#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie przedszkolaka - szkolne NNW

Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu – czy warto je mieć? Nad tą kwestią zastanawia się wielu świeżo upieczonych rodziców. W końcu, polisa nie jest obowiązkowa, ale jej brak to spore ryzyko. Kilkuletnie dzieci są bowiem bardzo ruchliwe i wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. W artykule wyjaśniamy czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia NNW dla przedszkolaka i podajemy jej zakres cenowy.

Bawiące się dzieci, które posiadają ubezpieczenie dla przedszkolaków.

Czy warto ubezpieczyć przedszkolaka?

Oczywiście – jak już wspominaliśmy, maluchy w wieku 3-6 lat nie tylko są ruchliwe, ale także bardzo ciekawe świata. Podczas zabawy  łatwo może dojść do nieszczęśliwego zdarzenia – jak na przykład zwichnięcia lub skręcenia kostki, uszkodzenia okularów korekcyjnych czy złamania zęba podczas niefortunnego upadku. Ubezpieczenie przedszkolaka daje więc pewność, że nawet, jeśli doszłoby do takiej sytuacji - Ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia i zakupu środków pomocniczych przy rehabilitacji. A to duży komfort finansowy dla rodziców przedszkolaka.

Ile kosztuje ubezpieczenie przedszkolaka?

Co ważne, ubezpieczenie dziecka w przedszkolu nie jest drogie. Najtańsza ochrona dla przedszkolaka to koszt 24 złotych rocznie. Oczywiście, rodzice mogą zdecydować się też na droższe lub bardziej rozbudowane pakiety ubezpieczenia NNW przedszkolaka. Dla przykładu, w naszej ofercie znaleźć można znaleźć różne warianty ochrony. Rodzice najczęściej wybierają opcje za: 24 zł, 33 zł, 39 zł lub 44 zł. Natomiast najbardziej wymagający droższe warianty np. optymalną opcję za 79 zł czy pakiet dla młodego sportowca za 205 zł rocznie.

Ubezpieczenie przedszkolaka - co obejmuje?

Wszystko zależy od zapisów w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Najczęściej jednak w zakres ubezpieczenia przedszkolaka wchodzi:

  • wypłata odszkodowania po nieszczęśliwym wypadku – np. po skręceniu kostki podczas zabawy,
  • świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu,
  • rekompensata w przypadku pogryzienia przez zwierzę, które zaatakowało malucha np. kot lub pies,
  • zwrot kosztów za naprawę okularów, aparatu słuchowego.
Ubezpieczenie dla przedszkolaka - oferta ubezpieczenia w Rydzowski Ubezpieczenia.

Prywatne ubezpieczenie dziecka czy grupowe w przedszkolu?

Wielu rodziców zastanawia się jednak, gdzie ubezpieczyć przedszkolaka. Opcje są dwie. Można wykupić polisę w przedszkolu (jeśli placówka oferuje taką opcję) lub zdecydować się na prywatne ubezpieczenie dziecka. By dowiedzieć się, która opcja jest korzystniejsza warto zawsze porównywać oferty. Tym bardziej, że każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje nieco inne opcje.

W jakiej firmie ubezpieczyć przedszkolaka?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od oczekiwań rodziców. Czasem główną rolę gra cena -  wówczas można wybrać wariant za 24 zł rocznie.  Innym razem, priorytetem jest to, by dziecko miało szeroki zakres ubezpieczenia. Wtedy dobrze jest zwrócić uwagę na OWU (czyli ogólne warunki ubezpieczenia) i przeczytać o sumie ubezpieczenia i wypłacie świadczeń w danych przypadkach. Poniżej pokrótce opisujemy jak o wygląda w poszczególnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

Generali ubezpieczenie przedszkolaka

W Generali koszt ubezpieczenia przedszkolaka rozpoczyna się od 35 złotych rocznie. Natomiast najdroższy wariant polisy dla przedszkola to 153 zł rocznie. W pakiecie przedszkole uwzględnione zostały nagłe zdarzenia jak np. rany, złamania, zwichnięcia jak i pobyt w szpitalu malucha. Ochrona jest tam też poszerzona o wyczynowe uprawianie sportów, śmierć jednego z rodziców, pomoc psychologiczną.

Poznaj szczegóły

PZU ubezpieczenie przedszkolaka

W Towarzystwie Ubezpieczeniowym PZU dostępne są dwa warianty ubezpieczenia dla przedszkolaka:

- PZU NNW Szkolne – nowością jest to, że w tym wariancie nie ma limitów kosztów rehabilitacji, operacji, odbudowy stomatologicznej zębów czy leczenia. Po wypadku, Ubezpieczyciel jest w stanie zorganizować pomoc rehabilitacyjną i pielęgnacyjną,

- PZU NNW Edukacja – oprócz wypłaty odszkodowania w standardowych przypadkach, z chwilą podpisania umowy Ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty diety szpitalnej w związku z zachorowaniem malucha na COVID-19. A także do wsparcia, w przypadku wystąpienia poważnej choroby jak na przykład oponiak czy niewydolność nerek.

Compensa ubezpieczenie przedszkolaka

Popularne jest także ubezpieczenie dla przedszkolaka z Compensy. To jednak jest już nieco droższe: ceny rozpoczynają się od 73 zł rocznie. Compensę wybierają więc rodzice, którym zależy na solidnym zakresie i wysokich sumach ubezpieczenia. W zakres oferty wchodzą między innymi: pokrycie kosztów poszukiwania dziecka w przypadku zaginięcia, zwrot kosztów rehabilitacji po nieszczęśliwym wypadku czy odszkodowanie, jeśli dziecko pogryzł pies lub kot.

Ubezpieczenie przedszkolaka - ranking

Jak już wspominaliśmy, opcji ubezpieczenia jest wiele. Oferuje je wiele firm (PZU, Aviva ubezpieczenie dla przedszkolaka, Wiener). By pomóc rodzicom w podjęciu decyzji o ubezpieczeniu przedszkolaka, przygotowaliśmy ranking najczęściej wybieranych polis NNW. Dokładne opisy poszczególnych opcji dostępne są na naszej stronie https://www.rydzowski.pl/kalkulator-nnw/#/. My jednak przedstawimy kilka najpopularniejszych opcji.

Najtańsze ubezpieczenie NNW przedszkolaka

Koszt takiej opcji to zaledwie 24 zł rocznie. W wielu przypadkach ta podstawowa ochrona okazuje się być wystarczająca – suma ubezpieczenia wynosi 20 tysięcy złotych. A za każdy 1% uszczerbku na zdrowiu  Ubezpieczyciel wypłaca 100 zł. Dodatkiem do ochrony jest rekompensata w przypadku pogryzienia przez zwierzęta i świadczenie z tytułu ukąszenia kleszcza, jeśli po nim wystąpią powikłania.

Ubezpieczenie dla dziecka - najczęściej wybierana opcja

Jakie ubezpieczenie dla przedszkolaka? Rodzice najczęściej wybierają wariant za 48 zł o sumie ubezpieczenia 36 000 złotych. W tym przypadku, gdy po nieszczęśliwym zdarzeniu przedszkolak trafi do szpitala, Ubezpieczyciel wypłaci rekompensatę 40 zł/ dziennie. Dodatkowo, świadczenie na zakwaterowanie w szpitalu otrzymają rodzice, którzy będą chcieli cały czas być przy swoim maluchu. Oczywiście, rekompensata będzie przysługiwać również w innych przypadkach np. po uszkodzeniu szkła w okularach czy aparatu słuchowego.

Pakiet wybierany dla najmłodszych sportowców

Jeśli dziecko od najmłodszych lat jest aktywne i uczestniczy w zajęciach rekreacyjno-sportowych to warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie przedszkolaka. Najbardziej odpowiada temu nasza opcja za 205 zł rocznie. Jeśli dziecko potrzebowałoby leczenia po nieszczęśliwym wypadku to Ubezpieczyciel wypłaci nawet do 21 tysięcy złotych. Poza tym, Towarzystwo Ubezpieczeniowe zobowiązuje się do pokrycia kosztów zakupu środków pomocniczych, niezbędnych podczas leczenia czy rehabilitacji malucha (do 14 tysięcy złotych).

Kiedy Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania?

Oczywiście, jak w każdym przypadku, istnieją pewne wyłączenia w ochronie. Ubezpieczenie dla dziecka i przedszkolaka również obejmuje takie przypadki. Towarzystwo Ubezpieczeniowe może więc nie wypłacić odszkodowania, jeśli:

  • dziecko zatruje się substancjami płynnymi, które zostały przyjęte drogą pokarmową,
  • do wypadku dojdzie podczas używania środków pirotechnicznych,
  • do nieszczęśliwego zdarzenia dojdzie na terenach objętych działaniami wojennymi.

Pytania i odpowiedzi

Czy ubezpieczenie dla przedszkolaka działa także poza placówką edukacyjną?

Oczywiście. Ubezpieczenie NNW przedszkolaka działa zarówno w przedszkolu, w domu jak i w wielu innych miejscach. Zawarte na rok jest aktywne nawet podczas wakacji, wyjazdu do dziadków czy beztroskiej zabawy w wesołym miasteczku.

Czy muszę kupić ubezpieczenie dziecka w przedszkolu?

Niekoniecznie. Można to zrobić indywidualnie np. online na naszej stronie internetowej. Zazwyczaj jest to nawet korzystniejsza opcja.

Ubezpiecz dziecko online

Ubezpieczenie przedszkolaka Warszawa - gdzie kupić?

Gdzie w Warszawie ubezpieczyć przedszkolaka? W zasadzie, by kupić ochronę NNW dla malucha nie trzeba nawet wychodzić z domu. Można to zrobić przez Internet na naszej stronie.

Sprawdź naszą ofertę!

Czy moje dziecko może mieć dwa ubezpieczenia?

Oczywiście. Nawet jeśli wykupiłeś ubezpieczenie przedszkolne w placówce edukacyjnej, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykupić kolejne o lepszym zakresie ochrony.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.