#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie NNW

Wypadek lub kolizja może przydarzyć się każdemu z nas. Właśnie dlatego coraz więcej kierowców decyduje się na zakup komunikacyjnego NNW. Przed czym ono chroni i ile kosztuje? W poniższym tekście wyjaśniliśmy wszystkie kwestie, związane z ubezpieczeniem NNW samochodu. Przeczytaj i zastanów się czy Tobie również przyda się taka ochrona.

Sprawca wypadku nie martwi się. bo ma ubezpieczenie NNW

Co to jest ubezpieczenie NNW?

Najprościej wyjaśniając, ubezpieczenie NNW samochodu to dodatek do podstawowego ubezpieczenia OC. Jego zadaniem jest zapewnienie ochrony przed następstwami nieszczęśliwych wypadów. Jeśli więc, w wyniku zdarzenia drogowego ucierpi sam sprawca lub jego pasażerowie – ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Dzięki temu, poszkodowane osoby będą mogły podjąć leczenie i rehabilitację. A sprawca zdarzenia nie poniesie finansowych konsekwencji – bez NNW komunikacyjnego musiałby wszelkie koszty pokryć samodzielnie.

W jakich przypadkach zadziała ubezpieczenie NNW?

By lepiej zrozumieć kiedy ubezpieczenie NNW komunikacyjne zadziała, podajemy kilka praktycznych przykładów.

Potrącenie przez samochód podczas wysiadania z auta

W samochodzie Olgi zapaliła się pomarańczowa kontrolka. Kobieta zatrzymała się na poboczu, by zajrzeć pod maskę. Bez zastanowienia i bez zachowania ostrożności wysiadła z samochodu wprost pod nadjeżdżającego Mercedesa. Olga długo wracała do formy. Musiała wybrać się na rehabilitacje, kupować leki przeciwbólowe i zainwestować w parę medycznych sprzętów. Wszelkie koszty zostały pokryte z komunikacyjnego NNW.

Hospitalizacja poszkodowanej osoby

Piotr pojechał z żoną na zagraniczną, samochodową wycieczkę. W trakcie trasy para zaczęła się kłócić. Piotr przestał skupiać się na drodze i uderzył w barierkę. Kobieta straciła przytomność. Została zabrana do szpitala na kilkudniową obserwację. Nie miała karty EKUZ, ale na szczęście Piotr posiadał NNW ubezpieczenie auta. Ubezpieczyciel pokrył koszty hospitalizacji.

Usuwanie powypadkowych blizn

Anna wybrała się samochodem na zakupy. Podczas jazdy usłyszała dźwięk telefonu. Chciała sprawdzić czy to coś ważnego i przestała panować nad kierownicą. Kobieta nie miała zapiętych pasów, więc w chwili zderzenia uderzyła w szybę. Siła nie była duża, ale szkło poraniło twarz kobiety. Po czasie rany się zagoiły, lecz niestety zostały szpecące blizny. Na szczęście w zakres komunikacyjnego NNW wchodziły także operacje plastyczne dla osób poszkodowanych. Po operacji Anna znów była zadowolona ze swojego wyglądu.

Jednorazowa wypłata za czasową niezdolność do pracy po wypadku

W wyniku wypadku samochodowego ucierpiało kilku pasażerów. Jeden z nich Pan Jacek w chwili zderzenia złamał rękę w kilku miejscach. Jako, że mężczyzna z zawodu był fizjoterapeutą to jego dalsza kariera stanęła pod znakiem zapytania. Na szczęście sprawca wypadku posiadał NNW i z tego tytułu jego pasażer Pan Jacek otrzymał jednorazowe, duże świadczenie. Była to rekompensata za niezdolność do wykonywania pracy.

Odszkodowanie z NNW samochodu

Co daje NNW przy OC? Jak już wspominaliśmy, najczęściej w ramach umowy komunikacyjnego NNW Towarzystwa Ubezpieczeniowe gwarantują pokrycie kosztów transportu, leczenia i rehabilitacji. Przy czym warto zwrócić uwagę na limity wysokości świadczeń – im są wyższe tym lepiej. Natomiast w przypadku bardzo poważnych zdarzeń jak trwały uszczerbek na zdrowiu czy śmierć kierowcy lub pasażera – Ubezpieczyciele gwarantują jednorazową wypłatę odszkodowania.

Ubezpieczenie NNW - ochrona na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń

Kiedy ubezpieczenie z NNW nie zostanie wypłacone?

Tak jak w przypadku wielu innych ubezpieczeń, komunikacyjne NNW również ma pewne ograniczenia. Odszkodowanie nie zostanie wypłacone, jeśli:

  • sprawca był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,
  • wypadek został spowodowany celowo,
  • do wypadku doszło podczas kierowania pojazdem, do którego prowadzenia nie mamy uprawnień.

Ile kosztuje komunikacyjne NNW?

Koszty polisy są niewielkie. Ceny zaczynają się bowiem od 20 złotych na rok, czyli od 2 zł miesięcznie. Warto jednak zwracać uwagę na sumy ubezpieczenia – im wyższe tym solidniejsze odszkodowanie można otrzymać. Sumy polis mogą zaczynać się od 5 tysięcy a kończyć na ponad 100 tysiącach.  Warto więc porównać opcje, jakie oferują nam poszczególne firmy ubezpieczeniowe i ocenić, które będzie dla nas najbardziej korzystne, gdy na drodze wydarzy się coś nieoczekiwanego.

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW kupuje się wraz z ubezpieczeniem OC samochodu. Jaką firmę wybrać? I czym się różni PZU NNW komunikacyjne od AXA NNW komunikacyjne? By odpowiedzieć sobie na te pytania trzeba najpierw porównać oferty i przeanalizować je pod kątem opłacalności. Pomóc w tym mogą specjaliści ds. ubezpieczeń z naszej firmy Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie NNW online

Oczywiście, by nabyć OC+NNW pojazdu nie trzeba wychodzić z domu. Wszystko można załatwić online. Wystarczy skorzystać z kalkulatora OC dostępnego na naszej stronie. Trzeba tam wpisać dane swojego pojazdu i wpisać preferowaną godzinę kontaktu. Nasi specjaliści oddzwonią i przedstawią najkorzystniejsze opcje polisy komunikacyjnej. Dzięki temu można mieć pewność, że ochrona jest solidna i co najważniejsze wcale za nią nie przepłaciliśmy.

Najczęściej zadawane pytania

Czy NNW komunikacyjne jest obowiązkowe?

Według przepisów polskiego prawa obowiązkowe jest tylko komunikacyjne OC.Zatem, ubezpieczenie NNW samochodu to dodatkowa, ale bardzo przydatna opcja.

Kto powinien zdecydować się na zakup NNW?

Na NNW powinny zdecydować się osoby, które chcą zapewnić sobie oraz swoim pasażerom maksymalną ochronę podczas jazdy.

Czy NNW jest przypisane do samochodu?

Tak. NNW jest przypisane do konkretnego samochodu, a nie do kierowcy.

Na jaki czas zawierana jest umowa ubezpieczenia NNW?

Umowa NNW zawierana jest wraz z polisą OC pojazdu. Zatem czas jej obowiązywania wynosi 12 miesięcy.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.