#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie przyczepki samochodowej

Czy ubezpieczenie przyczepki samochodowej jest obowiązkowe? I ile może kosztować taka polisa? Te pytania bardzo często zadają sobie właściciele bezsilnikowego pojazdu. Jeśli Ty również zastanawiasz się nad kwestią OC przyczepki lekkiej lub ciężkiej  – dobrze trafiłeś. W artykule, przygotowanym przez specjalistów z multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia, znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.

Przyczepka samochodowa przydaje się w wielu sytuacjach. Jest pomocna na budowie, podczas przeprowadzki czy też do transportu masywnych przedmiotów. Kupić ją można w symbolicznej cenie. Jednak, by w pełni legalnie z niej korzystać trzeba zadbać o kwestię ubezpieczenia OC.

Czy ubezpieczenie przyczepki samochodowej jest obowiązkowe?

Przyczepka samochodowa to pojazd bezsilnikowy i niezdolny do samodzielnego poruszania się. Zatem wiele osób zastanawia się czy trzeba ubezpieczyć przyczepkę i jeśli tak to po co. Odpowiedzi można szybko znaleźć w przepisach prawnych – polisa OC przyczepki jest obligatoryjna. Ochrona ta ma stanowić zabezpieczenie na wypadek kolizji drogowej z jej udziałem. A także innego nieszczęśliwego przypadku w trakcie jazdy. A o taki niestety nie jest trudno.  

Co obejmuje ubezpieczenie OC przyczepki?

Dokładny zakres podstawowego ubezpieczenia przyczepki samochodowej reguluje art.37 ust.2. Znajduje się tam zapis,  że polisa OC chroni właściciela pojazdu przed kosztami likwidacji ewentualnej szkody. Zatem, przykładowo, gdy podczas skrętu przyczepka zahaczy o inny pojazd – właściciel nie utraci prywatnych oszczędności. Koszty zostaną pokryte przez Ubezpieczyciela.

Ile kosztuje ubezpieczenie przyczepki?

Koszt ubezpieczenia przyczepki samochodowej nie jest wysoki. Zazwyczaj mieści się w przedziale od 50 do 150 złotych. Niekiedy zdarzają się też niższe ceny. Możemy się pochwalić, że nieraz naszym specjalistom udaje się przygotować oferty za 40 złotych rocznie! Oczywiście, cena OC przyczepki samochodowej zależy od kilku czynników. Takich jak: wiek i miejsce zamieszkania właściciela, parametry techniczne pojazdu czy historia jazdy danej osoby.

  • Ubezpieczenie przyczepki lekkiej transportowej – kosztuje najmniej. Tego typu przyczepki są bowiem najlżejsze – ważą poniżej 750 kilogramów.
  • Ubezpieczenie OC przyczepki specjalnej – OC dla lawety jest nieco droższe od polisy dla lekkich przyczepek.
  • Ubezpieczenie przyczepy samochodowej o wadze powyżej 750 kg, ale mniejszej niż 4250 kg (przyczepa ciężka) to najdroższy wariant polisy. Zazwyczaj trzeba za niego zapłacić ponad 100 zł.

Czy za brak ubezpieczenia OC przyczepy grozi kara?

Warto mieć świadomość, że za zignorowanie obowiązku ubezpieczenia przyczepki samochodowej grożą wysokie mandaty. Już za 3 dni bez polisy OC zapłacić można ponad 200 złotych, a to przecież więcej niż roczny koszt ubezpieczenia OC przyczepki. Co więcej, jeśli właściciel bezsilnikowego pojazdu spóźni się z płatnością od 3 do 14 dni, będzie musiał zapłacić 502 zł. Natomiast za spóźnienie powyżej 14 dni grozi kara 2003 zł! Sankcje są nakładane przez UFG. Zatem warto mieć na uwadze, że ubezpieczenie OC przyczepki jest obowiązkowe. 

Polisa OC przyczepy – czy wystarczy?

Jak już wspominaliśmy polisa OC przyczepy samochodowej jest obowiązkowa. Dobrowolny jest natomiast wybór dodatkowych wariantów ubezpieczenia, takich jak AC, NNW czy ASS. Przydadzą się one przede kierowcom, którzy bardzo często używają przyczepek samochodowych. Wówczas prawdopodobieństwo nieszczęśliwego zdarzenia jest wysokie. A AC, NNW czy ASS to gwarancja rekompensaty w takich przypadkach jak: kradzież przyczepki, awaria czy uszczerbek na zdrowiu.

Jak kupić tanio ubezpieczenie przyczepki samochodowej?

Nikt z nas nie lubi przepłacać. Zatem wiele osób przed zakupem ubezpieczenia szuka w sieci informacji na ten temat. Fraza przyczepka ubezpieczenia jest więc bardzo popularna w sieci. Jako specjaliści ds. ubezpieczeń możemy w jednym zdaniu odpowiedzieć na pytanie jak kupić tanio ubezpieczenie przyczepki samochodowej. Trzeba porównać wszystkie dostępne na rynku oferty ubezpieczeń.

Jako niezależna multiagencja ubezpieczeniowa – możemy sprawdzić dla Ciebie oferty i zaproponować najkorzystniejsze opcje. Co ważne niekiedy najkorzystniejsze może być ubezpieczenie przyczepki LINK4, innym razem np. PZU ubezpieczenie przyczepki.

Ubezpieczenie przyczepki online

Oczywiście ubezpieczenie przyczepki można nabyć tradycyjnie – w naszym biurze. Niemniej, coraz większą popularnością cieszy się ubezpieczenie przyczepki online, które również oferujemy. Zatem, niezależnie od tego gdzie obecnie mieszkasz, możesz wysłać nam formularz kontaktowy. Skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci telefonicznie lub mailowo naszą propozycję ubezpieczenia przyczepki online.

Formularz zapytania

Czy ubezpieczenie przyczepki daje zniżki?

W większości przypadków tak. Trzeba bowiem pamiętać, że – tak jak pisaliśmy w artykule Ubezpieczenie przyczepki a zniżki OC – każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma indywidualny sposób przyznawania zniżek. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci, który wariant ubezpieczenia przyczepy będzie najkorzystniejszy.

Rozszerz swoją ochronę

Document icon
Auto Casco

Pomyśl już teraz o pełnej ochronie i zadbaj w pełni o swój pojazd!

Document icon
Ubezpieczenie szyb

Byś zawsze mógł wyraźnie patrzeć przed siebie!

Document icon
NNW

W razie wypadku otrzymasz finansowe wsparcie!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.