#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Bagaż w podróży

Wiele osób uważa, że ubezpieczenie bagażu to wydatek, w który nie warto inwestować. Jednak niezależnie, czy zamierzasz udać się w podróż samolotem, pociągiem czy autobusem, zgubiony czy zniszczony bagaż dostarcza stresu i może negatywnie wpływać na wspomnienia z Twojego wyjazdu. A przecież podróżowanie powinno sprawiać radość! Jak się zabezpieczyć przed niespodziewanymi sytuacjami?  Z pomocą przychodzi ubezpieczenie bagażu podróżnego.

Bagaż podróżny, który został objęty ubezpieczeniem

Ubezpieczenie bagażu – czy warto?

Na początku warto wyjaśnić i sprecyzować, co dokładnie kryje się pod pojęciem bagażu – a przynajmniej dla wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Najczęściej są to torby, walizki, plecaki czy nesesery zabierane w trasę. Ochrona obejmuje również ich zawartość, np. sprzęt elektroniczny, rzeczy osobiste, książki, pamiątki, itp. Jednak jak wiemy z naszego doświadczenia, różni ubezpieczyciele różnie postrzegają tę kwestię. Aby nie dać się zaskoczyć, dobrze jest dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia przed zakupem polisy.

Dlaczego warto ubezpieczyć bagaż podczas podróży?

Ponieważ problemy z bagażem – szczególnie podczas podróżowania samolotem – są bardzo częste i spotykają wielu ludzi. Raport, który został opracowany przez SITA World Tracer, wykazał, że:

  • 77% bagaży jest opóźnionych przez linie lotnicze, ubezpieczenie od przewoźnika
  • 16% walizek ulega uszkodzeniu,
  • 7% walizek podróżnych jest gubionych.

Sytuacje te najczęściej zdarzają się podczas odbywania lotów z przesiadką. Natomiast 15% problemów spowodowanych jest przez błędy na biletach i procedury bezpieczeństwa

Zapytaj o ofertę ubezpieczenia bagażu

Co zyskujemy dzięki ubezpieczeniu bagażu?

Ubezpieczenie bagażu to ochrona, która może przydać się podczas każdego wyjazdu. Gwarantuje rekompensatę kosztów, które mogą się pojawić w wyniku problemów z bagażem w czasie podróży. W przypadku ich wystąpienia Ubezpieczyciel wypłaca świadczenie częściowo pokrywające straty. Jego wysokość zależy od wybranej podczas zakupu sumy gwarantowanej.

Zgubienie bagażu a ubezpieczenie

W ostatnim czasie zgłosił się do nas pan Karol, który wrócił z zagranicznych wakacji. Niestety podczas powrotu do kraju jego bagaż zaginął – mężczyzna mógł w pośpiechu zostawić go na lotnisku, jednak możliwe także, że padł ofiarą kradzieży. Pan Karol miał wykupione ubezpieczenie bagażu, dlatego zwrócił się do nas o pomoc. Jak zakończyła się ta historia? Kiedy mężczyzna zorientował się, że nie ma przy sobie swojej walizki, nie zgłosił tego ochronie lotniska ani – biorąc pod uwagę również kradzież – policji. Z tego powodu Ubezpieczyciel odmówił wypłacenia odszkodowania.

Jak więc postąpić w przypadku zgubienia bagażu?

Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia zastrzega, że ochronie podlega wyłącznie bagaż, który został odpowiednio zabezpieczony przez swojego właściciela. Dlatego jeśli Twój bagaż zaginął, a był właściwie zabezpieczony, musisz:

  • Powiadomić policję, jeśli podejrzewasz kradzież;
  • Poinformować centrum alarmowe swojego Ubezpieczyciela;
  • Zachować rachunki i paragony, które potwierdzają wartość samego bagażu i jego zawartości;
Kobieta, która ubezpieczyła swój bagaż turystyczny

Ubezpieczenie bagażu – czego nie obejmuje swoim zakresem?

Ochronie podlega bagaż, który stale znajduje się przy swoim właścicielu lub został oddany w przechowanie, np. do luku bagażowego czy przechowalni. Dlatego w innych przypadkach Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, jeśli podróżny zapomniał o bagażu i zostawił go np. w restauracji. Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie wypłaci odszkodowania, jeśli: 

  • Bagaż nie był odpowiednio zabezpieczony,
  • Właściciel bagażu nie odebrał pokwitowania z przechowalni,
  • Bagaż został pozostawiony bez opieki,
  • Właściciel nie zgłosił zaginięcia na policję.

Ochrona bagażu – koszt

Ubezpieczenie bagażu jest zazwyczaj częścią standardowej polisy turystycznej. Dlatego najczęściej nie są to duże sumy. Ochrona bagażu może wynieść już 5 zł za dzień. Przed wyjazdem warto dokładnie poznać szczegóły ubezpieczenia i wybrać najlepsze. Jeśli chcesz znaleźć najtańszą ofertę, możesz powierzyć to zadanie #RydzowskiTeam.

Formularz zapytania

Gdzie można kupić polisę na bagaż turystyczny?

Większość Towarzystw Ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie ubezpieczenie bagażu w podróży. Polisę można wykupić w popularnych miejscach, np. PZU, Generali czy Warta. Możesz zrobić to również przez Internet, np. na naszej stronie! Wypełnij nasz formularz kontaktowy, a jeden z naszych specjalistów chętnie Ci pomoże.

Ubezpieczenie bagażu w pakiecie

Jeśli wybierasz się niedługo w podróż i chcesz kupić kompleksowe ubezpieczenie, warto poszukać Ubezpieczycieli, którzy w swojej ofercie posiadają specjalne pakiety turystyczne.  Wiele Towarzystw proponuje swoim klientom wiele pozycji, które można mieć w jednej polisie, np. NNW, koszty leczenia, podróż samolotem, ubezpieczenie bagażu. Jeśli interesuje Cię to rozwiązanie, skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy najlepszą ofertę.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.