#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie skutera elektrycznego

Ubezpieczenie skutera elektrycznego - czy jest potrzebne? I jaki jest średni koszt ochrony jednośladu w 2023 roku? Jeśli zastanawiasz się nad tymi kwestiami, dobrze trafiłeś. W artykule znajdziesz wszystkie informacje na temat polisy dla motoroweru. Dowiesz się także jak szybko  skontaktować się ze specjalistami, którzy porównają wszystkie dostępne na rynku oferty ubezpieczeń skuterów elektrycznych.

Skuter elektryczny, który możesz ubezpieczyć online w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia.

W ostatnich latach skutery elektryczne to prawdziwy hit. Korzystać z nich mogą już osoby od 14 roku życia, jeśli posiadają odpowiednie uprawnienia. Prowadzenie tych jednośladów nie jest skomplikowane, więc coraz więcej osób decyduje się na zakup tego pojazdu. Jeśli Ty również posiadasz jednoślad o pojemności do 50 cm3 z pewnością zastanawiasz się nad kwestią: skuter elektryczny a ubezpieczenie OC. Wyjaśniamy.

Czy ubezpieczenie skutera elektrycznego jest obowiązkowe?

Według przepisów polskiego prawa, ubezpieczenie skutera elektrycznego jest obowiązkowe. Zatem, za brak polisy właściciel jednośladu może otrzymać wysoką karę. W 2021 roku mandat za 3 dni przerwy w ubezpieczeniu wynosił 190 zł, a  za 15 dni zwłoki – aż 930 zł. Obecnie, zapominalscy kierowcy zapłacą jeszcze więcej. A to oznacza, że warto na bieżąco śledzić terminy swoich polis komunikacyjnych. Nieco wygodniej mają Klienci multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. O tym, że kończy się polisa przypominają specjaliści –  sms-owo lub telefonicznie.

Kup online

Co wpływa na koszt ubezpieczenia OC skutera elektrycznego?

Ceny ubezpieczenia jednośladów są zdecydowanie niższe od kosztów ochrony samochodów osobowych czy ciężarowych. Skutery elektryczne ubezpieczyć można już nawet od 40 złotych. Uśredniając jednak, OC jednośladu to koszt około 60 złotych. Oczywiście, na finalną cenę OC skutera elektrycznego wpływa kilka czynników. Przede wszystkim są to:

  • marka i model skutera elektrycznego,
  • rok produkcji jednośladu,
  • miejsce użytkowania skutera,
  • ilość posiadanych zniżek i wybór Towarzystwa Ubezpieczeniowego,

Czy zniżki na OC przechodzą ze skutera na samochód?

Ubezpieczenie motoroweru elektrycznego – czy w jakiś sposób może budować historię ubezpieczenia? I co najważniejsze – czy ma wpływ na zniżki w późniejszym czasie? Okazuje się, że w większości Towarzystw Ubezpieczeniowych tak jest. Ubezpieczenie OC dla jednośladów jest więc dobrą opcją dla młodych kierowców. Mogą oni zostać współwłaścicielami skutera elektrycznego i w przyszłości płacić mniej za standardowe OC samochodu osobowego.

Jak kupić tanio ubezpieczenie OC?

By kupić tanio ubezpieczenie OC dla jednośladów wystarczy zastosować się do kilku wskazówek. Niezależnie od tego czy jest to skuter elektryczny dla dorosłych czy to skuter elektryczny dla seniora – warto przeanalizować oferty wszystkich Towarzystw Ubezpieczeniowych. W jaki sposób? Wystarczy skontaktować się z multiagencją Rydzowski Ubezpieczenia za pomocą formularza kontaktowego. Specjaliści samodzielnie przeliczą ile wyniesie składka w dostępnych na rynku Towarzystwach Ubezpieczeniowych, a następnie zaproponują tanie ubezpieczenie skutera elektrycznego.

Ubezpieczenie skutera NNW

Jak już ustaliliśmy, obowiązkowe jest jedynie ubezpieczenie skutera elektrycznego. Wielu właścicieli jednośladów zastanawia się jednak nad dodatkową opcją ochrony – NNW skutera elektrycznego. Czy rozszerzenie polisy jest potrzebne? W wielu przypadkach dobrze je posiadać. Ubezpieczenie NNW skutera elektrycznego zadziała w razie zdarzenia drogowego, w wyniku którego poszkodowany będzie kierowca lub pasażer jednośladu. A o takie przypadki nie jest trudno. Mimo, że kierowcy jednośladów nie mogą  przekraczać prędkości 50 km/h, łatwo jest o wpadnięcie w poślizg w deszczowe dni. Do wywrotek jednośladów może też dojść, gdy na trasie będzie błoto lub piasek. Mając więc na uwadze, że NNW skutera elektrycznego to koszt rzędu kilku lub kilkunastu złotych – warto rozważyć taką opcję.

Formularz zapytania

Ubezpieczenie AC skutera elektrycznego – czy warto?

W niektórych przypadkach ubezpieczenie AC skutera elektrycznego jest szczególnie przydatne. Często okazuje się bowiem, że samo OC nie wystarcza. Kiedy dokładnie? Tak jest np. przy leasingu skutera elektrycznego. Poza tym, warto rozważyć dodatkową ochronę, gdy:

  • Gdy skuter elektryczny stoi pod blokiem lub domem (nie jest garażowany) Wtedy ryzyko kradzieży jest wysokie. Autocasco to gwarancja, że nawet w takim przypadku właściciel otrzyma rekompensatę.
  • Gdy skuterem porusza się niedoświadczona osoba i ryzyko kolizji jest wysokie.
  • Gdy skutery elektryczne to główny środek transportu w firmie – niekiedy trudno ocenić kompetencje kierowców. By nie martwić się kosztami ewentualnej likwidacji szkody, najlepiej zdecydować się na opcję skuter elektryczny AC.

Flota skuterów elektrycznych

W ostatnim czasie, w skutery elektryczne coraz częściej inwestują firmy kurierskie i gastronomiczne. W końcu, dostarczanie przesyłek za pomocą jednośladów to z perspektywy biznesowej – opłacalna opcja. Dzięki skuterom elektrycznym można uniknąć stania w korkach, a także wiele zaoszczędzić. Szacuje się, że koszt pokonania 100 km tym pojazdem to jedynie 5 złotych. Cena ubezpieczenia skuterów elektrycznych dla firm również jest bardzo korzystna. Tym bardziej, że można je ubezpieczyć we flocie. Im więcej pojazdów tym finalny koszt ochrony niższy. W wyborze najkorzystniejszej opcji ubezpieczenia pomóc może multiagencja Rydzowski Ubezpieczenia. Specjaliści doradzą też w którym przypadku opcja skuter elektryczny – ubezpieczenie NNW będzie przydatna.

Miejskie skutery elektryczne

Polskie skutery elektryczne cieszą się też sporym zainteresowaniem mieszkańców dużych miast. Z tego względu, na rynku powstaje coraz więcej firm, które oferują wypożyczenie pojazdu za opłatą. Czy trzeba mieć ubezpieczenie na skuter w takim przypadku? Oczywiście! Za to jednak odpowiadają właściciele wypożyczalni. Zatem to właśnie oni powinni zainteresować się takimi zagadnieniami jak: skuter elektryczny OC czy skuter miejski OC. Jako użytkownik wypożyczalni, nie musisz martwić się o tę kwestię.

Tanie ubezpieczenie skutera elektrycznego

Podsumowując, jeśli posiadasz skuter elektryczny powinieneś zadbać o obowiązkową polisę OC. W niektórych przypadkach warto też rozważyć rozszerzenie ochrony o AC lub NNW. Co ciekawe, ubezpieczenie wcale nie musi być drogie. By sprawdzić ile kosztuje OC skutera elektrycznego w 2022 roku i jak kupić ochronę w dobrej cenie – wyślij formularz kontaktowy. Polisę możesz zakupić online.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.