#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

NNW w życiu prywatnym

Ubezpieczenie NNW w życiu prywatnym to produkt dedykowany dla osób, które chcą chronić siebie i swoich bliskich przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń.

Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem tej polisy, dobrze trafiłeś. W artykule znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z ubezpieczeniem NNW w życiu prywatnym: jak działa polisa, ile kosztuje i gdzie można ją kupić.

Kup pakiet NNW
Indywidualne ubezpieczenie NNW

Czym jest indywidualne ubezpieczenie NNW?

NNW ubezpieczenie indywidualne to gwarancja wypłaty środków finansowych i udzielenia ewentualnej pomocy w sytuacji nieprzewidzianych i nieszczęśliwych zdarzeń i wypadków. Ubezpieczenie NNW nie jest tym samym co ubezpieczenie na życie. Ubezpieczenie indywidualnego NNW to forma ochrony życia i zdrowia Twojego lub wskazanych przez Ciebie osób.

Zobacz przykład Pana Zdzisława:

Pan Zdzisław posiadał polisę ubezpieczenia indywidualnego NNW. W czasie prac polowych niestety doszło do poważnego wypadku. Pan Zdzisław doznał rozległego uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z warunkami jego polisy ten przypadek oznaczał uszczerbek na poziomie aż 30%.

Ubezpieczyciel wypłacił więc panu Zdzisławowi 30 tys. złotych - ponieważ maksymalna suma ubezpieczenia pana Zdzisława wynosiła 100 tys. złotych. Dzięki tym środkom rodzina mogła pokryć koszty konsultacji lekarskich i wydatki związane z niezbędną rehabilitacją. Zabiegi fizjoterapii zostały zakupione w prywatnej placówce by uniknąć czekania na odległe terminy w publicznej placówce.

Indywidualne ubezpieczenie NNW – czy warto?

Powodów dla których warto zdecydować się na indywidualne NNW jest wiele. Jednak najważniejszym z nich jest pewność,  że w razie nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony i jego najbliżsi nie pozostaną bez pomocy. To ważne, tym bardziej, że właśnie w tych najtrudniejszych chwilach potrzeba najwięcej pieniędzy. Są one niezbędne, by pokryć koszty leczenia, rehabilitacji i ogólnego powrotu do zdrowia. Środki są także bezcennym wsparciem, gdy konieczne jest przekwalifikowanie się lub zrezygnowanie z pracy ze względu na stan zdrowia. Oczywiście, może zdarzyć się, że w naszym życiu nie spotka nas nieszczęśliwe zdarzenie. Jednak, tego nigdy nie możemy być w 100% pewni.

Jacek miał dobrze płatną, bezpieczną pracę. Sam utrzymywał żonę i dwójkę dzieci. Nigdy nie pomyślał jednak, że ulegnie wypadkowi w drodze do pracy. Kiedy czarny scenariusz się zrealizował, rodzina stanęła przed poważnym wyzwaniem. Jacek nie mógł wrócić do pracy, a koszty rehabilitacji były ogromne. Żona Jacka zaczęła zastanawiać się nad wyjazdem za granicę w celach zarobkowych. Gdyby Jacek miał ubezpieczenie NNW w życiu prywatnym, ich rodzina nie musiałaby mierzyć się z takimi trudnościami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia NNW?

Przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia NNW, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim ważne są: Twoja sytuacja rodzinna oraz tryb życia. To od tych czynników powinien być uzależniony zakres ochrony. Przykładowo, jeśli masz dzieci możesz wybrać wariant, w którym Ubezpieczyciel wypłaci rekompensatę w przypadku pobytu dziecka w szpitalu. Jeśli jesteś singlem, taki wybór będzie nieracjonalny.

Ważnym czynnikiem jest także budżet, którym dysponujesz. Polisa, którą wybierasz nie powinna przekraczać Twoich możliwości finansowych. By nie przepłacać, warto porównać oferty kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Porównaj i kup online.
Czy mogę zmienić lub rozszerzyć zakres ubezpieczenia NNW?

Oczywiście. W przypadku indywidualnego ubezpieczenia NNW sam możesz zdecydować o zakresie ochrony. By skomponować własny wariant polisy – powiedz o tym naszemu specjaliście.

Porównaj i kup online.
Czy muszę kupować ubezpieczenie NNW na cały rok?

Niekoniecznie. Możesz sam wybrać okres ubezpieczenia indywidualnego NNW. Większość osób zawiera umowę na rok. Niemniej, na rynku dostępne są także warianty ubezpieczenia na miesiąc czy tydzień.

Krótszy okres ochrony wybierają zazwyczaj osoby, które podejmują pracę o dzieło lub zlecenie i chcą być maksymalnie chronieni w tym czasie.

Zapytaj o krótkoterminowe NNW.
Czy mogę zrezygnować z ubezpieczenia NNW?

Każdemu Klientowi przysługuje możliwość odstąpienia od umowy indywidualnego ubezpieczenia NNW. By rezygnacja z ochrony była skuteczna trzeba zadbać o poprawność wypełnianego formularza.

Znaleźć w nim się powinny: Twoje dane, informacje o polisie (jej numer, data zawarcia) oraz powód rezygnacji.

Jak kupić indywidualne NNW? Krok po kroku.

1
Uzupełnij dane

Podaj swój wiek. Wybierz pakiet dedykowany dla Twojej grupy wiekowej i uzupełnij dane.

2
Wyślij formularz

Sprawdź poprawność wprowadzonych przez Ciebie danych i wyślij formularz.

3
Porozmawiaj z doradcą

Odbierz telefon od specjalisty z #RydzowskiTeam i potwierdź zakup polisy.

4
Opłać polisę online

Opłać polisę online i zaczekaj na mailowe potwierdzenie zakupu ubezpieczenia.

Kup wygodnie swoją polisę NNW.

Kto powinien zdecydować się na ubezpieczenie NNW?

Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, co przydarzy się w najbliższej przyszłości.  W szczególności tyczy się to nieszczęśliwych zdarzeń, do których dochodzi niespodziewanie i często nie z naszej winy. Zatem, ubezpieczenie NNW w życiu prywatnym jest dedykowane jest praktycznie każdej grupie wiekowej. Ochronę mogą nabyć:

  • studenci - czyli jedna z najbardziej aktywnych grup wiekowych, a więc w dużym stopniu narażona na kontuzje i urazy
  • osoby dorosłe (dzieci mogą być współubezpieczone) – a w szczególności te, które chcą zapewnić bezpieczeństwo finansowe swoim najbliższym w przypadku NW
  • seniorzy – osoby starsze są w dużym stopniu narażone na urazy. Dzięki polisie, po nieszczęśliwym zdarzeniu możliwe jest uzyskanie środków finansowych na leczenie i rehabilitację

NNW w życiu prywatnym – kiedy się przyda?

Indywidualne NNW przyda się w przypadku, gdy nam lub naszym najbliższym przydarzy się nieszczęśliwy wypadek. A niestety możliwych scenariuszy jest wiele.

Czy ubezpieczenie NNW działa za granicą?

Większość Towarzystw Ubezpieczeniowych oferuje ochronę, która działa również za granicą. By upewnić się, że tak jest w przypadku wybranego przez Ciebie wariantu, dokładnie zapoznaj się z OWU.

O szczegóły możesz również zapytać naszego specjalistę.

NNW za granicę. Kup online.
Kiedy ubezpieczenie NNW nie działa?

Warto mieć świadomość, że w niektórych sytuacjach ubezpieczenie NNW nie zadziała. Dokładne informacje na ten temat znajdują się w OWU polisy. Zatem przed zawarciem umowy warto dokładnie zapoznać się z tym dokumentem.

Niemniej, w większości przypadków wykluczeniem są sytuacje, do których doszło wskutek rażącego zaniedbania ze strony Ubezpieczonego.

Przykładowo, jeśli ubezpieczony nie zażywał lekarstw lub, gdy w chwili nieszczęśliwego wypadku był pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego. Ubezpieczyciel może też nie wypłacić odszkodowania w przypadku śmierci samobójczej.

Ile kosztuje indywidualne NNW?

Jaka jest cena ubezpieczenia NNW w życiu prywatnym? Cena waha się od 38 do około 200 złotych miesięcznie. Z czego wynika taka rozpiętość cenowa? Przede wszystkim, koszt polisy uzależniony jest od wielu czynników. Najważniejsze elementy, które mają wpływ na wartość tego produktu to:

  • zakres ochrony
  • wykonywany zawód
  • wiek osoby, która się ubezpiecza.

Im szerszy zakres polisy i im bardziej ryzykowna profesja tym wyższa składka za indywidualne NNW.  Oczywiście cena NNW w życiu prywatnym też jest uzależniona od wybranego przez nas Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Niektóre z nich proponują naprawdę korzystne stawki.

Cena NNW w życiu prywatnym - przykłady.

By zobrazować rozpiętość oferty ubezpieczeń NNW w życiu prywatnym, przygotowaliśmy kilka przykładów:

W Generali Życie podstawowy wariant ochrony kosztuje zaledwie 38 zł miesięcznie. Dzięki niemu, ubezpieczony ma pewność, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie w przypadku: pobytu w szpitalu, niezdolności do pracy zarobkowej, poważnego zachorowania czy operacji chirurgicznej. Podobne ubezpieczenie NNW w Compensie kosztuje 49 zł miesięcznie.

Zdecydowanie droższe będą natomiast pakiety ubezpieczenia NNW w opcji premium czy pakiety obejmujące również rodzinę ubezpieczonego. Ceny takich polis mogą wynosić nawet ponad 200 zł miesięcznie. Niemniej, suma wypłaconego odszkodowania wtedy naprawdę wysoka.

Porównaj NNW i kup online.

Zatem, dobrze jest porównywać oferty ubezpieczenia NNW w życiu prywatnym. Oczywiście, zawsze jest też opcja skomponowania indywidualnego wariantu NNW. Pomóc w ułożeniu odpowiedniego wariantu może specjalista ds. ubezpieczeń z multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia.

Jaka jest różnica między trwałym uszczerbkiem na zdrowiu a poważnym urazem?

O poważnym urazie można mówić, gdy uszkodzenie organu /narządu /układu nie rokuje poprawy. Może być to na przykład utrata ręki w wyniku poważnego wypadku komunikacyjnego, utrata wzroku czy niedowład wybranej części ciała.

Natomiast trwały uszczerbek na zdrowiu to zaburzenie danego narządu, które zmniejsza sprawność poszkodowanego. Zaliczyć do tej grupy można np. złamanie ręki.

Wysokość świadczenia za poważny uraz jest więc zdecydowanie wyższa niż w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Kiedy następuje wypłata świadczenia?

Na wypłatę odszkodowania Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają 30 dni od daty zgłoszenia szkody. Czas ten może się wydłużyć tylko w wyjątkowych przypadkach. Przede wszystkim wtedy, gdy konieczne jest wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Ubezpieczenie NNW - gdzie najtaniej?

Najtańsze ubezpieczenie NNW znajdziesz na rydzowski.pl. Indywidualne ubezpieczenia NNW cechują się dużą rozpiętością siatki cen. Często cena może się również różnić w zależności od miejsca zakupu i konkretnego agenta. Dlatego tak ważne jest porównywanie ofert i dopytywanie agenta o wszystkie warunki danej oferty.

Gdzie kupić najtaniej ubezpieczenie NNW w życiu prywatnym?

Najlepsze oferty indywidualnego ubezpieczenia NNW znajdziesz w formularzu porównania ofert NNW. Pamiętaj, że zawsze zakres i wysokość świadczeń możesz dopasować do swoich szczegółowych wymagań. Może Ci w tym pomóc dedykowany specjalista.

Jak kupić tanie pakiety NNW indywidualnie?

Jak już wspomnieliśmy: kluczem do zakupienia indywidualnego NNW w rozsądnej cenie jest porównywanie co najmniej kilku ofert. Warto je zebrać w jednym miejscu. Po pierwsze zwróćmy uwagę na zakres wybranego wariantu a w dalszej kolejności na jego cenę. Porównanie może nam ułatwić formularz lub bezpośrednia rozmowa ze specjalistą. 

Ubezpieczenie NNW online.

Ubezpieczenie online NNW to wygodny sposób na skorzystanie z szerokiej oferty ubezpieczeń indywidualnego NNW. Łatwo i szybko pakiety NNW kupisz w naszym formularzu porównania ofert. Nie musisz umawiać się na długie spotkania z przedstawicielem ubezpieczeniowym czy tracić czas na infolinii. Oferty wszystkich najważniejszych Ubezpieczycieli znajdziesz w jednym miejscu. Wystarczy, że podasz swój wiek a program wyświetli Ci wszystkie pakiety indywidualnego NNW w jednym miejscu.

NNW ubezpieczenie online możesz zakupić de facto na dwa sposoby. Bezpośrednio na stronie wybranego Ubezpieczyciela lub w serwisach porównywark czy internetowych multiagencji. W pierwszym przypadku ciężko jest samodzielnie zdecydować się na konkretne Towarzystwo. Szczegółowe porównywanie wariantów i pakietów nie jest łatwe. Co ważne nie wszyscy Ubezpieczyciele oferują gotowe pakiety. 

W drugim przypadku również trzeba wiedzieć, że większość porównywarek nie pokaże Ci pakietów prywatnego NNW, lecz przekieruje na infolinię i sprzedażowe call center.

NNW ubezpieczenie online na rydzowski.pl.

Prywatne NNW w formie pakietów w serwisie rydzowski.pl może być dla Ciebie naprawdę wygodną i co ważne skuteczną formą ochrony. Nie działamy jak klasyczna porównywarka ubezpieczeń, do sprzedaży nie używamy też infolinii czy call center. Gdy skorzystasz z naszych pakietów, bezpośredni kontakt z Tobą będzie utrzymywał nasz specjalista. To doświadczone osoby z wieloletnim stażem i co ważne z wiedzą na temat konkretnych pakietów i ich warunków.

Co jest potrzebne do zgłoszenia szkody z NNW?

Do zgłoszenia szkody z ubezpieczenia NNW potrzebne będą Ci dane polisy, dane uczestników zdarzenia i dokumentacja medyczna.

Najczęściej poinformować o zaistniałej sytuacji możesz na kilka sposobów: za pomocą internetowego lub drukowanego formularza, telefonicznie lub osobiście. Dokładne informacje na ten temat otrzymasz podczas zawierania umowy.

Komu zostanie wypłacone świadczenie, gdy mnie zabraknie?

Przy zawieraniu umowy NNW, Ubezpieczyciel prosi o określenie osób upoważnionych do odbioru odszkodowania. Zatem, decyzja w tej kwestii należy wyłącznie do Ciebie.

Zwiększ swoją ochronę!

Opieka medyczna

Zapewnij sobie i rodzinie dostęp do specjalistów bez czekania w kolejkach.

Grupowa polisa na życie

Skorzystaj z ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach.

Ubezpieczenie na życie

Zadbaj o dobrą polisę na życie - kliknij i poznaj różne propozycje ochrony.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.