#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

OC w podróży

OC w podróży – zbędny wydatek czy gwarancja udanych pod każdym względem wakacji? Aby każdy wyjazd był udany, warto się zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. I nie chodzi tu jedynie o wypadki, które mogą zdarzyć się Tobie. Ubezpieczenie turystyczne OC pomoże Ci, jeśli wyrządzone szkody wpłyną na inne osoby. Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak działa ta polisa w praktyce, w jakich sytuacjach nie pomoże oraz gdzie możesz ją kupić.

Mężczyzna, który wyjeżdża na wakacje i wykupił OC turystyczne.

OC w podróży – co to jest?

Pierwsze skojarzenie, które pojawia się w głowie po usłyszeniu hasła „ubezpieczenie OC”, to ubezpieczenie komunikacyjne. Czy w podróży oznacza to samo? Niekoniecznie! Polisa OC to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jej głównym celem jest zabezpieczenie finansowe osoby ubezpieczonej podczas wyjazdu. Dzięki temu Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie, jeśli dojdzie to szkody wyrządzonej osobie trzeciej. Co to oznacza w praktyce?

Ubezpieczenie OC w podróży – jak działa w praktyce

Aby wyjaśnić, jak dokładnie działa ubezpieczenie OC w podróży, posłużymy się historią naszych klientów. Małżeństwo z Podkarpacia - Karolina i Marek - wybrali się na wakacje nad polskie morzem wraz ze swoimi dziećmi: 5-letnią córką i 7-letnim synem. Codziennie aktywnie spędzali czas, plażując lub zwiedzając pobliskie atrakcje. Niestety pod koniec wyjazdu doszło do nieprzyjemnego zdarzenia.

Dzieciaki, grając w piłkę na plaży, przez przypadek uszkodziły aparat wypoczywającego obok mężczyzny. Ponieważ sprzęt fotograficzny był dość drogi, poszkodowany zarządzał odszkodowania za zniszczenia. Całe szczęście małżeństwo miało wykupione OC turystyczne. Dzięki temu to Ubezpieczyciel zadbał o to, by mężczyzna otrzymał odpowiednie zadośćuczynienie, a sprawa zakończyła się polubownie. Karolina i Marek dalej cieszyli się rodzinnym pobytem nad Bałtykiem, a dzieci wróciły do domu z niezapomnianymi wspomnieniami.

Formularz zapytania

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne OC?

Ubezpieczenie OC w podróży zapewnia odszkodowanie, jeśli dojdzie do nieplanowanych szkód. Mogą one dotyczyć zarówno szkód materialnych, jak i zdrowotnych wyrządzonych osobom trzecim. Polisa ta nie obejmuje jedynie osoby ubezpieczonej. Skupia się także na dzieciach (pod warunkiem, że są niepełnoletnie) oraz zwierzętach.

OC w podróży a szkody wyrządzone przez dzieci

Tak jak już wspomnieliśmy, ubezpieczenie OC w podróży obejmuje również szkody, które mogą zostać wyrządzone przez dzieci. Z tego powodu polisa ta jest polecana szczególnie rodzicom z małymi dziećmi. W końcu ich ciekawość nie zna granic! A wszelkie uszkodzenia cudzego mienia, które zostały wyrządzone przez dzieci, zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Przy ustalaniu szczegółów ubezpieczenia specjaliści wezmą to pod uwagę i zaproponują rozwiązanie, które pomoże uniknąć wszelkich niespodziewanych zdarzeń.

Czy są jakieś wyłączenia na OC turystyczne?

Przed podjęciem decyzji o zakupie danej polisy, warto uważnie zapoznać się z jej szczegółami. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe może zastrzegać sobie sytuacje, w których nie udzieli pomocy. Zakres ochrony zależy od Ubezpieczyciela i jest on indywidualnie ustalany. Jednym z przypadków, podczas których ubezpieczenie turystyczne OC najczęściej nie zadziała, są wakacje zimowe i wyjazd na narty czy snowboard. Są to sporty, przy których o wypadek nie trudno. Dlatego jeśli zamierzasz szaleć na stoku, konieczne może być rozszerzenie zakresu polisy OC o sporty zimowe.

Turyści, którzy wykupili ubezpieczenie OC w podróży.

Polisa OC a klauzula alkoholowa

Innym wyjątkiem, który jest respektowany przez większość Towarzystw Ubezpieczeniowych, są wypadki pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Są one przeszkodą w uzyskaniu pomocy od firmy ubezpieczeniowej. Jednak coraz więcej Ubezpieczycieli wprowadza tzw. klauzulę alkoholową, która gwarantuje odszkodowanie i pokrycie kosztów, jeśli do zdarzenia dojdzie w stanie nietrzeźwości.  Wyjątek stanowi oczywiści prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Ponadto OC w podróży nie obejmuje też rekompensaty środków finansowych, jeśli powodem wypadku była nieznajomość miejscowego prawa. Wszystkie przypadki są opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, dlatego tak ważne jest, by je znać. Pomoże to uniknąć w podjęciu pochopnej decyzji, a pozwoli na zakup ubezpieczenia, które w pełni odpowiada na Twoje potrzeby.

Polisa OC w podróży – ile kosztuje i gdzie kupić?

Jeśli planujesz wyjazd i rozważasz zakup polisy OC, na pewno zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne OC. Jego cena uzależniona jest od wielu czynników. Wpływa na nią kierunek podróży – jaki kontynent i kraje chcesz odwiedzić, na jaki czas potrzebujesz ubezpieczenia i jaki jest cel Twojego wyjazdu (np. odpoczynek, sporty ekstremalne czy praca fizyczna). Ubezpieczenie możesz kupić bezpośrednio w siedzibie Towarzystwa Ubezpieczeniowego lub przez Internet.

Ubezpieczenie OC w podróży online

Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie turystyczne OC przez Internet, możesz zrobić to w Rydzowski Ubezpieczenia. Umów się z naszym specjalistą na rozmowę, a my chętnie wyjaśnimy Ci wszelkie szczegóły oferty oraz pomożemy wybrać najlepszą.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.