#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Leasing quada

Używane quady można kupić już za kilka tysięcy, ale pojazdy z prawdziwego zdarzenia sią zdecydowanie droższe. Ich wartość może wynosić od 30 nawet do 120 000 tysięcy złotych. I to właśnie takie modele najczęściej interesują przedsiębiorców. By nie wydawać całej kwoty od razu, można zdecydować się na wygodny leasing quada. W artykule wyjaśniamy najważniejsze kwestie, związane z finansowaniem tego pojazdu.

Ten quad został sfinansowany w ramach umowy leasingowej przez firmę Rydzowski Leasing.

Na czym polega leasing quada?

Najprościej wyjaśniając - leasing to umowa między Tobą a firmą leasingową. Ty zobowiązujesz się do comiesięcznej spłaty raty i bezpiecznego użytkowania pojazdu. Natomiast Leasingodawca finansuje Ci wybrany model (np. atv quad tgb, polaris quad) i udostępnia na cały okres leasingu. Zatem, z pojazdu korzystasz Ty, ale pełnoprawnym właścicielem jest firma, która udzieliła Ci finansowania. Na zakup quada możesz zdecydować się na samym końcu, ale nie jest to regułą. Natomiast w trakcie trwania umowy możesz wyruszać w sportowe trasy i cieszyć niezapomnianymi przygodami na offroadzie. Innymi słowy - nie zamrażasz środków finansowych, a i tak masz dostęp do czterech kółek i przeżywasz fantastyczne przygody. Brzmi interesująco, prawda?

Leasing quad - czy warto?

Oczywiście. O zaletach finansowania leasingiem napisaliśmy już powyżej, ale postaramy się jeszcze skondensować wiedzę w jednym miejscu. Przede wszystkim korzyścią z leasingu quada jest to, że nie musisz kupować pojazdu za gotówkę. Zatem - nie narażasz firmy na duży wydatek czy na przestoje finansowe w firmie. Poza tym, sam podejmujesz decyzję co do wysokości miesięcznej raty. Możesz się też zdecydować na dowolny quad (nie ma znaczenia czy będzie to quad sportsman, quad cf moto, quad linhai, quad odes czy np. quad outlaw). 

W Rydzowski Leasing finansujemy nowe i używane quady.

Kto może starać się o leasing quada?

Leasing to opcja dedykowana przede wszystkim osobom, które prowadzą działalność gospodarczą. A także rolnikom, posiadającym NIP. Warto jednak wiedzieć, że starając się o finansowanie trzeba spełnić też kilka warunków. Przykładowo, leasingu nowego quada mogą nie otrzymać podmioty z poważnymi problemami finansowymi. Podkreślił to specjalista ds. leasingu.

Korzystając z oferty firm leasingowych trzeba mieć świadomość, że przeprowadzają one analizę wypłacalności firm. Warto więc dbać o ten aspekt i troszczyć się o pozytywną historię finansową. Mniejsze znaczenie ma natomiast długość funkcjonowania firmy - jeśli dopiero zaczynasz przygodę z biznesem, firma leasingowa może poprosić Cię o dodatkowe dokumenty, ale nie powinno być to problematyczne.

Leasing quada - warunki finansowania

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad opcją finansowania, warto byś wcześniej poznał podstawowe warunki leasingu na quada. Pokrótce wymieniamy je poniżej:

  • prowadzenie działalności gospodarczej - w przypadku osób fizycznych rekomendowaną opcją jest kredyt
  • posiadanie dobrej historii finansowej - co prawda warunki otrzymania leasingu quada są łagodniejsze od wymagań, jakie stawia bank przed firmami starającymi się o kredyt. Mimo to, podmiot finansujący z pewnością zainteresuje się czy nie jesteś wpisany do rejestru dłużników)
  • wraz z chwilą zawarcia umowy leasingu na quad, zobowiązujesz się używania pojazdu zgodnie z przeznaczeniem.

Ile kosztuje leasing quada?

Koszt leasingu quada jest uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, jaka jest wartość pojazdu, na jaki czas chcesz wziąć leasing i jaka jest wysokość opłaty wstępnej. Niekiedy zdarza się, że cena leasingu wynosi poniżej 1000 zł/ msc. Natomiast w przypadku droższych modeli koszt ten jest nieco wyższy. My przygotowaliśmy przykładową ofertę leasingu quada o wartości 100 000 zł. Sprawdź!

Oferta leasingu quada - oprocentowanie zmienne

Oferta leasingu quada - opcja nr.1

Rodzaj finansowania: leasing operacyjny

Okres finansowania - 35 miesięcy

Waluta: polski złoty

Wartość quada: 100 000 zł

Opłata wstępna: 10% (10 000 zł)

Wysokość raty miesięcznej: 2 996, 02 zł netto

Oferta leasingu quada - oprocentowanie stałe

Oferta leasingu quada - oferta nr.2

Rodzaj finansowania: leasing operacyjny

Okres finansowania: 35 miesięcy

Waluta: polski złoty

Wartość quada: 100 000 zł

Opłata wstępna: 10% (10 000 zł)

Wysokość raty miesięcznej: 2 996,02 netto

Nowe lub używane quady - wszystkie sfinansujesz w firmie Rydzowski Leasing!

Jaki rodzaj leasingu będzie najlepszy?

Rodzaj finansowania trzeba zawsze dopasować do specyfiki biznesu i obecnych potrzeb. Warto bowiem pamiętać, że w zupełnie innej sytuacji sprawdzi się leasing zwrotny, a w odmiennej leasing operacyjny quada. Poniżej pokrótce opisujemy poszczególne rodzaje.

Leasing zwrotny quada

Leasing zwrotny quada - ten rodzaj finansowania jest dla Ciebie, jeśli fizycznie posiadasz czterokołowca, a potrzebujesz dodatkowych środków na rozwój firmy. Wtedy firma leasingowa możeodkupić od Ciebie quada, a Ty później będziesz co miesiąc spłacał raty, by pojazd formalnie znów stał się Twoją własnością. Dzięki temu odmrozisz środki finansowe i będziesz mógł je przeznaczyć na dodatkowe inwestycje lub na wybrnięcie z trudnej sytuacji.

Leasing operacyjny quada

Leasing operacyjny quada - dużą zaletą jest fakt, że wszystkie raty można wliczyć w koszty prowadzenia firmy. Poza tym, finansowanie będzie odpowiednie dla osób, które mają w planach podpisać umowę leasingową, zakończyć ją po wybranym okresie i znów podpisać kolejną.

Leasing finansowy quada

Leasing finansowy quada - to najczęściej wybierany leasing w kraju. Jest najbardziej opłacalny dla ryczałtowców oraz dla firm, które nie są zaliczane do płatników VAT. Na leasing finansowy quada powinny zdecydować się osoby, którym zależy na krótkim czasie umowy.

Kalkulator leasingu quada

Ile będzie wynosić rata leasingu quada? I jaka jest wymagana wpłata początkowa? - to kwestie nad którymi zastanawiają się przedsiębiorcy. By rozwiać wątpliwości i wstępnie zorientować się w tym temacie, proponujemy narzędzie jakim jest kalkulator leasingu quada. Wystarczy, że podasz tam wartość netto pojazdu, wybierzesz wysokość wpłaty własnej i podasz wstępnie okres leasingu. Dzięki temu orientacyjnie będziesz mógł poznać wysokość raty leasingowej. Jeśli jednak chcesz poznać dokładną wartość - wyślij formularz i zaczekaj na kontakt ze strony specjalisty.

Formularz zapytania

Gdzie znaleźć korzystną ofertę finansowania?

To standardowe pytanie, które zadają sobie przedsiębiorcy zainteresowani leasingiem. Opcji finansowania jest wiele. Leasingowaniem quadów zajmują się bowiem firmy takie jak Idea Leasing, Getin Leasing czy Millenium Leasing. Propozycji leasingu quadów jest więc mnóstwo. Jednak my zdecydowanie polecamy udać się lub skontaktować z przedsiębiorstwem Rydzowski Leasing, gdzie koszt leasingu jest niewielki. Innymi słowy - można liczyć na korzystny leasing i profesjonalną obsługę.

Jakie dokumenty są potrzebne do leasingu quada?

Osoby, prowadzące działalność, która podlega wpisowi do CEIDG

- Zaświadczenie o numerze REGON i NIP

- Wpis do ewidencji działalności gospodarczej

- Umowa spółki wraz z aneksem (jeśli forma działalności to spółka cywilna)

- Ksero dowodu osobistego leasingobiorcy

- Ksero dowodu osobistego poręczycieli

Spółki prawa handlowego

- Wypis z KRS-u

- Umowa spółki w formie aktu notarialnego wraz z aneksami

- Zaświadczenie o numerze NIP i REGON

Co ważne, w niektórych sytuacjach podmiot finansujący quada może poprosić Cię o dostarczenie dodatkowych dokumentów. Zaliczyć do nich można chociażby: deklaracje podatkowe (PIT-5, PIT-36 lub CIT-8, oświadczenie o stanie zobowiązań, oświadczenie o niezaleganiu względem ZUS czy też o dostarczenie deklaracji majątkowej).

Quad w leasingu finansowym | Rydzowski Leasing

Leasing quada - opinie

Przedsiębiorcy nierzadko dzielą się opiniami na temat finansowania czerokołówców. Niemniej, niezależnie od tego, czy chodzi o pojazdy młodzieżowe quad czy pojazdy ze zdecydowanie mocniejszym silnikiem - możliwość finansowania leasingiem zazwyczaj jest pozytywnie oceniana. Oczywiście, wiele zależy od sposobu podejścia specjalistów z firm leasingowych i od zapisów z umowy leasingu. Aczkolwiek w większości przypadków, przedsiębiorcy wymieniają pozytywne aspekty leasingu quada: nie trzeba martwić się finansami. Wygodne, dopasowane o możliwości finansowych raty również są oceniane pozytywnie. 

Czy ubezpieczenie quada jest obowiązkowe?

Tak. Chociaż wiele osób się zastanawia się nad kwestią ubezpieczenia quada - przepisy prawa mówią jasno. Każdy quad powinien być objęty ochroną OC. Natomiast w przypadku umowy leasingu, konieczny jest także zakup AC. Jeśli jesteś zainteresowany taką opcją możesz wysłać formularz kontaktowy (zamieściliśmy go poniżej) lub wprowadzić dokładne dane pojazdu do kalkulatora OC/AC.

Najczęściej zadawane pytania

Czy leasing wpływa na zdolność kredytową?

Nie, leasing pojazdu jakim jest quad nie jest wpisywany do Biura Informacji Kredytowej. Z jednej strony jest to jednak zaletą i daje przewagę nad innymi formami finansowania.

Kiedy można zarejestrować quad jako ciągnik rolniczy?

Wielu przedsiębiorców wykorzystuje quady do prac techniczno - porządkowych. Na przykład do odśnieżania placu przy firmie lub do transportu małych ładunków. Jeśli więc Twój nowy quad ma mieć takie zastosowanie, a posiada hak holowniczy i ma homologację T3B - można zarejestrować go jako ciągnik rolniczy.

Jakie małe pojazdy można jeszcze wziąć w leasing w Rydzowski Leasing?

Oprócz ofert leasingu quadów, w firmie Rydzowski Leasing można też dostać propozycję na leasing skutera (również skuter śnieżny), leasing motocykla (również używane motocykle) i innych pojazdów motocyklowych. Jest tu też opcja leasingu skutera wodnego.

Jakie quady najczęściej są brane w leasing?

Popularne modele quadów to przede wszystkim: linhai atv quad, quad atv goes, polaris quad sportsman, atv quad segway, tgb atv quad (firma atv, moto atv jest często wybierana). Rydzowski Leasing oferuje leasing tych modeli.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.