#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Koszty ratownictwa

Dla kogo?

Wybierasz się w podróż dookoła świata? A może planujesz weekend w słowackich górach lub wyjeżdżasz za granicę do pracy? Wszędzie przyda się ubezpieczenie, które zagwarantuje organizację i pokrycie kosztów bezpiecznego transportu do Polski, w razie wypadku czy nagłej choroby. Tego typu ubezpieczenie jest dobrym rozwiązaniem gdy chcemy podczas wyjazdu aktywnie spędzać czas lub gdy wyjeżdżamy do pracy sezonowej.

Tanie ubezpieczenie OC pojazdu zawsze wywołuje uśmiech na twarzach kierowców. Jeśli szukasz najtańszego ubezpieczenia samochodu to koniecznie sprawdź porównywarkę ubezpieczeń od Rydzowski Ubezpieczenia. Wszystkie oferty dostępne online, specjalistyczna pomoc i wsparcie ekspertów z zakresu likwidacji szkód.

Jak działa ubezpieczenie kosztów ratownictwa?

Ubezpieczenie podróży w wariancie: ubezpieczenia kosztów podróży, swoją ochroną obejmuje szerokie spectrum przypadków. Tego typu polisa może okazać się niezbędna gdy podczas zagranicznych wakacji ulegniemy wypadkowi, kontuzji lub dotknie nas zatrucie pokarmowe.

Ubezpieczyciel pokryje koszty transportu Ciebie i rodziny do Polski.

W przypadku choroby lub kontuzji często musimy powrócić awaryjnie do kraju by tutaj kontynuować leczenie. Koszt organizacji i przeprowadzenia specjalistycznego transportu medycznego jest zazwyczaj bardzo wysoki. W takiej sytuacji zbawienne może okazać się posiadanie ubezpieczenia transportu medycznego. Dzięki takiej dodatkowej ochronie nie musimy się martwić o to, czy w razie choroby znajdziemy środki na powrót do Polski. Ubezpieczyciel zapewnia finansowanie takiej akcji, zarówno części medycznej jak i logistycznej. Swoja ochroną ubezpieczenie może obejmować również Twoja rodzinę i innych członków wyjazdu.

Ubezpieczenie kosztów ratownictwa zadziała w przypadku uprawiania sportów.

Ubezpieczenie kosztów ratownictwa i transportu medycznego zapewnia pokrycie kosztów w sytuacji gdy stan Twojego zdrowia nie pozwoli na powrót do kraju tradycyjnymi środkami komunikacji. Ubezpieczyciel pokryje zarówno sam transport jak i koszt personelu medycznego, który będzie towarzyszył Tobie w transporcie. Taki sposób transportu bardzo często jest wymagany gdy ulegniesz kontuzji na przykład podczas jazdy na nartach czy wspinaczki. Kontuzja nie tylko może uniemożliwić nam kontynuowanie podróży jak i przeszkodzić w organizacji powrotu. Ubezpieczenie kosztów ratownictwa swoim działaniem obejmuje również logistyczne aspekty powrotu do kraju.

Bardzo często wyjazd za granicę wiąże się z aktywnym wypoczynkiem i rozwijaniem sportowych pasji. Czasami tego typu aktywności znajdują się w wyłączeniach polis ubezpieczeniowych, jednak wszystko tak naprawdę zależy od tego jakie są nasze wymagania. Specjaliści Rydzowski Ubezpieczenia chętnie porozmawiają na temat Twoich oczekiwań i dopasują odpowiedni wariant ubezpieczenia.

Ochrona w ramach ubezpieczenia kosztów ratownictwa jest komplementarna z EKUZ.

Ubezpieczenie zdrowotne w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego gwarantuje nam dostęp do opieki medycznej na takich samych zasadach jak obywatele danego kraju. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy turysta z Austrii uległ wypadkowi na stoku w Zakopanem. W Polsce zgodnie z EKUZ otrzyma bezpłatną pomoc medyczną i transport do szpitala. Jednak gdy Ty, jako obywatel Polski, ulegniesz wypadkowi szusując w austriackich Alpach- musisz samodzielnie pokryć koszty transportu medycznego. Tak w praktyce działa EKUZ.

Tak więc poza standardową ochroną jaką oferuje nam publiczna służba zdrowia, warto wykupić dobrowolne ubezpieczenie pokrycia kosztów ratownictwa. Te dwa elementy w żaden sposób się nie wykluczają. Sumy jakie trzeba zapłacić za opiekę medyczną i specjalistyczny transport do Polski są bardzo wysokie. Gdy posiadasz dodatkowe ubezpieczenie, będąc w Austrii możesz ze spokojną głową cieszyć się swoim sportowym hobby. W razie wypadku i potrzeby transportu medycznego: koszty te pokryje Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Dlaczego warto?

Porównaj oferty ubezpieczeń przez Internet i zobacz ile możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu.

Ubezpiecz podróż szybko i wygodnie!

Masz do wyboru różne opcje. Niezależnie, którą z nich wybierzesz- my gwarantujemy najlepszą ofertę!

Wypełnij formularz

Zajmie Ci to 60 sekund. Nasz specjalista przedstawi ofertę.

Zamów rozmowę ze specjalistą

Oddzwonimy w wybranym przez Ciebie terminie.

Odwiedź nas w biurze.

Specjaliści czekają na Ciebie w naszym oddziale.

Jesteśmy z Tobą na wypadek wystąpienia szkody!

Przyjemny odpoczynek w górach czy nad morzem to idealny sposób na odpoczynek. Niestety czasami dochodzi do nieprzewidzianych zdarzeń. W takich sytuacjach możesz liczyć na pomoc naszego Działu Likwidacji Szkód.

1

Poinformuj nas o wystąpieniu szkody.

Przydarzył Ci się wypadek lub kolizja? Po prostu zadzwoń!

2

Zgłosimy szkodę za Ciebie.

Cenimy Twój czas, dlatego wszystko załatwią za Ciebie nasi specjaliści

3

Zadbamy o formalności.

Skompletujemy pełną dokumentację i dotrzymamy wszystkich terminów.

4

Wypłata odszkodowania.

Możesz liczyć na naszą pomoc – odpowiemy na każde pytanie i wyjaśnijmy wątpliwości. Cały proces jest dla Ciebie całkowicie bezpłatny.

Zadbaj w pełni o bezpieczeństwo podczas wyjazdu. Poza pokryciem ewentualnych kosztów ratownictwa, możesz rozszerzyć swoją ochronę. Porozmawiaj o tym z naszym specjalistą. Teraz ofertę sprawdzisz również online.

Leczenie za granicą

W razie potrzeby Ubezpieczyciel pokryje koszty wizyty lekarskiej i leczenia.

Bagaż w podróży

Nie zapomnij o ubezpieczeniu bagażu: na wypadek zgubienia lub kradzieży.

NNW w podróży

Zadbaj o ochronę na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.