#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie NNW w podróży

Ubezpieczenie NNW podróży to coraz popularniejsza forma ochrony na czas wyjazdów turystycznych. Jeśli więc w najbliższym czasie planujesz odpoczynek z dala od domu, zapraszamy do przeczytania artykułu. Wyjaśniamy w nim jak działa ta polisa i przedstawiamy zakres turystycznego NNW w najpopularniejszych Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

Kobieta, która posiada podróżne NNW.

Kilka słów o NNW w podróży

Niezależnie, czy planujesz wyjazd na własną rękę, czy z biurem podróży, odpowiednie ubezpieczenie to element, którego nie warto pomijać. W końcu to gwarancja, że gdy dojdzie do przykrych zdarzeń, możesz liczyć na pomoc. Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego warto zwrócić uwagę, czy posiada ono polisę NNW. Jest to dodatkowe ubezpieczenie w podróży, które chroni przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Zabezpieczenie się na różne okoliczności wpłynie na komfort podróży i pozwoli w pełni korzystać z wyjazdu. A jeśli zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, to ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie finansowe adekwatne do szkody i uszczerbku na zdrowiu.

Ubezpieczenie NNW w podróży - jaki jest jego zakres?

Oferty ubezpieczeniowe przygotowywane są dla osób indywidualnych lub grup podróżujących po kraju czy poza jego granicami. Ubezpieczenie NNW turystyczne jest dodatkiem do standardowej polisy podróżnej, w związku z czym nie można go kupić jako oddzielnego produktu. Co zatem można zyskać w ramach ubezpieczenia turystycznego? Oczywiście, gwarantuje ono pokrycie kosztów w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia i jego następstw, a także w przypadku leczenia powypadkowego, którego nie refunduje NFZ. Poza tym, w ramach polisy możliwe jest:

  • Pokrycie kosztów ratownictwa, jeśli do wypadku dojdzie na terenie przygranicznym, np. w Tatrach, a pomocy udzielą służby innego kraju.
  • Odszkodowanie za zniszczenie, kradzież sprzętu sportowego lub bagażu ubezpieczonego.
  • Pokrycie kosztów w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub jego przerwania z określonego w umowie powodu (np. śmierć bliskiej osoby, choroba)
  • Całodobową pomoc centrum alarmowego

Ile kosztuje turystyczne NNW?

Przeważnie w podstawowym pakiecie turystycznym zwarte jest już ubezpieczenie NNW. Zatem, w większości Towarzystwa Ubezpieczeniowych NNW to dodatek stanowiący nawet mniej niż 10 zł do ogólnego ubezpieczenia podróżnego. Jaka jest więc cena ubezpieczenia wraz z turystycznym NNW? Taka polisa może kosztować zaledwie 10-20 zł za osobę na każdy dzień podróży. Nie są to duże koszty, a wielu przypadkach pomoc może okazać się nieoceniona. Oprócz tego na koszt NNW w podróży na wpływ kierunek wyjazdu, jego cel oraz dodatkowe potrzeby, np. sporty ekstremalne czy praca fizyczna.

Polisa podróżna - NNW w Polsce

W większości ofert dostępnych na rynku ubezpieczeniowym NNW w podróży obejmuje całą Polskę. Zastanawiasz się, jakie korzyści przyniesie Ci polisa turystyczna NNW podczas krajowego wyjazdu? W końcu na terenie naszego kraju możesz skorzystać z publicznej służby zdrowia, a w razie problemów szybki powrót do domu nie jest tak skomplikowany jak w przypadku zagranicy. Niezależnie jednak czy przebywasz w Polsce, czy poza jej granicami, problemy, które się pojawią (czego oczywiście nie życzymy), mogą być przyczyną ogromnych kosztów za rehabilitację, wizyty u prywatnych specjalistów czy zakupu leków. Ubezpieczenie turystyczne NNW pomoże w pokryciu tych kosztów. Również w przypadku stref przygranicznych polisa ta będzie przydatna.

Zapytaj o polisępodróżną z NNW

Wysokość odszkodowania z NNW- od czego zależy?

Wysokość odszkodowania z NNW zależy od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest stopień doznanego uszczerbku na zdrowiu, a drugi - wysokość sumy ubezpieczenia. Do każdej umowy NNW dołączona jest szczegółowa tabela, dzięki której Ubezpieczyciel może ustalić procentowy uszczerbek na zdrowiu. Każdy uszczerbek na zdrowiu posiada swoją wartość procentową, np. całkowita utrata zęba (siekacza lub kła) ma wartość 3%, a złamanie kości nadgarstka - nawet 30%.

Kiedy Ubezpieczyciel nie może wypłacić odszkodowania?

Tak jak w przypadku większości ubezpieczeń, również polisa NNW w podróży posiada pewne wyłączenia ochrony. Co to oznacza w praktyce? Gdy dojdzie do wypadku, który będzie skutkiem zdarzeń wymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Najczęściej do tych zdarzeń zalicza się:

  • szkody, które zostały spowodowane umyślnie lub w wyniku zaniedbania,
  • działania wojenne, akty terroru, stan wojenny, stan wyjątkowy,
  • szkody spowodowane pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,
  • klęski żywiołowe, epidemie i pandemie,
  • choroby psychiczne,
  • wypadki, do których doszło w pracy fizycznej lub podczas czynnej służby w siłach zbrojnych.

Formularz zapytania

Ubezpieczenie NNW - wyjazd zagraniczny

Wiele osób zastanawia się, czy NNW turystyczne obowiązuje tylko w Polsce czy w innych krajach również. Otóż, wszystko zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia i od OWU. Większość Towarzystw Ubezpieczeniowych oferuje jednak objęcie ochroną również zagranicznych wyjazdów. Tak jest na przykład w przypadku polisy PZU Wojażer – ubezpieczony może otrzymać wsparcie w razie nieoczekiwanych problemów zarówno podczas urlopu w Polsce jak i za granicą. Zatem najczęściej, ubezpieczenie NNW podróży za granicą również działa.

Gdzie wykupić ubezpieczenie NNW w podróży?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne, które będzie przy okazji zawierało NNW? Jak już wspomnieliśmy, większość popularnych Towarzystw Ubezpieczeniowych posiada je w swojej ofercie. Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie przegląd tych najczęściej wybieranych.

Ubezpieczenie NNW w podróży - Generali

Ten Ubezpieczyciel posiada pakiet Podróży po Polsce, które obejmuje ubezpieczenie NNW. Dodatkowo można je rozszerzyć o kolejne warianty, np. ubezpieczenie bagażu podróżnego, ubezpieczenie sprzętu sportowego czy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Ponadto Generali oferuję rekompensatę utraty poniesionych kosztów wyjazdu z przyczyn losowych, np. gdzie Twój nocleg zakupiony na portalach Booking lub Airbnb zostanie odwołany.

Natomiast, jeśli dana osoba wyjeżdża za granicę to ma do wyboru trzy warianty - w zależności od miejsca wyjazdu. Może to być: Strefa Europy, Strefa Cały Świat (z wyłączeniem Iranu, Syrii, Korei Północnej, Krymu, Kuby, Wenezueli oraz Białorusi) lub Strefa Cały Świat bez USA (i wymienionych wcześniej państw). W podstawowym zakresie tych pakietów podróży zagranicznej zawarte jest już NNW, a także ubezpieczenie bagażu podróżnego.

Turystyczne NNW - PZU

Ubezpieczenie PZU Wojażer, w zależności od potrzeb Klienta, obejmować może swoją ochroną wyjazdy indywidualne, rodzinne lub grupowe. Użytkownicy mogą do podstawowego zakresu dokupić wariant NNW, który zapewnia maksymalne poczucie bezpieczeństwa. W końcu, jest to pewność, że Ubezpieczyciel PZU wypłaci odszkodowanie, nawet jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku poważnie ucierpi zdrowie ubezpieczonego. Co ważne, polisa NNW turystyczne działa od momentu wyjścia z domu aż do powrotu z podróży, a w wyjątkowych przypadkach nawet jeszcze dłużej. Czas trwania polisy NNW może przedłużyć się o dodatkowe 48 godzin, jeśli nastąpi awaria środku transportu, gdy pociąg zostanie odwołany lub gdy, dojdzie do strajku linii lotniczych.

Polisa podróżna - Warta

Warta oferuje ubezpieczenie turystyczne, które posiada ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków z pomocą Assistance i innymi korzystnymi dodatkami. Można nim objąć zarówno osoby indywidulane, jak i całe grupy. Ochrona trwa 24 godziny na dobę i można ją wykupić nawet na jeden dzień.

NNW w podróży - Hestia

Popularne jest też ubezpieczenie NNW w podróży, jakie oferuje Hestia. Wariant NNW, który można nabyć u tego Ubezpieczyciela, posiada trzy opcje różniące się między innymi sumą ubezpieczenia. Wynosi ona 10 tys., 30 tys. lub nawet 60 tys. zł. Największy wariant oferuje także rehabilitację w Polsce.

Ubezpieczenie turystyczne NNW online

Jeśli nie chcesz ubezpieczyć się w salonie stacjonarnym, możesz to zrobić przez Internet. Taką możliwość masz w Rydzowski Ubezpieczenia! Nasi specjaliści zaproponują Ci ubezpieczenie odpowiednie do Twoich potrzeb wyjazdowych i możliwości finansowych. A dodatkowo,  zajmą się całą resztą niezbędnej dokumentacji.

Dlaczego warto kupić polisę NNW w Rydzowski Ubezpieczenia?

W naszej multiagencji pracują specjaliści, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Posiadają także wiedzę, która pozwala im w pełni zrozumieć oczekiwania Klientów i wyjść im naprzeciw! Zawsze kierujemy się dobrem naszych klientów, a przede wszystkim bierzemy pod uwagę ich możliwości finansowe. U nas znajdziesz najtańszą polisę na rynku. W Rydzowski Ubezpieczenia możesz szybko i sprawnie zakupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne NNW nawet bez wychodzenia z domu.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy karta EKUZ nie wystarczy na wakacjach?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala nam, w 32 krajach Europy, uzyskać podstawową pomoc medyczną na takich samych zasadach jak obywatele danego państwa. Nie pokrywa więc leczenia w prywatnych placówkach, kontuzji wynikających z uprawiania sportów ekstremalnych czy pokrycia kosztów transportu chorego do kraju. Warto pamiętać, że szybki dostęp do publicznej placówki może być również ograniczony- szczególnie w kurortach stricte turystycznych.

Dla osób w jakim wieku można wykupić ubezpieczenie NNW w podroży?

Nie ma ograniczenia wieku osób ubezpieczonych od nieszczęśliwych wypadków. Podczas zakupu ubezpieczenia- poinformuj naszego specjalistę o wieku osób biorących udział w wyjeździe. Wtedy znajdziemy Ubezpieczyciela, który wszystkich uczestników obejmie ochroną.

Będę uprawiać sporty podczas wyjazdu - czy w razie kontuzji i uszczerbku otrzymam odszkodowanie?

Tak. Jeśli są to sporty ekstremalne - należy o tym poinformować naszego specjalistę- rozszerzymy wtedy zakres polisy o sporty ekstremalne. Niektórzy Ubezpieczyciele wymagają także informacji o korzystaniu ze stoków i tras narciarskich. Dlatego zawsze nasi specjaliści pytają o cel wyjazdu i planowane aktywności. Pomaga nam to w doborze odpowiedniego wariantu i spełnieniu wymagań Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Jadę na wakacje w Polskie góry. Czy mogę skorzystać z polisy NNW?

Tak - ubezpieczenie NNW w podróży można wykupić również na wycieczki i wakacje na terenie naszego kraju.

Co zrobić gdy w czasie wyjazdu doznam kontuzji i potrzebuję pomocy?

Wraz z wybraną przez Ciebie polisą otrzymasz zestaw informacji, m.in. z numerami telefonów. Jeśli będziesz potrzebować wsparcia podczas wyjazdu- zadzwoń pod wskazany numer. Tam otrzymasz pomoc i wsparcie w organizacji, zgodne z zakresem wybranego wariantu. W wielu Towarzystwach masz też gwarantowaną pomoc tłumacza z języka angielskiego na polski.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.