#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie szyb samochodowych

Ubezpieczenie szyb samochodowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców. W końcu, podczas codziennego jeżdżenia może wydarzyć się wiele niespodziewanych zdarzeń, prowadzących do uszkodzenia tafli. By oszczędzić sobie nerwów i uniknąć kosztów naprawy, warto już wcześniej pomyśleć o dobrej polisie. Przeczytaj artykuł i zdecyduj czy komunikacyjne OC rozszerzone o ochronę szyb jest opcją dla Ciebie.

Ubezpiecz szyby w aucie

Jeśli często wyruszasz w trasy samochodowe - pomyśl o dodatkowej ochronie auta, np. o ubezpieczeniu szyb samochodowych w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia.

Kilka słów o ubezpieczeniu szyb samochodowych

Zakup ubezpieczenia szyb w aucie nie jest obowiązkowy, jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że są one bardzo narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ubezpieczenie szyb to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne typu casco. Najczęściej obejmuje ono wyłącznie uszkodzenia tylko przedniej, tylnej lub bocznych szyb auta – zakres ochrony zależy od danego Ubezpieczyciela. Polisę tę można często wykupić razem z OC lub AC samochodu.

Do jakich uszkodzeń szyb samochodowych dochodzi najczęściej?

Ubezpieczenie szyb może okazać się bardzo pomocne w przypadku ich uszkodzenia bądź całkowitego zniszczenia. A takie wypadki zdarzają się zarówno podczas jazdy samochodem, jak i jego postoju na parkingu. Z doświadczenia naszych klientów wiemy, że najczęstsze przyczyny uszkodzeń to:

  • wypadek samochodowy (zderzenie z innym pojazdem),
  • uderzenie kamieniem spod kół innego auta, które spowoduje nawet niewielki odprysk na szybie,
  • warunki atmosferyczne (np. grad lub opadająca gałąź z drzewa),
  • działanie osób trzecich,
  • włamanie w celu kradzieży.

Formularz zapytania

Co grozi za jazdę z pękniętą szybą?

Mogłoby się wydawać, że nawet delikatnie uszkodzona szyba to nie powód do zmartwień, jednak jest to błędne założenie! Pęknięta szyba stanowi niebezpieczeństwo, które może doprowadzić do poważniejszych problemów. Jak mówi art. 66 w Ustawie o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Zgodnie z przepisami kierowca, który porusza się uszkodzonym samochodem, może dostać mandat nawet w wysokości 500 zł. Policjant podczas kontroli ma także prawo odebrać dowód rejestracyjny, a odzyskanie go będzie możliwe dopiero po naprawie zniszczeń. Uszkodzona szyba jest również przeszkodą do pozytywnego przejścia badania technicznego pojazdu.

Ubezpieczenie szyb w samochodzie – dlaczego warto zdecydować się na polisę?

Poprosiliśmy naszych specjalistów, by z własnego doświadczenia zawodowego doradzili, dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie szyb w samochodzie.

Ubezpieczenie szyb jest korzystną ofertą szczególnie dla osób, które chcą zabezpieczyć się na wypadek uszkodzenia czy wybicia szyby. Czy warto? Oczywiście! Często zdarzają się przypadki zniszczeń lub włamań, szczególnie wśród osób korzystających z publicznych czy miejskich parkingów na co dzień. Jeśli zostawiasz swój samochód w takich miejscach, musisz się liczyć z aktami wandalizmu. Z tego powodu zawsze doradzam moim klientom, by zastanowili się nad dodatkowym ubezpieczeniem, które w skali roku jest dużo mniejszym wydatkiem, niż samodzielna wymiana szyby.

Często współpracuję z osobami, które dużo podróżują lub jazda samochodem w ciągu dnia zajmuje im wiele czasu. Sam doświadczyłem sytuacji, kiedy podczas drogi do pracy, mały kamień wypadł spod kół samochodu jadącego przede mną i uderzył w moją szybę. Dlatego od czasu tego wypadku wszystkim polecam to dodatkowe ubezpieczenie. W moim przypadku pozwoliło mi przejść całą sytuację bezstresowo i nie martwić się dalszymi skutkami tego zdarzenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie szyb w aucie?

Na cenę ubezpieczenia szyb składa się wiele czynników. Wszystko również zależy od zakresu polisy i Towarzystwa Ubezpieczeniowego, z którym nawiążesz współpracę.  Jednak uśredniając, cena taka może mieścić się w przedziale od 80 do 180 zł.

Jak znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczenia szyb?

Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie tę usługę. Czym kierować się przy jej wyborze? Na pewno warto zwrócić uwagę na udział własny i zdecydować się na taką ofertę, w której będzie on najniższy. Należy również zastanowić się nad zakresem ochrony czy dodatkowymi kosztami. Jeśli chcesz zaleźć najlepsze ubezpieczenie szyb, to chętnie Ci w tym pomożemy!

Czy można dokupić ubezpieczenie szyb samochodowych?

Każdy zarejestrowany pojazd musi obowiązkowo mieć ważne ubezpieczenie OC, dlatego wykupienie samego ubezpieczenia szyb bez OC nie jest możliwe. Ubezpieczenie szyb jest zatem dodatkiem do OC lub AC i jest oferowane podczas podpisywania właśnie tych umów. Gdy dojdzie do uszkodzenia szyby, a posiadasz jedynie obowiązkowe ubezpieczenie, musisz naprawić szkodę we własnym zakresie, co często nie jest tanią usługą.

Kto w szczególności powinien zdecydować na ochronę szyb w aucie?

Każdy, kto jeździ samochodem! Zdajemy sobie jednak sprawę, że dla wielu osób nie jest to priorytetowy wydatek, dlatego do zakupu ubezpieczenia szyb w aucie zachęcamy w szczególności:

  • osoby, które często podróżują samochodem i spędzają w nim dużo czasu,
  • kierowców, którzy nie posiadają AC i nie chcą kupować pełnego ubezpieczenia tego typu,
  • kierowców, którzy mają ubezpieczenie AC, ale nie chcą stracić zniżek. Z tego powodu są zainteresowane dodatkowymi polisami.
Zapytaj o OC wraz z ochroną szyb

Jak w praktyce działa ubezpieczenie szyb samochodowych?

Ubezpieczenie szyb w aucie jest szczególnie przydatne np. podczas stłuczki czy aktu wandalizmu. Jak wtedy działa ubezpieczenie szyby samochodowej? Znaczenie ma tu czas – warto jak najszybciej zgłosić szkodę swojemu Ubezpieczycielowi. Najprawdopodobniej zaoferuje Ci on dwa rozwiązania, w zależności od skali zniszczeń.

  • Jeśli Twoja szyba jest całkowicie zniszczona, Ubezpieczyciel skieruje Cię do odpowiedniego warsztatu samochodowego, który specjalizuje się w naprawach i wymianą szyb w najbliższej okolicy.
  • Jeśli natomiast szyba w Twoim samochodzie posiada jedynie odprysk czy rysy, wspólnie z Ubezpieczycielem ustalicie termin wizyty rzeczoznawcy, podczas której oceni on rozmiar szkód. Po oszacowaniu, czy warto ją naprawić lub czy konieczna jest całkowita wymiana, polisa pokryje koszty takiej usługi.

Czy ubezpieczenie szyb działa również za granicą?

Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe posiada własne warianty ubezpieczeń, w których skład wchodzi różny zakres  - niektóre z nich działają jedynie na terenie Polski, a inne gwarantują ochronę również za granicą. Dlatego jeśli zależy Ci na pomocy poza granicami kraju, warto powierzyć naszej multiagencji porównanie ofert. Chętnie znajdziemy dla Ciebie ofertę, która będzie spełniać Twoje wszystkie oczekiwania!

Rozszerz swoją ochronę

Document icon
Auto Casco

Pomyśl już teraz o pełnej ochronie i zadbaj w pełni o swój pojazd!

Document icon
Ubezpieczenie szyb

Byś zawsze mógł wyraźnie patrzeć przed siebie!

Document icon
NNW

W razie wypadku otrzymasz finansowe wsparcie!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.