#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ochrona zniżek

Ubezpieczenie ochrony zniżek to idealny wybór dla Ciebie. Możemy usłyszeć w reklamie Ubezpieczyciela lub u znajomego agenta. A wiesz jak tak naprawdę działa ochrona zniżek? Ile kosztuje i kiedy ją rzeczywiście warto wykupić? Zapytaliśmy specjalistów rydzowski.pl. W maksymalne 5 min. Po tekście naszych specjalistów będziesz ekspertem w dziedzinie ochrony zniżek OC.

Ubezpieczenie ochrony zniżek online kupisz na rydzowski.pl.
 • Ubezpieczyciele na bieżąco monitorują szkodowość i nie ma możliwości ukrycia nawet najmniejszej szkody w swojej historii
 • ochrona zniżek OC pozwoli Ci zachować wypracowane zniżki nawet wtedy gdy spowodujesz szkodę ze swojej winy
 • nie wszystkie Towarzystwa oferują ubezpieczenie ochrony zniżek
 • ochronę zniżki możesz czasami dostać zupełnie bezpłatnie
 • polisę: ochrona zniżki OC AC kupisz ze wsparciem specjalistów Rydzowski Ubezpieczenia
Ochrona zniżki w OC.

Jak działają zniżki i zwyżki w ubezpieczeniach komunikacyjnych?

Jeśli masz swój pojazd, który ubezpieczasz- za każdy rok bez spowodowania szkody- otrzymujesz od swojego Ubezpieczyciela zniżkę. Przyznawanie zniżek za bezszkodową jazdę w żaden sposób nie jest regulowane prawnie. To Ubezpieczyciel na podstawie swoich systemów i algorytmów samodzielnie ją wylicza. Historia szkodowości jest jedną z naprawdę wielu składowych ostatecznej ceny.

Polityka firm ubezpieczeniowych jest zróżnicowana. W jednym Towarzystwie 40% zniżki uzyskasz już w 2 lata a inny Ubezpieczyciel będzie wymagał nawet 5 lat bezszkodowej jazdy.

Obecnie nie działa już powszechna zasada: 10% zniżki za rok.

Teraz czas na mniej przyjemną wersję wydarzeń. Zwyżka w polisie za spowodowaną szkodę również nie jest szacowana według sztywnych i ogólnodostępnych tabel czy przeliczników. Zależy m.in. od częstotliwości szkód oraz ich rozmiarów. W zależności od wybranego Towarzystwa może wahać się od 10/30% aż do całkowitej utraty zniżek w przypadku znacznych szkód.

Czym jest ochrona zniżki OC?

OC ochrona zniżek to produkt ubezpieczeniowy, który nawet gdy spowodujesz szkodę, sprawi, iż Ubezpieczyciel nie weźmie pod uwagę tego niekorzystnego zdarzenia. Krótko mówiąc- pozwoli on na zachowanie takie samego poziomu wypracowanych zniżek.

Jak działa ochrona zniżek?

Co daje ochrona zniżek OC? Mając wykupione OC z ochroną zniżek, w praktyce możesz ograniczyć finansowe konsekwencje spowodowania kolizji lub wypadku. Myślisz sobie: ochrona zniżek w OC to produkt wręcz idealny?

Nasi specjaliści dokładnie i szczerze tłumaczą:
Nawet mając wykupiony taki dodatek do polisy OC, w następnym roku możemy i tak zapłacić więcej. Nikt nie zagwarantuje nam, że na 100% zapłacimy tyle samo. Ubezpieczyciel oczywiście poinformuje nas, że nie wziął pod uwagę spowodowanej szkody, ale na wyższą składkę miały wpływ pozostałe czynniki.

W tym miejscu nasi specjaliści zawsze podkreślają- ochrona zniżek zadziała:

 • tylko przy kontynuacji ubezpieczenia w tym Towarzystwie, w którym wykupiliśmy ten dodatek
 • tylko w polisie do tego pojazdu, dla którego ochronę wykupiliśmy

Praktyczny przykład:
Jeśli więc jesteś sprawcą szkody i posiadasz ochronę zniżek, jednak nabyłeś nowy samochód: przy jego ubezpieczeniu ochrona zniżki nie zadziała.

Podobnie w sytuacji gdy masz dwa pojazdy ale tylko jeden z ochroną zniżki. Przy zawieraniu polisy dla tego drugiego- Ubezpieczyciel weźmie pod uwagę w kalkulacji Twoją szkodę spowodowaną samochodem z aktywną polisą.

Masz dodatkowe pytania? Zadaj je bezpośrednio naszemu specjaliście. Dajemy Ci do dyspozycji szybki formularz kontaktu.

Formularz zapytania

Ochrona zniżek AC.

AC ochrona zniżek działa praktycznie identycznie jak w przypadku ochrony w ramach polisy OC. Czyli Towarzystwo, z którego usług skorzystamy, deklaruje, że w następnym roku nie weźmie pod uwagę naszej szkody likwidowanej z polisy Auto Casco. W założeniu ma to pozwolić nam kontynuować ochronę nie płacąc więcej.

Ważne: zapytaj swojego agenta o szczegóły ochrony zniżek w Auto Casco.

Często Ubezpieczyciele oferują ochronę zniżek, która dotyczy tylko pierwszej szkody w danym roku lub pod uwagę nie wezmą tylko tych szkód, które opiewały na kwotę mniejszą niż 5 tys. złotych.

W pracy spotykamy się z sytuacjami gdy kierowca, z aktywną ochroną zniżek, dostaje w swoim Towarzystwie zdecydowanie droższą ofertę niż u innego Ubezpieczyciela. Wtedy inne Towarzystwo, pomimo nowej szkody na koncie Klienta- proponuje lepszą stawkę od firmy, która teoretycznie nie wzięła pod uwagę tego zdarzenia.

Właśnie dlatego tak ważne jest, by porównywać wszystkich Ubezpieczycieli!

AC ochrona zniżek online

Ubezpieczenie ochrony zniżek- dla kogo?

Nad skorzystaniem z ubezpieczenia ochrony zniżek warto zastanowić się jeśli:

 • masz już wypracowane maksymalne zniżki i dobrą historię (nie)szkodowości
 • jesteś współwłaścicielem pojazdów z innymi osobami: żoną, wnukami lub dziećmi- spowodowane przez nich szkody wpłyną wtedy również na Twoje zniżki
 • jesteś młodym kierowcą- i chociaż nie masz jeszcze wysokich zniżek, warto chronić już te wypracowane
 • posiadasz kilka samochodów- szkoda wyrządzona jednym z nich będzie brana pod uwagę przy ubezpieczaniu pozostałych

Czy warto kupić ubezpieczenie ochrony zniżek?

Na tym etapie wiesz już jak zyskuje i traci się zniżki oraz jak w praktyce działa ochrona zniżek. Warto do każdej sytuacji podejść indywidualnie i porozmawiać o tym z naszym specjalistą.
Z naszego doświadczenia wynika, że najczęściej na ubezpieczenie ochrony zniżek decydują się osoby z wieloletnią, dobrą historią jazdy lub te posiadające kilka prywatnych samochodów. Wtedy do każdego pojazdu dokupują polisę ochrony zniżek.

Ochrona zniżek na kilka samochodów.

Wspomnieliśmy, że kierowcy z kilkoma samochodami wybierają relatywnie częściej ubezpieczenie zniżek. By taki ruch miał sens- trzeba oczywiście ochronę zniżek wykupić dla każdego z tych pojazdów.

Spotykamy się z sytuacją gdy małżonkowie jeżdżą swoimi samochodami a syn porusza się samochodem oficjalnie zarejestrowanym na swoich rodziców. Jak wiadomo młodzi kierowcy statystycznie powodują największą ilość kolizji. I właśnie wtedy rodzice decydują się na ubezpieczenie zniżek- by ograniczyć lub zminimalizować ryzyko.

Gdzie kupić ubezpieczenie ochrony zniżek?

Nie każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe oferuje swoim potencjalnym Klientom ochronę zniżek. Co warte zauważenia: również korzystając z porównywarek internetowych nie zawsze będziesz w stanie poznać wszystkie warunki i wyłączenie tego ubezpieczenia.

Jeśli zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia ochrony zniżki: możesz wykorzystać nasz formularz i bezpośredni kontakt ze specjalistą ds. ubezpieczeń komunikacyjnych.

Ile kosztuje ochrona zniżek?

Widełki kosztu ochrony zniżek prezentują się następująco:

 • Ubezpieczenie ochrony zniżek OC- od 20 do około 80 zł
 • AC ochrona zniżek- od 90 zł

Czasami wybierając pakiet OC AC nasz specjalista zaproponuje Ci ochronę zniżek z rabatem. W Towarzystwie Warta masz nawet szansę na bezpłatną ochronę zniżek wybierając tylko ubezpieczenie OC.

Ochrona zniżek ile kosztuje?

Czy kupując ochronę zniżek na pewno nie zapłacę więcej?

Teraz czas na najważniejsze pytanie w tym materiale: czy ochrona zniżki zawsze działa. Odpowiedź brzmi: tak. Ubezpieczenie ochrony zniżek zawsze zadziała zgodnie z warunkami ubezpieczenia co nie oznacza, że składka nie wzrośnie.

Na ostateczną cenę ubezpieczenia składa się bardzo wiele elementów, a historia szkodowości choć jest bardzo ważna- nie jest jedynym czynnikiem.

Możesz spotkać się z sytuacją gdy pomimo wykupienia ochrony zniżki otrzymasz gorszą ofertę niż u konkurencyjnego Ubezpieczyciela, który wziął szkodę pod uwagę w kalkulacji.

I właśnie od tego jesteśmy My! Policzmy, sprawdzimy i porównamy. A Ty- zapłacisz mniej.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.