#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie bagażu samochodowego

Ubezpieczenie bagażu w samochodzie – racjonalny wybór czy zbędny wydatek? Nad tą kwestią zastanawia się wielu kierowców. Niemniej, w większości przypadków ochronę przedmiotów, przewożonych w aucie można zaliczyć do tej pierwszej kategorii. W końcu, zawsze warto zapobiegać nieszczęśliwym zdarzeniom, które mogą mieć miejsce podczas jazdy autem. Przeczytaj, na czym dokładnie polega ubezpieczenie bagażu samochodowego i dowiedz się jaka jest średnia cena polisy.

Ubezpieczenie bagażu samochodowego jest dostępne w ofercie multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia

Jak wskazuje sama nazwa, ubezpieczenie bagażu to ochrona przewożonych w samochodzie  przedmiotów. Co ważne, polisa może działać zarówno gdy jesteśmy poszkodowani jak i w sytuacji gdy sami spowodowaliśmy kolizję.

Dla kogo ubezpieczenie bagażu?

Ten rodzaj ubezpieczenia jest szczególnie przydatny osobom, które często jeżdżą samochodem. Nie ma tutaj znaczenia, czy są to prywatne podróże z rodziną, czy służbowe wyjazdy po całym kraju. Na tej polisie mogą skorzystać też osoby, które przewożą ze sobą przedmioty materialne o większej wartości. Z naszego doświadczenia wiemy również, że ubezpieczenie bagażu cieszy się popularnością wśród tych, którzy często wyjeżdżają na urlopy czy wakacje własnym samochodem. A podczas pandemii jest to szczególnie częste rozwiązanie.

Sprawdź cenę OC z ochroną autobagażu

Ubezpieczenie bagażu

Ubezpieczenie bagażu zazwyczaj można dokupić jako dodatek do polisy OC lub AC. Chroni ono rzeczy materialne znajdujące się w wewnątrz samochodu lub w zewnętrznym bagażniku w momencie, gdy dojdzie do kolizji lub wypadku. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują je także w przypadku kradzieży. Największa część Ubezpieczycieli za bagaż, który można ubezpieczyć, uznaje następujące przedmioty: 

 • walizki i torby do przechowywania rzeczy
 • portfel, teczki, torebki, plecaki, aktówki,
 • akcesoria dla niemowląt i dzieci, np. wózek, chodzik, foteliki
 • przenośne sprzęty elektroniczne, np. telefony, komputery, GPS,
 • sprzęt sportowy, turystyczny i rekreacyjny,
 • okulary optyczne i przeciwsłoneczne oraz odzież.

Co nie jest bagażem samochodowym?

Natomiast dla Ubezpieczyciela bagażem nie jest gotówka i środki płatnicze, a także dokumenty i zbiory kolekcjonerskie. Ochrona często nie obejmuje przewożonych przesyłek lub ładunków. Możesz nie otrzymać ubezpieczenia również w przypadku zniszczonych przedmiotów, tych które łatwo stłuc (np. ceramika, porcelana, szkło), dzieł sztuki czy broni palnej. Wiele ubezpieczeń samochodu AC posiada już dodatkowe ubezpieczenie bagażu. Jeśli jednak nie masz pewności, czy akurat te rzeczy, które najczęściej przewozisz ze sobą, mogą być objęte Twoją polisą, warto zapytać o to specjalistów. Chętnie to dla Ciebie sprawdzimy i przygotujemy atrakcyjną ofertę. 

Formularz zapytania

Jak działa ubezpieczenie bagażu?

Wszystko dobrze wygląda na papierze, ale jak w praktyce działa ubezpieczenia bagażu? Wyjaśniamy. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić w sprawie uzyskania środków z polisy, jest zgłoszenie szkody Ubezpieczycielowi – najczęściej 3 dni po zdarzeniu. Chyba, że doszło do kradzieży, to wtedy trzeba poinformować o tym Policję. Następnie, konieczne jest przygotowanie listy utraconych rzeczy, określenie ich liczby i oszacowanie wartości. Dzięki temu Ubezpieczyciel zapozna się z wszystkimi informacjami i okolicznościami, a jeśli wszystko będzie się zgadzać, to do 30 dni wypłaci należne odszkodowanie.

Ubezpieczenie bagażu na zewnątrz samochodu

Ten rodzaj polisy obejmuje również przedmioty przechowywane poza samochodem, np. w bagażniku zewnętrznym lub dachowym. Jednak tak jak w przypadku bagażu wewnątrz auta, warto wiedzieć, że ubezpieczenie nie będzie pokrywało szkód, jeśli na przykład:

 • Kolizja lub wypadek spowodowane były umyślnie,
 • Pojazd nie posiadał ważnego badania technicznego lub nie nadawał się do prowadzenia,
 • Prowadzono jazdę samochodem pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,
 • Samochód był narzędziem przestępstwa,
 • Do zniszczenia bagażu doszło podczas wyścigów, rajdów, protestów, itp.

Ile kosztuje ubezpieczenie bagażu?

Ubezpieczenie bagażu przewożonego w aucie jest zależne od danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Zazwyczaj nie jest to jednak duży koszt. Cena za ubezpieczenie bagażu waha się od 15 do 30 zł rocznie.

Bagaż samochodowy - ile kosztuje ubezpieczenie?

Dlaczego warto ubezpieczyć przewożony bagaż?

Nasz ekspert radzi: Ubezpieczenie bagażu polecam szczególnie osobom, które dużo jeżdżą samochodem i przewożą cenne rzeczy, np. laptop czy telefon służbowy. Ponadto wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych oferuje ochronę zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej, co może się okazać szczególnie pomocne w wakacyjnym okresie. Wiele moich klientów obawia się o koszty związane z dodatkowymi polisami. Jednak w przypadku ubezpieczenia bagażu przewożonego w samochodzie są one stosunkowo niskie! A w zamian gwarantują jazdę bez zamartwiania się o ewentualne kwestie finansowe w razie kolizji i zniszczenia bagażu. Nie przekonują Cię te argumenty? Jeśli masz wątpliwości lub dodatkowe pytania, umów się z nami na rozmowę, a postaramy się wszystko szczegółowo wyjaśnić.

Ubezpieczenie bagażu PZU

Jednym z najpopularniejszych Towarzystw Ubezpieczeniowych jest PZU. Ten Ubezpieczyciel posiada w swojej ofercie tego typu polisę. Jak zatem wygląda ubezpieczenie w PZU? Jest to dodatek do ubezpieczenia AC. PZU do bagażu zalicza przedmioty takie jak przenośny sprzęt elektroniczny, płyty CD, DVD, Blu-ray, atlasy samochodowe, wózki, chodziki, odzież, sprzęt sportowy i turystyczny – za wyjątkiem rowerów, torby, walizki, nesesery, plecaki – bez zawartości (chyba że są to rzeczy wymienione wyżej). Polisa ta posiada limit, który oznacza, że w przypadku zniszczenia lub kradzieży przewożonych przedmiotów, straty będą pokryte do 5 000 zł.

Kup polisę z ochroną bagażu

Ubezpieczenie auto bagażu Wiener

Innym Ubezpieczycielem, który może okazać się pomocny również za granicą, jest Wiener (dawniej Towarzystwo nosiło nazwę Gothaer). Tak jak w PZU – ubezpieczenie bagażu w Wiener można wykupić wraz z OC lub AC. Ubezpieczenie jest również ograniczone limitem kwoty, która zostanie wypłacona w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia. W tym przypadku wynosi on 2 000 zł. Jeśli zainteresowało Cię ubezpieczenie bagażu przewożonego w samochodzie, skontaktuj się z nami! Jesteśmy do Twojej dyspozycji i chętnie pomożemy Ci w tej kwestii.

Gdzie znaleźć najtańszą ofertę ubezpieczenia autobagażu?

Kwestię ochrony bagażu samochodowego najlepiej powierzyć specjalistom z naszej multiagencji - Rydzowski Ubezpieczenia. Sprawdzimy dla Ciebie oferty w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych i porównamy ich zakres czy ceny. Dzięki temu będziesz mógł wybrać takie ubezpieczenie bagażu w samochodzie, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom finansowym. 

Rozszerz swoją ochronę

Document icon
Auto Casco

Pomyśl już teraz o pełnej ochronie i zadbaj w pełni o swój pojazd!

Document icon
Ubezpieczenie szyb

Byś zawsze mógł wyraźnie patrzeć przed siebie!

Document icon
NNW

W razie wypadku otrzymasz finansowe wsparcie!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.