydzowski Ubezpieczenia

 

By wyjazd był udany, warto się zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. I nie chodzi tu jedynie o wypadki, które mogą zdarzyć się Tobie. Ubezpieczenie turystyczne OC pomoże Ci, jeśli wyrządzone szkody wpłyną na inne osoby. 

Kobieta, która wyjechała na wakacje i kupiła ubezpieczenie turystyczne w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie OC w podróży - co to jest?

Pierwsze skojarzenie, które pojawia się w głowie po usłyszeniu hasła „ubezpieczenie OC”, to ubezpieczenie komunikacyjne. Czy w podróży oznacza to samo? Niekoniecznie! Polisa OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jej głównym celem jest zabezpieczenie finansowe osoby ubezpieczonej podczas wyjazdu. Dzięki temu Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie, jeśli dojdzie to szkody wyrządzonej osobie trzeciej. Co to oznacza w praktyce?

Zapytaj o ubezpieczenie turystyczne!

Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem OC w podróży?

Napisz do nas wiadomość - chętnie przygotujemy dla Ciebie ofertę!

Przesuń w prawo aby wysłać

Ubezpieczenie OC w podróży - jak działa w praktyce?

Aby wyjaśnić, jak dokładnie działa ubezpieczenie OC w podróży, posłużymy się historią naszych klientów. Małżeństwo z Podkarpacia - Karolina i Marek - wybrali się na wakacje nad polskie morzem wraz ze swoimi dziećmi: 5-letnią córką i 7-letnim synem. Codziennie aktywnie spędzali czas, plażując lub zwiedzając pobliskie atrakcje. Niestety pod koniec wyjazdu doszło do nieprzyjemnego zdarzenia - dzieciaki, grając w piłkę na plaży, przez przypadek uszkodziły aparat wypoczywającego obok mężczyzny. Ponieważ sprzęt fotograficzny był dość drogi, poszkodowany zarządzał odszkodowania za zniszczenia. Całe szczęście małżeństwo miało wykupione OC turystyczne. Dzięki temu to Ubezpieczyciel zadbał o to, by mężczyzna otrzymał odpowiednie zadośćuczynienie, a sprawa zakończyła się polubownie. Karolina i Marek dalej cieszyli się rodzinnym pobytem nad Bałtykiem, a dzieci wróciły do domu z niezapomnianymi wspomnieniami.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne OC?

Ubezpieczenie OC w podróży zapewnia odszkodowanie, jeśli dojdzie do nieplanowanych szkód. Mogą one dotyczyć zarówno szkód materialnych, jak i zdrowotnych wyrządzonych osobom trzecim. Polisa ta nie obejmuje jedynie osoby ubezpieczonej. Skupia się także na dzieciach (pod warunkiem, że są niepełnoletnie) oraz zwierzętach.

Wyjeżdżasz na wakacje?

Pomyśl o ubezpieczeniu OC w podróży!

OC turystyczne Rydzowski Ubezpieczenia OC turystyczne Rydzowski Ubezpieczenia

OC w podróży a szkody wyrządzone przez dzieci

Tak jak już wspomnieliśmy, ubezpieczenie OC w podróży obejmuje również szkody, które mogą zostać wyrządzone przez dzieci. Z tego powodu polisa ta jest polecana szczególnie rodzicom z małymi dziećmi. W końcu ich ciekawość nie zna granic! A wszelkie uszkodzenia cudzego mienia, które zostały wyrządzone przez dzieci, zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Przy ustalaniu szczegółów ubezpieczenia specjaliści wezmą to pod uwagę i zaproponują rozwiązanie, które pomoże uniknąć wszelkich niespodziewanych zdarzeń.

Czy są jakieś wyłączenia na OC turystyczne?

Przed podjęciem decyzji o zakupie danej polisy, warto uważnie zapoznać się z jej szczegółami. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe może zastrzegać sobie sytuacje, w których nie udzieli pomocy. Zakres ochrony zależy od Ubezpieczyciela i jest on indywidualnie ustalany. Jednym z przypadków, podczas których ubezpieczenie turystyczne OC najczęściej nie zadziała, są wakacje zimowe i wyjazd na narty czy snowboard. Są to sporty, przy których o wypadek nie trudno. Dlatego jeśli zamierzasz szaleć na stoku, konieczne może być rozszerzenie zakresu polisy OC o sporty zimowe.

Zaplanowane i bezpieczne wakacje. Turystka posiada OC turystyczne.

Polisa OC w podróży - ile kosztuje i gdzie kupić?

Jeśli planujesz wyjazd i rozważasz zakup polisy OC, na pewno zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne OC. Jego cena uzależniona jest od wielu czynników. Wpływa na nią kierunek podróży – jaki kontynent i kraje chcesz odwiedzić, na jaki czas potrzebujesz ubezpieczenia i jaki jest cel Twojego wyjazdu (np. odpoczynek, sporty ekstremalne czy praca fizyczna). Ubezpieczenie możesz kupić bezpośrednio w siedzibie Towarzystwa Ubezpieczeniowego lub przez Internet.

Zapytaj o ubezpieczenie OC w podróży!

Polisa OC a klauzula alkoholowa

Innym wyjątkiem, który jest respektowany przez większość Towarzystw Ubezpieczeniowych, są wypadki pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Są one przeszkodą w uzyskaniu pomocy od firmy ubezpieczeniowej. Jednak coraz więcej Ubezpieczycieli wprowadza tzw. klauzulę alkoholową, która gwarantuje odszkodowanie i pokrycie kosztów, jeśli do zdarzenia dojdzie w stanie nietrzeźwości.  Wyjątek stanowi oczywiści prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Ponadto OC w podróży nie obejmuje też rekompensaty środków finansowych, jeśli powodem wypadku była nieznajomość miejscowego prawa. Wszystkie przypadki są opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, dlatego tak ważne jest, by je znać. Pomoże to uniknąć w podjęciu pochopnej decyzji, a pozwoli na zakup ubezpieczenia, które w pełni odpowiada na Twoje potrzeby.

Ubezpieczenie OC w podróży online

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne OC przez Internet, możesz zrobić to w Rydzowski Ubezpieczenia. Umów się z naszym specjalistą na rozmowę, a my chętnie wyjaśnimy Ci wszelkie szczegóły oferty oraz pomożemy wybrać najlepszą.

Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu