Leasing fotowoltaiki

Leasing fotowoltaiki online. Rydzowski Leasing.

 

Rok 2023 nie jest najlepszym czasem dla przedsiębiorców. Inflacja już dawno przekroczyła próg 15%, a ceny energii rosną w zastraszającym tempie. Szansą na zmniejszenie kosztów w firmie jest leasing fotowoltaiki.

Leasing paneli fotowoltaicznych. Rydzowski Leasing.

Na czym polega leasing na instalację fotowoltaiczną?

Najprościej wyjaśniając, leasing fotowoltaiki to umowa między Tobą a wybraną przez Ciebie firmą leasingową - np. Millenium Leasing. Wygląda to w następujący sposób: Ty decydujesz się na comiesięczne raty, a leasingodawca udostępnia Ci panele fotowoltaiczne. Cały czas możesz z nich korzystać, ale musisz pamiętać, że na początku nie są Twoją własnością. Właścicielem instalacji OZE możesz stać się dopiero po spłaceniu określonej w umowie sumy.

Skorzystaj z kalkulatora leasingu!

Zastanawiasz się nad leasingiem fotowoltaiki?

Napisz do nas - chętnie doradzimy Ci w tej kwestii i przygotujemy ofertę!

Przesuń w prawo aby wysłać

Leasing fotowoltaiki - czy się opłaca?

Bez dwóch zdań - leasing fotowoltaiki to jedna z najbardziej opłacalnych opcji. W szczególności dla firm, które zużywają dużo energii elektrycznej. Jak już wspominaliśmy, ceny prądu wzrosły o 140%, a prognozy finansowe na najbliższy czas są zatrważające. Zamontowanie fotowoltaiki na dachu firmy jest więc rozsądną i korzystną pod względem ekonomicznym decyzją. Oczywiście panele można kupić za gotówkę, ale to duży wydatek i zagrożenie, że płynność finansowa zostanie zaburzona. Natomiast, wybierając leasing fotowoltaiki można spokojnie, co miesiąc płacić raty. A jednocześnie cieszyć się z oszczędności.

Panele fotowoltaiczne sfinansowane w firmie Rydzowski Leasing.

Kto może starać się o leasing paneli fotowoltaicznych?

Jak już zaznaczyliśmy na samym wstępie - dostępny u nas leasing paneli fotowoltaicznych jest opcją dla klientów biznesowych. Zatem - niezależnie od tego czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą czy może jesteś właścicielem spółki - możesz zdecydować się na instalację paneli. Czy to oznacza, że z leasingu instalacji fotowoltaicznej mogą korzystać wszyscy? Niekoniecznie. Dla osób prywatnych możemy zaproponować kredyt - o ile nie zdecydują się zakup instalacji za gotówkę.

Skontaktuj się w sprawie leasingu!

Leasing operacyjny czy leasing finansowy?

Co ważne, finansowanie fotowoltaiki można dopasować do potrzeb swojej firmy. Poniżej opisujemy najpopularniejsze opcje.

Leasing operacyjny fotowoltaiki
Leasing finansowy

A może pożyczka leasingowa?

Jeśli uważasz, że opcja finansowania paneli fotowoltaicznych nie jest dla Ciebie - zawsze możesz zdecydować się na pożyczkę leasingową. Wtedy, przedmiot leasingu należy do Ciebie - bo z zasady właścicielem jest pożyczkobiorca. Czas trwania umowy jest dowolny, więc jeśli zależy Ci na niskiej racie to możesz zdecydować się nawet na 8 lat pożyczki. Natomiast jeśli chodzi o koszt uzyskania przychodu: są to odsetki od zobowiązania, koszty amortyzacyjne i eksploatacyjne związane z urządzeniem.

Czy można korzystać z programów finansowania w ramach leasingu?

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj leasingu wybierasz. W modelu operacyjnym nie ma takiej możliwości. Z programów dofinansowania można skorzystać w przypadku pożyczki leasingowej oraz w leasingu finansowym. Trzeba tylko wpisać to we wniosku.

Leasing OZE. Rydzowski Leasing.

Gdzie znaleźć korzystną ofertę finansowania?

Leasing urządzeń fotowoltaicznych znajduje się w ofercie wielu firm. Korzystne oferty leasingu operacyjnego czy finansowego są między innymi w Millenium Leasing i mLeasing. Co ważne – nie trzeba wychodzić z domu, by poznać wysokość rat leasingu paneli! Wszystko można załatwić online. W sieci można znaleźć kalkulator leasingu paneli. A także poprosić o kontakt i zapytać o szczegóły swojej oferty leasingowej.

Zapytaj o ofertę leasingu!

Jakie dokumenty są potrzebne do leasingu fotowoltaiki?

Wszystko zależy od rodzaju działalności gospodarczej. Spis dokumentów, potrzebnych do zawarcia umowy leasingu znajdziesz poniżej.

 

W przypadku spółki będą potrzebne:
W przypadku jednoosobowej działalności:

Odliczanie podatku naliczonego

Jako przedsiębiorca powinieneś nieco wgłębić się w temat podatku naliczonego. Ze swojej strony możemy przekierować Cię do właściwego źródła wiedzy - do art. 86 ust. 1 ustawy o VAT. Tam znajdziesz informacje na temat Twojego prawa do obniżenia kwoty podatku.

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej Rydzowski Leasing.

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej

Niezależnie od rodzaju leasingu, jesteś zobowiązany do ubezpieczenia instalacji OZE. W końcu, to nie Ty jesteś właścicielem paneli lecz bank. Bank, który chce mieć pewność, że w leasingu finansowym instalacja jest w pełni bezpieczna. Zatem, w umowie leasingu finansujący może podkreślić, że do kosztów leasingu trzeba wliczyć także polisę. Niemniej, nawet, gdyby nie było takiego wymogu - to jest to bardzo rozsądna opcja. W końcu panele fotowoltaiczne mogą zostać uszkodzone przez grad, uderzenie pioruna czy...przez osoby trzecie. Co ważne, koszt ubezpieczenia nie jest wysoki.

Ubezpiecz fotowoltaikę!

Fotowoltaika - kalkulator leasingu paneli

Zastanawiasz się jaki jest średni koszt finansowania instalacji? Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z kalkulatora leasingu, dostępnego na stronie Rydzowski Leasing. By sprawdzić wstępną wysokość raty trzeba wejść w pole "inne przedmioty". A następnie podać przybliżoną wartość instalacji fotowoltaicznej, wysokość wpłaty własnej oraz zaznaczyć okres leasingu. Dzięki temu szybko można zorientować się co do kosztów leasingu. Oczywiście, pokazywane tam raty leasingu są wstępną kalkulacją. By zobaczyć jaka jest dedykowana oferta finansowania paneli fotowoltaicznych, warto przejść dalej i wysłać formularz. Dzięki temu skontaktuje się z Tobą specjalista i opowie o szczegółach umowy leasingu czy o formie leasingu.

Porównanie ofert leasingu

Nie da się jednak ukryć, że oferty leasingu fotowoltaiki są zróżnicowane. Niektóre z nich mogą być dla Twojej firmy bardzo korzystne, inne nieco mniej. By forma finansowania paneli była dobrana do Twoich potrzeb trzeba najpierw poznać i porównać możliwości leasingu fotowoltaiki. Jeśli więc jesteś ciekawy miesięcznych rat leasingowych i chcesz poznać warunki leasingu instalacji - skontaktuj się ze specjalistami z Rydzowski Leasing. Eksperci wyjaśnią Ci kwestie finansowania zakupów i pomogą znaleźć leasing paneli, który najbardziej będzie odpowiadał Twojemu biznesowi. Podpowiedzą też w kwestii rodzaju leasingu i odpowiedzą na Twoje pytania.

Jakie są opinie na temat finansowania PV?

NJak już wspominaliśmy, leasing fotowoltaiki ma wiele zalet. W końcu, samodzielny zakup paneli to duży wydatek, który mógłby przerosnąć możliwości finansowe danej firmy. Raty są więc wygodną i cenioną przez przedsiębiorców opcją. Rzetelna firma taka jak Rydzowski Leasing, która finansuje zakup paneli zazwyczaj oceniana jest pozytywnie. Oczywiście, w sieci znajdą się też osoby, które będą mieć zastrzeżenia do finansowego leasingu. Wynika to jednak zazwyczaj z niezrozumienia umowy. Zdarza się też, że leasingobiorca nieracjonalnie planuje wydatki i jest w stanie zapłacić tylko część raty leasingu. Wtedy siłą rzeczy - może zniechęcać do zawierania umowy leasingu. Warto jednak pamiętać, że każda sytuacja jest inna, w szczególności gdy przedmiotem umowy leasingu są panele PV.

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest koszt instalacji?
Co zyskam dzięki leasingowi fotowoltaiki?
Gdzie mogą zamontować OZE?
Co może pomóc w uzyskaniu leasingu?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu